• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tidal 35

habee

Főkertész
Sziasztok!
Van már valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Egy alacsony(40*24*20)kb14-15 liter lenne a vége ezt szeretném a Tidal 35 segítségével fenntartani.
Azért gondoltam erre,mert egyben a felszín tisztítás is megoldaná nem kéne ezzel is külön foglalkozni + több helyen maradna
A szűrő már meg is van a felszín tisztítást le is teszteltem szerintem ők ez a rész
Én inkább a szűrőanyag tartályttòl tartok kicsinek találom de Matricák fogom telepakolni ha oda kerül a sor
Egyébként az akváriumok lowtechre tervezem valòszínű csak garnélákkal..
Ha esetleg valakinek van már tapasztalata és megosztaná megköszönném😉
 
Sziasztok!
Van már valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Egy alacsony(40*24*20)kb14-15 liter lenne a vége ezt szeretném a Tidal 35 segítségével fenntartani.
Azért gondoltam erre,mert egyben a felszín tisztítás is megoldaná nem kéne ezzel is külön foglalkozni + több helyen maradna
A szűrő már meg is van a felszín tisztítást le is teszteltem szerintem ők ez a rész
Én inkább a szűrőanyag tartályttòl tartok kicsinek találom de Matricák fogom telepakolni ha oda kerül a sor
Egyébként az akváriumok lowtechre tervezem valòszínű csak garnélákkal..
Ha esetleg valakinek van már tapasztalata és megosztaná megköszönném😉
Szűrni bőven elég lenne, viszont baromi macerásan tudod csak garnélabiztossá tenni a beszívórészeket.
 
Szűrni bőven elég lenne, viszont baromi macerásan tudod csak garnélabiztossá tenni a beszívórészeket.
Köszönöm
Igen ezen már én is gondolkodtam de azért nem adom fel hátha valami eszembe jut egyenlőre semmi értelmeset nem tudtam kitalálni..
PVC háló jò lenne talán de az meg nem elég sűrű a kicsiket simán beszipantaná😵
Szivacs meg valòszínű meg szüntetné a felszíntisztítò hatást😕
Marad a kísérletezés🤓
 
Rita @tsokee, a szűrőzacskót lehet mellőzni? Pontosabban kérdésem arra vonatkozik, hogy telepakolhatom-e a kék szivacs feletti részt vagy sem?
Hááááát, nem is tudom ;)
IMG_20200214_203924.jpg
Nálunk így van, a nagytesók (110-esek) sincsenek kevésbé megpakolva. Annyira kell figyelni, hogy a kosár elején van 2 luk, azon kipotyoghat a matrix. Azt érdemes befogni és úgy berakni.
 
Sziasztok,

egy ilyen szűrővel indítottam egy 20 literes nanot. Nincs is semmi gondom vele, a gyári szűrőanyagon kívül van benne egy kis aktív szén is. A kérdésem annyi lenne, hogy a szűrő tisztítást akkor végezzem, ha már a pálca is jelzi az eltömődést, vagy a jelzéstől függetlenül érdemesebb mondjuk havonta tisztítani? Az indítás óta (6 hete) nem volt tisztítva és a pálca még meg sem mozdult.
 
Sziasztok,

2 hete használok én is egy ilyen szűrőt egy 20 literes nanóhoz.
Az indítás utáni köd miatt tettem a matrixra egy kis perlont amit lefojtottam substrat pro-val, síkba van a szűrőanyag a kifolyóval.
A probléma hogy a víz áramlási sebességét, nem tudom kb 50%-nál feljebb tenni, mert akkor a tisztítást jelző kék műanyag feljön, és ha jól látom ez esetben a víz kikerüli a fehér kosarat mint egy túlfolyó és szűrés nélkül megy vissza az akváriumba.

Másnál is fennáll ez a probléma, vagy a perlon miatt lehetséges ez?
 
Sziasztok,

2 hete használok én is egy ilyen szűrőt egy 20 literes nanóhoz.
Az indítás utáni köd miatt tettem a matrixra egy kis perlont amit lefojtottam substrat pro-val, síkba van a szűrőanyag a kifolyóval.
A probléma hogy a víz áramlási sebességét, nem tudom kb 50%-nál feljebb tenni, mert akkor a tisztítást jelző kék műanyag feljön, és ha jól látom ez esetben a víz kikerüli a fehér kosarat mint egy túlfolyó és szűrés nélkül megy vissza az akváriumba.

Másnál is fennáll ez a probléma, vagy a perlon miatt lehetséges ez?

Szia,

nálam nem volt hasonló probléma, szintén 20-as nanóban használtam. Igaz, hogy én a gyári szűrő anyagokon kívül, csak egy kisebb zsák aktív szenet tettem a tetejére, perlon nem volt, viszont nálam magasabban volt az aktívszén zacsi, mint a kifolyó rész és így sem nyomta fel a pálcát. Ugyanakkor nálam általában 50% körül volt beállítva, mert fölötte nagy volt a cunami az akvában. Szerintem perlon nélkül is kristálytiszta lesz a vized pár nap múlva. Nézd meg perlon nélkül mit csinál.
 
Sziasztok!

Már egy jó ideje kerülgetem a tidal témát mivel a rendes külső szűrés beszerelése rendkívül macerás lenne, az akvárium még nincsen kész, egyelőre még csak mérlegelem hogy mit szeretnék, a jelenlegi üvegméret az 60*30*45 lenne ami 81l, low-techet szeretnék összerakni, nem túl sok kistestű hallal (pl 15-20 db) neon és sisakcsigák, szerintetel egy tidal 75 vagy 55 eltudná vinni az akvát?
 
Sziasztok,

2 hete használok én is egy ilyen szűrőt egy 20 literes nanóhoz.
Az indítás utáni köd miatt tettem a matrixra egy kis perlont amit lefojtottam substrat pro-val, síkba van a szűrőanyag a kifolyóval.
A probléma hogy a víz áramlási sebességét, nem tudom kb 50%-nál feljebb tenni, mert akkor a tisztítást jelző kék műanyag feljön, és ha jól látom ez esetben a víz kikerüli a fehér kosarat mint egy túlfolyó és szűrés nélkül megy vissza az akváriumba.

Másnál is fennáll ez a probléma, vagy a perlon miatt lehetséges ez?

Egy 55 literes nano-ban használom, szintén perlonnal a tetején. A jelenség nálam is meg van, hiszen a perlon megemeli a szűrőben a víz szintjét, ezért kerül a víz bója felé is. Viszont, az is ugyanolyan szűrt víz, csak a perlont kerüli meg a többi szűrőanyagot nem. Ha tüzetesen megnézed a működési elvet, a feljövő víz először a szűrő aljába megy és lentről felfelé szűr a szerkezet. ;)
 
Sziasztok!

Már egy jó ideje kerülgetem a tidal témát mivel a rendes külső szűrés beszerelése rendkívül macerás lenne, az akvárium még nincsen kész, egyelőre még csak mérlegelem hogy mit szeretnék, a jelenlegi üvegméret az 60*30*45 lenne ami 81l, low-techet szeretnék összerakni, nem túl sok kistestű hallal (pl 15-20 db) neon és sisakcsigák, szerintetel egy tidal 75 vagy 55 eltudná vinni az akvát?

Az 55 már elviszi.
 
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, hogy ki hogyan oldotta meg garnélás aksiban a beszívó védelmet garnélák ellen . Tervezek egy harmadik 35 literes garnis akva inditását . S a takaritás praktikussága véget ne lenne rosz egy ilyen szűrő.
A kűlső szűrős akvákon használok garnéla védő rácsot . Esetleg azt nem lehet rácsatlakoztatni a Tidal- éra?
Elöre is köszi!😉
 
Tidal 35on, nincs teleszkopos beszivo es a tobbi modellen sem eleg ha csak arra teszel valamit, mert a beszivotol jobbra lent es a skimmer resznel is szivnak a nagyok. A 35 meg teljesen korbe a motor korul. Esetleg megoldas lehet valahogy szunyoghalot applikalni ezekre a helyekre, de eleg pontosan kell kivagni es beszuszaszkolni. Raadasul ha megcsinaltad elveszited a skimmer funkciot. Nem veletlen nem ajanlott garnelasba a szurocsalad.
 
Tidal 35on, nincs teleszkopos beszivo es a tobbi modellen sem eleg ha csak arra teszel valamit, mert a beszivotol jobbra lent es a skimmer resznel is szivnak a nagyok. A 35 meg teljesen korbe a motor korul. Esetleg megoldas lehet valahogy szunyoghalot applikalni ezekre a helyekre, de eleg pontosan kell kivagni es beszuszaszkolni. Raadasul ha megcsinaltad elveszited a skimmer funkciot. Nem veletlen nem ajanlott garnelasba a szurocsalad.
Köszi szépen sejtettem , hogy ez lesz a válasz . Volt nekem is egy Tital 35 ös kb 3 hétig ment amig be nem járodott a akvárium . S pont ez végett adtam el amiketfentebb írtál . De karácsony környékén tervezek inditani egy 35 ös akváriumot és hátha valaki megoldotta ügyesben 🙂
 
Back
Oldal tetejére