• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

Hoztam pár fotót az akváriumról.
Jelenleg nem a legjobb formáját mutatja sőt, talán a legrosszabbat, nagyon megritkítottam a háttér részt, kapott a talaj táp kapszulákat és minden durván vissza van vágva.
Az említett mohásítás is megtörtént, a megmaradtat pedig megnyírtuk párommal. Először nyírtam vízforgatásos módszerrel mohát, hát nem volt rövid menet és még van hova fejlődni :)

View attachment 145944

View attachment 145939

View attachment 145940

View attachment 145941

View attachment 145942

View attachment 145943
Biztosra vettem, hogy csak viccelsz... :) ez, szerintem a tökéletesnél is jobb...
Hálás lennék, ha bármit is írnál: tápozás, víz, akármit erről a meseszép akváról.
 
Biztosra vettem, hogy csak viccelsz... :) ez, szerintem a tökéletesnél is jobb...
Hálás lennék, ha bármit is írnál: tápozás, víz, akármit erről a meseszép akváról.
csatlakozom... gyönyörű ez az akvárium! csakúgy, mint a korábbiak, egyik szebb mint a másik...

Köszönöm, igyekszem mindig jó formában tartani, bár az elmúlt hónapokban az én formámat voltam kényszerű javítani a covid miatt, de így két hónap elteltével már látom a végét szerencsére, de még mindig orvosokhoz járkálok sajnos..
Szívesen írok róla bármit, nyugodtan kérdezhettek és elmondok mindent :)
Pár szóban, az akvárium RO vízzel üzemel, GA GH plus-szal sózom vissza, kb 130-150 tds közé. Víz paramétereket nem méregetek mert mindenki jól érzi magát, alga minimális és nem látom szükségességét :) Új lámpát kapott egy hónapja a berendezés, ezt még állítgatom a megfelelő szín összeállítás elérése céljából és hogy a növényeknek is megfelelő legyen. Technikát az első oldalon az első bejegyzések között megtaláljátok, illetve az oldalak között is sok információ el van rejtve :)

Azért ez még így is nagyon rendben van! 👌
A gyémántfejűekre azóta is irigykedve nézek!:sneaky:;)

Hát ugye én is szerencséből vettem csak, betévedtem a boltba és ott voltak és még zöld neonnak is állították be őket :D azt hiszem 300ft volt darabjuk :) De nagyon jól érzik magukat, megvan mind a 11 példány, iszonyat nyugodtak amin meg is lepődtem, soha nem volt még ilyen nyugodt fajú halam. Inkább az alsó felében mozognak az akváriumnak, tudják mikor van etetés, akkor felúsznak és várják a kaját, amúúgy nagyon kis aranyosak és szépek, én is csodálom őket a mai napig még :)
 
Nekem a dús mixgyep tetszik nagyon. Ez aztán tényleg nem a megszokott, elvárt képet hozza, hanem igazán egyedi hatást kelt.
Igen, tényleg jó vegyes lett és dús az elmúlt időben, a két ösvényt jól benőtte sajnos a marsilea hirsuta de ritkítottam már sokat rajta, amúgy nem így nézett ki :D Nagyon elvadult már a növényke, kordában kell tartani. És a vicces hogy csak 1 cseréppel lett beültetve úgy emlékszem, abból a pár tövecskéből lett ez a nagy dzsungel belőle.
 
Annak idején Tobias /AquaOwner videójában láttam ezt a párosítást, és ő azon aggódott, hogyan lehet majd együtt nyírni a fűvel. Neked akkor ez nem okozott gondot.
 
Annak idején Tobias /AquaOwner videójában láttam ezt a párosítást, és ő azon aggódott, hogyan lehet majd együtt nyírni a fűvel. Neked akkor ez nem okozott gondot.
Hát én óvatosan húzom fel gyökerestől, nem nyírom. Ha nyírom akkor tiszta fekete szár marad a helyén és az nem szép. Óvatosan húzom a gyökeret és egy szél onnantól meg van, csak nem szabad nagyon a talajt sem felszakítani ezért kell vigyázni. :)
Én legalábbis így csinálom, kicsit lassabb munka mint a nyírás, de hatékonyabb, nem terjed olyan hamar vissza :)
 
amikor belekezdtél ebbe az akváriumba, azt hittem, hogy úgysem lesz szebb, mint az előző, de mégis... 😊😊
kb mennyi idődbe telik naponta, hetente, hogyha jó formában tartod?
 
amikor belekezdtél ebbe az akváriumba, azt hittem, hogy úgysem lesz szebb, mint az előző, de mégis... 😊😊
kb mennyi idődbe telik naponta, hetente, hogyha jó formában tartod?

Hét közben egyáltalán nem nyúlok hozzá, csak arra a pár percre ameddig enni kapnak a halak, meg ha valami növénydarabka felúszik a víz tetejére akkor azt kiszedem gyorsan :)
Hétvégén 1-2 óra hossza mindössze a karbantartás, nyírástól függően. Meg kb 3 havonta egyszer kitakarítom a reaktort meg a szűrőt, az vesz igénybe hosszabb időt, bár most a technika másképp van az új helyen, szerintem ezt is könnyebb lesz szétszedni és összerakni.
Igazából egyáltalán nem igényel sok időt. :)
 
Ismét pár fotó, hogy szép legyen a napló. :)
Illetve egy kis adalék amit nem dokumentáltam mert sajnos nem volt időm rá. Jött egy kis cyano alga az akvárium közepén, elég szép foltban kifejlődött, ezt egy hete fogtam és csipesszel piszkálva szépen kiszivattam az akváriumból, próbáltam nagyon alaposan az összes darabkát kiszedni. Egy hét eltelt a takarítás óta, szerencsére úgy néz ki hogy nem akar vissza jönni, fogalmam nincs miért jött, de úgy néz ki hogy sikerült egyből megszabadulni tőle :)

DSC_1530.jpg

DSC_1534-Edit.jpg

DSC_1536-Edit.jpg

DSC_1542-Edit.jpg

DSC_1547-Edit.jpg

DSC_1567-Edit.jpg

DSC_1576.jpg
 
Ismét pár fotó, hogy szép legyen a napló. :)
Illetve egy kis adalék amit nem dokumentáltam mert sajnos nem volt időm rá. Jött egy kis cyano alga az akvárium közepén, elég szép foltban kifejlődött, ezt egy hete fogtam és csipesszel piszkálva szépen kiszivattam az akváriumból, próbáltam nagyon alaposan az összes darabkát kiszedni. Egy hét eltelt a takarítás óta, szerencsére úgy néz ki hogy nem akar vissza jönni, fogalmam nincs miért jött, de úgy néz ki hogy sikerült egyből megszabadulni tőle :)

View attachment 147017

View attachment 147018

View attachment 147019

View attachment 147020

View attachment 147021

View attachment 147022

View attachment 147023
Ezeket mivel fotózod? Leesett állam az élességtől...a színektől...a mélységtől....

Nem sűrűn látni ilyen fotókat!
 
Nekem jobban bejött amikor többet mutattál a kövekből, de így is nagyon patent! 👌 ;)

Jogos, ezen töröm a fejem már én is, hogy kelleni fog egy alaposabb nyirbálás az aljnövényzet fronton. Sajnos most nem volt időm rá, de én is úgy érzem, hogy ezt meg fogom ejteni, mert még az idén nem szeretném átrendezni az egészet. :)
Szerintem a jövő hétvégén erre sor fog kerülni ha nem jön közbe semmi és akkor szerintem homokot is cserélek, ideje lesz kicsit frissíteni azt a részleget is.

Ezeket mivel fotózod? Leesett állam az élességtől...a színektől...a mélységtől....

Nem sűrűn látni ilyen fotókat!

Köszönöm :)
Ezek a fotók egy Nikon D7000 géppel készülnek, rajta egy nikon 50mm 1.8G objektívvel manuálra állítva és van rajta egy Raynox DCR-250 macro előtét lencse. Így tudok viszonylag közeli fotókat készíteni, viszont mivel macro ezért sok fotó készül egy-egy alanyról és van hogy egy sem sikerül úgy hogy ott legyen az élesség ahol szeretném :)
Nem egyszerű bánni vele, illetve nem ártana még egy kicsit több fény is ilyenkor, mert amúgy is viszonylag magasabb ISO-n kell készítenem a fotókat (640), hogy a záridő is még viszonylag optimálisabb legyen, ne mosódjon a téma, na és persze hogy még ne legyen túlságosan szemcsés sem a fotó a magasabb ISO miatt. Mivel egy egy viszonylag régi gép, így ha efölötti ISO-val próbálkozom, megjelenik azért már a szemcsésedés, az újabb haladó gépeken sokat javítottak már ezen a dolgokon, tervben is van a csere, de még szerintem 1-2 évig ez meglesz ha nem megy tönkre, van most fontosabb projekt is. :)
Utómunkázni is kell azért rajtuk hogy valójában ugyanazt tudjam megmutatni amit én látok, ezt lightroom-ban érem el, RAW formátumban fotózok így nagyon jól tudom állítani a színeket ahogy arra szükségem van és ahogy én látom a valóságban. :)
Ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel, szívesen válaszolok ha tudok :)
 
Sziasztok! :)
Ismét egy bejegyzés a naplóban, ismét egy kisebb kihívás nekem.
Számomra ismeretlen vizekre evezek és vásároltam GA-ból két szép tálacskát. Ezúton is köszönöm a korrekt hozzáállást és jó csomagolást a raktáras embereknek, nagy pacsi nekik hogy eljuttatták hozzám őket épségben és természetesen az ügyfélszolgálatos hölgynek is, akivel ezt sikerült leegyeztetni! :)
Évek óta nézegetem a "szárazföldi" kertészkedést, mindig is érdekelt hogy miként is működik ez a dolog ezért úgy döntöttem hogy belevágok ugyanis láttam az újdonságok topicban hogy vásárolhatók újra wabi tálak a GA-ban.
Két tálat vásároltam, helyük még meglehetősen bizonytalan, de elképzelhető hogy itt lesznek az akvárium közelében :)

És itt szeretném ha a tapasztalataitokkal gazdagítanátok a tudásomat ezen a területen is, kezdve a talajoktól a locsolásig vagy bármi ami eszetekbe jut illetve szívesen fogadnám ha adnátok valami világítási tippet, hogy mivel kéne ami esztétikusan bele olvadna a környezetbe is lehetőleg. :)

DSC_1593.jpg

DSC_1595.jpg
 
Back
Oldal tetejére