• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

Két kérdésem azért lenne.
1. A garnéla nyalókás pálcikán az penész?
2. Ragaszkodsz a thor kalapácsához?
 
Két kérdésem azért lenne.
1. A garnéla nyalókás pálcikán az penész?
2. Ragaszkodsz a thor kalapácsához?

1. Őszintén, nem tudom, de legelik. Amikor betettem az akvákba a pálcát, rárontott mind, majd estére alig piszkálták. Pipa lettem rájuk, büntiben vannak, amíg le nem pucolják a pálcikákat, nem kapnak mást. Ebben az állapotban megint jobban fogy.
2. Tudom, nagy a kalimpács, pedig már levágtam az igazán nagy leveleket, de majd kiszedem, átteszem a Mischlingekhez.
 
Hogy áll az üveg mostanság? Rég tettél fel képet... :whistle:

Pedig még 1 hónap sem telt el a legutóbbi kép óta! 😉 Viccet félretéve kedvem se, energiám se volt a masinát elővenni és fotózni. De igyekszem megörökíteni nektek az uralkodó szörnyű állapotokat.
Amúgy küzdök, mint malac a jégen - az alga él és virul, és kaján vigyorral üldögél mindenfele. Most épp az ecset rohamoz ezerrel - a crepidomanes érzi a hideget, vastag bundába öltözött, néhol a riccardián is van. A cyano elleni antibiotikumos kezelés nem volt teljesen sikeres, a mennyiség ugyan csökkent, de makacsul ragaszkodik hozzám.
A hétvégén rámértem a tápanyag szintekre - a zöld pont térhódítása alapján sejtett foszfát hiány beigazolódott, 0,4-es értékhez volt 10-15 közötti nitrát. Most csak foszfátot adok, a többit osszák be a gazok. Azóta viszont mintha kevesebb cyano jönne vissza. Szombaton vízcsere előtt majd mérek megint.
Azért, hogy említsek némi pozitívumot is, a garnélák remekül vannak, mindenfelé kis piros-fehér légypiszkok matatnak. A nagyok téli pihenőt tartanak babagyár terén, mint ahogy az összes többi akvában is lazsálnak.
@mmccannon Mary, fújhatnál felénk is kicsit a nálad uralkodó, kedvcsináló légnyomásból, az enyémek tojnak az időjárásra! 😄
 
Azért, hogy említsek némi pozitívumot is, a garnélák remekül vannak, mindenfelé kis piros-fehér légypiszkok matatnak. A nagyok téli pihenőt tartanak babagyár terén, mint ahogy az összes többi akvában is lazsálnak.
@mmccannon Mary, fújhatnál felénk is kicsit a nálad uralkodó, kedvcsináló légnyomásból, az enyémek tojnak az időjárásra! 😄
Inkább adok egy stampedlinyi garnéla-hormonokkal telített vizet. Szerintem azzal többre mész. ;)
Haltenyésztőknél bevett módszer, hátha a ganiknál is bejön.
 
Szia Evi, hogyan csinaltad az antibiotikumos kurat? Garnelak birtak?
Kitartast, es ne szomorkodj. Fogunk meg az erdo osvenyen viragokat szedegetni. 😘

Köszönöm!
Sera Bactopur directtel csináltam, azt tartok itthon sügérileg, 1 tabit tettem be feloldva. Viszont 1 garnéla kinyúlt másnapra, persze nem biztos hogy ettől - de inkább cseréltem vizet, meg elkezdtem a bacit adagolni. Úgyhogy közel sem csináltam végig rendesen a kúrát, 24 órát se tudott hatni a szer.
 
Inkább adok egy stampedlinyi garnéla-hormonokkal telített vizet. Szerintem azzal többre mész. ;)
Haltenyésztőknél bevett módszer, hátha a ganiknál is bejön.

Legközelebb, ha megyek, kipróbáljuk, ha még rajtuk lesz a láz, hozok vizet, csak ki tudjuk merni poronty mentesen! ;)
 
Legközelebb, ha megyek, kipróbáljuk, ha még rajtuk lesz a láz, hozok vizet, csak ki tudjuk merni poronty mentesen! ;)
Nem hálóval veszek ki vizet, mert abba beugranak a kis hülyék. (Mint amikor @Meskó számára 5 perc alatt szedtem ki egy csapatot. 😂)
Hozz valami kis küblit, mert a stampedlimet nem adom! 😜
 
Hoztam képet, az ösvény részt ki kellett szabadítanom, teljesen benőtte a dudva, stemeket múlt héten nyírtam meg picit.
Garnélák köszönik jól vannak, mindenfelé szöszmötölnek növendékek.

Most a fotózás előtt tűnt fel, hogy a frontüvegre zöld hydrák telepedtek.
A foszfát szintet tornázom fel, cyano még akad nyomokban, az ecset kérdéstmeg inkább nem is ecsetelném...

190.JPG
 
Ma beültettem a tegnap zsákmányolt szép új növénykéket : Microcarpea minima 'merrill' Hydrocotyle tripartita 'mini', valamint egy pár tövecske Buce mini Dark Coin - köszönet érte @Luigi13 , Niki, Atti! A telep többi része egyelőre a Mischlingekhez került, majd egy későbbi scape-hez, a @Bálint Nagy -tól kapott mohával együtt - köszönöm Neked is - kis padokra kötözve, látni szeretném, milyen lesz.

Moha, Riccardia ritkítás még ráfér azt hiszem..
 
A múlt héten nagy kopasztás volt, nagyon visszanyírtam mindent. A fa ágait is megszabtam kicsit, hogy szellősebb legyen a látvány, ennek kapcsán sikerült a fát a kőhöz rögzítő ragasztásnak megadnia magát, úgyhogy most a fán van állítási lehetőség.
A cyano teljesen a múlté, a megváltást több dolog együtt állása hozta meg. A mennyiséget jelentősen lecsökkentette az antibiotikum kezelés, de elkezdett ismét terjeszkedni. Tápanyagszintekre rámérve, sok volt a nitrát a foszfáthoz képest, csökkentettem a nitrátot, felhúztam a foszfátot. Ezzel egyidőben a skimmeres részről levettem a garnivédőt, miután anno au összes taitibeet a szűrőben kuksizva találtam, haszna ilyen téren nem sok volt, az áramlás meg sokkal jobb lett nélküle - max majd pecázok szűrőtakcsikor.
Az ecset helyzet is jelentősen javult, kapott 1 kis Excelt a pofijába, a többit a garnélák elintézték. Még 1 kezelés és szerintem OK a dolog.

Az új ADA növények nagyon cukkerek, imádom őket, jól érzik magukat, nagyon tetszenek és méretben pont beleillenek a kis tájamba.

Na, nem dumálok tovább - képek:

191.JPG

191a.JPG

191b.JPG

191c.JPG

191d.JPG
 
Csak abba az akiba löttyintettél búgatóvizet, amelyikben a ruby van? 😳
Szerintem mindenhová jutni kellett volna, még a fürdővizedbe is. 🤪
 
Back
Oldal tetejére