• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Tegnap és ma kicsit alakítgattam a kis csodát, egy sziklás elrendezést akarok benne megvalósítani. Egy biztos hogy őrült nehéz ilyen piciben építkezni, a kövek is ugye ultra picik, sokat csipesszel tettem bele. :D
Kialakult egy elképzelés, szerintem egész jó lett :) Hagyom ülepedni, de elsődlegesnek nem is lett rossz :) Megmutatom nektek, ha ötletetek van, nyugodtan mondjátok, bármit meghallgatok :)

View attachment 66986
Nem vagyok scape guru, normális akváriumom sincs, csupán egy laikus észrevétele:
Bal hátul a fehér "hósipkás" kő nekem picit idegen, sok. Azonnal odarántja a tekintetet és nem engedi tovább.
 
Nem vagyok scape guru, normális akváriumom sincs, csupán egy laikus észrevétele:
Bal hátul a fehér "hósipkás" kő nekem picit idegen, sok. Azonnal odarántja a tekintetet és nem engedi tovább.

hmm, jó hogy mondod, ezt orvosolom, még friss a scape, nem is tűnt fel. :) Több szem többet lát, köszönöm :D
 
Tegnap és ma kicsit alakítgattam a kis csodát, egy sziklás elrendezést akarok benne megvalósítani. Egy biztos hogy őrült nehéz ilyen piciben építkezni, a kövek is ugye ultra picik, sokat csipesszel tettem bele. :D
Kialakult egy elképzelés, szerintem egész jó lett :) Hagyom ülepedni, de elsődlegesnek nem is lett rossz :) Megmutatom nektek, ha ötletetek van, nyugodtan mondjátok, bármit meghallgatok :)

View attachment 66986
Ez egy ilyen kis tenyernyi akva? Nem semmi epitmenyt lett! (y)
 
Igen ez egy tenyérnyi akva, aranyos nagyon, főleg a nagy mellé helyezve (ami nem is olyan nagy a maga 120 literjével, de ebbe a 8 decihez képest sok) :D
Huu de baroo(y)! Szo szerint nano akva. A szurest mivel tervezed megoldani? Naploja lesz?
 
Huu de baroo(y)! Szo szerint nano akva. A szurest mivel tervezed megoldani? Naploja lesz?

"Alsópolcos" szűrése van neki gyárilag kialakítva, a plexi akvárium alatti "szekrény" valójában egy szűrőház rekeszekkel lehet elválasztani perlon, szivacs és szűrőanyag is elfér és van hozzá egy 100l/h körüli pici 0.5W-os szivattyú :) Pici kínai ügyesen kitalálta, gyakorlatban majd kiderül hogy fog működni, @Molnár Máté talán tud már róla pontosabbat is mondani, nekem még nincs feltöltve, még szemezgetés alatt és igazítás alatt van :D
 
Frankó lett, még nálunk is bent van az Olis verzió. Csak legózni kellene már :)

Köszönöm, kíváncsian várom mit sikerül ebben a méretben is alkotnotok a többi szépség mellett :) A plexire nagyon vigyázni kell mert az ember hozzá SE ér és már karcolódik, én a nagynál el voltam veszve mikor rendeztem ezt a scape-t hogy basszus hogy legyenek a kövek meg kicsik/nagyok. Itt meg törtem és törtem és törtem, talán egy kilós frodo követ és folyton nagy volt :D Hát mondom ezt nem hiszem el, van olyan benne, így fotón talán nem is látszik a közelség miatt de csipesszel tudtam csak elhelyezni mert az ujjam nem fért már el egyszerűen :D
 
Rég nem írtam ismét, szokásos fotókkal jövök helyzetjelentéssel nyírás után 2 hét alatt helyrekupálódott olyan szinten hogy nyírhatom lassan ismét :D

Készítettem egy alulnézetes fotót is a tükörkép miatt, nekem iszonyatosan megtetszett a végtelen "lángoló égbolt" :)

45207245685_578687d5c8_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

31179606337_e4a0f6682e_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

45207397855_3c3f90e710_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr

45207243435_a9e0ec12b5_k.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Rég nem írtam ismét, szokásos fotókkal jövök helyzetjelentéssel nyírás után 2 hét alatt helyrekupálódott olyan szinten hogy nyírhatom lassan ismét :D

Készítettem egy alulnézetes fotót is a tükörkép miatt, nekem iszonyatosan megtetszett a végtelen "lángoló égbolt" :)

View attachment 68526Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 68529Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 68527Untitled by Tamás, on Flickr

View attachment 68528Untitled by Tamás, on Flickr

Nagyon igényes üveg! Szépet alkottál.
 
Indítod versenyen ugye?
Szándékomban áll igen, már készítettem róla egy technika nélküli fotót amit őrizgetek nyár óta nyolc lakat alatt erre a célra de szerintem lesz még egy fotózás. :) Külföldi versenyeken semmiképp, de a HAC-t azért próbálgatom így egymás között a magyarsággal :)

Nagyon igényes üveg! Szépet alkottál.
Köszönöm szépen, igyekszem csinosítgatni folyamatosan :)
 
Mióta beletettem azóta nem nyúltam hozzájuk. :) ADA tápozásnál nem volt gondom az algásodással csak egyszer de az is azért mert a szűrőt hanyagoltam el és nem takarítottam. Azt rendbe tettem, egy vízcsere és az alga eltűnt. GA tápozásnál az előző berendezésnél voltak gondok ,azzal nem tudtam rendesen tartani, mindig penge élen volt az egyensúly de azt nem pont a tápra fogom hanem ott nem voltak akkora igényű növények hanem szinte csak montecarlo gyepet neveltem minimál stílusban :)
 
Back
Oldal tetejére