• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tömeges garnéla pusztulás

A szűrőt teljesen kipucoltam ugyan, és a régebbi szűrőanyagot átmostam, a mátrix új volt, de azt is átöblítettem és már két napja ment gond nélkül.
Se új növény, se új kaja. Minden az évek óta bevált rutin szerint zajlott. Vagy valószínűleg mégsem, de sajnos nem tudom, mi történt másképp?
Semmilyen vezeték nem lógott bele és a mellette lévőben sem volt pusztulás, tehát a levegőben is minden okés lehetett.
Fel fejjel, ha bármivel hozzá tudok járulni a felvidításodhoz, csak szólj! Lehet meg kellene ejteni már a ph kalibrálást is. Hátha valami levitte hirtelen a ph-t, oxigénhiány feldúsult co2 az élőlényekből...stb. kis hártya a felszínen és a gázok se ki se be.
 
Nagyon sajnáljuk! :cry: (Mi is a perlon-ra tippelnénk, mert jártunk már így vele, de akkor őrült módjára cikáztak tőle a garnélák, így látható/lereagálható volt az eset... )
A Sakurákat szívesen pótoljuk!

A perlon nem is volt piszkos és jól átnyomkodtam.
Hártya sem volt, cikázás sem, két napig semmi, aztán bumm!

Lehet, hogy Henrik mintájára szétborítom az egészet és hétvégén átrendezem, mert így csak rossz emlék, ahányszor csak ránézek.:(
 
Nagyon sajnáljuk! :cry: (Mi is a perlon-ra tippelnénk, mert jártunk már így vele, de akkor őrült módjára cikáztak tőle a garnélák, így látható/lereagálható volt az eset... )
A Sakurákat szívesen pótoljuk!
A perlon sem biztonságos? :eek: Mit csinál? Mire kell figyelni és mikor kezdjek pánikolni?

Sajnálom Csilla, átéltem párszor a tömeges elhullást én is. :(
 
én egyszer kaptam perlont egy használt szűrőhöz. Szép fehér új volt. Egy szűrőtisztítás után beraktam a szürőbe azt elindítottam.
Jött egy erős bubifelhő első löketre pezsgéssel. Gondoltam a levegő volt... aztán szépen elindult a szűrő. A garnélák elkezdtek pattogni néhány másodperc múlva és eldőltek (amano és neocaridina)...
Szűrő leállít, akváriumvíz háromnegyede leenged, új vízzel feltölt, szűrő szétszed perlon cserél szép újra a gyári csomagolásból. és szűrő újraindít...
Másnapra egy tetem, de a többi lábraállt.
Valószínűleg valami vegyszer került a vattára ami megszáradt és nem hagyott nyomot (tárolási hiba talán), soha nem tudtam meg.
De azt megfogadtam hogy csak olyan perlont használok amit csomagban vettem és én nyitottam ki :)
 
én egyszer kaptam perlont egy használt szűrőhöz. Szép fehér új volt. Egy szűrőtisztítás után beraktam a szürőbe azt elindítottam.
Jött egy erős bubifelhő első löketre pezsgéssel. Gondoltam a levegő volt... aztán szépen elindult a szűrő. A garnélák elkezdtek pattogni néhány másodperc múlva és eldőltek (amano és neocaridina)...
Szűrő leállít, akváriumvíz háromnegyede leenged, új vízzel feltölt, szűrő szétszed perlon cserél szép újra a gyári csomagolásból. és szűrő újraindít...
Másnapra egy tetem, de a többi lábraállt.
Valószínűleg valami vegyszer került a vattára ami megszáradt és nem hagyott nyomot (tárolási hiba talán), soha nem tudtam meg.
De azt megfogadtam hogy csak olyan perlont használok amit csomagban vettem és én nyitottam ki :)
Nekem szűrőtisztítás után rendszeresen van fehér felhő, de eddig azt hittem, hogy az átmosott, lemorzsolódott matrix és/vagy quartzite glass jut át a perlonon. Pár perc alatt eltűnik. Elhullás még nem volt miatta, nem is érdekli őket. A halak őrülnek meg, azt hiszik, hogy kaja, és vadászni próbálják. Nem is a kőzet morzsolódik, hanem a perlonon van valami? o_O
 
Nekem szűrőtisztítás után rendszeresen van fehér felhő, de eddig azt hittem, hogy az átmosott, lemorzsolódott matrix és/vagy quartzite glass jut át a perlonon. Pár perc alatt eltűnik. Elhullás még nem volt miatta, nem is érdekli őket. A halak őrülnek meg, azt hiszik, hogy kaja, és vadászni próbálják. Nem is a kőzet morzsolódik, hanem a perlonon van valami? o_O
nekem csak annál az egy perloncserénél volt 'felhő' és csak perlont cseréltem a szűrőben. Más nem lehetett. De ez egyedi eset volt, másfelől nem olyan rég használom a külső szűrőt hogy mérvadó legyen amit írtam.
Csak azért írtam le mert majdnem tömegmészárlás lett a dologból és szóba jött a perlon ;)
 
nekem csak annál az egy perloncserénél volt 'felhő' és csak perlont cseréltem a szűrőben. Más nem lehetett. De ez egyedi eset volt, másfelől nem olyan rég használom a külső szűrőt hogy mérvadó legyen amit írtam.
Csak azért írtam le mert majdnem tömegmészárlás lett a dologból és szóba jött a perlon ;)
Hát, most eggyel több dolog miatt fogok rettegni. Lehet, hogy inkább tamagochit kéne tartanom. :ROFLMAO:
 
Akár lehetett persze a perlon is, ahogy bármi más, de miért csak a második nap nyírta ki őket, előtte meg nem csinált velük semmit? Egy nap kellett, amíg kioldódott belőle az a valami?:hungover:
 
Akár lehetett persze a perlon is, ahogy bármi más, de miért csak a második nap nyírta ki őket, előtte meg nem csinált velük semmit? Egy nap kellett, amíg kioldódott belőle az a valami?:hungover:
mint mondtam nálam egyedi esetről volt szó. Ott másodpercek alatt lejátszódott a folyamat. Nálad nem erről volt szó.
Soha nem fogod megtudni mi történt :(
De végre választhatsz valami ritkább színű neocaridinát a pirosak helyett ;)
 
Akár lehetett persze a perlon is, ahogy bármi más, de miért csak a második nap nyírta ki őket, előtte meg nem csinált velük semmit? Egy nap kellett, amíg kioldódott belőle az a valami?
Mondtad, hogy múlt héten festés volt nálatok, onnan simán lehet olyan ami kis mennyiségben a vízbe/rendszerbe kerülve is ezt okozza. @ezsolt80 -nak igaza van, soha nem fogod megtudni, csak találgatni lehet meg a jövőben még elővigyázatosabban csinálni a dolgokat és még úgy sem garantált, hogy nem fordul elő újra. Sajnáljuk mi is a történteket, mi is bosszankodtunk tavaly amikor hasonló történt (azóta sem derült ki mi okozta)

De végre választhatsz valami ritkább színű neocaridinát a pirosak helyett
Mondjuk bordót? :p
 
Még a első alkalmazásnál mikor csak hideg vizel mostam a perlont, szűrő indításnál nálam is keletkezet köd felhő, volt is elhullás. Én a élőlények fulladására tippelnék, mert a apró porszemek, amiből a anyag készül, bekerül a vízbe. Azóta csak forró vízben szoktam átmosni, meg áztatni kb. 30 percet. Azóta perlon cserénél nincs ködfelhő. Pedig márkás perlont használok.
 
Még a első alkalmazásnál mikor csak hideg vizel mostam a perlont, szűrő indításnál nálam is keletkezet köd felhő, volt is elhullás. Én a élőlények fulladására tippelnék, mert a apró porszemek, amiből a anyag készül, bekerül a vízbe. Azóta csak forró vízben szoktam átmosni, meg áztatni kb. 30 percet. Azóta perlon cserénél nincs ködfelhő. Pedig márkás perlont használok.
JBL-t használok, de én is csak hideg vízben mostam át. Akkor megnézzük a forróvizes áztatást is, köszi.
 
Az elmúlt két napom tapasztalatait szeretném megosztani:

Valaki korábban említette, hogy szűrőtakarításnál vagy más behatásnál eltud akkora mennyiségű baktérium pusztulni, hogy az már szignifikánsan megdobja a víz ammónia tartalmát. Csak egy érdekesség ami most velem történt: Több hetes szűrő leállás után tegnap szétszedtem és kipucoltam, kiöntöttem belőle a szintén több hete álló pangó vizet. A szűrő műanyagját, valamint a szűrőanyagot (Mátrix) befogta valamilyen lesikálhatatlan fekete réteg. Körömkefével se jött le, gondoltam valószínűleg kialakult a hosszú idő alatt egy anaerob baktérium kultúra. Visszakötöttem a szűrőt az akváriumra, és egy nappal később brutálisan opálos lett a víz. Szétszedtem most megint a szűrőt, és láss csodát, a lesikálhatatlan fekete réteg teljesen eltűnt. Úgyhogy simán lehet hogy tényleg baktérium pusztulás okozta a garnélák halálát. (Zárójelben, a fekete rész azért tűnt el, mert oxigéndús környezetben rögtön elpusztul ez a fajta kultúra)
 
Sajnos ma én is így jártam :(, hazajöve a növények veszettül buborékoztak, a DC pedig sárga volt, halak , garnélák pedig mind oda. Nem volt sok, de akkor is elszomorító a dolog. Amit megfigyeltem, hogy a CO2 reaktor tele volt gázzal, palackomon pedig palacknyomás mutatója nullán állt. Hozzáteszem, hogy egy ideje kifogyóban volt a palack. Olvastam már olyant, hogy hegesztős reduktor csinált hasonlót, hogy mikor már alig volt benne, akkor a végén belökött egy nagyobb adagot. csakhogy nekem Papilon reduktorom van, nem hegesztős. Úgylátszik ezzel sem szabad a végletekig elmenni, amint kezd esni a palacknyomás 25 Bar környékére, akkor már inkább érdemes cserélni, töltetni.
 
Sajnos ma én is így jártam :(, hazajöve a növények veszettül buborékoztak, a DC pedig sárga volt, halak , garnélák pedig mind oda. Nem volt sok, de akkor is elszomorító a dolog. Amit megfigyeltem, hogy a CO2 reaktor tele volt gázzal, palackomon pedig palacknyomás mutatója nullán állt. Hozzáteszem, hogy egy ideje kifogyóban volt a palack. Olvastam már olyant, hogy hegesztős reduktor csinált hasonlót, hogy mikor már alig volt benne, akkor a végén belökött egy nagyobb adagot. csakhogy nekem Papilon reduktorom van, nem hegesztős. Úgylátszik ezzel sem szabad a végletekig elmenni, amint kezd esni a palacknyomás 25 Bar környékére, akkor már inkább érdemes cserélni, töltetni.
Nagyon sajnalom Viktor.
 
Back
Oldal tetejére