• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

evavigh

Mágus
Új életre kelt az akvárium, a technika maradt az eddigi.

45x30x30 optiwhite akvárium,
szűrő Atman 3336S,
Chihiros RGB pilács,
nagynyomású CO2, RO víz, GA tápok.

Talaj: Environment + Dennerle Scaper's soil, alatta ADA adalékok. Táptalaj nincs.
Dekor: Dragon kövek, dennerle nano garnélakavics, azálea (saját begyűjtés - egy ausztiai magashegyi kirándulásról cipeltem magammal), Red moor.

176.JPG

Ezt mutattam meg nektek savazásra, megfogadtam a tanácsokat, kiszedtem a szürke kavicsokat - a többire meg ment még réteg, szóval nem sok vizet zavartak.
A háttérben a hegyeket is átvariáltam egy picit, most követi a hátsó rész is a fa ívét, illetve több hely lett ültetni.

Ilyen lett:

177.JPG
 
Ma reggel aztán folytatódott a móka, sikerült ismét egy remekül ültethető és nyírható scapet összehoznom...
A miniatűr bucék kőzúzalékra kötözésével kezdtem, aztán a Moriából nyírtam Montecarlot, ismét Hamupipőkéztem egy sort - tele volt a szutyok Ricciával.

Ezután végre elkezdhettem ültetni. A könnyebbik végét fogtam meg a dolognak, a hátsó fertállyal kezdtem. Ide Cuba került, majd még kiegészül Marsilea crenataval. A hátsó rész közelebbi részére került a Monte Carlo, kis Marsilea hirsutával megtűzdelve, valamint pár szál Rotala bonsai.
Elöl: Marsilaea hirsuta, Eleocharis parvula, Crypto albida brown, Blyxa.
Kövek közt: Bucék elöl a nagyobban, a mini banda hátrébb, Anubia nana petit, pangolino, Bolbitis heteroclita difformis, mini karácsony moha, flame moha, Riccardia,
A fán: Crepidomanes cf. malabaricum

Az ültetés végeztével így néztünk ki:

177a.JPG

Feltöltés után, technika beüzemelése után:

177b.JPG

1-1 ml Mic-Mac 0,5 ml foszfát ment bele, és természetesen Seachem stabilityt kap annak ellenére, hogy a szűrő nem pihent az átépítés alatt sem.

Halat nem tervezek bele, továbbra is a tigris garnéláim fogják lakni.
 
Évi, egyre jobbakat raksz össze!
Nekem a felső kavicsos ugyan jobban tetszik, de a növények és élőlények átrendezik, szóval mindegy, jó így, ahogy van.
Ez a faág őrült pöpec, őrizz meg minél több látnivalót belőle!
Sok sikert hozzá.👍

Kaméleonod mikor lesz?

Köszi Csilla! :love:
A szürke kavicsok tényleg nagyon kilógtak a látványból sokkal jobban tetszik nélküle. A faágra pont ezért kelült levélzetnek a Crepidomanes, nagyon lassú a növekedése, megmarad tőle a fa ilyen szellősnek, és a háttérben lévő dolgokat sem fogja kitakarni.

Kaméleon, tök jó lenne, de a vízi lényeknem hűtök, ennek a jószágnak meg fűteni kellene.. marad a GA-ban lévő gyönyörűség időnkénti megcsodálása és szeretgetése!
 
Köszi Csilla! :love:
A szürke kavicsok tényleg nagyon kilógtak a látványból sokkal jobban tetszik nélküle. A faágra pont ezért kelült levélzetnek a Crepidomanes, nagyon lassú a növekedése, megmarad tőle a fa ilyen szellősnek, és a háttérben lévő dolgokat sem fogja kitakarni.

Kaméleon, tök jó lenne, de a vízi lényeknem hűtök, ennek a jószágnak meg fűteni kellene.. marad a GA-ban lévő gyönyörűség időnkénti megcsodálása és szeretgetése!
Télen garnélák, nyáron kaméleon! Én meg őrzöm azt, aki épp aktuálisan nem fér el.
 
Köszi Csilla! :love:
A szürke kavicsok tényleg nagyon kilógtak a látványból sokkal jobban tetszik nélküle. A faágra pont ezért kelült levélzetnek a Crepidomanes, nagyon lassú a növekedése, megmarad tőle a fa ilyen szellősnek, és a háttérben lévő dolgokat sem fogja kitakarni.

Kaméleon, tök jó lenne, de a vízi lényeknem hűtök, ennek a jószágnak meg fűteni kellene.. marad a GA-ban lévő gyönyörűség időnkénti megcsodálása és szeretgetése!
Fűteni könnyebb. :D Én is rágom párom fülét, hogy kell kaméleon (is) . Pontosabban egy állat, amivel interakcióba lehet lépni anélkül, hogy világgá akarna szaladni, vagy megkeresni a legközelebbi sötét sarkot és bebújni.
 
Megtörtént az első vízcsere, csak az ebben az akvában szokásos 5 liter. Nem is fogok naponta csrélni, nem amazonia, táptalaj simcs alatta. A víz egyébként szépen letisztult.
A cuba helyes kis hajtásokat hoz, egy kis pamacs olvadozik a jobb oldalon a nagy kő mögött. A füvek picit sárgák, de majd összeszedik magukat.
Az ültetés elég jól sikerült, nem kívánkozott a felszínre semmi. Az előtérben egy fűcsomót kellett csak beljebb tuszkolni, illyetve egy kövecskével megtámasztani a vékonyabb talaj illetve a fűcsomó mérete miatt.
 
Ha ez a sok zöld beindul nem marad köved,
nyirhatod rendesen.
De azért nagyon szép ha,fele ennyire sikerül a kövi berendezésem már elégedett leszek.

Köszönöm! 😊
Tisztában vagyok vele, hogy sűrűbben kell használnom az ollót, mint általában szoktam, ha azt akarom, hogy ne egy Cuba-massza legyen az egész, de majd igyexem rendes akvakertész lenni és nem elkummantani a nyírást! :)
 
Beültettem a tegnap beszerzett hiányzó Marsilea crenatákat, először azt hittem, túlméreteztem a 2 dobozzal, de elnyelte a scape - majdnem 3/4 doboz kívánkozott az előtérbe is. No meg hozzám ragadt még 1 Crypto albida brown - ezt 3 csomóra tudtam osztani, az előző nem nagyon látszik, remélem azért megmarad az is. Majd még egy kis kavicsot kell rátöltenem, kívánja még az út.

Ez lett a végeredmény:

179.JPG
 
Back
Oldal tetejére