• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Spider

Megerősítem, nem a 150 TDS miatt "koptak" ki. Máshol keresném a "bajt". Neocaridina-k elég szívósak, de ez is körülményfüggő.
QUOTE]
Köszi a megerősítést, de ezen már túl vagyunk(ok) . Nekem ez volt az első tippem. Ezek szerint gyári hibások voltak, vagyis kereskedési probléma.
 
Ma megvolt a szokásos rutin, nos az rutin nem pont ahogyan eddig volt, mert most fonal meg szakáll algát nem kellet szedegetnem. Csak a por meg a pont algával küzdök. Tolom a foszfátot, de semmi változás. A foszfát szint eredménye még mindig 0. Ma már megint megnyestem 1-2 növényt, és @AmegA -ék által más növényekkel is bővült a flóra, mint: Microsorum pteropus cristata, Microsorum pteropus mini, Plagiochila sp. "Cameroon". @AmegA köszönöm nektek itt a naplómba is.

És egy pár kép a jelenlegi álapotról:
DSCF6990.JPG

DSCF6988.JPG DSCF6989.JPG DSCF6976.JPG

B.U.É.K minden aktív kertésztársnak.
 
Utoljára módosított:
Ami még kimaradt. 3 hete kipróbáltam a tebanglevelet , és ma azt a döntést hoztam, hogy kiszedem, mert hozzá sem nyúltak, még mászkálni sem mászkálnak rajta. Az én garnéláim nem komálják. Ez van. :(Ma újra bedobtam diófa levelet, és már rajta is vannak. Ezek biztos igazi európai garnélák.:LOL:
DSCF6999.JPG DSCF7002.JPG
 
Az idei első bejegyzésem/jelentésem.

Ma megvolt a vízcsere, 2 nap csúszással a megszokott rutintól. Alga fronton, kezd jóra fordulni a helyzet. Némi szakáll alga, de az is inkább a jávai mohán. Az is lehet hogy túl nagy fényre van kitéve. A por és a pont alga még jelen van, de már nem annyira vészes. Ma megint a növények közé kell csapnom. 1-2 növényt, nyírnom meg ritkítanom kellet. Az 5 napos távollétben 3 db Stiphodon öngyilkos merényletett hajtottak végre, és a zebracsiga is, de ő túl élte. Mivel még nem volt büdös, visszadobtam az akváriumba, és így meglepetésemre tovább csúszik mászik.:)
Most már elég a sok dumából, inkább jöjjön egy pár kép:
DSCF7111.JPG

DSCF7123.JPG

DSCF7125.JPG

DSCF7024.JPG DSCF7113.JPG DSCF7114.JPG DSCF7115.JPG DSCF7118.JPG DSCF7120.JPG DSCF7121.JPG
 
Az idei első bejegyzésem/jelentésem.

Ma megvolt a vízcsere, 2 nap csúszással a megszokott rutintól. Alga fronton, kezd jóra fordulni a helyzet. Némi szakáll alga, de az is inkább a jávai mohán. Az is lehet hogy túl nagy fényre van kitéve. A por és a pont alga még jelen van, de már nem annyira vészes. Ma megint a növények közé kell csapnom. 1-2 növényt, nyírnom meg ritkítanom kellet. Az 5 napos távollétben 3 db Stiphodon öngyilkos merényletett hajtottak végre, és a zebracsiga is, de ő túl élte. Mivel még nem volt büdös, visszadobtam az akváriumba, és így meglepetésemre tovább csúszik mászik.:)
Most már elég a sok dumából, inkább jöjjön egy pár kép:
View attachment 46792

View attachment 46799

View attachment 46800

View attachment 46791 View attachment 46793 View attachment 46794 View attachment 46795 View attachment 46796 View attachment 46797 View attachment 46798
Szepen beerett ez az akvarium. Oszinten megmondom el nem tudtam kepzelni mit hozol ki ebbol amikor a hardszkepet osszedobtad, de kezdem erteni. Nagyon sok apro reszlet, ugyes vagy. Ez az ami belolem hianyzik. Jah meg a sor. Megyek is bontok egyet. [emoji41]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szepen beerett ez az akvarium. Oszinten megmondom el nem tudtam kepzelni mit hozol ki ebbol amikor a hardszkepet osszedobtad, de kezdem erteni. Nagyon sok apro reszlet, ugyes vagy. Ez az ami belolem hianyzik. Jah meg a sor. Megyek is bontok egyet. [emoji41]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszi a biztatást. Csak engem most az zavar, hogy valójában az a scape (a pók ) már nem látszik. Azon kezdtem ma agyalni, hogy hogyan tudnám egy kicsit kiemelni. Mit, hol, hogyan kellene megnyírnom? Ehhez egy drasztikus nyírás kellene, nem csak amit eddig csináltam, hogy itt ott nyírok meg visszavágok. Ebben teljesen bizonytalan vagyok.
 
Köszi a biztatást. Csak engem most az zavar, hogy valójában az a scape (a pók ) már nem látszik. Azon kezdtem ma agyalni, hogy hogyan tudnám egy kicsit kiemelni. Mit, hol, hogyan kellene megnyírnom? Ehhez egy drasztikus nyírás kellene, nem csak amit eddig csináltam, hogy itt ott nyírok meg visszavágok. Ebben teljesen bizonytalan vagyok.
Tavalyi utolsó képeidnél pont ez jutott eszembe hogy szép de elveszik a fa benne.
Viszont vagyok olyan rendes hogy segítek és majd elhozom a felesleges weepinget. [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Viszont vagyok olyan rendes hogy segítek és majd elhozom a felesleges weepinget. [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
De rendes vagy!:)(y) De neked már folyamatosan gyűjtöm a mohát. Csak már össze kellene már futnunk.:hungover:
 
Back
Oldal tetejére