• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

Levágtad?

A nagy kinyúlót igen, a többit még nem volt szívem. 🤭
A stem szekción igazítottam picit. PRL-eknél is láttam petéset, ha minden igaz, de olyan ganajok, mindig úgy fordulnak, hogy véletlenül se lássak alájuk..

Taiwanéknál szépen cseperednek a red rubyk, legtöbb 6 volt, ami egyszerre mutatta magát, láttam 2 kis blue boltot is. Egy szép nagy panda is levadászta Mary legyét.
Tigrincs mama még tartogatja a tojdlikat, Mischling mama már szélnek eresztette őket.
 
Előbb utóbb lesz majd fotó is...

De most - az imént találkoztam egy ma született báránykával - akarom mondani kis tigrinccsel! ☺ Kb. a fele poronty még legyeződik, a mamzi redes volt és megmutatta a pocóját.
A Mischlingesben is születés volt, űgy 1 hetesek lehetnek, páran megmutatták magukat.
A panda mama jól van, a múltkori red boltra ismét leszállt a légy. Az aprólékok szemmel láthatóan fjlődnek, nagyon kis helyesek.
A taitibeek csak úgy spontán őrült rohangálásba kezdtek, remélem lesz is valami foganatja végre! 🤭
 
Jól elhanyagoltam a naplózást.. No de, ha már a szivárvány megörökítése miatt elővettem a gépet, nem lett volna szép, ha a víz alatti viágomról nem lövök képet.
Ne számítsatok valami nagy durranás képekre, alga, dzumbuj mindenütt, de most ez van. 🥴

A névadó akva: zöld por az üvegen - a plusz foszfát adagolást abbahagytam

235b.JPG

Taitibee-s icipici akva: lámpa csere volt, kapott egy Chihi C-201-et. Rengeteg mini rohangál és megint van mamzi is.

235d.JPG

235c.JPG

Mischlinges: itt is vannak szépen bébik

235e.JPG

Taiwan - tigris osztott: a karantén végén szűrőpuceva+akva újra rakás, középen új talajjal megemelt résszel - röviden az új talaj elszipkázta a Ca-t, pótolom a kálciumot óvatosan. Most már nem hullanak a garnélák, mint a legyek, de még mindig van, hogy 1-1 megfekszik.
Elkezdtem tápozni is, microt és foszfátot, 5-ös nitrát mellett 0 volt mindkettő. Picit több fény is lett, az anubiasokon, bucékon is hiánytünetek mutatkoznak.

235f.JPG

Végül egy új akva, több mint 1 hónapja járatódik. Garnis lesz ez is természetesen, valami black galaxyt vagy black backline-t szeretnék bele.
Az UG amit kipróbáltam 2 hétig szép volt, aztán olvadásnak indult. Moha lesz helyette az előtérben.

235g.JPG
 
Erről már hónapok óta semmi hír. Milyen állapotban van? És az, amelyik még csak készülőben volt, azzal haladtál?
 
Erről már hónapok óta semmi hír. Milyen állapotban van? És az, amelyik még csak készülőben volt, azzal haladtál?

Az akva él és virul, (az üvegen az alga is 🤭) múltkor megnyírtam alaposan, de megint kezd ősdzsungel feeling lenni. A garnélák persze marhára csipázzák, rengetegen vannak, minden méretben. A versenyfotó erről az akváról szerintem elúszott, nem hiszem, hogy formába tudnám hozni, bár, lehet, hogy gondolok egyet, aztán megpróbálom.. Fotót azért majd valamikor kaptok, nekiveselkedek kivixolni az üveget.
Ha az haladásnak számít, hogy 2 akvát odébb húztam, akkor igen, haladtam a projekttel, de gyanítom, hogy nem egészen erre gondoltál.. 😁
 
Feléd mi hír drága barátném? Alakul a kockáid/ garnéláid sorsa rendben?
Mostanában elég hiányosak lettek a beszámolóid, pedig mindig nagy izgalommal vártam, milyen újabb szépséggel rukkolsz elő?
 
Feléd mi hír drága barátném? Alakul a kockáid/ garnéláid sorsa rendben?
Mostanában elég hiányosak lettek a beszámolóid, pedig mindig nagy izgalommal vártam, milyen újabb szépséggel rukkolsz elő?

Tényleg ég is a fejem, hogy ennyire rég írtam, meg fotóztam..

A napló névadó akvája egy óriási ősdzungel lett, az üveg algás itt-ott, a garnélák egyáltalán nem bánják. Esténként a pindurkák kiülnek a frontüvegre legelészni - rengetegen vannak.
A tigrisek taiwanok külön lakhelyét még nem tudtam elindítani - 2 hétig a vízcsere is kimaradt mindenkinél (nem viselte meg őket szerencsére) - tigrist nem nagyon látok, néha 1-et 1-et, a taiwanokból azok, akik megmaradtak aktívabbak.
A hybridek jól megvannak, szaporodnak.
A high grade PRL-jeimet pedig imádom! Gyönyörűek, szaporodnak, mint a nyulak, és gyönyörűek - de ezt már mondtam. 🤭 Tegnap szelektáltam őket, vagy 20 kismajom átkerült a másikba.
 
Szépek??? Évi, ezek gyönyörűségesek! Ez a 20 majom, akiket külön raktál?

Neem, ezek közül raktam külön a 20 majmot, a gyönyörűk maradtak a helyükön, ők vannak többen. Azért maradt pár maki, aki elbújt, de majd legközelebb nyakon csípem őket is.

Az első képpel nyugodtan nevezhetsz a GA algaversenyén, oda várják mostanság az ilyen elrettentő fotókat.😉

Az üveg valóban elég algás, de a félhomály az áthatolhatatlan növénymassza miatt van, ez azért felerősíti az algás feelinget. :D
 
Neem, ezek közül raktam külön a 20 majmot, a gyönyörűk maradtak a helyükön, ők vannak többen. Azért maradt pár maki, aki elbújt, de majd legközelebb nyakon csípem őket is.



Az üveg valóban elég algás, de a félhomály az áthatolhatatlan növénymassza miatt van, ez azért felerősíti az algás feelinget. :D
Akkor pláne nevezz @evavigh, mert félhomályalga csak Nálad van. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére