• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

A jobb oldali fa hurokban ülő kis anubias csokor mint egy anya aki karjaiban ringatja a gyermekét. Bocsi, megsütött ma a nap.
Szépen letisztult, kíváncsian várjuk a fejlődést.

Engem is megsütött, térkövezés előkészítése zajlik a meló helyen, napon egész nap :D De ezt még nem halucináltam be egyelőre, viszont jó meglátás. :D
Ma megérkeztek a pót növények, holnap vagy holnapután be is kerülnek a helyükre, remélhetőleg szebb látvány lesz kicsit sűrűbben, a mohára leszek a legjobban kíváncsi, hogy miként fogok vele boldogulni és hogy fogja körbe ölelni a fát. Remélem szép kis pamacsot fog alkotni amit szépen tudok majd nyírással kordában tartani :)
 
Nos, elmúlt egy hetes az akvárium, a hétvégén kapott pár adag füvet, anubiast és hirsuta növénykét, egy-két áthelyezés történt még ezen kívül növény fronton.
Most már egészen tetszik az összhang, remélem csak jobb lesz ahogy teljesen összeérik :) Ki kéne találnom valami jó kis elnevezést is a naplónak, ez így eléggé nem okés :D Hoztam pár fotót, egész alakosat, részletfotókat is, ezeket szeretném megmutatni most.

50103860177_2d101f09c9_h.jpghttps://flic.kr/p/2jkvo3e by Tamás, on Flickr

50103860067_c67928ef73_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103051468_8433a1444e_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103051603_6b0b36bcd4_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103630011_4acb7c1bb8_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103051818_a2b13e88c6_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103052073_670193354b_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103860702_c14cf7d41d_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50103860882_bf3f32b1da_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Szia. Nagyon szuper ez a scape.
Nem titkolom, nekem eddig a tunel volt toled a kedvencem. A volgy es a domb is szepek voltak, de a tunel selymes szinei... :love:
Es "hamarosan" itt is valami hasonlo szuletik meg. Nagyon varom, hogy belepje a dzsungel. Szep munka.
 
Szia. Nagyon szuper ez a scape.
Nem titkolom, nekem eddig a tunel volt toled a kedvencem. A volgy es a domb is szepek voltak, de a tunel selymes szinei... :love:
Es "hamarosan" itt is valami hasonlo szuletik meg. Nagyon varom, hogy belepje a dzsungel. Szep munka.

Szia.
Nagyon szépen köszönöm, örülök hogy tetszik ez a "munkám" is :)
Az említett napló nekem is különleges helyet foglal el a szívemben, az volt egy szép berendezés. Csak az a baj, hogy rendes fotót nem tudtam róla készíteni, hamar túlfutott és nem lett róla normális technika nélküli fotóm :)
Ennél majd erre jobban kell figyelnem és itt a terveim szerint nem is fogom annyira elengedni a növényzetet sem, hogy megmaradjon ez a három kis félsziget, rendesen átlátható formában :)
Lehet meg is van a napló neve: "Három kis félsziget (Three small peninsulas)" :D Na jó ez kicsit bután hangzik, de kezdésnek nem rossz :D
 
Nos, elmúlt egy hetes az akvárium, a hétvégén kapott pár adag füvet, anubiast és hirsuta növénykét, egy-két áthelyezés történt még ezen kívül növény fronton.
Most már egészen tetszik az összhang, remélem csak jobb lesz ahogy teljesen összeérik :) Ki kéne találnom valami jó kis elnevezést is a naplónak, ez így eléggé nem okés :D Hoztam pár fotót, egész alakosat, részletfotókat is, ezeket szeretném megmutatni most.

View attachment 93683 by Tamás, on Flickr

View attachment 93684Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93685Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93686Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93687Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93688Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93689Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93690Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 93691Untitled by Tamás, on Flickr
Nagyon pöpec, szinte kiált egy nagyobb csapat halacskáért 👍🙂
 
Nagyon tetszenek a félszigetek a fákkal, egyedül a homokra szórt kaviccsal van bajom. Valahogy nem természetes az elrendezésük. A szemem a sziklák tövében kívánna nagyobb mennyiségű kavicsot.

Köszönöm :) A kavicsok apránként el lesznek távolítva, helyette úgy tervezem, hogy apró seiryu kövek lesznek mint a folyó medrekben a kavicsok, csak mert önmagában a homok túl steril lenne, valamivel muszáj megtörnöm véleményem szerint :)
 
Szia Tomi!


Szuper kezdés!
A kavicsokkal még nem kell foglalkozni, mire beérik úgy is eltűnne a nagy része (akkor viszont kicsit megválogatva (elől nagyobbak, hátra apróbbak) jól meg kell szórni)!
A felső felében van pár, már most nagy Anubias és Buce az ágakon, azokat le kéne költöztetned és egész aprókra cserélni (pl. a bal oldalon a felszínleszívó beömlője alatt-mögött lévő sötét okés ha nem nő nagyobbra)!
Egyébként nagyon szép és természetes lesz, már most látszik!

A.ttila
 
Szia Tomi!


Szuper kezdés!
A kavicsokkal még nem kell foglalkozni, mire beérik úgy is eltűnne a nagy része (akkor viszont kicsit megválogatva (elől nagyobbak, hátra apróbbak) jól meg kell szórni)!
A felső felében van pár, már most nagy Anubias és Buce az ágakon, azokat le kéne költöztetned és egész aprókra cserélni (pl. a bal oldalon a felszínleszívó beömlője alatt-mögött lévő sötét okés ha nem nő nagyobbra)!
Egyébként nagyon szép és természetes lesz, már most látszik!

A.ttila

Helló.

Micsoda megtiszteltetés, köszönöm a hozzászólásod! :)
Megpróbálom amiket említesz, az előtérbe szeretnék még néhány seiryu követ berakni apróra törve és elhelyezve, csak annyi most a munka hogy életkedvem nincs este már foglalkozni vele, elég a vízcserékkel foglalkozni, azt is kicsit hanyagul tudom teljesíteni :( De ami késik nem múlik, megpróbálom amiket javasoltok és köszönöm mindenkinek hogy próbál okosságokkal ellátni és segíteni hogy még jobb legyen az egész összkép! :)
 
Kedves Naplóm! :)
Elérkeztünk a harmadik héthez, végeztem a két napi vízcserékkel, remélhetőleg át tudok álli a heti egyre, majd kiderül hogy engedi magát a cucc.
Anubiasok nem nagyon barátkoznak velem, dobják el a leveleiket, egy-kettő el is olvadt, bucek között is van pár ami elolvadt, remélem azért mind nem fogja így végezni és szépen kihajtanak majd. Visszatért ismét ez a fonal/haj vagy akármi hasonló alga a fene a jó dolgát, egyelőre nem tudom minek a számlájára írjam, co2 beoldáson állítottam, szúnyoghálóra cseréltem a műanyag karikákat, majd kiderül hogy az volt a hunyó vagy sem, de még egyelőre a sok rothadó növényre is gondolok, tápozást most 3ml brighty-k, mineral, 2ml nitrogen és 2ml excelt felvittem 5/5/4/4ml-re, hátha a nagy növekedésben időközben elfogy a tápanyaguk is és ez miatt is algásodna. Agyalok erőteljesen. A mai napon vissza kerülnek a garnélák és halak is, valahonnan Amano garnélát kellene vennem de fogalmam nincs kinek lehet, Sajnos GA fele nem fogok járni mostanság.
De dübörgünk előre keményen, aztán meglátjuk hogy alakul. :)

DSC_1159.jpg

DSC_1158.jpg
 
Sziasztok!
A tegnapi napon bekerültek a takarító brigádok az akváriumba.
Érkezett 10 darab Amano garnéla, 5 darab zebra csiga és 2 darab hagymacsiga. Eddig nagyon csiga ellenes voltam, de gondoltam megpróbálom őket, mit tudnak valójában, mert nagyon dicsérik őket takarítás szempontjából :) Hátha kicsit kisegítik az Amanokat :D Hétvégéig takarítgatnak, aztán beszállok én is, rendbeteszem és úgy tervezem hogy akkor vasárnap vagy a következő héten vissza kerülnek a régi lakók. :)
Az alga problémát valahogy még meg kell oldanom, sok anubias elrohadt, azokat kiszedtem a tegnapi nap folyamán, egy-két növény kicsit szenved, a miértjét még nem tudom, a vizet hűtöm szóval még az sem lehet, egyelőre gondolkodok még rajta, addig remélem a takarító személyzet kicsit segít a küzdelemben.
 
A mai napon bekerült az összes kisállatkám az új berendezésbe. Végre felpezsdül az élet az akváriumban, jó látni ahogy felfedezik az új lakhelyüket, mozgolódnak és beúsznak minden kis zeg-zúgba ahova csak lehet. :)
Hoztam is néhány részlet fotót róluk, és egy teljes alakost is, hogy jelenleg miként áll a helyzet :) Az a szőr állagú alga még mindig jelen van, fogalmam nincs miért, de kordában tudom egyelőre tartani az a szerencsém. Majd valami lesz vele, most örömködök hogy felpezsdült az élet a hálószobában :)

50180133818_03fa938216_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50180673711_bbedf88d73_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50180930452_cc945d00a2_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50180133313_ab8f905a1b_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50180930127_a0a38e70da_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50180673161_9efca93bad_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.

Eltelt kicsivel több mint 1 hónap, az élőlények tökéletesen elvannak,a csigák elemükben vannak és 1-2 naponta meglátogatnak már szinte az ágyamban is, én meg paterolhatom vissza őket mindig :D De összehaverkodtunk már, próbálok egyezkedni velük, hogy ne másszanak már ki, a tárgyalások előre haladottak, de még a részleteket ki kell dolgoznom velük, mert még mindig jönnek néha.
Sok anubias elolvadt, őket pótolnom kell, viszont az összkép kezd egyre jobban alakulni. Az algásodás úgy néz ki visszaszorulni látszik, nagyban segítettek a csigák és garnélák úgy érzem, illetve egyszer gondoltam egyet és tekertem a világításon felfele egy kicsit. Valószínűleg így felveszik a többlet tápanyagot a növénykék így nem marad az algáknak, ami meg jön azt az élőlények meg intézik. Tökéletesnek kezd látszani, rendelek még anibuast egy párat pótlásnak és ha megmaradnak akkor tökéletesíteni fogom majd elkészül egy fotó is egy esetleges versenyre.
Hoztam azért pár részlet fotót is, úgy érzem ez a berendezés most nagyon jól sikerült a részleteket tekintve, évről évre egyre többet tudok tanulni saját magam hibáiból is, illetve a mai napig rengeteget tájékozódok még mindig a témáról és lesek el tippeket a nagyoktól is. :)
Úgy érzem ezt a berendezést is meg fogom szeretni :D A heti ráfordítás nem több egy óránál, amit hétvégén ejtek meg, hétköznap a hűtés miatti esetleges vízpótláson kívül nem kell hozzányúlnom ami több mint tökéletes.

50202413273_7d280e8998_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50203218117_29673a904c_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50202412918_9646be6568_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

50203217747_2e009c276b_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Elkészültél az anubiasok pótlásával? Készültek azóta újabb fotók?

Elkészült a pótlás igen, de nem voltam szerencsés, ismét eltűntek a levelek róla és nem is igen látom a törzset hogy hozna újat de most bent hagyom, hátha helyre kupálódnak. Viszont a csigákra gyanakszom. Anubiasokkal soha nem volt bajom, főleg nem ilyen hogy az összes levelük kilyukad, szinte csak az erezet marad aztán leválik a tőről. Én szerintem a nyavalyásoknak benne van a kezük vagy a szájuk és megrágják őket :D (Erre valakitől megerősítést kérnék hogy mennyire szeretik a növényeket a zebra és a hagyma csigák mert most vannak először)
Fotó most nem készült, nagyon sűrű napjaim vannak, holnap karbantartás és nyírás következik mert kicsit elvadult a téma, de ha eszembe jut akkor készülni fog egy előtte utána fotó is :)
 
Back
Oldal tetejére