• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

Wow, gratula hozzá!! 👏:oops:
Nagyon bátrak voltatok, hogy be mertétek vállalni berendezve a mozgatását. (Megérte 👌)

Hát nem volt egyszerű, féltünk is hogy minden rendben legyen, de szerencsére kibírta mozgatást minden.

Több képen is úgy tűnik, mintha két drop checker lenne a jobb oldalon.
Valóban így van, vagy csak benéztem?
Ha igen, akkor miért a kettő? Ráadásul egymás mellett, nem az akva különböző pontjain. 🤔

Igen, már csak egy van. Más folyadék volt mindkettőben és csak teszteltem hogy mindkettő vajon ugyanazt és ugyanúgy mutatja-e, ennyi a lényege ennek :)
 
Elkészült a szekrény berendezése, rögzítésre kerültek a világítás tápegység és vezérlője, még lesznek finomítások, asztalosom kell hozzon még polcot mert elszámoltuk, de hétvégén ez is pótlásra kerül.
Ezen kívül ma érkezett GA-ból tropica tápkaszula a talajba, ma délután ezek is bekerülnek, legalábbis egy részük mert ahogy nézem kezd egy kicsit kimerülni, de már közel egy éves talaj, csodát nem vártam :)
Jól üzemel minden az újjáépítés után, tökéletes minden, hamarosan érkeznek új lakók is mert sajnos megfogyatkoztak így pótlásra kerül az állomány vagy galaxy razbórákkal vagy pedig vörösorrú pontylazacokkal, ezt még eldöntöm.

IMG_20210325_123125.jpg
 
Elkészült a szekrény berendezése, rögzítésre kerültek a világítás tápegység és vezérlője, még lesznek finomítások, asztalosom kell hozzon még polcot mert elszámoltuk, de hétvégén ez is pótlásra kerül.
Ezen kívül ma érkezett GA-ból tropica tápkaszula a talajba, ma délután ezek is bekerülnek, legalábbis egy részük mert ahogy nézem kezd egy kicsit kimerülni, de már közel egy éves talaj, csodát nem vártam :)
Jól üzemel minden az újjáépítés után, tökéletes minden, hamarosan érkeznek új lakók is mert sajnos megfogyatkoztak így pótlásra kerül az állomány vagy galaxy razbórákkal vagy pedig vörösorrú pontylazacokkal, ezt még eldöntöm.

View attachment 103647
Patent lett ;)
 
Elkészült a szekrény berendezése, rögzítésre kerültek a világítás tápegység és vezérlője, még lesznek finomítások, asztalosom kell hozzon még polcot mert elszámoltuk, de hétvégén ez is pótlásra kerül.
Ezen kívül ma érkezett GA-ból tropica tápkaszula a talajba, ma délután ezek is bekerülnek, legalábbis egy részük mert ahogy nézem kezd egy kicsit kimerülni, de már közel egy éves talaj, csodát nem vártam :)
Jól üzemel minden az újjáépítés után, tökéletes minden, hamarosan érkeznek új lakók is mert sajnos megfogyatkoztak így pótlásra kerül az állomány vagy galaxy razbórákkal vagy pedig vörösorrú pontylazacokkal, ezt még eldöntöm.

View attachment 103647
Ritkán szoktam irigykedni, de most... 👍

Az automa polcvilágítás késöbb készül el? ;)
 
Elkészült a szekrény berendezése, rögzítésre kerültek a világítás tápegység és vezérlője, még lesznek finomítások, asztalosom kell hozzon még polcot mert elszámoltuk, de hétvégén ez is pótlásra kerül.
Ezen kívül ma érkezett GA-ból tropica tápkaszula a talajba, ma délután ezek is bekerülnek, legalábbis egy részük mert ahogy nézem kezd egy kicsit kimerülni, de már közel egy éves talaj, csodát nem vártam :)
Jól üzemel minden az újjáépítés után, tökéletes minden, hamarosan érkeznek új lakók is mert sajnos megfogyatkoztak így pótlásra kerül az állomány vagy galaxy razbórákkal vagy pedig vörösorrú pontylazacokkal, ezt még eldöntöm.

View attachment 103647
Grat, jól néz ki! A fal mögötti technikáról is mesélhetnél, jól ki lett találva! 👌
 
Grat, jól néz ki! A fal mögötti technikáról is mesélhetnél, jól ki lett találva! 👌

Hát ott nincs semmi extra, a szűrő egy kis szekrénykében van, mellette a Co2 palack a reaktorral együtt, tetőtérben lakom, ez a tetőnek a leívelő részén van, nincs beépítve sem, csak egy lebetonozott rész így nem is nagyon szalonképes fotókra :)

Ritkán szoktam irigykedni, de most... 👍

Az automa polcvilágítás késöbb készül el? ;)

Köszönöm. Az még várat magára, igen. Majd valamikor keresek hozzá alkatrészeket aztán megvalósítom, egyelőre most jó lesz így :)
 
Ma párommal halbeszerző úton voltunk, hoztunk is két fajtát. A fajokkal ismét kicsit zavarban vagyok, az egyik biztos, de a másikra amit mondtak, hát nem tudom.
Az egyik ami érkezett az 8 darab törpe pöttyös kalászhal, csak mert páromnak és nekem is megtetszett.
A másikra Zöld Neonhal volt kiírva és az eladó is azt mondta hogy az. De én ebben nem vagyok biztos, remélem megerősítetek ebben.

Róluk lenne szó. Farok körül narancsos színű, a fejük élénk kék, a testük mintha pedig ilyen szürkés kékes lenne. Erre mondták hogy Zöld neon.
DSC_1484.jpg

A törpe pöttyös kalászhalak:
DSC_1482.jpg
 
Szerintem ez Blue Diamond Neon Tetra!
Nagyon szép halak 🤩
Valóban az lenne?
Itthon nem is nagyon látok a weben ilyen halacskákat.
Amúgy igen, gyönyörű szépek, egyből megakadt rajtuk a szemem a kereskedésben, 11 darab volt, el is hoztam őket mind, ha lett volna még akkor hoztam volna biztos még és akkor kalászhal nem lett volna, de igazából ők is nagyon tetszettek így nem nagyon zavar hogy több faj van bent, ahogy látom már kezdenek is összehaverkodni egymással, így csak nem lesz baj :)
 
Végül csak sikerült átmozgatni az új helyére az akváriumot a berendezés bontása nélkül, fél nap ráment, négy ember és rengeteg küzdelem mire átcsúsztattuk egy lapra, elcipeltük és átcsúsztattuk az új helyére.
A technika megszerelése volt a következő lépés, a szűrés, co2 beoldás mind az akvárium mögötti külön helyiségben kapott helyet csak a tápadagolás van a szekrényben.
Kapott új lámpát, Lumen új lámpását függesztve, még tesztelés alatt áll a beállítás hogy a lehető legjobb és legélethűbb színeket tudjam visszahozni a növényeken és az állatokon egyaránt.
A szekrény belseje még berendezés alatt van, jelenleg még kábelek össze vissza benne csak annyira hogy üzemeljen minden, ez a napokban megtörténik, utána készítek fotót a belsőről is :)

View attachment 103567

View attachment 103568
Nagyon patent 👍, talán még két csőrózsa a falra a csövekre és még szebben néz ki
 
Nagyon patent 👍, talán még két csőrózsa a falra a csövekre és még szebben néz ki

Köszönöm. Természetesen már tervben, csak kell majd vegyek valahonnan még. :) Egyelőre csak a leggyorsabb üzemelés volt a cél a költözködés miatt, még van mit tenni venni, de sorra kerül az is :)
 
Azóta is minden okés az akváriummal? Hogy vált be a rejtett technika?
Halacskák megvannak?
Rendben van minden igen, technika működik tökéletesen, tegnap két ágra új mohák lettek kötözve mert leszakad a régi.
Halacskák nagyon jól érzik magukat, megvannak mind szerencsére, esznek és úszkálnak nyugisan. Működik minden tökéletesen szerencsére.
 
Hoztam pár fotót az akváriumról.
Jelenleg nem a legjobb formáját mutatja sőt, talán a legrosszabbat, nagyon megritkítottam a háttér részt, kapott a talaj táp kapszulákat és minden durván vissza van vágva.
Az említett mohásítás is megtörtént, a megmaradtat pedig megnyírtuk párommal. Először nyírtam vízforgatásos módszerrel mohát, hát nem volt rövid menet és még van hova fejlődni :)

DSC_1500-Edit.jpg

DSC_1489.jpg

DSC_1492-Edit.jpg

DSC_1493-Edit.jpg

DSC_1494-Edit.jpg

DSC_1498.jpg
 
Back
Oldal tetejére