• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Törpe gömbhal - Carinotetraodon travancoricus

Az enyém nem szóvicc volt, hanem tényleg egy hetero pár (1 fiú, 1 lány), és ez a képen a hím.
Ha lenne róla rendes kép, látszódna a hasán a vonal.:)
 
Az enyém nem szóvicc volt, hanem tényleg egy hetero pár (1 fiú, 1 lány), és ez a képen a hím.
Ha lenne róla rendes kép, látszódna a hasán a vonal.:)
Miután beírtuk, leesett nekünk is, de így legalább minket néznek hülyének, nem romlik a rólunk kialakult kép :D :wacky:
 
Nálam a fagyasztottra rá se hederítettek. Elvannak csak csigával is? A hasuk egyébként nincs beesve szóval valamit tuti esznek :)
 
Szia! Megeszik a garnélákat, vagy lehet őket együtt tartani? Általában, társas akváriumban tarthatók?
(Bocs, hogy itt írtam, de úgy látom, nincs gömbhalas topic.)
De van. :D
Úgy tudom mindent megesznek, vagy legalábbis megpróbálják, a garnélák pedig nem fogják díjazni a próbálkozásokat sem. Ha van elég búvóhely, és nem spéci garnikat tartasz, amikért kár lenne, tehetsz egy próbát, de szerintem nem sokat látnád szegényeket utána. Vagy mert elfogyasztották őket, vagy mert bujkálnak. Több videót is láttam, ahol társasba rakták őket, de ahogy @tsokee -ék is írták, csipkedik a többi halat. Felesleges stressz lenne mindenkinek. Szóval a gömbik szerintem egy olyan csapat, akiknek kifejezetten saját akvárium kell.
Még az akvarisztikai ismerkedésem idején félig poénból megkérdeztem egy boltban, hogy mit szólna egy betta a gömbökhöz, és azt mondták, hogy nem a gömbik maradnának alul a csatában. :D
 
1 kisGömbim van aki sztem csajszi. 30l-ben lakik (heti 20-30% vízcsere előkészített csapvízzel, kis belsőszűrő, led lámpa), ahol van nagy mohás vasfa és néhány törpe méretű crypto meg anubiasok... sztem nem csipkedi a növényeket így jó növényes akvába. Nagy csigazabáló (a 250es akvából mindig van mit átpakolni neki szerencsére) de sajna a garnélák is eltűnnek 3hónap alatt (red és vadas volt vegyesen). Amúgy tényleg felismeri a "gazdit", érdeklődő vízfelszínhez és üveg falához jön haverkodni. Gondolkodom h veszek mellé párt és kap nagyobb akvát... de a nagyobb akva résznél elakadok (család már így is kivan a hobbimtól :D )
 
Sziasztok!
Van egy 30l-es akim. 1db betta, 1 db láva csiga és 1db rohamsisak csiga az eredeti lakó. Sajnos a növényekkel sikerült haza hozni olyan csigát, ami csak szaporodik és szaporodik. Eddig csipesszel fogtam és ki vettem, de már annyi van, hogy ez lehetetlen. A 3 jószágom mellett tartható a törpe gömbhal ?
Köszönöm a válaszokat.
 
Sziasztok!
Van egy 30l-es akim. 1db betta, 1 db láva csiga és 1db rohamsisak csiga az eredeti lakó. Sajnos a növényekkel sikerült haza hozni olyan csigát, ami csak szaporodik és szaporodik. Eddig csipesszel fogtam és ki vettem, de már annyi van, hogy ez lehetetlen. A 3 jószágom mellett tartható a törpe gömbhal ?
Köszönöm a válaszokat.
A betta mellé semmiképpen se tedd. Szétcsípkednék. Ha tudsz pár hétre biztosítani a bettának egy másik üveget tedd át, és ha végeztek a gömbök, add tovább őket, a betta meg mehet vissza.
 
Sziasztok!
Van egy 30l-es akim. 1db betta, 1 db láva csiga és 1db rohamsisak csiga az eredeti lakó. Sajnos a növényekkel sikerült haza hozni olyan csigát, ami csak szaporodik és szaporodik. Eddig csipesszel fogtam és ki vettem, de már annyi van, hogy ez lehetetlen. A 3 jószágom mellett tartható a törpe gömbhal ?
Köszönöm a válaszokat.
Nem biztos. Szerintem megcsípkedné a betta hosszú úszóit. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Nálam csipkedte a nagyobb halak úszóit, még a sügéreket is.
 
Sziasztok!
Van egy 30l-es akim. 1db betta, 1 db láva csiga és 1db rohamsisak csiga az eredeti lakó. Sajnos a növényekkel sikerült haza hozni olyan csigát, ami csak szaporodik és szaporodik. Eddig csipesszel fogtam és ki vettem, de már annyi van, hogy ez lehetetlen. A 3 jószágom mellett tartható a törpe gömbhal ?
Köszönöm a válaszokat.
Inkabb gyermek helena. Biztos van valakinek szaporulata. Amig kicsi, de lehet hogy amugy sem megy neki a nagyobb csigaknak.
 
Nálam a helena anno simán kinyírta a golflabda nagyságú almacsigám is. Azok gyilkológépek!
A gömbhal viszont nem férne hozzájuk, még a tornyos csigát sem tudja kiszívni a házából.
A gömbhal pedig tutira szétcincálná a betta úszóit, semmi kétség.
 
Sziasztok!
Van egy 30l-es akim. 1db betta, 1 db láva csiga és 1db rohamsisak csiga az eredeti lakó. Sajnos a növényekkel sikerült haza hozni olyan csigát, ami csak szaporodik és szaporodik. Eddig csipesszel fogtam és ki vettem, de már annyi van, hogy ez lehetetlen. A 3 jószágom mellett tartható a törpe gömbhal ?
Köszönöm a válaszokat.
Heléna csiga a megoldás 👍
 
Üdv ! Nagyon megtetszettek ezek a törpe gömbhalak. 72-es akvába szeretnék venni. Ekkorába mennyi az ideális darab ?
 
Back
Oldal tetejére