• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

tibicuk 98 liter

Re: tibicuk 96 liter

A Ricciád valóbban nagyon szépen nő. Látom te is hajhálót használtál a kötözéshez. Szerintem mióta Nigró a blogján elkottyantotta ezt a titkot mindenki így csinálja :D :D :D A parvula nálam is csinált ilyet, de utána lassacskán elkezdte hozni az új hajtásokat.
 
Re: tibicuk 96 liter

Köszi a közeliket. Most nincs lótuszom és már kicsit hiányzik is.
Jó látni, hogy nálad is gyönyörű. ;)
 
Re: tibicuk 96 liter

Tényleg szép a lótusz!
A Rotalát már nem is nyírni- kaszálni lehet!
Látom nálad minden növény jól érzi magát, van bubi rendesen!
GRATULA!
 
Én is szeretnék gratulálni.Úgy tűnik szépen sorban elindulunk a FÉNY felé,mi magyarok is. :)
 
A versenyfotók óta sokat változott az akvárium. Elég szépen benőtték növények. Talán most lenne az az állapot , a” versenysúly”.A karácsonyi díszítés még bent van az akiban. Láttok egy kis zöld ecsetalgát,a jövő évi balgaversenyre gyúrok. :D Csak ott van belőle. Egyébként csak pici "pókháló" alga van,azt hurkapálcával fel szoktam tekerni.Felteszek egy fotót az inditási állapotról is.

6406957_73b055148a2a257a1c8b294829fa1671_l.jpg

6406943_dec33f8a4732587599529a01e665a36e_l.jpg

6406931_7fb421c21e9bf80083774ee2970b2be4_xl.jpg

6406917_bf80257e8cbca31ae706f8f8594e8811_m.jpg
 
Gratulálok! Szépen bedúsult. :clap:
A karácsonyi díszre pedig egy kis Easy Carbo-s vagy Phyton gites ecsetelést javasolnék vízcserekor, mielőtt úgy dönt, hogy a spóráit máshová is elszórja ;)
 
Uh igazi ősdzsungel lett belőle. :shock: Gratula, nagyon tetszik. A következő akim biztos hogy Ryubocu lesz!!! :cool:
 
Köszi szépen!
Annyi még eszembe jutott,hogy a régi akiban vasfa volt,legalább 5 éve ázott már.Vízcserekor a fehér vödörben kicsit sárgás volt a víz,pedig a hetente cseréltem.Most feltűnően tiszta,majdnem olyan,mint mikor beraktam.A szőlőtöke semmit nem színez.
 
A jobboldali összevisszaságot megszüntettem.Heteranthera zosterifolia helyére Bacopa myriophylloides és ideiglenesen Bacopa caroliniana lett ültetve.Most egy kicsit felborult az egyensúly a jobb oldalon,a PowerHead-ot addig eltakarták a növények.Aktív szenet tettem a szűrőbe.Holnap várom az eredményt.
 
Régen raktam fel képet.Most ugyan meg vannak tépázva növényeim,de azért nem rossz látvány így sem.A rotala kezd hajtani,remélem túléli ezt a kis bakit.Van egy kis furcsaság is,kicsit el kell szállni néha. :)
Az úszó Anubias várja gazdáját,akinek hamarosan odaadom.

7486719_36c90eb7a948cef43898170ef4d5a8b3_m.jpg

7486725_86b17456db976f05c5b1eaebd66956db_m.jpg

7486723_deee884db7d01cf4a5a4f43c5b893b3e_s.jpg
 
Kis helyzetjelentés az akiról.A mikrotáp túladagolásból adódó probléma megoldódott.Jó volt a terápia,mi szerint egy ideig beszüntettem az adagolást,majd újra kezdtem kevesebb adaggal.Nem is adok mindennap,csak úgy másnaponta.Ettől függetlenül vaspótlásra szükség lesz,szeretnék majd Easy Ferro-t adagolni.
A rotalák szépen növekednek,de a régi már nem lesz.A Lótus még nem jött helyre,de nála is bevettem valamit,ha eredményes lesz,akkor mondom el a TITKOT :D

Az elrendezésből adódóan van egy hely,ahol a flow és a CO2 nem kielégítő.Arra lettem figyelmes,hogy "eltűntek" a halak,de a felszínen sem pipálnak.A jobb oldalon meglovagolták az áramlást,mindig ott uszkáltak.De most hova tűntek?Látok egy kettőt a növények között,de nincs "tömeg". Kicsit túlpörgettem a co2-őt,mert másik diffi lett felrakva.A tisztelt halállomány azon a helyen gyülekezett,ahova a legkevesebb co2 jutott.Ezáltal megerősítést nyert,hogy igen,ott van egy kis probléma. :) Ez a hely a bal oldali sarokban a Lótusz mögött lenn hátul van.A benőtt fát nem tudja megkerülni az áramlás,ezáltal co2 sem jut oda elég.A viziládzsa már megint rikításra szorul,lezárja az utat a bal sarokhoz.Azt hiszem megint elő kell vennem az ollót.
 
Nekem is bejön az akid, gratulálok hozzá, tényleg szép kis dzsungel lett!! ;)
 
Back
Oldal tetejére