1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Garnélás Tigris tank

Kategória: 'Befejezett akváriumok bemutatása', témanyitó: evavigh, téma nyitása: Júli 13, 2017.

1. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Régi vágyam teljesült tegnap, szert tettem 10 süldő tigris garnélára. Egy elfekvőben lévő kis 30 l-es akvát rendeztem be nekik 1,5 hónappal ezelőtt, szivacsszűrővel, meg a nagyból megmaradt substrat kőzettel felturbózva, hydor pico 600-as szivattyú hajtja. Növények abszolút low-tech, Microsorium, mohák, Najas, illetve hydrocotyle nyesedék - meglátjuk mit szól a spártai körülményekhez. Tápozást nem kap. Világítás mini LED lámpa. Víz: GH 7, KH 0, PH 6,0.

Múlt héten sikerült megrendelnem a garnikat. Viszont az akva eddig a tetőtérben volt, 30 fokos vízzel, gyorsan le kellett költöztetnem a pincelejáróba, ahol most stabilan 23 fokot tart a víz fűtés-hűtés nélkül. Mázli, hogy van pince.
    A költözés simán ment, víz nagy része leereszt, akva pincébe le, víz visszatölt.

És tegnap beköltöztek a lények VÉGRE. Egyből elkezdtek kapirgálni. Ma összesen 7-et tudtam összeszámolni, sok hely van, ahová nem látok be, úgyhogy remélem a maradék 3 is jól van. Néhai garnélát nem láttam, ez jó jel.

rbuki, Szépe Kálmán, Mr. Kapa és 3 mások kedvelik ezt.
  2. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    rbuki és Szépe Kálmán kedvelik.
  3. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Megkezdték a vedlést a kicsikék, 2 ledobott bunda is lebeg a növényeken. Létszám ellenőrzés is volt, 8-an biztosan vannak.

4. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Szépe Kálmán és W.Márk kedvelik.
  5. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Vízcsere nap volt Tigriséknél. Gyönyörű tiszta a vizük, szemre meg nem mondtam volna, melyik a leeresztett víz, és melyiket töltöm vissza. 3 garnéla ismét vedlett sikeresen. Délelőtt a vízcserekor nagyon aktívak voltak, akkor nem volt nálam a fotoapparat, most délután lőttem pár képet, most bezzeg bújkáltak.
    http://www.kepmegoszto.com/201707251744/59776747319e7-1.html
    http://www.kepmegoszto.com/201707251744/597767476bc30-2.html
    http://www.kepmegoszto.com/201707251744/59776747a09fe-3.html
    http://www.kepmegoszto.com/201707251744/59776747dd050-4.html

Szella, Szépe Kálmán és W.Márk kedvelik.
  6. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    A garnélák nagyon jól érzik magukat, virgoncak. Napok óta nézegetem, és egyre erősebb a gyanúm, hogy 2 tigi hátán is pete nyereg kezd alakulni, úgyhogy remélem anyai örömöknek nézünk elébe :)

Meskó kedveli.
  7. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Itt is megtörtént az utazás előtti vízcsere. Egyre barnább az egyik garnéla hátán a nyereg, és a hasa alja is kezd egyre ducibb lenni, szerintem készül a mamaságra, de vedlés után kiderül.
    A nyári lak remekül beválik, a nagy hőségben sem volt a vizük 25 fok fölött. A korábbi hidegebb napokon pedig 21-22 fok volt.
    Tegnap virgonckodtak, cikáztak az akváriumban, szörföztek az áramlattal, időnként megkapaszkodva 1-1 vízinövényen. Nagyon jó fejek!

Ó, és most látom, hogy tapasztalt kertésszé avanzsáltam elő, köszönöm a megtisztelő címet! :)

Fazoli és Meskó kedvelik.
  8. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Óriási öröm ért így utazás előtt! Két tigi valóban mama lesz! Délelőtt, amikor nézegettem őket, még üres volt a hasuk, de most estére már gondosan ott lengetik a petéket. Tegnap így visszagondolva pont 2 elhajított páncélt láttam lengedezni :happy:
    Egy kis holiday tabival megkínáltam őket, bár alga is van elég, de nehogy éhezzenek a kis szépségek, hosszú az az 1 hét, amíg nem leszek itthon.
    Ja, és még 1 nyergeset is találtam, úgyhogy, ha minden jól megy, mire visszajövök ő is petés lesz. Jó lett volna az első terhességüket naponta követni, fotózni őket, de majd a legközelebbit.
    Na előszedtem a már elcsomagolt fényképezőt és csináltam pár fotót. Persze a kis piszkok, amikor nem volt nálam a gép, ültek nyugodtan, tök jól fotózható helyeken, bezzeg most izegtek-mozogtak, suhantak, a legsötétebb heleken tanyázatak.. szóval meg kellett küzdenem rendesen ezért a pár vacak minőségű fotóért, de a lényeg talán látszik.

9.JPG

10.JPG Tudom, ez kicsit szellemképes, de a többi kép sokkal jobban az volt, meg négerek harca az alagútban stb..

Egy hét múlva - remélem mindkét pocak rendben lesz addig is - igyekszem jobb képekkel szolgálni.

Mr. Kapa, Szella, Meskó és 2 mások kedvelik ezt.
  9. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Hazaérkezés után - éjfél - rohantam a pincébe pocakvizitre. Minden a legnagyobb rendben, mindkét mami megmutatta magát, a peték mintha kicsit barnásabbak lennének, de gondolom ez normális.

Ma náluk is cseréltem vizet, megnyírtam az eluralkodó najast. Nekik is tettem be a holyday tabiból - ezt is egészben szedtem ki, elkerülték nagy ívben. Algalegelők viszont vannak, úgyhogy éhen nem halt senki.

A jobb képek elkerülnek most is, ezek a kis nyavalyásak nem akarnak megülni egyhelyben.. Éppen fókuszálok-exponálok, abban a pillanatban nekiiramodnak, hogy arrébb sasszézzanak, de csak annyira, hogy a kép 1 rakás :poop: legyen. Mintha direkt csinálnák. Na meg itt a fény sem olyan sok ugyebár..

658.JPG

656.JPG

688.JPG

689.JPG

10. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    A Tigriseknek nagyon bejön az ubi, úgyhogy rendszeresen fognak kapni. Na meg arra is jó, hogy megülnek nyugton és jobban lehet fotózni őket :)

11.JPG 13.JPG

12.JPG

Az az érzésem, a harmadik lányzó is lassan eladósorba kerül, már nagyon markáns a nyereg a hátán. Úgyhogy, ha minden jól megy, hamarosan sok-sok kis tigris fog nyüzsögni! Már nagyon várom!

Szépe Kálmán, Meskó, Szella és 2 mások kedvelik ezt.
  11. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    És igen! Ma már 3 tigris asszonyka kapirgál az ubin! :D Eredetileg a zöldséget kivenni mentem le, de hát nem volt szivem kihúzni alóluk a terülj-terülj asztalkát, még reggelig hagyom nekik. Egész szép pusztítást végeztek rajta, úgyhogy ubi a repertoárba felvéve.

Szella és W.Márk kedvelik.
  12. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    A sóskát a tigrincsek is imádják. Rástartoltak egyből, látványosan pusztítják. Úgy néz ki, szerencsém van velük, van akinél rém finnyásak.

13. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    A tegnapi spenót levél fogyogat, leginkább a levél fonákját eszegetik. Azért eddig a sóska náluk az abszolút befutó.

elektrorudi és Meskó kedvelik.
  14. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi Főkertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    933
    Hely:
    Budapest XVII.
    (y)

evavigh kedveli.
  15. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    A gyermekláncfű levelet és a csalánt itt is kipróbáltam, hát egyik sem aratott valami nagy sikert. A pitypangot még csak-csak rágcsálták, de a csalánhoz szerintem hozzá se nyúltak.
    A 3 petés jószág jól van, gömbölyödik szépen a hasuk.

elektrorudi és Meskó kedvelik.
  16. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Cukkinit kaptak a Tigrik is ma, hát, hogy is fejezzem ki magam szépen, inkább megették a péntek esti csalánt.. Azért nem mondom, hogy bele sem kóstoltak, de még nem kaptak rá az ízére.

Az egyik garnuszról viszont véletlenül egy egész kó képet sikerült csinálnom.

IMG_3489.JPG

Greg Filth, Mr. Kapa és Szella kedvelik.
  17. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Az eljövendő hidegre való tekintettel, a tank felköltözött a pincéből a Crimson mellé. A költöztetés simán ment, ezzel egybekötve kicsit át is rendeztem. Kiszedtem belőle mindent és mindenkit, megporszívóztam az aljzatot. A fára került mini fissi, szigorúan víz felett ragasztva. A többi mohát megnyírtam, ahol nagyon rasztás volt. Na meg persze vízcsere is volt, valamint az üvegről alga sika-mika - most hogy hozzáfértem.
    Ha már kipecáztam a Tigiker, népszámlálást is tartottunk: teljes létszám 11 (pedig 10-et vettem, de úgy látszik, volt 1 ráadás), ahogy nézem, már legalább 4 petés van.
    A növények visszaültetésekor kis baleset történt az egyik kismamával. Kapaszkodott foggal-körömmel a növénybe, amit kivettem a vizükből, persze jött a garnéla is, majd salto mortale-t hajtott végre és a vödör mellett a kövön landolt. Hát, lehet, hogy én jobban megijedtem, mint ő, de szerencsére hamar el tudtam kapni a bajszát, és sértetlenül visszakerült a vödörbe.
    Nem is bánom, hogy most jön a hideg és nem akkor, amikor már hemzsegnek a kis garnélák, azért ez a project így kicsit egyszerűbb volt.

rutilans, kriszko, Szella és 6 mások kedvelik ezt.
  18. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Került ma egy kis Hygrophilia (a másikban nyírni kellett), ami még most nem igazán látszik, a fa-gordiusz mögött kapott helyet. No meg fotó is készült.

24.JPG A kövekre is szánok még mini fissit, de azt majd a szilikol lapkás módszerrel ragasztom.

Bal oldalt a kövön, ami ráborul, az egy sóska - amire múltkor egyből rástartoltak, most nem igazán. Lehet, hogy csak másnaposan fogják enni, mint pl. a cukkinit, meg a csalánt..

A lények jól vannak, fickándoznak, csak az egyik petés anyuka ült nyugton a sarokban egy kő árnyékában. A többiek nem voltak modellt állós hangulatban.

25.JPG

rutilans, Mr. Kapa, kmisi és 2 mások kedvelik ezt.
  19. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Mára megnyugodtak az őket ért inzultust(költöztetés, kihalászás, az otthonuk részleges átrendezés) követően. A sóskát majdnem teljesen fellegelték, csak pár foszlány lengedezik még.

Már nagyon várom a kicsik születését! Mitől függ, hogy 4 vagy 6 hét a vemhességi idő? Fajta függő?

Pár kép - ma nagyon fotogének voltak!

26.JPG 27.JPG

28.JPG 29.JPG

30.JPG 31.JPG

20. evavigh
    Épp nem fórumozik ...

evavigh Főkertész

Tag:
    Júli 8, 2017
    Kedvelik:
    2,565
    Hely:
    Budapest XVII. ker.
    Ma végre volt időm leülni az akvák elé, és csodálni őket, na meg persze a lényeket. Nagyon néztem - néztem a tigriseket, de csak nem akartak a petés nőstényeim a szemem elé kerülni. Már kezdtem volna elszomorodni, amikor az üvegen megláttam 2 parányi bébit, ezúton nagy örömmel adom hírül, hogy az első tigris szaporulatom megszületett! :happy: Aztán előkerült 2 petés anyuci is. Az egyiknek akkora a hasa, majd kidurran, nem sok van neki sem, hogy lebabázzon. Gyorsan lencsevégre kaptam az apróságokat, a fényképek sajna nem a legjobbak lettek, de muszáj megmutatnom! A pindurkák kaptak gyorsan garnéla-bébi kaját, nehogy korogjon a kis hasuk. Az egyik rá is bukott rögtön.

33.JPG

32.JPG

36.JPG

mbence, Szella, Szépe Kálmán és 4 mások kedvelik ezt.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése