• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

TheCineScaper

Gondoltam létrehozok egy félig off-topik naplót, hogy ne az akváriumaimhoz posztoljam a nem feltétlen odaillő dolgokat.

Itt a TheCineScaperes tevèkenységemet követhetitek nyomon.

Legyen az első, hogy megkeresett az ONF és küldött egy előszériás lámpát 30-as akváriumhoz.

Ma érkezett vele a futár, amint sikerül a dugót EU-ra konvertálni, meg is lesem mit tud [emoji4]
bb041e5853f14a388dbfd94dee157c85.jpg
6cf629df9498c95774dc9da2acee847c.jpg
62e36736f0cc483539a540fc89245817.jpg
 
Gondoltam létrehozok egy félig off-topik naplót, hogy ne az akváriumaimhoz posztoljam a nem feltétlen odaillő dolgokat.

Itt a TheCineScaperes tevèkenységemet követhetitek nyomon.

Legyen az első, hogy megkeresett az ONF és küldött egy előszériás lámpát 30-as akváriumhoz.

Ma érkezett vele a futár, amint sikerül a dugót EU-ra konvertálni, meg is lesem mit tud [emoji4]
View attachment 57573
View attachment 57574
View attachment 57575
...na es mi van a poraz vegen? Ra is kivancsiak vagyunk am!!
 
Feldobtam az ONF lámpát, meglepően csinos darab, de nem nyűgözött le. Kecses meg minden, de az ADA szebb:) A rögzìtés csavarozással történik egy kicsit macerásan, jól meg kell húzni, mert lebillen a cucc. A magassága nagyon könnyen állìtható, a tartóban simán lehet tologatni, egy gumigyűrű rögzìti. A kábel a lámpa tartó csőben fut le, elég ügyes megoldás!
Amit nem értek, hogy miért nem az akvárium középvonalára esik a lámpa. Nálam ez most nem gond, mert az előtérben gyakorlatilag semmi sincs. A növényekhez kell igazìtani a lámpa pozìcióját.
A ház műanyag, melegszik is, de talán még nem vészes mértékben, természetesen nyélgázon hajtom. [emoji6]
Nagyon menő, mert érintőgombbal dimmelhető. Két verzió van: 3 lépésben vagy ha hosszan rajta tartom az ujjam, fokozatmentesen. A szìnspektrum nagyon érdekes, kicsit bordó, brutál szépek alatta a zöldek. A fényereje kérdéses. Nem tűnik egy fényvetőnek, de azért elég világos. Tegyük hozzá, hogy még nem túl tiszta a fél napos kocka vize[emoji4]
f8aad7c9ce5435f29b61ec1a02c4d9bc.jpg
ba73677c28d42c5610b4996cc9a00a4b.jpg
6616989ba6c212f9e4f774059a09d313.jpg
7cbf3096998c3d6747a9f22df9358806.jpg
0418aac27d796c7f1f0488a9db1e9bad.jpg
7e2f912e4d137b62b1b056c5cc304482.jpg
78157a4fa47bedc39e9b26f424932e0a.jpg
 
Feldobtam az ONF lámpát, meglepően csinos darab, de nem nyűgözött le. Kecses meg minden, de az ADA szebb:) A rögzìtés csavarozással történik egy kicsit macerásan, jól meg kell húzni, mert lebillen a cucc. A magassága nagyon könnyen állìtható, a tartóban simán lehet tologatni, egy gumigyűrű rögzìti. A kábel a lámpa tartó csőben fut le, elég ügyes megoldás!
Amit nem értek, hogy miért nem az akvárium középvonalára esik a lámpa. Nálam ez most nem gond, mert az előtérben gyakorlatilag semmi sincs. A növényekhez kell igazìtani a lámpa pozìcióját.
A ház műanyag, melegszik is, de talán még nem vészes mértékben, természetesen nyélgázon hajtom. [emoji6]
Nagyon menő, mert érintőgombbal dimmelhető. Két verzió van: 3 lépésben vagy ha hosszan rajta tartom az ujjam, fokozatmentesen. A szìnspektrum nagyon érdekes, kicsit bordó, brutál szépek alatta a zöldek. A fényereje kérdéses. Nem tűnik egy fényvetőnek, de azért elég világos. Tegyük hozzá, hogy még nem túl tiszta a fél napos kocka vize[emoji4]
View attachment 57591
View attachment 57592
View attachment 57593
View attachment 57594
View attachment 57595
View attachment 57596
View attachment 57597
Jol nez ki, de valoban nem tünik tul acelosnak.
Ott Bylxa van a jobb oldalon? Sötet lesz neki, nem?
 
Jol nez ki, de valoban nem tünik tul acelosnak.
Ott Bylxa van a jobb oldalon? Sötet lesz neki, nem?
Ezt akartam pont irni, hogy kivancsi leszek novenyek mit szolnak hozza....[emoji848][emoji4] a design egesz jo lenne, fel is kaptam ra a fejem, de csak mig tovabb nem olvastam... "muanyag"...
 
Jol nez ki, de valoban nem tünik tul acelosnak.
Ott Bylxa van a jobb oldalon? Sötet lesz neki, nem?
Kb az Aquasky fényerejét hozza, megkérdeztem a gyártót a lumenről, majd jelzek. Szoktam blyxat tartani félig árnyékos helyen, viszonylag jól tűri, lassabban nő. Ha nagyon nem komálja, teszek oda anubias petitet.

Ezt akartam pont irni, hogy kivancsi leszek novenyek mit szolnak hozza....[emoji848][emoji4] a design egesz jo lenne, fel is kaptam ra a fejem, de csak mig tovabb nem olvastam... "muanyag"...

Én is csalódott vagyok, jobb lett volna az alu. Gondolom ìgy jóval olcsóbb a gyártás. Hamarosan kiderül mit tud, max nem egy hightechezős lámpa.
 
Érdekes néha ez a "LED keveset fogyaszt" téma. Az adatok alapján 86 lm/w-ot tud, amit egy jobb fénycső is, a hosszabbak. Persze ez ilyen fajta LED chip, van ennél jobb is bőven.
Akvarisztikában szerintem nincs nagy hangja ennek az állításnak, hogy a led sokkal kevesebbet fogyaszt. Általános világításban annál inkább, hiszen a ledek a nagy fogyasztású halogéneket és izzószálas égőket hivatottak kiváltani.
Persze vannak extrém teljesítményű ledek, de ezek piaci ára még nagyon drága, csak hosszú távon hoznák be az árukat. A fénycsövekkel szemben talán annyi még a ledek előnye, hogy dimmelhetők illetve koncentráltan világítanak, nem "vész el" a fény 10-30%-a, mint a 360°-ban világító fénycsöveknél. Na meg hát a slim design :)
 
Back
Oldal tetejére