• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tigris tank

evavigh

Mágus
Régi vágyam teljesült tegnap, szert tettem 10 süldő tigris garnélára. Egy elfekvőben lévő kis 30 l-es akvát rendeztem be nekik 1,5 hónappal ezelőtt, szivacsszűrővel, meg a nagyból megmaradt substrat kőzettel felturbózva, hydor pico 600-as szivattyú hajtja. Növények abszolút low-tech, Microsorium, mohák, Najas, illetve hydrocotyle nyesedék - meglátjuk mit szól a spártai körülményekhez. Tápozást nem kap. Világítás mini LED lámpa. Víz: GH 7, KH 0, PH 6,0.

Múlt héten sikerült megrendelnem a garnikat. Viszont az akva eddig a tetőtérben volt, 30 fokos vízzel, gyorsan le kellett költöztetnem a pincelejáróba, ahol most stabilan 23 fokot tart a víz fűtés-hűtés nélkül. Mázli, hogy van pince.
A költözés simán ment, víz nagy része leereszt, akva pincébe le, víz visszatölt.

És tegnap beköltöztek a lények VÉGRE. Egyből elkezdtek kapirgálni. Ma összesen 7-et tudtam összeszámolni, sok hely van, ahová nem látok be, úgyhogy remélem a maradék 3 is jól van. Néhai garnélát nem láttam, ez jó jel.
 
Megkezdték a vedlést a kicsikék, 2 ledobott bunda is lebeg a növényeken. Létszám ellenőrzés is volt, 8-an biztosan vannak.
 
Vízcsere nap volt Tigriséknél. Gyönyörű tiszta a vizük, szemre meg nem mondtam volna, melyik a leeresztett víz, és melyiket töltöm vissza. 3 garnéla ismét vedlett sikeresen. Délelőtt a vízcserekor nagyon aktívak voltak, akkor nem volt nálam a fotoapparat, most délután lőttem pár képet, most bezzeg bújkáltak.
http://www.kepmegoszto.com/201707251744/59776747319e7-1.html
http://www.kepmegoszto.com/201707251744/597767476bc30-2.html
http://www.kepmegoszto.com/201707251744/59776747a09fe-3.html
http://www.kepmegoszto.com/201707251744/59776747dd050-4.html
 
A garnélák nagyon jól érzik magukat, virgoncak. Napok óta nézegetem, és egyre erősebb a gyanúm, hogy 2 tigi hátán is pete nyereg kezd alakulni, úgyhogy remélem anyai örömöknek nézünk elébe :)
 
Itt is megtörtént az utazás előtti vízcsere. Egyre barnább az egyik garnéla hátán a nyereg, és a hasa alja is kezd egyre ducibb lenni, szerintem készül a mamaságra, de vedlés után kiderül.
A nyári lak remekül beválik, a nagy hőségben sem volt a vizük 25 fok fölött. A korábbi hidegebb napokon pedig 21-22 fok volt.
Tegnap virgonckodtak, cikáztak az akváriumban, szörföztek az áramlattal, időnként megkapaszkodva 1-1 vízinövényen. Nagyon jó fejek!

Ó, és most látom, hogy tapasztalt kertésszé avanzsáltam elő, köszönöm a megtisztelő címet! :)
 
Óriási öröm ért így utazás előtt! Két tigi valóban mama lesz! Délelőtt, amikor nézegettem őket, még üres volt a hasuk, de most estére már gondosan ott lengetik a petéket. Tegnap így visszagondolva pont 2 elhajított páncélt láttam lengedezni :happy:
Egy kis holiday tabival megkínáltam őket, bár alga is van elég, de nehogy éhezzenek a kis szépségek, hosszú az az 1 hét, amíg nem leszek itthon.
Ja, és még 1 nyergeset is találtam, úgyhogy, ha minden jól megy, mire visszajövök ő is petés lesz. Jó lett volna az első terhességüket naponta követni, fotózni őket, de majd a legközelebbit.
Na előszedtem a már elcsomagolt fényképezőt és csináltam pár fotót. Persze a kis piszkok, amikor nem volt nálam a gép, ültek nyugodtan, tök jól fotózható helyeken, bezzeg most izegtek-mozogtak, suhantak, a legsötétebb heleken tanyázatak.. szóval meg kellett küzdenem rendesen ezért a pár vacak minőségű fotóért, de a lényeg talán látszik.

9.JPG

10.JPG Tudom, ez kicsit szellemképes, de a többi kép sokkal jobban az volt, meg négerek harca az alagútban stb..

Egy hét múlva - remélem mindkét pocak rendben lesz addig is - igyekszem jobb képekkel szolgálni.
 
Hazaérkezés után - éjfél - rohantam a pincébe pocakvizitre. Minden a legnagyobb rendben, mindkét mami megmutatta magát, a peték mintha kicsit barnásabbak lennének, de gondolom ez normális.

Ma náluk is cseréltem vizet, megnyírtam az eluralkodó najast. Nekik is tettem be a holyday tabiból - ezt is egészben szedtem ki, elkerülték nagy ívben. Algalegelők viszont vannak, úgyhogy éhen nem halt senki.

A jobb képek elkerülnek most is, ezek a kis nyavalyásak nem akarnak megülni egyhelyben.. Éppen fókuszálok-exponálok, abban a pillanatban nekiiramodnak, hogy arrébb sasszézzanak, de csak annyira, hogy a kép 1 rakás :poop: legyen. Mintha direkt csinálnák. Na meg itt a fény sem olyan sok ugyebár..

658.JPG

656.JPG

688.JPG

689.JPG
 
A Tigriseknek nagyon bejön az ubi, úgyhogy rendszeresen fognak kapni. Na meg arra is jó, hogy megülnek nyugton és jobban lehet fotózni őket :)

11.JPG 13.JPG

12.JPG


Az az érzésem, a harmadik lányzó is lassan eladósorba kerül, már nagyon markáns a nyereg a hátán. Úgyhogy, ha minden jól megy, hamarosan sok-sok kis tigris fog nyüzsögni! Már nagyon várom!
 
És igen! Ma már 3 tigris asszonyka kapirgál az ubin! :D Eredetileg a zöldséget kivenni mentem le, de hát nem volt szivem kihúzni alóluk a terülj-terülj asztalkát, még reggelig hagyom nekik. Egész szép pusztítást végeztek rajta, úgyhogy ubi a repertoárba felvéve.
 
A sóskát a tigrincsek is imádják. Rástartoltak egyből, látványosan pusztítják. Úgy néz ki, szerencsém van velük, van akinél rém finnyásak.
 
A gyermekláncfű levelet és a csalánt itt is kipróbáltam, hát egyik sem aratott valami nagy sikert. A pitypangot még csak-csak rágcsálták, de a csalánhoz szerintem hozzá se nyúltak.
A 3 petés jószág jól van, gömbölyödik szépen a hasuk.
 
Cukkinit kaptak a Tigrik is ma, hát, hogy is fejezzem ki magam szépen, inkább megették a péntek esti csalánt.. Azért nem mondom, hogy bele sem kóstoltak, de még nem kaptak rá az ízére.

Az egyik garnuszról viszont véletlenül egy egész kó képet sikerült csinálnom.

IMG_3489.JPG
 
Az eljövendő hidegre való tekintettel, a tank felköltözött a pincéből a Crimson mellé. A költöztetés simán ment, ezzel egybekötve kicsit át is rendeztem. Kiszedtem belőle mindent és mindenkit, megporszívóztam az aljzatot. A fára került mini fissi, szigorúan víz felett ragasztva. A többi mohát megnyírtam, ahol nagyon rasztás volt. Na meg persze vízcsere is volt, valamint az üvegről alga sika-mika - most hogy hozzáfértem.
Ha már kipecáztam a Tigiker, népszámlálást is tartottunk: teljes létszám 11 (pedig 10-et vettem, de úgy látszik, volt 1 ráadás), ahogy nézem, már legalább 4 petés van.
A növények visszaültetésekor kis baleset történt az egyik kismamával. Kapaszkodott foggal-körömmel a növénybe, amit kivettem a vizükből, persze jött a garnéla is, majd salto mortale-t hajtott végre és a vödör mellett a kövön landolt. Hát, lehet, hogy én jobban megijedtem, mint ő, de szerencsére hamar el tudtam kapni a bajszát, és sértetlenül visszakerült a vödörbe.
Nem is bánom, hogy most jön a hideg és nem akkor, amikor már hemzsegnek a kis garnélák, azért ez a project így kicsit egyszerűbb volt.
 
Került ma egy kis Hygrophilia (a másikban nyírni kellett), ami még most nem igazán látszik, a fa-gordiusz mögött kapott helyet. No meg fotó is készült.

24.JPG A kövekre is szánok még mini fissit, de azt majd a szilikol lapkás módszerrel ragasztom.

Bal oldalt a kövön, ami ráborul, az egy sóska - amire múltkor egyből rástartoltak, most nem igazán. Lehet, hogy csak másnaposan fogják enni, mint pl. a cukkinit, meg a csalánt..

A lények jól vannak, fickándoznak, csak az egyik petés anyuka ült nyugton a sarokban egy kő árnyékában. A többiek nem voltak modellt állós hangulatban.

25.JPG
 
Mára megnyugodtak az őket ért inzultust(költöztetés, kihalászás, az otthonuk részleges átrendezés) követően. A sóskát majdnem teljesen fellegelték, csak pár foszlány lengedezik még.

Már nagyon várom a kicsik születését! Mitől függ, hogy 4 vagy 6 hét a vemhességi idő? Fajta függő?

Pár kép - ma nagyon fotogének voltak!

26.JPG 27.JPG

28.JPG 29.JPG

30.JPG 31.JPG
 
Ma végre volt időm leülni az akvák elé, és csodálni őket, na meg persze a lényeket. Nagyon néztem - néztem a tigriseket, de csak nem akartak a petés nőstényeim a szemem elé kerülni. Már kezdtem volna elszomorodni, amikor az üvegen megláttam 2 parányi bébit, ezúton nagy örömmel adom hírül, hogy az első tigris szaporulatom megszületett! :happy: Aztán előkerült 2 petés anyuci is. Az egyiknek akkora a hasa, majd kidurran, nem sok van neki sem, hogy lebabázzon. Gyorsan lencsevégre kaptam az apróságokat, a fényképek sajna nem a legjobbak lettek, de muszáj megmutatnom! A pindurkák kaptak gyorsan garnéla-bébi kaját, nehogy korogjon a kis hasuk. Az egyik rá is bukott rögtön.

33.JPG

32.JPG

36.JPG
 
Back
Oldal tetejére