• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tigris tank

Nagyon szépen nőnek az apróságok, 10 kicsi indiánt tudtam összeszámolni egyszerre. 2 petés lányzó még mindig van, 1-nek pedig igen szép nyerge fejlődött ismét. Úgy tűnik, jól érzik magukat. A víz hőfoka most picit magasabb, 26 fok, de szerencsére bírják. Éjjeli ablak nyitással azért próbálom lejjebb vinni. Méricskéltem is a vizet, GH 4, KH 0, PH 6, TDS 170. Vedlenek is szépen. Tegnap ismét volt egy elhajított páncél.

41.JPG 45.JPG

42.JPG Kezdenek már halványan csíkosodni az apróságok.

43.JPG 44.JPG
 
Tegnap meglátogattam a boltot, ahonnan a Tigik származnak, meséltem, hogy mind jól van, sőt, szaporodnak, mint a nyulak. Erre elmondta az eladó, hogy F1-F2-es Tigriseim vannak, még nem igazán beakvarizálva, jó génállománnyal. Persze, akkor is imádnám őket, ha Fx-edik generáció lenne, de talán így még nagyobb az örömöm, hogy jól érzik magukat nálam.

Közben újabb miniatűrök látták meg a napvilágot. 66.JPG Alig nagyobb, mint a finom szemcsés aljzat.

67.JPG 68.JPG A csíkjai szerintetek idővel sötétednek, vagy ő ilyen kis vlágos marad?

69.JPG A nagyobbik az elsőszülöttek közül való, most úgy 1 cm körül lehet. Mögötte pedig a kis világos csíkos. Bírnám, ha ilyen maradna. :)
 
Eljutottunk arra a pontra egyedszám tekintetében, hogy nem kell percekig nézni az akvát, hogy előmerészkedjen 1-1- tigris, hanem, első pillatásra is jópárat látni szörfözni az áramlattal vagy kapirgálni az aljzaton. Az első poronty eresztés már kb. háromnegyed felnőtt nagyságú, azóta is szorgalmasan gyártják az újabb generációkat. Aktívak, virgoncak és nagyon jó fejek.

Kaja fronton pedig azt kell hogy mondjam, egyáltalán nem válogatósak, talán nem is volt olyan, amihez oda se szagoltak. Azóta etettem velük brokkolit és gombát. A brokkolinál kb. olyan volt a hatás, mint a karfiolnál, a gombán 2-szer annyi nyüzsgött egyszerre.
Fotó most nincs, mostanában nem tudtam éles képeket lőni a kis csíkoskákról.
 
Tegnap új fogukra való kaját találtam, sárgarépa formájában. Vékony szeletekben, 3 perc mikrózás után került terítékre pálcára felfűzve. Ellepték azonnal.
A legelső alom garnélák lassan elérik a felnőtt méretet, az akva pedig folyamatosan tele van a miniatűr utánpótlásokkal.

94.JPG

Ez a fotó nem sikerült annyira jól, de a rajzás jól látszik: 93.JPG
 
Csináltam egy egész alakos fotót a kis tigris dzsungelről, az üvegen a barna alga állandó vendég, betudható a halovány világításnak. Tervezem majd turbózni, nagyon szemezek a Chihiros lámpákkal - de ez még a jövő zenéje.

Ma a szűrést próbáltam felturbózni egy külső szűrő formájában, az eddigi pumpa hajtaná. Egy Jaleco filter névre hallgató - eredeti formájában szobadísznek jó - pocsék áruk fórumára alkalmas borzalomból próbáltam használható szűrőt faragni. Kezdődött azzal, hogy a felső kifolyó csonk letört, ahogy rábiggyesztettem a pattintós csatalakozóval rendelkező csapot. Aki tervezte ezt a remek szerkezetet, biztos csuklott, de a felmenői is - emlegettem őket. 3 óra mókolás után a siker majdnem teljes, már csak 1 ponton csepeg picit a víz, úgyhogy még nem üzemel. Ja és nem ott ereszt, ahol buheráltam, az atombiztos lett. :ROFLMAO: Úgyhogy, ha lesz időm, folyt. köv. Még hogy nem lehet :poop:-ból várat építeni. :D

Ja és az ígért kép - az alga vakarás buherálás okán elmaradt.

102.JPG
 
Műxik a szűrő! Lapos tömítőgyűrű és teflon fogselyem oldotta meg a maradék tömítettségi problémákat. (Lusta voltam a garázsba menni és megkeresni víz szerelős teflon szalagot) A régi szűrő részt meg fogom szűntetni, csak egy akkora rekesz lesz a sarokban szivaccsal borítva, ahová a pumpa elfér. Üveget is kapnak újat, ez elég viharvert, talán egy picivel nagyobbat - de ez még odébb lesz.

No, ilyen lett a szűrő - nem épp szépségdíjas, de funkcionális.

103.JPG 104.JPG
 
Vérzik a szívem! Eltemettem 2 tigrist. :cry:
Pár napja ők is kaptak, mint a másik akva lakói sütőben sült sütőtököt, ma délelőtt megint adtam nekik egy szeletet. Még szerencse, hogy ma egész nap itthon voltam, egyszer csak az tűnt fel, hogy egy sem kajál, közelebb mentem, az összes tigrincs a víz felszínén lógott. Az alsóbb régióban talán egy kószált. A tök betétele előtt minden oké volt rá is vetették magukat. Már elkezdtem a pénteki vízcseréhez a víz gyártását, így kaptak egy villámgyors vízcserét, a tököt likvidáltam. Remélem, hogy valami úton csak a vizet rontotta meg, és nem magában a tökben volt valami, 2-nél jóval többen ettek belőle. A többin egyelőre nem látok furcsa viselkedést, a vízcsere után szinte azonnal lejöttek a plafonról. Azért még tökre nem vagyok nyugodt.. :confused:
Úgyhogy azt hiszem, bármennyire is ízlett nekik így elkészítve a sütőtök, maradunk a jól bevált mikrós megoldásnál.
 
Helyreállt a rend, de azért a biztonság kedvéért holnap vagy holnapután még egy rendkívüli vízcserét kapnak. A kaját visszafogtam, jobban belegondolva, az a sütőtök csak az utolsó csepp volt a pohárban - túletettem őket. Amióta vannak kis garnélák a napi kaján felül adagoltam bébi tápot is.
Baromi szerencsém volt, hogy nem döglött le az egész állomány.
 
Fényárban úsznak a tigrisek, tegnap megérkezett az új lámpa, egy Chihiros A-451-es. Legkorábban dec. 21-re ígérték, tegnap hozta is a posta, remélni sem mertem.
Egyelőre 2-es fokozaton megy, maxon brutál fénye van. Szerencsére a tigrisek nem rettentek meg a hirtelen rájuk szakadt világosságtól.
A szűrőrészben felfedeztem Hydrákat, sosem láttam még őket élőben, meg sajnos planáriát :confused: is - szerencsére nincs belőlük sok.
Januárban, ha minden jól megy, elindul az új lakhely a tigriknek. Ez a szivacs falas szűrés csak addig jó, amíg szét nem kell szedni pucolni. Ha egyszer kiveszem, sosem terelem vissza az úszótérbe az apróságokat. A pumpának még kell csinálnom egy garnéla biztos házat. Nagyobb is lesz - 40 l, illetve scapet is kap.
Beszereztem egy RO masinát is, a víz bekötést ma megcsinálta apu, a karácsonyi készülődés után be is üzemelem. Egyelőre kézi vezérlésű lesz, de tervben van az automatizálás.
 
Már jó 2 éve laknak nálam garnélák, de vedlést még sohasem volt szerencsém látni, pedig figyeltem őket eleget. Ma etetés után nézegettem a tigriket, az egyik olyan furcsa volt, mintha burokban lett volna. Meg is ijedtem egy pillanatra, mi lelhette, aztán láttam, ahogy a lábaival húzza le a fejéről a bundát, majd elegánsan kipattant belőle. :happy:
 
Már jó 2 éve laknak nálam garnélák, de vedlést még sohasem volt szerencsém látni, pedig figyeltem őket eleget. Ma etetés után nézegettem a tigriket, az egyik olyan furcsa volt, mintha burokban lett volna. Meg is ijedtem egy pillanatra, mi lelhette, aztán láttam, ahogy a lábaival húzza le a fejéről a bundát, majd elegánsan kipattant belőle. :happy:
Hát igen, itt van lassan az új év, és új ruhában akar tündökölni Szilveszterkor.:D
 
Az új tigris-lakáshoz elkezdtem előkészíteni a tereptárgyakat. A dragon köveket jó alaposan átmostam, fogkefével megsikáltam. A fa fizimiskáját átszabtam kicsit, de azt hiszem, a hurkapálca csapolás nem biztos, hogy tartós lesz, úgyhogy még kap csavarozást is. Szerintetek, ha réz csavart használok, mennyire oldódik be a vízbe, vagy ne parázzam túl, vagy ha igen, milyen csavart ajánlaátok?
A fákat beáztattam persze, ez a hurkapálcás dolog már aztán jutott eszembe.

A lámpának köszönhetően egy leheletnyi poralga feltűnt, de nem vészes.
 
Az új tigris-lakáshoz elkezdtem előkészíteni a tereptárgyakat. A dragon köveket jó alaposan átmostam, fogkefével megsikáltam. A fa fizimiskáját átszabtam kicsit, de azt hiszem, a hurkapálca csapolás nem biztos, hogy tartós lesz, úgyhogy még kap csavarozást is. Szerintetek, ha réz csavart használok, mennyire oldódik be a vízbe, vagy ne parázzam túl, vagy ha igen, milyen csavart ajánlaátok?
A fákat beáztattam persze, ez a hurkapálcás dolog már aztán jutott eszembe.

A lámpának köszönhetően egy leheletnyi poralga feltűnt, de nem vészes.
En semmikeppen sem tennek rez anyagot az aksiba, arra egyebkent is eleg erzekenyek!
 
Back
Oldal tetejére