• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

evavigh

VIP kertész
Lőttem közelit a két kis újonc, nagy kedvenc növénykémről. Nevezetesen Microcarpea minima 'merrill' és Hydrocotyle tripartita 'mini', szépen nőnek. Az ültetésük nagyon egyszerű volt, könnyen szétszedhető volt - én a dobozból kiszedve nem találtam a gyökerükön zselét, így le sem mostam, csak ültettem. Dackorszakot nem fedeztem fel az ültetés után egyiknél sem - igaz már beállt akvába kerültek.

192.JPG

192a.JPG

192b.JPG

Végül: Buce mini Dark Coin
192c.JPG

star67

Legenda
Évi, ez egyre ütősebb lesz.
Érdekes, hogy minden életszakaszában más és más arcát mutatja, de mindegyik szép a maga módján. Nekem ez a mostani tetszik eddig a legjobban.👍
Pompás, káprázatos. Azok a kis verticillata fejecskék ámulatosak, nagyon eltaláltad.
A faágon a különféle mohalombok is őrült különlegesek és épp jó méretűek még, szépen nyírod őket.
Imádom az akváriumaidat.❤
Ha lenne HAC, szerintem ez méltó lenne oda!🏆

evavigh

VIP kertész
Évi, ez egyre ütősebb lesz.
Érdekes, hogy minden életszakaszában más és más arcát mutatja, de mindegyik szép a maga módján. Nekem ez a mostani tetszik eddig a legjobban.👍
Pompás, káprázatos. Azok a kis verticillata fejecskék ámulatosak, nagyon eltaláltad.
A faágon a különféle mohalombok is őrült különlegesek és épp jó méretűek még, szépen nyírod őket.
Imádom az akváriumaidat.❤
Ha lenne HAC, szerintem ez méltó lenne oda!🏆
Huu. Nagyon szep lett! Nem baj ha usznunk kell kutyussal, azt is szeret. Meg patakban pancsolni! Meses kirandulas ebben a csodas erdoben.
Köszi csajok! ☺
Csilla, elárulom, azok a lombok teljesen spontán, maguktól olyanok, amilyenek. Sosem nyírtam meg őket, a mini fissit még csak nem is telepítettem. Magától nőtt oda, teljesen a természet alkotta.
A Mini Christmas mohát nyítram meg eddig kétszer, nehogy elszemtelendjen.
Még 1 kis nyírás, fazonírozás itt-ott és szerintem fotózható állapotba kerül.

star67

Legenda
Jobb felén belóg a két ág között az az egy szál valami (HRA?), szerintem zavaró, azt sem ártana fotózás előtt visszametszeni.✂

evavigh

VIP kertész
Vízcsere - némi növény nyírás után így fest az akva:

224.JPG

A múlt heti excellel néhol kicsit megégettem a mini fissit, picit sárgás lett, ecset viszon szerencsére alig van.

Taiwanéknál bepetésedett egy kis red bolt is. ☺ Úgy látszik, a piroskák most aktívabbak.

star67

Legenda
Kifejezetten jót tett neki a fazonigazítás!👍

Bár @viktorlantos biztosan bejelölne meg pár helyet, amit a versenyfotó előtt még igazítani lehetne egy picit, hogy a zord bírák szemét ne bántsa.:X3:

evavigh

VIP kertész
Kifejezetten jót tett neki a fazonigazítás!👍

Bár @viktorlantos biztosan bejelölne meg pár helyet, amit a versenyfotó előtt még igazítani lehetne egy picit, hogy a zord bírák szemét ne bántsa.:X3:
Most csak a túlnőtt növényeket nyírtam meg és dugdostam vissza. Jó, tudom, azzal a pár szál Rotala bonsai-jal is megtehettem volna, de majd legközelebb.

Oldal tetejére