• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tömeges garnéla pusztulás

Köszi mindenkinek az együttérzést és támogatást. Sajnos ez van.
Nem teszek le a garnélákról, legfeljebb abban bizonytalanodtam el, hogy van-e értelme a nehezebben tarthatókkal "bajlódni". @star67 köszi, ha úgy alakul, mindenképp keresni foglak.
@malor Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem ez a tabi volt véletlenül?

IMG_20180221_221229.jpg
 
Köszi mindenkinek az együttérzést és támogatást. Sajnos ez van.
Nem teszek le a garnélákról, legfeljebb abban bizonytalanodtam el, hogy van-e értelme a nehezebben tarthatókkal "bajlódni". @star67 köszi, ha úgy alakul, mindenképp keresni foglak.
@malor Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nem ez a tabi volt véletlenül?

View attachment 49787
Nem lehet, hogy valami nagy mennyiségű fehérje került be a Spirulina által? Esetleg romlott lehetett?
Nagyon magas a fehérjetartalma, nem?
Lehet ezzel összefüggésben pusztultak el...
 
A tököm tele van :mad::(:cry:
Van egy 30-as kockám, amit átmeneti garnéla és mohatárolásra használok. Gyengén pöfög a CO2 közepes megvilágítás mellett túlméretezett szűréssel, kevés tápot kap hetente egyszer-kétszer. Hónapok óta stabil.
Tegnapról mára feldobta a pacskert - egy-két kivételtől eltekintve - az összes!!!! (~60 db) CRS és amanó garnélám. Van bent néhány otocinclus és két boraras is. Nekik semmi bajuk.
A DC szép zöld, közelében sincs a sárgának. Rámértem a pH-ra is, 6,3. TDS 155, utolsó vízcsere kb egy hete volt, 10-15 naponta szoktam cserélni.
Sterilizáló (Chihiros, Twinstar) nem volt üzemben. Biztos ami biztos alapon egy levegőpumpa viszont tartósan.
Mi a fene lehet a pusztulás oka?
Gondolkodtam, mi szokatlan lehetett tegnap-tegnapelőtt. Semmi. Kivéve talán, hogy mivel 1-2 napig nem kaptak enni az állatok, tegnap 2 db nagyobb (körömnagyságú) Spirulina tablettát dobtam be nekik. Ezt el is tüntették, tehát nem szennyezte hosszasan a vizet. De másra egyszerűen nem tudok gondolni. Ezt a tabit amúgy ritkábban adom nekik, de nem első alkalommal kapták.
Teljesen elvette a kedvem, hogy ahogy a CBS garnéláimmal is jártam, mire sikerül felhúznom a csapatot egy normális létszámra, beüt valami ménkű. Sírok.

Kiderült valami a tömeges pusztulásról?
Mi van az egy-két túlélővel?
 
Nem derült ki semmi további. Utólag nyilván nem is fog :) Azért dobtam be mégis a témát, hátha valaki előáll olyan befolyásoló tényezővel, amire magamtól nem gondoltam, illetve hogy megerősítést kapjak arról, hogy az algatabi okozhatott-e gondot vagy sem.
Volt egy nagyobb vízcsere (sajnos annyira sok volt a halott, hogy csővel szívtam le őket, egyesével túl nagy és gyászos meló lett volna kiszedegetni őket), így gondolom ez helyrerakta a vizet.
A maradék 2-3 túlélő azóta is rendben elvan. Picit tovább csökkentettem az amúgy is enyhe CO2 adagoláson.
 
Algatabit én is adok nekik rendszeresen, nem hinném, hogy az ilyen tömégével nyírta volna ki őket.
Az ajánlatom továbbra is él, ha újra erőt és kedvet érzel hozzá, csak szólj!
 
Köszönöm ismét. Erre majd akkor fog sor kerülni, ha majd beállt vizem lesz a nagy akváriumban. Az meg látod hogyan halad... :D
 
Sziasztok.
Nagyon el vagyok szomorodva. Az eddig elpusztithatatlan garnelaim pusztulnak. Amiota kivettem a nagy fat. A helyere egy nagy anubias kerult. Ez par napja volt. Csak ulnek es bambulnak. Azt hittem megviselte oket a nagy atrendezes. De most mar hat meghalt. Csinaltam vizcsereket. De azutan is halnak.
Barnasra szinezodnek halaluk utan. Azt olvastam hogy bakterialis fertozes lehet. Nem tudom. Alig talaltam valami infot. Azt is angolul es alig ertem. Adjak antibiotikumot? De az kinyirja a jo bacikat a szuromben. Es egyaltalan az kell?
Tanacstalan vagyok.
 
Biztos ami biztos alapon egy levegőpumpa viszont tartósan
A levegőpumpa mit hajt meg, porlasztókőt? Nem fújtatok be esetleg illatosítót, nem spray bútorápolóztátok a bútorokat? Minden értéked jó, csak külső behatás lehet a ludas. Valami idegen anyag került az akváriumba.
 
Sziasztok.
Nagyon el vagyok szomorodva. Az eddig elpusztithatatlan garnelaim pusztulnak. Amiota kivettem a nagy fat. A helyere egy nagy anubias kerult. Ez par napja volt. Csak ulnek es bambulnak. Azt hittem megviselte oket a nagy atrendezes. De most mar hat meghalt. Csinaltam vizcsereket. De azutan is halnak.
Barnasra szinezodnek halaluk utan. Azt olvastam hogy bakterialis fertozes lehet. Nem tudom. Alig talaltam valami infot. Azt is angolul es alig ertem. Adjak antibiotikumot? De az kinyirja a jo bacikat a szuromben. Es egyaltalan az kell?
Tanacstalan vagyok.
Az anubias mérgező a garnélákra, ha megsérül a levele vagy a szára! Ha nincs sérülés rajta, akkor nem okoz gondot, bár nem szokták enni. A kopoltyúk körül nincs barnás szín? Az mutatja legjobban, hogy, ha oxigénhiányuk van. Én a növényre gondolnék elsőre.
 
Az anubias mérgező a garnélákra, ha megsérül a levele vagy a szára! Ha nincs sérülés rajta, akkor nem okoz gondot, bár nem szokták enni. A kopoltyúk körül nincs barnás szín? Az mutatja legjobban, hogy, ha oxigénhiányuk van. Én a növényre gondolnék elsőre.
Nekem is eszembe jutott de tobb anubiassal elnek egyutt amiket tobbszor nyirtam es azt birtak.persze ez marha nagy. Sok sok vizcseret tartok tuti ami biztos. Koszonom.
 
Nekem is eszembe jutott de tobb anubiassal elnek egyutt amiket tobbszor nyirtam es azt birtak.persze ez marha nagy. Sok sok vizcseret tartok tuti ami biztos. Koszonom.
Én is csak olvastam, nem biztos, hogy így van, de egyből ez ugrott be így elsőre.
Talán @szentgyo többet tud erről mondani.
 
A levegőpumpa mit hajt meg, porlasztókőt? Nem fújtatok be esetleg illatosítót, nem spray bútorápolóztátok a bútorokat? Minden értéked jó, csak külső behatás lehet a ludas. Valami idegen anyag került az akváriumba.
Igen, ezekre mindenki nagyon figyeljen, mert minden spray tartalmaz káros cuccokat. Pl én befújtam a lakást légyirtóval (előtte raktam egy plédet az akvára, gondoltam, hogy az megvédi) NEM! az összes garnim kis idő múlva hanyatt fekve fetrengett!!! 90%-os gyors vízcsere segített, de senkinek sem ajánlom azt az érzést!!! Taiwanok voltak...
 
Nem valami friss növény volt egyből pl postán rendelve a kertészetből? Ha olyan helyről érkezett akár lehetett rajta növénytáp maradvány, csiga stb írtó vegyszer.

Nagy kertészeteknél ez nem játszik, de ezt sem szabad kizárni. Ilyenkor egy növény áztatás segít méhány órára.

Ha már működő akváriumból érkezett akkor ez kizárva.


Nyírás tuti nem gond.
 
Nem valami friss növény volt egyből pl postán rendelve a kertészetből? Ha olyan helyről érkezett akár lehetett rajta növénytáp maradvány, csiga stb írtó vegyszer.

Nagy kertészeteknél ez nem játszik, de ezt sem szabad kizárni. Ilyenkor egy növény áztatás segít méhány órára.

Ha már működő akváriumból érkezett akkor ez kizárva.


Nyírás tuti nem gond.
Nalatok vasarolt anubias.
Leszedtem a gyokererol a barna vattat vagy miaz. Atmostam minden levelet szarat, gyokeret. Ez igy keves volt? Sok novenyt vettem mar nalatok. Nem volt eggyel sem gond.
 
Nalatok vasarolt anubias.
Leszedtem a gyokererol a barna vattat vagy miaz. Atmostam minden levelet szarat, gyokeret. Ez igy keves volt? Sok novenyt vettem mar nalatok. Nem volt eggyel sem gond.

Ebből garantáltan nem lesz gond. De mint lehetőség azért dobtam fel, mert lehet ezer féle forrás a beszerzésre. Egy Tropica vagy Dennerlénél ezt ki lehet zárni.

Simán lehet az is, hogy a fa kivételével annyira megkavartad az aljzatot, hogy ez okozza a gondot.
Bármilyen tömeges garnéla pusztulásnál a pH-t érdemes nézni. Egy jó csepptesztet otthonra és az első baljós jelekre mérni.

0.5-ös pH ingadozásra sokan azt mondják már gond. Ezért kell a vízcserékre, hőmérsékletre és erre is figyelni.
 
Simán lehet az is, hogy a fa kivételével annyira megkavartad az aljzatot, hogy ez okozza a gondot.
Bármilyen tömeges garnéla pusztulásnál a pH-t érdemes nézni. Egy jó csepptesztet otthonra és az első baljós jelekre mérni.

0.5-ös pH ingadozásra sokan azt mondják már gond. Ezért kell a vízcserékre, hőmérsékletre és erre is figyelni.
Sajna csak jbl tesztcsikos tesztem van. De azzal mindig kozel azonos erteket merek.
En is a felkavart aljzatra tippelnek.
Mindegy. Mennek a vizcserek es remelem nem lesz tobb elhullas.
Koszonom a segitseget Mindenkinek.
 
Back
Oldal tetejére