• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tranquility

Nagyon ötletes, tetszik. 👍 Nálam is a funkcionalitás a lényeg. Egy DIY nyilván sosem lehet külsőleg olyan, mint egy sok milliós CNC géppel megmunkált termék. .... de aki csak olyannak tud örülni, az menjen, oszt' vegye meg!
Láttam nagyon profin kivitelezett otthoni megoldásokat, de nekem itt nem ez volt a cél. Teljesen igazad van, sokkal jobban tetszik, amit magadnak csináltál :) A DIY-nek pont az az előnye, hogy a saját igényeidre tudod szabni.
 
Egy kis update a kerti cserépről:
1 hete raktam össze. Az elmúlt időszak hűvös időjárása nem kedvezett a dolognak. Volt, hogy reggel 9 fokos vizet mértem :( A vízfelszín szöszös, ezt próbálom összeszedni. A víz mintha egy kicsit opálos lenne. Gondolom, hamarosan algásodni is fog. A képen látható, hogy elég sok víz elpárolgott, erre is oda kell majd figyelnem.
Szerdán kiraktam még egy adag növényt. Az eddigieken kívül bekerült még Egeria densa, Najas guadalupensis és Hygrophila polisperma. A kép közepén lévő ambulia már egy hete bent van, úgy tűnik, jól érzi magát. A hínárok nem szépek, talán a hideg volt nekik sok. Ha beköszönt a nyár, fogok telepíteni egyéb növényeket is, melyek majd remélhetőleg a víz fölé nőnek.

DSC00787.JPG
 
Egy kis update a kerti cserépről:
1 hete raktam össze. Az elmúlt időszak hűvös időjárása nem kedvezett a dolognak. Volt, hogy reggel 9 fokos vizet mértem :( A vízfelszín szöszös, ezt próbálom összeszedni. A víz mintha egy kicsit opálos lenne. Gondolom, hamarosan algásodni is fog. A képen látható, hogy elég sok víz elpárolgott, erre is oda kell majd figyelnem.
Szerdán kiraktam még egy adag növényt. Az eddigieken kívül bekerült még Egeria densa, Najas guadalupensis és Hygrophila polisperma. A kép közepén lévő ambulia már egy hete bent van, úgy tűnik, jól érzi magát. A hínárok nem szépek, talán a hideg volt nekik sok. Ha beköszönt a nyár, fogok telepíteni egyéb növényeket is, melyek majd remélhetőleg a víz fölé nőnek.

View attachment 149735
Ludvigiád nincs? Az biztos ellenne. Kiált a cserép egykis hínáros békaszőlő után... 🐸 Vizibolhát bele, sürgősen, mert el fogja borítani a lebegő zöld alga... 😉
 
Fogok telepíteni bele ludwigiát meg bacopát is. Ezek a felszín fölé tudnak nőni. Vízibolhát szerzek majd valahonnan :)
Kíváncsian várom :) akkor csak fogsz állatot tartani benne? :D Ha jól tenyésznek még a halak is kaphatnak belőlük :D
Gondolom így szűrő nélkül mindig megmarad ez a természetes, kissé algás jellege, ami szerintem nem baj. Tényleg, tápozod? vagy csak a talajban ami van?
Még a szúnyogok kapcsán eszembe jutott egy biológiai védekezés amiről korábban olvastam: Bacillus thuringiensis israelensis. Sajnos ilyet ahogy látom csak szakemberek vehetnek, pedig ennél ökobb megoldás nincs... Lepkehernyó ellen, ami messze nem okoz ennyi gondot, bárki vehet biocid szert...
 
Kíváncsian várom :) akkor csak fogsz állatot tartani benne? :D Ha jól tenyésznek még a halak is kaphatnak belőlük :D
Nem akartam állatot tartani, de a vízibolha jó ötletnek tűnik. Nem biztos, hogy a halaknak adnék belőlük, mert az esővíz elég szennyezett lehet.

Gondolom így szűrő nélkül mindig megmarad ez a természetes, kissé algás jellege, ami szerintem nem baj. Tényleg, tápozod? vagy csak a talajban ami van?
Kerti tavaknál azt láttam, hogy nagyon algás az összes növény. Ezért gondoltam arra, hogy víz feletti növényekkel próbálkozom, így ez nem lenne olyan nagy probléma.

Még a szúnyogok kapcsán eszembe jutott egy biológiai védekezés amiről korábban olvastam: Bacillus thuringiensis israelensis. Sajnos ilyet ahogy látom csak szakemberek vehetnek, pedig ennél ökobb megoldás nincs... Lepkehernyó ellen, ami messze nem okoz ennyi gondot, bárki vehet biocid szert...
Köszönöm a tippet. Ezt nem ismertem, csak a Neem olajat :)
 
Két érdekesség:
Egy hónapja telepítettem Rotala russila orange juice-t (szerintem ez egy Rotala rotundifolia változat lehet). Bal oldalon az emers formája.
DSC00539.JPG

Ezen a képen több fejlődési fázisa látható. Alul a kerek, emers levelek (pusztulófélben). Középen a hosszúkás, víz alatti levelek. Legfelül pedig már kezd színesedni :)
DSC00803.JPG

Tavaly nyáron vettem Hygrophila difformist, szintén emers változatban. Hónapokig stagnált, pusztult. Már lemondtam róla. Az utolsó ép hajtásvégeket elültettem (nem volt szívem kidobni). Néhány hónapig ez is stagnált, aztán nemrég elkezdett rohamos iramban fejlődni. Nem nagyon értem a dolgot, mert a környezeti paraméterek nem változtak azóta. Tudtam, hogy hisztis növény, de ennyire?
DSC00789.JPG
 
Két érdekesség:
Egy hónapja telepítettem Rotala russila orange juice-t (szerintem ez egy Rotala rotundifolia változat lehet). Bal oldalon az emers formája.
View attachment 150166

Ezen a képen több fejlődési fázisa látható. Alul a kerek, emers levelek (pusztulófélben). Középen a hosszúkás, víz alatti levelek. Legfelül pedig már kezd színesedni :)
View attachment 150167

Tavaly nyáron vettem Hygrophila difformist, szintén emers változatban. Hónapokig stagnált, pusztult. Már lemondtam róla. Az utolsó ép hajtásvégeket elültettem (nem volt szívem kidobni). Néhány hónapig ez is stagnált, aztán nemrég elkezdett rohamos iramban fejlődni. Nem nagyon értem a dolgot, mert a környezeti paraméterek nem változtak azóta. Tudtam, hogy hisztis növény, de ennyire?
View attachment 150168
Ez csak azért érdekes, ami a két cserepes övényt illeti, mert láthatóan mindkettő azonos módon lett nevelve.
Lehet, hogy megérne még egy kis rákeresést a téma.
 
Ez csak azért érdekes, ami a két cserepes övényt illeti, mert láthatóan mindkettő azonos módon lett nevelve.
Lehet, hogy megérne még egy kis rákeresést a téma.
Persze, egyszerre vettem őket, egy helyről :) Valószínűleg ugyanabban az üvegházban nevelkedtek, emers módon. A jobb oldali növény Pogostemon stellata broadleaf red.
Azt nem értem, hogy a lassan egy éve elültetett, eddig folyamatosan lepusztuló Hygrophila difformis mitől kapott hirtelen erőre.
 
Persze, egyszerre vettem őket, egy helyről :) Valószínűleg ugyanabban az üvegházban nevelkedtek, emers módon. A jobb oldali növény Pogostemon stellata broadleaf red.
Azt nem értem, hogy a lassan egy éve elültetett, eddig folyamatosan lepusztuló Hygrophila difformis mitől kapott hirtelen erőre.
Hát ha a mellette lévő Pogostemon ennyire szép, akkor azért tőle is elvárható, hogy csipkedje magát. :)
Ez a Difformis eléggé igénytelennek van elkönyvelve, de néha pont az "igénytelenek" nem akarnak fejlődni
rendesen. Én úgy tapasztaltam, hogy a nitrátot megháláják, a Hygrophila-k káliumigénye pedig közismert.
 
Folytatom a naplót. A negyedik akváriumomról még nem beszéltem.

Van egy speciális szekrényünk, alul kutyakennellel. Sikerült rábeszélnem az asszonyt, hogy milyen jól nézne ki a szoba, ha a szekrényen akvárium lenne :) Ehhez meg kellett erősíteni:
DSC00094.JPG
DSC00809.JPG

Az volt az eredeti tervem, hogy a meglévő Dennerle NanoCube 60 mellé veszek még egyet, és a két egyforma akváriumot a szögletes oldalaknál szorosan egymás mellé teszem. Így létrejött volna egy olyan akvárium, aminek minden sarka gömbölyű. Sajnos nem sikerült összehozni. Az új NanoCube láthatóan gyengébb minőségben készült, mint a másfél évvel korábban vásárolt társa. Mikor egymás mellé állítottam őket, döbbenten tapasztaltam, hogy a függőleges oldalak nem futnak párhuzamosan, fölül már 1-2 cm-re elállnak egymástól. Kénytelen voltam más megoldást keresni, mert így nagyon csúnyán nézett ki. Egymás mellé tettem őket, köztük egy kis réssel. Jobb oldalon van a korábban bemutatott garnélás akvárium, bal oldalon az új üveg, amibe bekerült a korábbi alacsony igényű akváriumom tartalma a békával. Így nézett ki az akció után néhány héttel:
DSC00208.JPG

Technikai adatok:
bruttó 60 l
szűrés: Eheim Pickup 45
világítás: Odyssea Led 200, beépítettem a lámpába 1 sor piros szalagot
aljzat: homokkal kevert kavics,
dekoráció: faág, szőlőgyökér
növények: Anubias barteri 3 változata, Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne wendtii brown, úszónövények (a többi növény azóta kikerült)
1 db afrikai karmosbéka
néhány maláj tornyoscsiga (táplálék hiányában itt alig szaporodnak)


Most ilyen:
DSC00814.JPG

Az akvárium a szoba túlsó feléről kap természetes fényt, ezért elkezdett algásodni. Lehet, hogy a plusz fény miatt nem fogom tudni korábbi formájában fenntartani. Itt egyáltalán nem tápozok. A béka is ritkán eszik, ezért kevés szerves anyag kerül be. Vizet ritkán cserélek, havonta 30%-ot. A növények remélhetőleg jól érzik magukat, virágzik az anubias:
DSC00812.JPG
 
Hát ez a béka mindig lenyűgöz :) kislányom valamiért fél tőle. én nem értem, pedig nagyon aranyos :)
Remélem valahogy úrrá leszel az algán anélkül hogy komolyabban belenyúlnál, mert nagyon jó kis minimalista akva ez.

Így létrejött volna egy olyan akvárium, aminek minden sarka gömbölyű.
Ez pedig zseniális, kár hogy nem jött össze. De így is mutatós nagyon a két azonos formájú de teljesen más berendezésű Akva egymás mellett. :)
 
Hát ez a béka mindig lenyűgöz :) kislányom valamiért fél tőle. én nem értem, pedig nagyon aranyos :)
Remélem valahogy úrrá leszel az algán anélkül hogy komolyabban belenyúlnál, mert nagyon jó kis minimalista akva ez.


Ez pedig zseniális, kár hogy nem jött össze. De így is mutatós nagyon a két azonos formájú de teljesen más berendezésű Akva egymás mellett. :)
Azért egy Brekuszkának nem is annyira minimalista, sőt, szerintem nagyonis ki lett belőle hozva a maxközeli állapot. :)
 
Back
Oldal tetejére