• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

tibicuk 98 liter

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
A 140 literes akváriumot lecseréltem egy 96 literesre. Annyi temérdek növény jött ki az akiból,hogy az elképesztő. Az utóbbi időben volt olyan,hogy csak két hét után cseréltem vizet,a tápozás is néha kimaradt emiatt. Ennek ellenére nem volt alga. Elkezdtem tervezgetni az új akit. Egyre-másra gyűltek a kövek,léptem-nyomon bele botlottam néhányba. A fák az áztatóban várták,mikor kerül rájuk a sor. Sikerült vörös követ szerezni, az akvárium is megérkezett. Eleinte sok kővel raktam tele az akit,majd egy-egy fát is elhelyeztem. De valahogy sehogy sem tetszett. Azután megérkezett az Akadama talaj. Gyorsan be is áztattam a recept szerint. Egy hét után leöntöttem róla a vizet,majd új adalékot kevertem. Számítva arra,hogy megváltoztatja a vizet. Hátha így kevésbé jön ez a jelenség. Mikor eljött az a pillanat,hogy akkor most nekiesek a régi akinak és berendezem az újat,már egész más elrendezés volt a fejemben. Rájöttem,hogy a régi terv nagyon iwagumi jellegű,most nem olyat fogok csinálni. Jobban tetszik most perpillanat a Ryuboku stílus. Nagyon izgalmas dolog fára kötözni mohát,ricciát és figyelni,mi lesz belőle. Az esőztetőt a hátsó részen helyeztem el,mert ez a régi akinál is bevált. Vettem egy átlátszó műanyag borászati lopót,ennek a csövét használtam fel esőztetőnek. Mondhatom,hogy jó választás volt,mert alig látszik,még a fényképen is. Nehézkes dolog mindig ezt a hosszú csövet is kiszedni a fénylépezés miatt .A PowerHead-ra van rákötve,a szűrő kivezetőjén nincs esőztető. Sokáig próbálgattam,hogy hogyan is lenne jó,mert a finom homokot mindig kikezdte az áramlás.
Egy alkalommal a díszhalasnál jártam és megláttam az egyik akiban élénk piros halakat. Hirtelen azt hittem,Háromsávos törpeszájú halat látok,a nőstények nagyon hasonlítanak rá. Mily ritka vendég jelent meg gyéren üzemeltetett kis üzletünkben. Azután utána néztem,miféle hal az a Titteya,mekkorára nő,mik az igényei. Ilyesmit hiába is kérdeznék,téves adatok közlésére nagy az esély.
A talajról is szólnék pár szót. Nekem kimondottan tetszik az instant kávé színe és szerkezete. Egyetlen hibája,hogy nagyon nehéz ültetni bele a könnyű szerkezete miatt. Nincs méricskélő tesztem,nem tudom,hogy a víz változott-e. Minden esetre két-három hétig minden másnap cserélem a vizet.A lótusz szinte azonnal beindult benne,sorban hozza a leveleket. A Helferi is szépen fejlődik. Van némi hártya a víz felszínén,de majd idővel eltűnik. Megjelent némi pontalga az üvegen,az utóbbi pár napban akadozott a co2.
A világítás a régi akiról maradt,úgy 10-10 centire túlnyúlik a szélétől. Majdnem újak a fénycsövek,nem akartam most ezzel foglalkozni. A jövőben majd T5-ös neonok lesznek,függesztett armatúrával.

Jöjjenek az adatok

Mérete 80x35x35
Világítás:3x30W
Szűrés:900l/h+PowerHead 700l/h
Vízcsere:Heti 50%(tervezett)
Tápozás:EI
Talaj:Akadama és kvarchomok
Táptalaj:Sera táptalaj+osmocot+pici fekete tőzeg
Co2 2kg-os tűzoltó palack
Andezit kövek,szőlőtőke

Élőlények
15 db Barbus Titteya-Karcsú díszmárna
2db Corydoras

Növények
Riccia fluitans
Jávai moha egyik fajája
Rotala rotundifolia
Eleocharis parvula
Nymphaea lotus
Hygrophila polysperma
Bacopa Monnieri
Bacopa myriophylloides
Bacopa caroliniana
Microsorum
Pogostemon Helferi
Anubias
Heteranthera zosterifolia
Micranthemum micranthemoides
Hemianthus callitrichoides 'cuba'

Ez utóbbi nem tudom,hogy az-e ,bár nagyon apró a levele,de nagyon felfele törekszik.

5792629_e6416780633c39624a0bc89f6090a30c_xl.jpg

5792633_0c154e2d32b1a46bbdad5d2f483885cf_l.jpg

5792637_c1dee5b6f3769490830f03e3a3797583_l.jpg
 
Re: tibicuk 96 liter

Hát ez igen szépre sikeredett! A kompozíció,növények minden a helyén van! Gratulálok!

Amúgy milyen fát használtál?
 
Re: tibicuk 96 liter

hoppárézmi! Jó helyen járok?
Nagyon szuper kis akit sikerült össszekalapálni. Szép és nagyon természetesnek hat. Az első fotód már most "kész" van ;)
Szép egészséges minden. Szépek a növényeid. Remélem látunk a versenyen is. :)
 
Re: tibicuk 96 liter

Szerintem nagyon jól sikerült az összhatás. A fa kompozíció kifejezetten zseniális. Én is kíváncsi lennék a fa eredetére.
Egy kis észrevétel: Ilyen vastagságban a kvarchomok nagyon könnyen berohadhat és problémákat okozhat a víz minőségében.
Gratulálok!
 
Re: tibicuk 96 liter

Gratula! A fa kompozíció tökéletes. A növények szép egészségesek. Nagyon jól sikerült!
 
Re: tibicuk 96 liter

Huh, hát ez nagyon szépre sikerült! Nem is csoda, hogy mindenkinek egyből leesett az álla! Profi, gratulálok!
 
Re: tibicuk 96 liter

Grat tibicuk... Nekem személy szerint a a tereprendezés és a dekorelemek tetszenek (Hardscape :D ) ;) ;) ;)
 
Re: tibicuk 96 liter

csatlakozom a többiekhez, nekem is nagyon tetszik!
 
Re: tibicuk 96 liter

Ejha! Tényleg nagyon profin sikerült berendezned. Nagy gratula neked!
 
Re: tibicuk 96 liter

tényleg nagyon szép, a legtermészetesebb összhatás, amit eddig itt láttam, gratula! :)
viszont a képeken az a belső fehér keret szerintem nem annyira előnyös, belóg a panorámába
 
Re: tibicuk 96 liter

Gratulálok, nagyon szép lett!! ;) Remélem sikerűl fenttartani ezt az összhatást!
 
Re: tibicuk 96 liter

Köszönöm mindenkinek.Gyerekkorom óta akvarizálok.Lehet,hogy be tudok rendezni egy akváriumot,de az igazi tapasztalat szerzés csak 10 hónapja kezdődött.
Szőlőtőke van benne,illetve annak gyökere.Valamint uszadék fa,ezeknek kicsit vörösebb a színük.Az egyik baloldali elágazót már kivettem,mert eltakarta a" hőn szeretett" Rotalámat.
Levi,köszönöm az észrevételt,le fogok szedni a homokból.
Sylar,a belső kert szerintem jó,csak túl vastag,az utolsó képen a diszkrétebb változat sokkal jobb.
 
Re: tibicuk 96 liter

Nekem is tetszik! Talán középen a két vékony ág nem illik (nekem) a képbe.
Különben minden a helyén. Gratulálok! ;)
 
Re: tibicuk 96 liter

Egy pár hangulatos kép.Minden nagyon szépen fejlődik.Pár nap alatt a moha már "bevonja az ágakat,már alig látszik a madzag.Csak a Parvula miatt aggódok,nagyon megbarnult.Néhol látszik az új levélkezdemény.

5833987_758e9ab1f2f0e39f7ee02525ce9c1913_m.jpg

5833985_8d07642ebc049d56aebe24a68d24f9f1_l.jpg
 
Back
Oldal tetejére