• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa The wanderer cactuses

Kecskés Levente

Főkertész
Sziasztok! @killer vándor wabi kusáján (@mmccannon -nál van, Mandíner) felbuzdulva csináltam egy kaktusz tálkát, melynek lényege, hogy minnél több emberhez jusson el és mindenki tegyen bele vagy vegyen belőle valamit ki, így végül nagyon színes kaktusz-kövirőzsa állománya lesz. Minden GA-s rendezvényen tovább kell adni.
Észrevételeket, tanácsokat várok.
73933
 
Sziasztok! @killer vándor wabi kusáján (@mmccannon -nál van, Mandíner) felbuzdulva csináltam egy kaktusz tálkát, melynek lényege, hogy minnél több emberhez jusson el és mindenki tegyen bele vagy vegyen belőle valamit ki, így végül nagyon színes kaktusz-kövirőzsa állománya lesz. Minden GA-s rendezvényen tovább kell adni.
Észrevételeket, tanácsokat várok.
View attachment 73933
Ez nagyon kedves Tőled. :)
 
Sziasztok! Bizonyára sokatok számára ismert az a jelnség hogy: este úgy fekszel le aludni, hogy milyen szép és amikor felkelsz nem is tetszik. Ez velem is megtörtént, először dekorhomokzni akartam, de méggagyibb lett. Csináltam egy újat, nagyobbat, szebbet(remélhetőleg)
73974
Hátul stem szekció, ami még föld alatt van:
73975
73977
A kavics fehér vagy fekete legyen? Csak 3-4 nap múlva fogom rászorni, addig még alakítgatom.
7397873979
Szerencsére csak 3 nagy és 5 kicsi tüském lett, de napközben kiderül, hogy van e még.
Megjegyzéseket, tanácsokat várom!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Bizonyára sokatok számára ismert az a jelnség hogy: este úgy fekszel le aludni, hogy milyen szép és amikor felkelsz nem is tetszik. Ez velem is megtörtént, először dekorhomokzni akartam, de méggagyibb lett. Csináltam egy újat, nagyobbat, szebbet(remélhetőleg)
View attachment 73974
Hátul stem szekció, ami még föld alatt van:
View attachment 73975
View attachment 73977
A kavics fehér vagy fekete legyen? Csak 3-4 nap múlva fogom rászorni, addig még alakítgatom.
View attachment 73978View attachment 73979
Szerencsére csak 3 nagy és 5 kicsi tüském lett, de napközben kiderül, hogy van e még.
Megjegyzéseket, tanácsokat várom!
Meg kell hagyni, belelendültél. :ROFLMAO:
Azt azért tudod, ugye, hogy a The Wanderer nem Wabi Kusa. :whistle: Inkább egy tálba telepített mini sziklakert.
No, épp ezért rá szeretnék kérdezni, hogy mit értesz stem alatt, ami a föld alatt van?
Ami a kavicsot illeti, a fekete mellett teszem le voksomat. Jobban kiadja a növények színét.
 
Meg kell hagyni, belelendültél. :ROFLMAO:
Azt azért tudod, ugye, hogy a The Wanderer nem Wabi Kusa. :whistle: Inkább egy tálba telepített mini sziklakert.
No, épp ezért rá szeretnék kérdezni, hogy mit értesz stem alatt, ami a föld alatt van?
Ami a kavicsot illeti, a fekete mellett teszem le voksomat. Jobban kiadja a növények színét.
Valami futó pozsgás növény ami gyorsan nő, azok is szépek. Nem találtam jobbat, a wabi kusát gondoltam a legjobban hasonlítónak. Most hogy mondod megyek és teszek rá sziklákat hogy sziklakert legyen.
 
Továbbvittem a sziklakertes ötletet. Csináltam sziklavonulatot, hogy a növényeket egy kicsit elszeparálja.
73984
De mire készlettem, rájöttem hogy semmi értelme sincs mivel ott a kavics és nem is tetszik annyira.
Most abban gondolkodom, hogy a középső sziklákat meghagynám és alul kis szemcseméretű bazaltzúzalék, felül nagy szemcseméretű fehér kavics lenne.
Valahogy így:73985
 
Ma folytatni fogja a vándorútját. Bízunk benne, hogy jó gazdik voltunk ez alatt a pár hét alatt. :)
Nagy átalakítást nem eszközöltünk, új növényt nem akartunk belerakni, úgy már túlzsúfoltnak éreztük volna. 1-2 követ tettünk át más helyre, meg a kis kavicsokból szedtünk ki egy keveset, hogy ne peregjenek le azonnal, ahogy hozzányúlunk a tálhoz. ;)
Hetente 1-2 alkalommal locsoltuk 100 ml akváriumvízzel, mi úgy látjuk, a növények jól érzik magukat.
76542
 
Ma folytatta útját kaktusz tál, Mary @mmccannon lett az új gazdija.
Mielőtt átvittem szerettem volna lefotózni, de sajna a napom rohanósra sikeredett, és hát a fotózás a dumcsi kárára mégsem mehetett! 😄
Nálam szobában volt a tál, jól bírta, vízcseréknél kapott akvavizes locsolást.

Azért Ritáék utolsó fotóját alapul véve kis Móricka rajzot csináltam, hogy mit változak a kis 🦔🦔 a tálban.

77723

Ez a kaktusz elvirágzott, de mára kijött rajta egy meglepi bimbó! A kövirózsa szép hosszú virgszárat növesztett az elmúlt héten, mostanra teljes virágzásban van. A nagy kő mellé pedig a kertből került 2 pici pozsgás növényke.
 
Bizony, nagy nap volt a tegnapi. Mondjuk, nem mennék bele kvantitatív részletekbe a dumcsizást illetően, @evavigh 😂
Egyben helyesbítenék is, mert ma reggelre még egy bimbó lett.
1bc4516cb8057ee258335645d46a588e.jpg

A konyhaablak elé került a tál. Ma este szépen rendberakom a helyét, most egyenlőre egy kutyafuttában lőtt kép:
b2e64b9084555b458ea490a65c279f0f.jpg

Fantasztikusat alkottál Levi @Kecskés Levente , és hihetetlen jó érzéssel tölt el, hogy most egy ideig én viselhetem gondját a Bolyongó Kaktuszoknak. 😍
 
Bizony, nagy nap volt a tegnapi. Mondjuk, nem mennék bele kvantitatív részletekbe a dumcsizást illetően, @evavigh 😂
Egyben helyesbítenék is, mert ma reggelre még egy bimbó lett.
View attachment 77732

A konyhaablak elé került a tál. Ma este szépen rendberakom a helyét, most egyenlőre egy kutyafuttában lőtt kép:
View attachment 77733

Fantasztikusat alkottál Levi @Kecskés Levente , és hihetetlen jó érzéssel tölt el, hogy most egy ideig én viselhetem gondját a Bolyongó Kaktuszoknak. 😍
Köszönöm szépen, eddig telefon problémák miatt voltam inaktív, de már megoldottam 😅😅😅
 
Back
Oldal tetejére