• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tömeges garnéla pusztulás

Havonta megdöglik egy garnélám. Érdekes módon csak az első ötös csapatból. Már csak egy maradt, közűlük.
Az elsőn nem látszott semmi, a következő kettő vedlési probléma. A mostanit meg nem jól látni, mert a barlangjuk legmélyén van, és meg is van már csócsálva. Nem lenne egyszerű onnan kipiszkálnom.
A többiek megeszik a tetemet?
Igen, megeszik.
 
Tényleg hasznos tanácsok olvashatóak különböző helyekről beszerzett garnélák összeszoktatásáról.
DE! az immunológiáról szóló fejtegetésben van egy-két oltári nagy marhaság. Én a garnélák immunrendszerét nem ismerem, nem is ezzel van a problémám. a 2. pontban ez szerepel: " Azaz az immunrendszer nem képes tanulni, ami azt jelenti, hogy a garnélák nem tudnak antitesteket előállítani." Azért mert nem képes tanulni, antitesteket elő tud állítani, a már veleszületett tudásából. Ráadásul később a 4.2 pontban ez szerepel: " és a garnélacsapatok immunrendszere lassan alkalmazkodni tud az új patogénekkel megváltozott csíraterheléshez." tehát itt meg azt írja lassan alkalmazkodni tud, tehát mégis tud tanulni az immunrendszere? Ez így hülyeség!
Nekem az a véleményem, hogy a tanácsokat fogadjuk el, köszönet érte, a többit meg sürgősen felejtsük el. Ricardo Castellanos valószínűleg nem sokat érthet az immunológiához!


Az én értelmezésemben ez úgy néz ki, hogy az immunrendszerüknek van egy bázis ellenálló képessége. Ez már adott, ezzel ugyan megvédi magát a fertőzésektől, azonban ha új és/vagy nagy mennyiségű baktérium jut a szervezetébe, akkor az már megbetegítheti, hiszen nem ismeri a szervezete. Viszont ha az új baktériumokkal nem hirtelen találkozik nagyobb mennyiségben, akkor a szervezetét nem csavarja le. Ellenanyag ugyan nem termelődik, csak hozzászokik a szervezet.

Nem vagyok orvos, de szerintem hónapok óta hasonló helyzetet látunk-hallunk a Covid kapcsán is: nagyon nem mindegy, hogy mennyi vírus jut a szervezetedbe, ezért is kell(ene) maszkot viselni. Jelenleg úgy tűnik, hogy ha csak 1 egységnyi vírus jut a szervezetedbe, akkor valószínűleg nem is tudsz róla, hogy már voltál koronás. Ha 100 egységnyi jut a szervezetedbe, akkor pedig lehet, hogy hamarosan csak statisztika leszel.
Ha megfertőződsz, akkor a szervezeted lényegesen később kezd el ellenanyagot termelni (ez lehet akár két hét is), tehát a szervezetedben nem lesz még ellenanyag. De ez még nem jelenti azt, hogy a szervezeted nem reagál rá (pl. láz formájában).
Én így értelmezem a garnélákra vonatkozó bakteriális intoleranciát.

Végezetül nekem pedig az lenne a tanácsom, hogy akit érdekel a fenti anyag, az hasznosítsa! Akit nem érdekel, az pedig nevessen egy nagyot, és görgessen tovább!
Nekem nagyon sok akváriumom van, sokféle garnélával, és sokszor jönnek garnélák olyan helyről, ahonnan korábban még nem. Így nekem nagy hasznomra vált, hogy velük kapcsolatosan ezt a területet egy kicsit jobban megértsem.
 
Az én értelmezésemben ez úgy néz ki, hogy az immunrendszerüknek van egy bázis ellenálló képessége. Ez már adott, ezzel ugyan megvédi magát a fertőzésektől, azonban ha új és/vagy nagy mennyiségű baktérium jut a szervezetébe, akkor az már megbetegítheti, hiszen nem ismeri a szervezete. Viszont ha az új baktériumokkal nem hirtelen találkozik nagyobb mennyiségben, akkor a szervezetét nem csavarja le. Ellenanyag ugyan nem termelődik, csak hozzászokik a szervezet.

Nem vagyok orvos, de szerintem hónapok óta hasonló helyzetet látunk-hallunk a Covid kapcsán is: nagyon nem mindegy, hogy mennyi vírus jut a szervezetedbe, ezért is kell(ene) maszkot viselni. Jelenleg úgy tűnik, hogy ha csak 1 egységnyi vírus jut a szervezetedbe, akkor valószínűleg nem is tudsz róla, hogy már voltál koronás. Ha 100 egységnyi jut a szervezetedbe, akkor pedig lehet, hogy hamarosan csak statisztika leszel.
Ha megfertőződsz, akkor a szervezeted lényegesen később kezd el ellenanyagot termelni (ez lehet akár két hét is), tehát a szervezetedben nem lesz még ellenanyag. De ez még nem jelenti azt, hogy a szervezeted nem reagál rá (pl. láz formájában).
Én így értelmezem a garnélákra vonatkozó bakteriális intoleranciát.

Végezetül nekem pedig az lenne a tanácsom, hogy akit érdekel a fenti anyag, az hasznosítsa! Akit nem érdekel, az pedig nevessen egy nagyot, és görgessen tovább!
Nekem nagyon sok akváriumom van, sokféle garnélával, és sokszor jönnek garnélák olyan helyről, ahonnan korábban még nem. Így nekem nagy hasznomra vált, hogy velük kapcsolatosan ezt a területet egy kicsit jobban megértsem.
Ami igaz, az helyes, de azért valótlan dolgok mellett nem célszerű görgetni egyet, mert az megmarad ott valótlannak!
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek!
Kicsi crs ifjoncok pusztulnak sajnos nálam... sosem volt még ilyen.
Ki van nyalva a popójuk pedig rendesen.

Ifjonc garnélák külön akvaban vannak, de sajnos ha másikba rakok őket ott is ügyén ez a gond...

A jelenség: elől a fejnél és a “kezeknél” olyan mintha megragadna a páncél, ha kicsit odébb lököm a garnélát kiderül hogy él... de végül egy sem éli túl.

Vedlési gond lenne? Tds 160, PH 6 körül, minorekuton, tantora white stone por, mineralos kaja....
Tegnap óta már shirakura mineral stone is van az akvájukban illetve vettem dr. Shrimps Cure Nature “gyógyszert” is.

Esetleg valakinek lenne valami ötlete? Várhatok esetleg a gyógyszeres kezeléstol valami eredményt?? Nem tudnám elképzelni h ennyi ásványi kiegészítő mellett vedlesi hiba lenne.

Köszi!
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek!
Kicsi crs ifjoncok pusztulnak sajnos nálam... sosem volt még ilyen.
Ki van nyalva a popójuk pedig rendesen.

Ifjonc garnélák külön akvaban vannak, de sajnos ha másikba rakok őket ott is ügyén ez a gond...

A jelenség: elől a fejnél és a “kezeknél” olyan mintha megragadna a páncél, ha kicsit odébb lököm a garnélát kiderül hogy él... de végül egy sem éli túl.

Vedlési gond lenne? Tds 160, PH 6 körül, minorekuton, tantora white stone por, mineralos kaja....
Tegnap óta már shirakura mineral stone is van az akvájukban illetve vettem dr. Shrimps Cure Nature “gyógyszert” is.

Esetleg valakinek lenne valami ötlete? Várhatok esetleg a gyógyszeres kezeléstol valami eredményt?? Nem tudnám elképzelni h ennyi ásványi kiegészítő mellett vedlesi hiba lenne.

Köszi!
Szia, az látszik hogy, van bőven ásványi anyag a vízben, kontra nálam semmi kiegészítő ásványikövet már nem használok.. nincs probléma vedléssel!! ám mennyi és milyen proteint adsz nekik? mivel a vedlés igen nagy energiával jár és eléggé legyengíti a garnélát!! ami nálam bevált az a genchem polytase és biozyme.. egy elég jó kombó! kitakarítja a beleiket és ellátja hasznos baktériumokkal öket ami által jobban tudják a számukra hasznos tápanyagokat hasznosítani! valamint nem tudom mennyi vizet cserélsz de próbálkozzál meg nagyobb vízcserékkel! mennyi a kh-d a vízbe?
 
Sziasztok.
Sajnos ma vettem észre hogy az amanók elpusztultak (3db volt) . Az utólsó ma találtam meg. Az akva 60x30x30 as. Állat nem sok van benne(szerintem) 3 neon 10 sakura Red 2 anci és 5 sisak csiga. Az amanók kb 3 hónapja voltak benne. Az egyik részeit kb 2 hete találtam meg. Amit nem tudok mire vélni hogy be volt pirosodva. Képet mellékelek. Heti 50% vízcsere RO val,6-8 gh 3-4 kh pH 6,5-7,5 között.Vízhőfok 21 C.Co2 van. Külön tápot nem kapnak. Szűrés rendben. Mi lehet a gond? Elég nagyok voltak már amikor vettem őket.
 

Attachments

  • IMG_20210327_180102.jpg
    IMG_20210327_180102.jpg
    196.5 KB · Megtekintések: 41
S
Kedves fórumozok!

Segítsetek egy probléma megoldásában! Most már a második vízcserékor pusztultak el tömegesen a garnéláim) Arról van szó ,hogy az első pusztulás egy 30%-os vízcserékor történt ,de akkor az volt a szerencsém ,hogy úgy mentettem meg az álomány felét ,hogy egy másik akváriumba helyeztem őket. Nos elmondom a tüneteket. A friss víz betöltésekor minden garnéla roham tempóban a víz felszínére igyekszik és a következő pillanatban lepottyannak mint egy kő.. Majd egy görcs után hirtelen pattognak egyet kettőt a vízben és újra a víz felszínére igyekeznek. Ez mind adig megy míg végleg el nem pusztulnak. Van némely garnéla ami a födön görcsösen rángatózik. Nos ugyan ez történt a második mostani vízcserékor. Viszont most jobban figyeltem a víz előkészítésére ,rengeteget ált ,tisztítottam ,vízelőkészítőt adagoltam , a hőmérsékletet is összehoztam.... Mit gondoltok mi lehet az oka? Nagyon szeretnék továbbiakban garnélákal foglalkozni ,de lassan nem merek... Egy sanda gyanum van viszont. Azóta van ez mióta egy másik vödröt használok a víz tárolására .. Elképzelhető ,hogy a vödör miatt van valamiféle mérgezés? Mit gondoltok? Hogy tudom kiszűrni az okot? Annyit elfelejtettm ,hogy két akvárium vízcserékor egyszere ugyan az történt tehát a friss vízzel van valami.... illetve red cherry és amano volt bennük... Előre is köszönöm a segítséget!
Szia nekem is 22 garnéla 10 perc alatt megatta magát és még víz cserém sem volt. Rejtély. 17 literes növényes akksi fél éve üzemelt semmi tápozás. 4 db garnival kezdtem.
 
Napi egy RC garnéla a talajon kimurdélva fekszik. 110 a víz tds-e RO vizes. Úgy néz ki mintha vedlés közben kapta volna el a kór. A tegnapi is ugyanilyen volt.
 

Attachments

  • 20230208_131917.jpg
    20230208_131917.jpg
    175.5 KB · Megtekintések: 16
Back
Oldal tetejére