• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TMC AquaGro CO2 Expert szett

Norman

Kertész szaki
Sziasztok!

Nem találtam erről a szettről semmi információt itt a fórumon és ezért merészeltem nyitni új témát neki,persze lehet az én bénaságom is.Esetleg valaki birtokában van egy ilyen szettnek?Egy 23literes,nettó kb. 13 literes nano-ban szeretném használni,csak Hc lenne benne.Mire számíthatok,meddig bírja a palack szerintetek?Egyáltalán érdemes ezt megvenni vagy gondolkodjak másban.Előre is köszönöm mindenki szakértő hozzászólását!

Üdv: Norman
 
Ez a szett ilyesmi méretű akváriumokhoz ideális. Abban az esetben, ha nem szeretnéd, vagy nem tudod a nagy CO2 palackot elrejteni ez egy kézenfekvő megoldás. Hogy meddig elég a palack, az leginkább az adagolás mennyiségétől függ. Ez akváriumonként változó.
 
Nigro said:
Ez a szett ilyesmi méretű akváriumokhoz ideális. Abban az esetben, ha nem szeretnéd, vagy nem tudod a nagy CO2 palackot elrejteni ez egy kézenfekvő megoldás. Hogy meddig elég a palack, az leginkább az adagolás mennyiségétől függ. Ez akváriumonként változó.

Szia Nigro!

Értem,köszönöm szépen a választ.Ezért is jó lenne nekem mert egyelőre sajnos nem tudom elrejteni a palackot,de így mögé beteszem és szinte semmi sem látszódik majd.Elég hülye kérdés volt,mert tényleg ki kell majd tapasztalnom beoldott mennyiséget.Még egyszer köszönöm szépen!

Üdv: Norman
 
Sziasztok!

A GA-nal lehet kapni ehhez a szetthez pótpalackot?
És mennyibe kerül?

Előre is köszönöm:)
 
Ha sokallod ezt a pénzt érte, vedd meg a Dennerle 80grammos ugyanilyen egyszer használatos palackját. Egy az egyben ugyanaz a menet, és ugyanazzal a töltőnyomással szállítják. Sőt még a talapzat is egy az egyben ugyanaz, csak nem kapsz rá TMC matricát...
Bár tudom itt a fórumon a Dennerle elég erős negatív reklámnak örvend, bár ez a CO2 szet szerintem egy az egyben a Dennerle átbrandelt verziója..
U.I: én még mindig azon a véleményen vagyok Viktorral ellentétben, hogy a Dennerle Co2 szett igenis jó.
 
valóban:) elég nehéz összerakni 2 darab oxigén és egy szén atomot úgy, hogy nem Co2 legyen belőle... bár lehet még sima oxigén és aktívszén is:D
 
Csak hogy tiszta legyen, a CO2-t nem töltőnyomással árulják, hanem a gáz tömegét jelölik.
A Dennerle 80 grammos a TMC 95g. közel 20%-kal több cucc van benne. A menet ugyanaz.
 
köszönöm a válaszokat!

valóban sokallom a TMC árát, de denerlie-t meg nem találtam a GA webshop-ban...
 
AQViktor said:
Ennél a reduktornál lehet pontosan szabályozni a co2 mennyiségét?
És a reduktor rácsavarása közben nem szökik a co2?

Szia!

Én is ezt a CO2 megoldást használom/használtam.

1. kérdésedre válaszolván: Néha kicsit pepecselni kellett a tekerőjével (mondjuk max fél percet), de egész jól be lehet lőni vele az intenzitást.

A 2. kérdésedre nagyon szívesen mondanám, hogy nem szökik, de sajna nekem éppen kint sziszeg a készség a folyosón... :(


Bár ez valószínű egyedi probléma és nem akarok elriasztani senkit sem. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy két palackkal ezelőttig minden tökéletesen működött, de már a második palackot dobom ki (mondjuk van még egy utolsó palack, amit ma szereztem a GA-ban, de már nem merek kísérletezni, elég drága mulatság)... Először azt gondoltam, hogy én vagyok a béna, de most már gyanús a dolog, úgyhogy én is kérném a fórumozók segítségét:

A gondom az, hogy reduktornak a menetes részén van egy kb. 3 mm átmérőjű lyuk, gondolom biztonsági okokból. Amint a tű kilyukasztja a palackot, ezen a lyukon elszökik az összes gáz. Egyébként a palackot tovább csavarni nem tudom, és a jobb tömítés érdekében a palack menetére 1-2 rétegben teflonszalagot szoktam tekerni. Érdekes, hogy korábban egyáltalán nem szelelt ez a lyuk.

Lehet, hogy volt benne valami tömítés csak kiesett?!? Esetleg valamelyikőtöknél nincs egy használaton kívüli reduktor és nem tudná megnézni, hogy mi a helyzet? Vagy lehet, hogy a teflonszalaggal rontom el a dolgot és így nem lehet teljesen becsavarni?!?

Van valakinek valamint ötlete?
 
Na kimentem megnézni az aparátot; rosszul emlékeztem, a lyuk csak kb. 1-1,5 mm-es...

Egyébként természetesen tiszta jég az egész a ráfagyott párától, de még mindig van benne gáz: egy komment írása alatt kb. 500-ig csökkent a mutató; most már behoztam, szeleljen idebenn, legalább könyebben elalszom... :roll:
 
És már meg is van a megoldás, csak ki kellett menni hozzá Törökbálintra - köszönet a GA-s srácoknak a segítségért:

A reduktorban kellene lennie egy átlátszó gumitömítésnek, ami nekem kiesett az egyik csere során, és ez okozta a két patron gyors halálát. Öröm az ürömben, hogy már éppen indultam volna a szerelvényboltba egy új tömítésért, de előtte még körbenéztem idehaza. Szerencsére még nem dobtam ki az elhasznált CO2 patronokat - a szelektív hulladékgyűjtésnek is van haszna :D - és az egyiken megtaláltam a régi tömítőgyűrűt. Ráragadt. Visszaraktam, most újra úgy működik mint új korában.

Szóval a válasz AQViktor eredeti kérdésére: nekem - ha használok tömítést :roll: - egy csepp CO2 sem szökik el...
 
Sziasztok!

PÜ-ben kaptam a következő kérdést hszilvia-tól, csak még nincs elég hozzászólásom, hogy válaszoljak, úgyhogy itt tenném:

"a forumon olvastam hogy használsz tmc aquagro co2 szettet. én is nagyon nézegetem, de két dologra nem kaptam még választ sehol. mágnesszelep csatlakoztatható hozzá illetve kb meddig elég a palack neked a te akváriumodra (hény literes, milyen növények, stb)
Nagyon megköszöném a válaszodat mert a mágnesszelep nagyon fontos lenne nekem, hogy ne menjen egész nap fölösleges a gáz."


Szükséges előrebocsátanom, hogy én azért választottam ezt a CO2 megoldást, mert egyrészt nano akváriumaim vannak, másrészt a lebegőpolcokon lévő akváriumok látványát tönkrevágta volna egy komolyabb palack és a hozzá tartozó csövezés (sőt ezek a patronok - főleg ha leszeded a cimkéiket - még kifejezetten dekoratívak is).

Kezdésnek egyébként így utólag is nagyon jónak tartom ezt a megoldást, viszont ha ilyen komolyan gondolod a széndioxid beoldást és ennyire ellene vagy a pazarlásnak, akkor - tekintettel arra, hogy egy 2 kg-os palack újratöltése olcsóbb mint ehhez egy 95g-os cserepatron - szerintem hosszú távra érdemes lenne elgondolkodni egy tölhető palackos megoldáson. Mondjuk az is jó ötlet lehet, ha kezdésnek veszel egy ilyen szettet, és ha megtetszett a CO-zás, akkor patroncsere helyett már egy palackot+reduktort csatlakoztatsz rá.

Mágnesszeleppel nem próbálkoztam, csak valószínűsíteni tudom, hogy működik vele.

Nem tudom neked mekkora és milyen növeényes akváriumhoz lenne, nekem korábban ezen volt (most átraktam egy újonnan indítottra) és tápozás nélkül is egész jó HC szőnyeg lett az eredmény:

akvárium: Blau "garnélás" 45*24*16 (17l)
világítás: Blau 18W
szűrő: Blau akasztós 120l/h
CO2: TMC Aqua Gro
aljzat: Red Bee Sand
berendezés: Seriyu kövek (kb. 2 kg), vasfa
növények: Hemianthus callitrichoides, Eleocharis parvula, Micranthemum umbrosum
állatok: 4 db Amano, 15-20 Crystal Red garnéla, 2 Otocinclus affinis

Nekem alacsony, kb 2-3 másodpercenként 1 buborékos (tényleg nincs erre valami SI mértékegység?!? pl. 0,5 bps (bubi-per-second)? :) ) intenzitással kb. 3 hónapra elég volt egy patron.

Üdv,
BoGyo
 
BoGyo said:
Sziasztok!

PÜ-ben kaptam a következő kérdést hszilvia-tól, csak még nincs elég hozzászólásom, hogy válaszoljak, úgyhogy itt tenném:

"a forumon olvastam hogy használsz tmc aquagro co2 szettet. én is nagyon nézegetem, de két dologra nem kaptam még választ sehol. mágnesszelep csatlakoztatható hozzá illetve kb meddig elég a palack neked a te akváriumodra (hény literes, milyen növények, stb)
Nagyon megköszöném a válaszodat mert a mágnesszelep nagyon fontos lenne nekem, hogy ne menjen egész nap fölösleges a gáz."


Szükséges előrebocsátanom, hogy én azért választottam ezt a CO2 megoldást, mert egyrészt nano akváriumaim vannak, másrészt a lebegőpolcokon lévő akváriumok látványát tönkrevágta volna egy komolyabb palack és a hozzá tartozó csövezés (sőt ezek a patronok - főleg ha leszeded a cimkéiket - még kifejezetten dekoratívak is).

Kezdésnek egyébként így utólag is nagyon jónak tartom ezt a megoldást, viszont ha ilyen komolyan gondolod a széndioxid beoldást és ennyire ellene vagy a pazarlásnak, akkor - tekintettel arra, hogy egy 2 kg-os palack újratöltése olcsóbb mint ehhez egy 95g-os cserepatron - szerintem hosszú távra érdemes lenne elgondolkodni egy tölhető palackos megoldáson. Mondjuk az is jó ötlet lehet, ha kezdésnek veszel egy ilyen szettet, és ha megtetszett a CO-zás, akkor patroncsere helyett már egy palackot+reduktort csatlakoztatsz rá.

Mágnesszeleppel nem próbálkoztam, csak valószínűsíteni tudom, hogy működik vele.

Nem tudom neked mekkora és milyen növeényes akváriumhoz lenne, nekem korábban ezen volt (most átraktam egy újonnan indítottra) és tápozás nélkül is egész jó HC szőnyeg lett az eredmény:

akvárium: Blau "garnélás" 45*24*16 (17l)
világítás: Blau 18W
szűrő: Blau akasztós 120l/h
CO2: TMC Aqua Gro
aljzat: Red Bee Sand
berendezés: Seriyu kövek (kb. 2 kg), vasfa
növények: Hemianthus callitrichoides, Eleocharis parvula, Micranthemum umbrosum
állatok: 4 db Amano, 15-20 Crystal Red garnéla, 2 Otocinclus affinis

Nekem alacsony, kb 2-3 másodpercenként 1 buborékos (tényleg nincs erre valami SI mértékegység?!? pl. 0,5 bps (bubi-per-second)? :) ) intenzitással kb. 3 hónapra elég volt egy patron.

Üdv,
BoGyo


Nagyon köszönöm a kimerítő választ és elnézést hogy csak most reagálok rá!
Közben egy "köztes" megoldáshoz jutottam hozzá. :)
Sikerült egy ilyen jellegű szettet "összelegóznom" elég jó áron, csak Aquatic Nature márkájú. Üveg bubiszámláló, üveg visszafolyásgátló szelep, üveg diffúzor, mágneszelep és....ami számomra elég jónak tűnt és így nem kell új szettet kiépítenem, ha nagyobb palackra szeretnék váltani :egy kis átalakító is van a reduktorhoz, amivel 0,5- 5 kg palackig lehet rá csatlakoztatni újratölthető palackot is.
Egyelőre hasonló "intenzitással" használom, mint amit te is írtál, kb 0,5 bubi /sec. Szeretném hozzászoktatni az állatokat, növényeket, ha nincs ezzel a mennyiséggel semmi gond akkor jövő héten emelem majd (persze közben figyelem a D.C-t is, jelenleg még csak kékeszöld, de az is csak azon az oldalon ahol a diffúzor el van helyezve. Több helyre rakosgatom át 5-6 óránként, hogy lássam mennyire egyenletes az eloszlás)
 
Dorgáljatok meg ha tévedek..de jól értelmezem, hogy ehhez a szetthez illik /illene egy 2kg-s palack is?
 
Back
Oldal tetejére