• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

A héten megnyírtam a lángmohákat (itt tanyázott leginkább a rhizo), meg a stemeket is egy kicsit. Hatalmas növény upgradet kapott a scape @Szépe Kálmán jóvoltából, nagyon köszönöm a gyönyörű cuba mezőt Kálmi!
A Rotala wallichii még tartogat némi rhizot, jött még 5 amano a héten. A Crepidomanest gyönyörűen letakarították már.

A régóta ígért fotó:

188.JPG


A taitibees picike akva megkapta végre az üveg lilyt, tökéletes lett, köszönöm @danyi03 Tomi a segítséget és a villámgyors intézést!
A lények jól vannak, jó lenne, ha lassan már petésednének is.

Fotóztam ezt is:

188a.JPG

Mindegyik garnélás akvába került 1-1 kis darab jura kő, calcium depot-gyanánt.

@star67 Csilla nagyon türelmetlen, úgyhogy a mondandóm végét a következő postba írom, nehogy kifúrja szegénykém oldalát a kíváncsiság! 😁
 
Szóval, a minap nézegettem külföldi garnélás shopokat, és a Dennerle nano crusta fit leírásában szemet szúrt, hogy tartalmaz kálciumot. Amikor elkezdtem a tigris garnéláim tartását, még lehetett kapni itthon, rendszeresen adagoltam is - nem is volt gondom a garnélákkal. Az itthoni leírásokban viszont sehol sem szerepelt, hogy pótol kálciumot is. Ha ezt tudom akkor...
Ha jól emlékszem, pont valahogy akkortájt fogyott el, amikor a tigrisek az új akvába költöztek. Onnantól szegénykék csak a visszasózást kapták, meg a rengeteg stem növényt.
 
A héten megnyírtam a lángmohákat (itt tanyázott leginkább a rhizo), meg a stemeket is egy kicsit. Hatalmas növény upgradet kapott a scape @Szépe Kálmán jóvoltából, nagyon köszönöm a gyönyörű cuba mezőt Kálmi!
A Rotala wallichii még tartogat némi rhizot, jött még 5 amano a héten. A Crepidomanest gyönyörűen letakarították már.

A régóta ígért fotó:

View attachment 83630


A taitibees picike akva megkapta végre az üveg lilyt, tökéletes lett, köszönöm @danyi03 Tomi a segítséget és a villámgyors intézést!
A lények jól vannak, jó lenne, ha lassan már petésednének is.

Fotóztam ezt is:

View attachment 83631

Mindegyik garnélás akvába került 1-1 kis darab jura kő, calcium depot-gyanánt.

@star67 Csilla nagyon türelmetlen, úgyhogy a mondandóm végét a következő postba írom, nehogy kifúrja szegénykém oldalát a kíváncsiság! 😁
Szívesen
Örülök hogy hozzá tudtam járulni ehez a csodás akvához.👍
 
Köszönöm a fotót!
A verticillatak kis gomba fejecskéi nagyon feldobják a látványt, jó választás volt.👍
A fa törzsét monte carlo borítja???😮 Nagyon cool!
A taitibees akvában csak ők vannak vagy dobtal melléjük másokat is, hogy még izgalmasabb legyen, ha bepetésednek?
 
Köszönöm a fotót!
A verticillatak kis gomba fejecskéi nagyon feldobják a látványt, jó választás volt.👍
A fa törzsét monte carlo borítja???😮 Nagyon cool!
A taitibees akvában csak ők vannak vagy dobtal melléjük másokat is, hogy még izgalmasabb legyen, ha bepetésednek?

Köszönöm, a verticillata szerintem is nagyon jól illik bele, csodaszépet választottál.
Majdnem monte carlo, az is a Kálmitól kapott cuba. Az aljnövényzet épp birtokba veszi a fát. Először riccardia volt ott, de valahogy nem volt az igazi, nemrég le is szedtem, aztán a gyönyörű cuba szőnyeg láttán ihletet kaptam.
Amikor áttettem a crossokat, két piciben nem voltam biztos, hogy ki fia borja, így 2 tigris is átkerült. Majd blue boltokkal tervezem a tai vonalat erősíteni, de először megnézném az F2 porontyokat.
 
Szóval, a minap nézegettem külföldi garnélás shopokat, és a Dennerle nano crusta fit leírásában szemet szúrt, hogy tartalmaz kálciumot. Amikor elkezdtem a tigris garnéláim tartását, még lehetett kapni itthon, rendszeresen adagoltam is - nem is volt gondom a garnélákkal. Az itthoni leírásokban viszont sehol sem szerepelt, hogy pótol kálciumot is. Ha ezt tudom akkor...
Ha jól emlékszem, pont valahogy akkortájt fogyott el, amikor a tigrisek az új akvába költöztek. Onnantól szegénykék csak a visszasózást kapták, meg a rengeteg stem növényt.
Akkor mikor is mozgatjuk meg a shopping-izmainkat? :)
 
Lassan egy hónapja nem mutattál képet az akváriumról, pedig szívesen gyönyörködnék benne.;)

ÁÁ, ahhoz még van több mint 1 hetem! ;) Lesz fotó hamarosan. Most csak verbális kép-festés lesz. :)
A cyanoval harcolok folyamatosan, adok pluszba nitrátot, igaz nem minden nap, inkább olyan ad-hoc jelleggel és emberemlékezet óta tápanyagszinteket sem mértem. Időnként letisztítom a telepeket, amennyire tudom, kb. egy hétig alig látni a ronda kékes pofáját, aztán felszívja magát és megint mindenhol ott van.
A rhizo kérdést viszont megoldották az amanok, egy alga legalább pipa.
A PRL-ek sokasodnak szépen, megint vannak hasasok.
Növény fronton jó a helyzet, @Szépe Kálmán -tól kapott hatalmas cuba gyep gyönyörű, nem hisztizik, mint a zselés verzió tette. A wallichi is fejlődik szépen. Az algát leszámítva elégedett vagyok az akvával.

Blue bolt tigris közös kelepce is jól van, ebben most nem akarnak petésedni a jószágok, lehet, a 19 fokos vizet hálálják meg így. Asszem ideje lenne betenni egy fűtőt nekik.

Mischlingéknél rengeteg a poronty, cseperednek szépen. A felnőttek közül az elmúlt 1,5 hónapban több elhullás is volt, a Ca szintet találtam alacsonynak. A kis jura kő nem old be annyit, hogy ne kellett volna pluszba is adnom. Pedig már a rohamsisakos üvegcuppogtatót is kivettem.

Taitibeek december elején megleptek, 2 lányzó is petés lett. Nagyon kíváncsi vagyok a kis jövevényekre már! Jó kis karácsonyi aji lenne, ha megszületnének addigra.
 
@star67 , Csilla, csak nem akarod élőben megnézni az akvát, úgyhogy muszáj feltennem némi képanyagot! ;)

A rhizo sikeresen elmúlt a 10 amano szépen lelegelte. Azóta a cyanoval viaskodom szüntelen, hiába szedegettem, peroxidoztam, nitrát-emeltem, csak nem múlt a kis szenya. A héten csináltam egy antibiotikumos kezelést, volt itthon sera baktopur direct, kapott 1 tabit. 1 nap után egy picit nagyobb vízcsere, nagy növény nyírással, talaj takcsival egybekötve. Néhol ecsetke is felütötte a fejét. Ellene most nem csatázunk.

Na de jöjjenek a képek:
189.JPG

189a.JPG

189b.JPG

189c.JPG

189d.JPG

189e.JPG

A PRL-ek jól érzik magukat, rengetek kis aprócska kapirgál.
 
Back
Oldal tetejére