• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Three Islands

Sziasztok.
Az üveg életében nem sok változás történt, csupán annyit eszközöltem, hogy emeltem még 5%-al a lámpák fényerejét, aminek a hatására a növények bubizni kezdtek és végre a rotala hra-k is elkezdtek számomra tetszetős pirosas színt felvenni :) Még kapnak egy pici ECA tápot és hátha erőteljesebbek is lesznek. :) Szőr alga itt ott van, hetente tisztítom a fene tudja mitől van de kordában tartható. :)
Holnap ismét jön egy két anubias fajta, hátha most nem szívódnak fel láthatatlanul :D Tervezek egy szűrő karbantartást is a holnapi napra, a kezdeti turkálásokon és induláson túl vagyunk, most már megejthető az első takarítás, elég sok kosz volt az első hónapban felkavarva amit felszívott. Érkezik új Seachem Purigen is.
Megkap mindent a nyavalyás scape csak hogy jól érezze magát, remélem nem fogja rosszul meghálálni :D

50327060256_078aaf3e4d_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

Hamarosan kivirágzik a kis buce :)
50326396323_ecebad1e12_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok!
Megvolt a mai rutin takarítás, homok egy részét kiszívtam és újra cseréltem, a két ösvényt is újrahomokoztam, hogy megtartsa a szépségét és kicsit tűnjön ki a sok növény közül. Tegnapi napon szépen kivirágzott a kis szépséges bucém, imádom a növénykét csak hamar elvirágzik, de szerencsémre még kettő másik is elkezdte hozni a kis virágokat, ápolom, szeretgetem őket, színt visz az akvárium és az én életembe is :D Jó formában van most a berendezés, gondolkodom is hogy lesztárolom technika nélkül, hátha esetleg később valahova benevezném, meglátom még. :)
Hoztam pár fotót, csak mert mindig hozok, ezért ez sem maradhat el. :D
(Nem is látszik nagyon szabad szemmel hogy színes árnyalatok vannak a szirmokon, csak fehérnek látszik vagy csak nekem nem tűnt fel eddig, de a fotón csodálkozva vettem észre és imádom)

50359768208_81a9738331_c.jpg 50359768018_fa56d50c0a_c.jpg 50360629902_24a0451f1a_c.jpg
50360471201_6f759eafe7_h.jpg
 
Nagyon szépen alakul, imádom a színeket. A mohás fák meg a hab a tortán, kedvenc részem a scape-ben. Te, miért van 2db DC-d? :D
Egy dolog ami fura: az opálos háttér nagyon közelinek hat, hirtelen lecsapja a scape végét, mintha a mélység 20cm lenne. Gyanítom, hogy ez inkább fotón jön elő/ csak én vagyok ilyen fogyi.
 
Nagyon szépen alakul, imádom a színeket. A mohás fák meg a hab a tortán, kedvenc részem a scape-ben. Te, miért van 2db DC-d? :D
Egy dolog ami fura: az opálos háttér nagyon közelinek hat, hirtelen lecsapja a scape végét, mintha a mélység 20cm lenne. Gyanítom, hogy ez inkább fotón jön elő/ csak én vagyok ilyen fogyi.
Köszönöm. :)
Két DC-ben két különböző folyadék van, tesztelem melyik érzékenyebb, melyik reagál előbb a változásra, de meg kell hagyni, ezek mintha egyformák lennének :D
A háttér valójában nem fólia hanem opál plexi lap és fekete plexi lap az akvárium mögé állítva. Még keresem az optimális megoldást, a barna fal az akvárium mögött nem éppen tetszetős ezért egyelőre ez a megoldás van :) Még keresem az optimálisat, fóliázásra elvertem egy csomó pénzt, mindig levegős meg csúnya lett, ezért egyelőre jegelem, majd valamit kitalálok rá, ha télen lesz időm a sok munka helyett ezen agyalni :)
 
Sziasztok.
Hoztam pár fotót csak, mert betegszabadságon vagyok aztán unatkoztam és hogy a naplóban is legyen valami :D
Szűrő takarítás volt a hétvégén, kapott új purigent is, az első volt az indítás óta, hát tele volt rendesen kosszal. Illetve ezzel együtt ugye a hálókat is kitakarítottam a reaktorba, rendesen volt ott is lerakódás. Most minden tiszta és ép, remélhetőleg elüzemel karácsonyig minden békében, addig nem lesz időm az év végi hajrában takarítani a felszerelést :)
Elkészítettem szerintem a legjobb garnis képemet is az eddigiek közül, és a középső sziget és ösvényei (amit kicsit helyre kéne már hozni hogy látszódjanak is valamennyire) a kedvenc részleteim ebben a berendezésben, nagyon jól mutatnak közelről és távolról is.
50481747337_3c2068385d_h.jpg by Tamás, on Flickr

50481746372_331d8dc473_h.jpg by Tamás, on Flickr

50481599931_5559aeb07b_h.jpg by Tamás, on Flickr

50481744162_bafe77e752_h.jpgThree Islands by Tamás, on Flickr

50481598836_92adc47be9_h.jpgCRS shrimp by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.

Rég jelentkeztem már, iszonyat sok elfoglaltság jött így az ünnepek előtt, sajnos az akváriumra se jutott sok időm, két heti vízcserék és nyírások, de szerencsére nem sínylette meg semmi és senki.
Hoztam is egy képet a garnéla etetésről, imádják a glasgarten mineral junkie golyókat. :) Ünnepekre remélhetőleg rendbe tudom tenni teljesen az egész berendezést, pár növény valamilyen oknál fogva "kiöregedett" ezt megpróbálom pótolgatni, remélhetőleg sikerül is beszerezni mindent. :)

DSC_1318.jpg
 
A mai napon történt egy nagyobb karbantartás, bekerült egy rakás anubias bonsai (5doboz) és a mohák egy részét újraragasztottam az ágakra, bár azt nem tudom hogy mit kell velük csinálni hogy ne sárguljanak el. Erre van tipp hogy az milyen hiányt jelent vagy mitől cselekszik így? Egyébként alga nincs, mindenki jól van, növények nőnek mint a gomba, folyamatosan kell nyírni, de minden a helyén, karácsonyra kap új homokot is, mostmár lassacskán több idő lesz rá is, ünnepekre remélhetőleg jó formában lesz már a moha is és minden. :)

DSC_1342-Edit.jpg

DSC_1335-Edit.jpg
 
Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Minden Kedves Akvaristának! :)
Az idei év első fele sok változást fog hozni az életemben, sokat gondolkodtam hogy mi legyen az akvárium sorsa, megszűnjön vagy maradjon valamilyen formában. Ugyanis az előkészületek már megtörténtek, a következő 1-2 hétben építkezés veszi kezdetét 2-3 hónapon belül pedig tervek szerint költözni fogok. Az akvárium maradni fog, jön velem, kap új szekrényt, hamarosan új fényt is és egy méltó helyet egy nappaliban. A költöztetése így berendezéssel együtt még nem tudom hogy fog folyni, de majd valamit kitalálok rá, hogy se a scape se az akvárium ne sérüljön semmilyen formában :) A mohák hamarosan cserélve lesznek, bár lehet csak az új helyre kerülés után.
Nincs bejelentkezés fotók nélkül :D

50795754297_38592ff8ad_h.jpg
50794884023_c45a69bf63_h.jpg
50795631856_f9344ea32c_h.jpg
50794884343_06d17063b6_h.jpg
50795632176_fcbadd1cbf_h.jpg
50795754997_2f78af4eb5_h.jpg
 
Sziasztok.
Hamarosan elkészül az új lakhelyem és ezzel az akváriumé is. Végre nem hálószobai akvárium lesz hanem nappaliban fog helyet kapni. Kap saját szekrényt és remélhetőleg ugyanolyan jól fogja érezni magát minden mint a jelenlegi helyén :D
A költöztetés iszonyat lesz, előre félek tőle, de leengedem a vizet, élőlényeket kiszedegetem, aztán valahogy egy nagy lapra átcsúsztatom és elcipeljük páran az új helyére. Addig is pár fotó, csak mert mindig hozok :D

DSC_1384-Edit.jpg

DSC_1387-Edit.jpg

DSC_1389-Edit.jpg

DSC_1399-Edit.jpg

DSC_1410-Edit.jpg

DSC_1428-Edit.jpg
 
Sziasztok.
Hamarosan elkészül az új lakhelyem és ezzel az akváriumé is. Végre nem hálószobai akvárium lesz hanem nappaliban fog helyet kapni. Kap saját szekrényt és remélhetőleg ugyanolyan jól fogja érezni magát minden mint a jelenlegi helyén :D
A költöztetés iszonyat lesz, előre félek tőle, de leengedem a vizet, élőlényeket kiszedegetem, aztán valahogy egy nagy lapra átcsúsztatom és elcipeljük páran az új helyére. Addig is pár fotó, csak mert mindig hozok :D

View attachment 101482

View attachment 101483

View attachment 101484

View attachment 101485

View attachment 101486

View attachment 101487
Ezek a kékek, milyen halak?
 
Nem rajongok a túlzásokért, de ezek a fények, meg ezek a színek, na, ez most tényleg arculcsapott.
Számomra ez teljesen olyan, mintha egy, a Mennyországgal határos terület volna, ahol már kezd ugyan kissé kivadulni az elrendezettség, de azért még így is teljesen egyértelműen földöntúli az egész.
 
Készülődik az akvárium új helye :)
Sajnos februárban elkopott ez a kovid dolog engem is így egy kicsit vissza vetett a munkálatokban, de most már alakul.
Sajnos nem tudom hogy fogom megoldani az akvárium mozgatását így berendezéssel együtt, az is lehet hogy szét kell szednem és elölről kezdenem, így egyben fogalmam nincs hogy tudnám mozgatni hogy ne törjön szét meg ne engedjen el a ragasztása.

1615375066377731204709223411118.jpg
 
Végül csak sikerült átmozgatni az új helyére az akváriumot a berendezés bontása nélkül, fél nap ráment, négy ember és rengeteg küzdelem mire átcsúsztattuk egy lapra, elcipeltük és átcsúsztattuk az új helyére.
A technika megszerelése volt a következő lépés, a szűrés, co2 beoldás mind az akvárium mögötti külön helyiségben kapott helyet csak a tápadagolás van a szekrényben.
Kapott új lámpát, Lumen új lámpását függesztve, még tesztelés alatt áll a beállítás hogy a lehető legjobb és legélethűbb színeket tudjam visszahozni a növényeken és az állatokon egyaránt.
A szekrény belseje még berendezés alatt van, jelenleg még kábelek össze vissza benne csak annyira hogy üzemeljen minden, ez a napokban megtörténik, utána készítek fotót a belsőről is :)

DSC_1464-Edit.jpg

IMG_20210323_104649.jpg
 
Több képen is úgy tűnik, mintha két drop checker lenne a jobb oldalon.
Valóban így van, vagy csak benéztem?
Ha igen, akkor miért a kettő? Ráadásul egymás mellett, nem az akva különböző pontjain. 🤔
 
Back
Oldal tetejére