• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tranquility

A kerti project elég döcögősen halad. Az elmúlt időszakban nagy esők voltak. Emiatt a vízszint erősen ingadozik, az emers növények újra elmerülnek. Az eső is rendszeresen lenyomja víz fölé nőtt részeket. Az úszónövények közül a békalencsék tartják magukat valamennyire, a limnobium és pistia láthatóan nem érzi jól magát a szabadban. A többi növény viszont szépen fejlődik.

Ludwigia repens red rubin:
DSC00922.JPG

Hygrophila difformis:
DSC00918.JPG

Virágzó Egeria Densa:
DSC00920.JPG
 
A kerti project elég döcögősen halad. Az elmúlt időszakban nagy esők voltak. Emiatt a vízszint erősen ingadozik, az emers növények újra elmerülnek. Az eső is rendszeresen lenyomja víz fölé nőtt részeket. Az úszónövények közül a békalencsék tartják magukat valamennyire, a limnobium és pistia láthatóan nem érzi jól magát a szabadban. A többi növény viszont szépen fejlődik.
Nagyon szépen fejlődnek :) vajon a Ludwigia is fog virágozni?
Kár hogy a pistia itt sem nő tenyérnyire, pedig kicsit bíztam benne :D
Csigák vannak benne?
 
Nagyon szépen fejlődnek :) vajon a Ludwigia is fog virágozni?
Kár hogy a pistia itt sem nő tenyérnyire, pedig kicsit bíztam benne :D
Csigák vannak benne?
A ludwigia nekem is tetszik. Érdekes módon a víz fölött nem piros, de így is szép színe van.
A pistiat nem értem. Szerintem ugyan rosszul néz ki, de nem pusztulna el. Talán beindulna, ha hozzászokott az új környezethez. Még van legalább 2-3 hónap, hogy ez kiderüljön :)
Csigát nem telepítettem, de vannak potyautasok. A középső képen is látható egy hólyagcsiga.
Egyik növényfaj sem pusztult ki, bár van, amelyik nem fejlődik. Legrosszabbul az ambulia néz ki, de az is életben van. A víz is nagyon tiszta. Már most is sokat tanultam ebből a kísérletből, és még nincs vége :)
 
A kerti project elég döcögősen halad. Az elmúlt időszakban nagy esők voltak. Emiatt a vízszint erősen ingadozik, az emers növények újra elmerülnek. Az eső is rendszeresen lenyomja víz fölé nőtt részeket. Az úszónövények közül a békalencsék tartják magukat valamennyire, a limnobium és pistia láthatóan nem érzi jól magát a szabadban. A többi növény viszont szépen fejlődik.
A limnobium laevigatum és a pistia nem szeretik a tűző napot. UV... A kisebbik tavam árnyékosabb része kb fél - 1 óra napsütést kap naponta, ott a limnobium mindent elfed, kirúgja a tófóliát. A napos tavamban csak a sás árnyékában vegetál, leginkább perzselődnek a levelek.
 
A limnobium laevigatum és a pistia nem szeretik a tűző napot. UV... A kisebbik tavam árnyékosabb része kb fél - 1 óra napsütést kap naponta, ott a limnobium mindent elfed, kirúgja a tófóliát. A napos tavamban csak a sás árnyékában vegetál, leginkább perzselődnek a levelek.
Félárnyékos helyen vannak. Naponta 1-2 óra direkt napsütést kapnak délután 5 óra körül. Lehet, hogy még ez is erős nekik. Nem baj, mert van utánpótlás, bőségesen szaporodnak az akváriumban. A többi növény viszont szépen fejlődik.
 
Néhány kép a kerti cserepekről. A víz gyönyörűen letisztult, pedig nem csináltam vele semmit. Lassan 3 hónapja üzemelnek. Csak növényeket telepítettem, de érdekes módon számtalan apró állat is úszkál a vízben. A természet csodája, hogy megtelepedtek. Állandó gondot jelent, hogy a vízből kinőtt növényrészek visszacsúsznak a víz alá. Karózni kellene a növényeket, de az nem tenne jót a látványnak. Úgy tűnik, a fejlődésük is lelassult. Lehet, hogy kezd kimerülni a táptalajnak használt virágföld.

DSC00956.JPG

Hygrophila polisperma
DSC00952.JPG

Hygrophila polisperma rosanervig
DSC00953.JPG

Hygrophila corymbosa
DSC00950.JPG
 
Azta :) hát őket érdemes volt emersé nevelni :) Nem is gondoltam volna hogy a Hygrophila corymbosa ilyen színű lesz... És a Hygrophila difformisnak lett olyan mogyórószerű levele?
Azt hiszem ezentúl nem indítok akvát emers rész nélkül :D
Ez a lila szín engem is meglepett. Kíváncsi leszek, hogy a többi is ilyen lesz-e.
Igen, a difformisnak teljesen más a levele víz fölött. Nagyon gyorsan fejlődik. A szára is vastag, erős, ezért nem hajlik vissza. Néhány hét múlva kis bokor lesz belőle :)
Amúgy tényleg jó szórakozás ez az emers dolog. Megpróbálom majd átmenteni a szebb hajtásokat egy wabi tálba. Nem tudom, hogyan fognak majd fejlődni mesterséges világítás mellett.
 
Miattuk tisztul le a vized. Valószínűleg a szél hozott tartóspetéket valami kiszáradt pocsolyából. 👍 Persze a szél nem mindig hoz ilyen meglepit, nekem oltani kellett.🙂
Biztos, hogy így történt. Vízibolhát nem láttam még. Majd megnézem nagyítóval alaposabban. Olyan szépen beállt az életközösség, hogy nem lesz majd szívem szétszedni, ha jön a hideg idő. Jövőre nagyobb projectet tervezek :)
 
Biztos, hogy így történt. Vízibolhát nem láttam még. Majd megnézem nagyítóval alaposabban. Olyan szépen beállt az életközösség, hogy nem lesz majd szívem szétszedni, ha jön a hideg idő. Jövőre nagyobb projectet tervezek :)
Próbáld meg, hogy beviszed fagymentes helyre. Veszteni valód nincs vele....
 
Megpróbálom majd az egyiket bevinni védett helyre. Azt nem tudom, hogy fény nélkül, hűvösben meddig bírnák az akváriumi növények. Persze lehetne nekik fűteni és világítani, de valahol meg kell húzni a határt :)
Persze ebben egyetértünk. Fagymentes hely, max egy minimális - egy 40W izzó fellógatva a cserép fölé - világítás napi 6 órában...egy próbát megérne ;)

Lehet az izzó lead annyinhőt amennyi kellene nekik ;)
 
Biztos, hogy így történt. Vízibolhát nem láttam még. Majd megnézem nagyítóval alaposabban. Olyan szépen beállt az életközösség, hogy nem lesz majd szívem szétszedni, ha jön a hideg idő. Jövőre nagyobb projectet tervezek :)
A tócsarákokat ne féltsd. Ahogy beáll a hideg, vagy kiszáradó a vizük, tartóspetét képeznek, ami tavasszal újra indul. Csak öntsd ki a vizet egy üres edénybe, az sem gáz, ha tavaszig kiszárad az egész. Újratöltés után egy héttel ismét nyüzsögni fog az alsó rendű rákocskáktól. Csak ne takarítsd ki a kiszáradt edényt.
 
Persze ebben egyetértünk. Fagymentes hely, max egy minimális - egy 40W izzó fellógatva a cserép fölé - világítás napi 6 órában...egy próbát megérne ;)

Lehet az izzó lead annyinhőt amennyi kellene nekik ;)
Fűtetlen melléképületbe tudnám tenni. Ha kint kemény fagy van, előbb-utóbb bent is megfagy minden. A lakásba nem tehetem, mert túl nagy.
 
A tócsarákokat ne féltsd. Ahogy beáll a hideg, vagy kiszáradó a vizük, tartóspetét képeznek, ami tavasszal újra indul. Csak öntsd ki a vizet egy üres edénybe, az sem gáz, ha tavaszig kiszárad az egész. Újratöltés után egy héttel ismét nyüzsögni fog az alsó rendű rákocskáktól. Csak ne takarítsd ki a kiszáradt edényt.
Megpróbálom átmenteni valahogy az állatvilágot. Jövőre megpróbálkozom egy esővízhordóval. Tervezek tavirózsát is bele. Ehhez majd számítok a tanácsodra :)
 
Régóta nem tettem fel akváriumi képet. Ennek jó oka van. Az elmúlt időszakban kevés időm volt a karbantartásra. A lelkesedésem is alábbhagyott egy kicsit. A heti vízcseréket megcsináltam, néha egy kis nyírást is. A végeredmény elég nagy dzsungel lett. Sajnos visszatért a fonál alga, amitől már korábban megszabadultam. Vagy azt hittem :) Rászántam egy délutánt, és újraültettem a növények nagy részét. Most már valamennyire konszolidálódott a helyzet, de nem igazán vagyok elégedett az eredménnyel. Új fajokkal gazdagodtam: @LANguSzTa jóvoltából betelepítettem Ludwigia palustris Super Redet és Blyxa japonicat. Mindkettőtől tartottam egy kicsit, de úgy tűnik, talán megmaradnak. @Kutiko ajándéka, Helanthium tenellum is bekerült a jobb első részre. Ezúton is köszönöm a szép növényeket (a többit a nagy akváriumba ültettem, arról majd máskor lesz szó).

Nagyjából egy héttel a beavatkozás után így néz ki a kis akvárium. Még nem az igazi, de igyekszem rendbe hozni.
DSC00979b.jpg

A kerti cserépből áttelepítettem egy növendék kalászhalat. Növényekre ragadt ikrából kelhetett ki, és szépen fejlődött a szabadban. Már elég nagy ahhoz, hogy ne egyék meg a többiek. Legfelül látható, eltörpül a furcata kalászhalak között.
DSC01003b.jpg

Sajnos a képek nem adják vissza a valódi látványt, a fényképezőgépemből ennyit tudok kihozni.
 
Aztamindenit :) virágcserépben nevelésről sem hallottam még :D láthatóan egészséges, hal, gratulálok! ha jól rémlik nem először szaporítod őket.
Még mindig szépek a növényeid! a Blyxia is jól néz ki, pedig papíron lágyabb vízbe lenne való. de úgy látszik tudsz valamit :)
 
Aztamindenit :) virágcserépben nevelésről sem hallottam még :D láthatóan egészséges, hal, gratulálok! ha jól rémlik nem először szaporítod őket.
Még mindig szépek a növényeid! a Blyxia is jól néz ki, pedig papíron lágyabb vízbe lenne való. de úgy látszik tudsz valamit :)
Köszönöm :)
Csodálkoztam, amikor megláttam a halat a kinti cserépben. Szaporításnak nem nevezném, mert mert az szándékosságot feltételez. Ez egyszerűen így alakult. Korábban már sikerült felnevelni a váratlan szaporulatot.
Napokig hiába próbáltam kifogni, de mindig bemenekült a sűrű növényzetbe. Aztán véletlenül rájöttem, hogyan kell. Éjszaka, mikor már órák óta sötét volt, zseblámpával megkerestem az alvó halat. Nagyon óvatosan alá tudtam csúsztatni egy kis garnélás hálót. Többször is próbálkoztam, mert ilyenkor is meglepően gyors volt.
A blyxán csodálkozom, hogy megmaradt, de nem bánom, mert tényleg nagyon szép. Nem csináltam vele semmi különöset, csak elültettem egy olyan helyre, ahová régebben tettem tápkapszulát.
 
Back
Oldal tetejére