• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tunnel of green

Bekerült a homok a tegnapi nap folyamán, eg kis Aqua gravel is rákerült, viszont úgy érzem itt még nem állok meg, kicsit sterilnek érzem így, ezért úgy döntöttem hogy neki fogok állni követ törni apróra és felpezsdítem még kicsit pár kővel a homokot itt ott a szikla fal mentén.
A növényrendelést leadtam, amint megérkezik a szállítmány, be is ültetem őket és fel is töltöm, aztán indulhat az élet a víz alatt is :)
Készítettem pár részlet fotót és egy teljeset is a homokkal :)

DSC_9524.jpg

DSC_9526.jpg

DSC_9527.jpg

DSC_9528.jpg
 
Bekerült a homok a tegnapi nap folyamán, eg kis Aqua gravel is rákerült, viszont úgy érzem itt még nem állok meg, kicsit sterilnek érzem így, ezért úgy döntöttem hogy neki fogok állni követ törni apróra és felpezsdítem még kicsit pár kővel a homokot itt ott a szikla fal mentén.
A növényrendelést leadtam, amint megérkezik a szállítmány, be is ültetem őket és fel is töltöm, aztán indulhat az élet a víz alatt is :)
Készítettem pár részlet fotót és egy teljeset is a homokkal :)

View attachment 51542

View attachment 51543

View attachment 51544

View attachment 51545

Nagyon frankó! Egy kis apró követ tènyleg elbìrna még.
 
Kedves naplóm és követői :)
Ez egy jó húzós nap volt, pár óra ültetés aztán hosszú feltöltés és technika beüzemelés után a mai nappal 2018.03.24-én útjára indult az új berendezés.
Remélhetőleg minden jól fog alakulni menet közben, főleg hogy minden az aljzatban marad a következő napokban :) Picit talán kuszának tűnhet a berendezés, de ha összeáll az amit a fejemben elképzeltem akkor annak nagyon fogok örülni és biztos ütős lesz, bár nekem személy szerint már így is tetszik.

A pontos növénylista:
Dennerle Anubias nana Pangolino - zselés (in-Vitro)
Dennerle Anubias nana Bonsai
Tropica Bucephalandra sp. Red
Tropica Microsorum Pteropus Trident
Dennerle Eleocharis acicularis
Tropica Vesicularia ferriei Weeping
Tropica Microsorum Pteropus
Tropica Rotala sp. green
Dennerle Rotala wallichii - zselés (in-Vitro)
Tropica Anubias barteri var. nana
Dennerle Juncus repens - zselés (in-Vitro)
Tropica Marsilea Hirsuta TC (zselés)
Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' - zselés (in-Vitro)
Dennerle Hydrocotyle cf. tripartita
Tropica Rotala Vietnam Hra TC (zselés)
Tropica Hygrophila Pinnatifida
Tropica Rotala Hra
Dennerle Bucephalandra spec. Broad Wavy

A jövő héten pedig érkezik még a listához Luigiéktól három fajta meglepetés bucephalandra a kövek közé még :)

A tápozást jövő hétvégén tervezem indítani ADA tápozási rendszerrel, az előző berendezésből lett átemelve a szűrés így egy beállt szűrővel indul a történet, 30 liter víz pedig szintúgy át lett mentve ebbe, így nem teljesen "szűzen" indul el.
100TDS-re lőttem be a vizet, seiryu még keményíteni is fog rajta úgyis, majd meglátom mennyire kell lágyítanom hetente :)
És akkor most a fotó :D

DSC_9550.jpg

DSC_9543.jpg
 
Kedves naplóm és követői :)
Ez egy jó húzós nap volt, pár óra ültetés aztán hosszú feltöltés és technika beüzemelés után a mai nappal 2018.03.24-én útjára indult az új berendezés.
Remélhetőleg minden jól fog alakulni menet közben, főleg hogy minden az aljzatban marad a következő napokban :) Picit talán kuszának tűnhet a berendezés, de ha összeáll az amit a fejemben elképzeltem akkor annak nagyon fogok örülni és biztos ütős lesz, bár nekem személy szerint már így is tetszik.

A pontos növénylista:
Dennerle Anubias nana Pangolino - zselés (in-Vitro)
Dennerle Anubias nana Bonsai
Tropica Bucephalandra sp. Red
Tropica Microsorum Pteropus Trident
Dennerle Eleocharis acicularis
Tropica Vesicularia ferriei Weeping
Tropica Microsorum Pteropus
Tropica Rotala sp. green
Dennerle Rotala wallichii - zselés (in-Vitro)
Tropica Anubias barteri var. nana
Dennerle Juncus repens - zselés (in-Vitro)
Tropica Marsilea Hirsuta TC (zselés)
Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' - zselés (in-Vitro)
Dennerle Hydrocotyle cf. tripartita
Tropica Rotala Vietnam Hra TC (zselés)
Tropica Hygrophila Pinnatifida
Tropica Rotala Hra
Dennerle Bucephalandra spec. Broad Wavy

A jövő héten pedig érkezik még a listához Luigiéktól három fajta meglepetés bucephalandra a kövek közé még :)

A tápozást jövő hétvégén tervezem indítani ADA tápozási rendszerrel, az előző berendezésből lett átemelve a szűrés így egy beállt szűrővel indul a történet, 30 liter víz pedig szintúgy át lett mentve ebbe, így nem teljesen "szűzen" indul el.
100TDS-re lőttem be a vizet, seiryu még keményíteni is fog rajta úgyis, majd meglátom mennyire kell lágyítanom hetente :)
És akkor most a fotó :D

View attachment 52030

View attachment 52031
Nem is volt ez egy egynapos program! :D
Elég erős indítás, követni fogom! (y)
Javasolnám, hogy az Amazonia-homok átmenethez szórjál kisebb Seiryu darabokat (főleg jobb oldalon-elöl), különben állandóan keveredéssel kell majd küszködnöd! Sajnos saját bőrömön tapasztalom a jelenséget. A garnélák miatt szinte lehetetlen teljesen izolálni a kettőt, de azért ez egy elég jó megoldás.
 
Utoljára módosított:
Nem is volt ez egy egynapos program! :D
Elég erős indítás, követni fogom! (y)
Javasolnám, hogy az Amazonia-homok átmenethez szórjál kisebb Seiryu darabokat (főleg jobb oldalon-elöl), különben állandóan keveredéssel kell majd küszködnöd! Sajnos saját bőrömön tapasztalom a jelenséget. A garnélák miatt szinte lehetetlen teljesen izolálni a kettőt, de azért ez egy elég jó megoldás.

Köszönöm szépen! :)
Jobb elől a kő neki ér majdnem az üvegnek így nem tud keveredni, de fogok még oda tenni egy kis darab követ biztos ami biztos :) Csak ma azért durván elfáradtam (főleg hogy a héten durván kemény volt a meló is), a kisebb korrekciók majd a következő napokban lesz :D
 
Kedves naplóm és követői :)
Ez egy jó húzós nap volt, pár óra ültetés aztán hosszú feltöltés és technika beüzemelés után a mai nappal 2018.03.24-én útjára indult az új berendezés.
Remélhetőleg minden jól fog alakulni menet közben, főleg hogy minden az aljzatban marad a következő napokban :) Picit talán kuszának tűnhet a berendezés, de ha összeáll az amit a fejemben elképzeltem akkor annak nagyon fogok örülni és biztos ütős lesz, bár nekem személy szerint már így is tetszik.

A pontos növénylista:
Dennerle Anubias nana Pangolino - zselés (in-Vitro)
Dennerle Anubias nana Bonsai
Tropica Bucephalandra sp. Red
Tropica Microsorum Pteropus Trident
Dennerle Eleocharis acicularis
Tropica Vesicularia ferriei Weeping
Tropica Microsorum Pteropus
Tropica Rotala sp. green
Dennerle Rotala wallichii - zselés (in-Vitro)
Tropica Anubias barteri var. nana
Dennerle Juncus repens - zselés (in-Vitro)
Tropica Marsilea Hirsuta TC (zselés)
Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' - zselés (in-Vitro)
Dennerle Hydrocotyle cf. tripartita
Tropica Rotala Vietnam Hra TC (zselés)
Tropica Hygrophila Pinnatifida
Tropica Rotala Hra
Dennerle Bucephalandra spec. Broad Wavy

A jövő héten pedig érkezik még a listához Luigiéktól három fajta meglepetés bucephalandra a kövek közé még :)

A tápozást jövő hétvégén tervezem indítani ADA tápozási rendszerrel, az előző berendezésből lett átemelve a szűrés így egy beállt szűrővel indul a történet, 30 liter víz pedig szintúgy át lett mentve ebbe, így nem teljesen "szűzen" indul el.
100TDS-re lőttem be a vizet, seiryu még keményíteni is fog rajta úgyis, majd meglátom mennyire kell lágyítanom hetente :)
És akkor most a fotó :D

View attachment 52030

View attachment 52031
Eeez igen!! Nagyon ütős lett a végeredmény, gratulálok! Téma megfigyelés bekapcsolva...
 
Ma megérkeztek a bucephalandrák.
Nagyon szépen köszönöm @Luigi13 ! :)
Gyönyörű kis apróságok, a kövek közé lettek beszorítva, gyönyörűen fognak mutatni az összképet illetően amint megerősödnek :)
A fajták:
Velvet Leaf 4
Vulcan
Brownie purple

Az akváriumról néhány szó, szépen üzemel, növények és fák a helyükön maradtak, de sajnos elkezdődött a taknyosodásuk. Mivel nem volt még fás akváriumom, ez a jelenség meddig tart illetve fogkefével lehet eltávolítani?
 
Ma megérkeztek a bucephalandrák.
Nagyon szépen köszönöm @Luigi13 ! :)
Gyönyörű kis apróságok, a kövek közé lettek beszorítva, gyönyörűen fognak mutatni az összképet illetően amint megerősödnek :)
A fajták:
Velvet Leaf 4
Vulcan
Brownie purple

Az akváriumról néhány szó, szépen üzemel, növények és fák a helyükön maradtak, de sajnos elkezdődött a taknyosodásuk. Mivel nem volt még fás akváriumom, ez a jelenség meddig tart illetve fogkefével lehet eltávolítani?
nálam legutóbb egyhétalatt lezajlott a folyamat! persze volt segítség!
jólnézki az Aqua!! Gratula(y)
 
Szia. En egy vekony csovet tartottam oda es mikozben szivtam le a vizet kapargaltam. Konnyen lejon. Fogkefevel kicsit foszlos. De amanok es gebek ugyesebbek voltak nalam. Vagy 4-6 hetig folyamatosan csokkeno intenzitassal volt jelen az egyik fan. A masik famon pedig alig volt pedig egyszerre vettem oket.

nálam legutóbb egyhétalatt lezajlott a folyamat! persze volt segítség!
jólnézki az Aqua!! Gratula(y)

Köszönöm nektek a válaszokat, akkor a holnapi vízcserénél megpróbálom csővel leszívatni és közben picit kaparni :)
 
Sziasztok!
Egy hetes lett a szörnyeteg :)
Sok változás nem történt, az előtéri HC cuba lassan de biztosan szét fog málni ahogy nézem, így ha nem fog kikupálódni valószínűleg parvula mini fog a helyére menni, de még azért adok időt neki. Háttér növények szépen kezdenek megindulna, legjobban a zselés waliichii-n vagyok meglepődve, nagyon aprók voltak de nőttek már 6-8 centit biztos és elég szép állapotban vannak. Még küzdenek a víz alatti élettel azt észre lehet venni, alga egyelőre nincs pedig szépen megy a fény és a co2 is bele egészséges keretek között, illetve két napja megy már az ADA tápozás 5ml napi adaggal. Ha minden jól megy jövő héten az algaevő halacskák és talán az amanok is (meglátom a növények gyökerezési hajlamát mert a srácok/lányok képesek kiásni :D ) bekerülnek. Egy-két helyen még foghíjas a scape növények terén, lehet lesz pár kiegészítés még itt ott, illetve az ösvény hátulján fogok még picit alakítani egy-két kövecskével a nagyobb térérzet tekintetében. :)
Mivel a Rainbow Valley naplómban nagyon sokszor emlegettem, hogy nagyon megszerettem azt a scape-t ezért nehéz volt ehhez a nagy dzsungel szisztémához hozzászokni és még mindig furcsa, de egyre jobban tetszik. Viszont ameddig nem érzem azt mint az előzőnél, addig nem fogok leállni a fejlesztésekkel :)

Víz paraméterek:
NO3: 10mg/l
NO2: 0mg/l
GH: 4
KH: 3
pH: 6.4

41131335541_b54b082611_k.jpgThe tunnel of green by Tamás, on Flickr

27258246638_c732a5f547_k.jpgBubble by Tamás, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Ismét egy helyzetjelentés. Immár két hét elteltével üzemel az akvárium, egész jól van minden, HC cuba nem hittem volna de lassacskán kezd talán magához térni, Háttér növényeket tegnap este visszanyírtam, ma pedig vízcsere és átállok a heti egy cserére. A halacskák bekerültek, Garnélákból csak 4 amano maradt, hamarosan meg kell ejtenem egy beszerző utat garnélák ügyében, remélhetőleg mostmár tényleg hozzájutok egy szép csapat CRS Garnélához. :)
Mohákkal nehezen barátkozom, amennyire akartam, most egyelőre még annyira nem szeretem őket :D De majd ez is alakul. Waliichii imádatos növénynek alakul, ha még egy picit nő magasságban akkor tökéletes lesz, és picit még pirosodik pláne :) Egyszóval minden szépen alakulgat.
Egyelőre algával nem találkoztam, fák a taknyosodási hajlamukat lassan de biztosan úgy tűnik el is hagyják, tápozás megy 5ml ADA rendszerrel seachem excellel kiegészítve. Technikát rakosgatom folyamatosan hogy hol a leghatékonyabb, egyelőre a skimmert nem tudom jól elhelyezni, kevés hely maradt ennek a sok masinának :D
És jöjjön pár fotó akkor :)

41316928321_2c24e5e89b_k.jpgThe tunnel of green by Tamás, on Flickr
40603658864_8e8ae5c9f2_k.jpgWoods by Tamás, on Flickr
40603657844_b73f8fe80d_k.jpgBridge by Tamás, on Flickr
40603656484_ff6dea72f5_k.jpgValley by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.
Nagyon telnek a hetek, ismét eljött egy vízcsere és metszés napja. A háttér növényeket visszavágtam jól mert már verdesték a víz felszínét és sűríteni szeretném még és persze kordában tartani amennyire csak lehet az állapotokat :)
Egyre jobban imádom a berendezést (az előteret leszámítva) kap még egy adag HC cubát előre, adok neki még egy esélyt, ha az sem fog beválni akkor repül és parvula lesz as helyén :)
Ezen felül történt egy nagyobb változás a hátteret illetően. A tejüveg hatású plexi helyett egy feketét helyeztem el, várom a visszajelzéseket hogy nektek melyik tetszik jobban. Nekem a fekete határozottan bejön, kiemeli a növények színeit és jót tesz az összképpel is talán. Még szoknom kell nekem is de első ránézésre bejön :)

39637887520_2e7dc8904d_k.jpgblack background by Tamás, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére