• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

Mischling-poronty fronton nem egészen azt kaptam, amit vártam a kék petékből, nem blue boltok lettek, sokkal érdekesebb picik bújtak elő. Gyönyörű mélykék maga az apróság, fehér csíkokkal. Eddig kettő ilyet sikerült megfigyelnem. A legtöbb apróság piros-fehér színezetű, de van barnás-fekete is. Némelyik pedig egész fehér, halvány pirosas beütéssel a kis buksiján. Alig várom, hogy nagyobbak legyenek, és jobban meg tudjam sasolni őket, meg fotózhatóak legyenek!
Egyre csábítóbb hirek, hogy egyszer végre személyesen ellátogassak hozzád!;)
 
Alga van, többféle is, nevezetesen az üvegen barna alga, zöld pont, valamint a mohákon rhoizo szakállak lengedeznek. Üveg puceva most nem volt, úgyhogy képet nem kaptok.
A barna algán remélem segít, hogy leszedtem az úszónövényeket már 1 hete. A növényeken határozott növekedés látszik.
A PRL bagázs úgy tűnik jól érzi magát, a beköltözés után nemsokkal ez egyik petés lett!

Blue boltéknál terníthetelen a szaporodási hajlam, megint van petés, és orgonasíp szerűen van sok kis apró muki. A kicsik között is van mosura kinézetű.
A tigris kölykök is szépen cseperednek, itt is petés több mamzi is folyamatosan. Amióta átköltöztek ide, ma volt az első elhullás, nem láttam rajta semmi különöset (már persze azon kívül, hogy halott volt szegény), lehet, hogy csak öreg volt.

Mischlingék várakozáson felüli kombinációkkal leptek meg! Született nagyon szépnek ígérkező blue bolt, red bolt, vannak amik úgy néznek ki, mint egy king kong, csak nem feketék, hanem sötétkékek, és szerintem van pár red ruby is. Minden nap lelkesen hesszölöm őket, nagyító fegyverekkel felszerelkezve és várom, hogy nőjenek, hogy elég legyen a szemüveg, hogy lássam a kis fizimiskájukat, nomeg, hogy megörökíthessem őket!
Nemsokára megint lesz születés is, rettenetesen sokszemes pocakot láttam - kék petékkel tarkítva!
 
Mindegyik gyönyörűségesen szépséges, kicsik és nagyok egyaránt!
És ahogy látom a pocakos tigrincs mamát, számíthasz még további picurkákra!
Gratulálok hozzájuk!
 
Szia Évi, hogy áll gyönyörű akváriumod? Rég mutattál teljes alakos képet róla.
Mert állítólag most épp Algaland II állapotban van.
Hiszi a piszi. 🤣 Annyira nem lehet rossz a helyzet.

Köszönöm az érdeklődést, a helyzet azért nem reménytelen, bár a cyano is felütötte a fejét, csak ő hiányzott... Egyébként a látvány elég szürreális, ahogy bubiznak, illetve a CO2 bubbancsok moegülnek az alga pamacsokon. Mint vizipók bubi palotája! 😆
Múltkor annyira lefoglalt, hogy a garnuszokról lőjek jó képeket, hogy el is felejtettem totát csinálni erről is, meg a Moriáról is. Pénteken igyekszem fotózni.
Növények egyébként nőnek, a Glosso-t lassan nyírhatom.
A cyano szerintem a szűrő miatt jött elő, már tényleg ki kellene pucerálnom, de gyanítom, hogy a héten ismét nem lesz érkezésem rá.
 
A holnapi Green aquás banzáj miatt itt is és a garnisokban megcsináltam ma a vízcserét. A rhizokat próbáltam lefésülni a növényekről, amennyire csak tudtam, aztán 1/20-as hígítású Carbot kapott a kis orcájába. A 20 ml nem volt mindenhova elég, a többi részre majd legközelebb. Az üveg pucera hagy némi kívánnivalót..
Pár növényként visszacsíptem, a tetejüket elültettem.

@Bálint Nagy , íme az ígért nagy totál:

186.JPG
 
Szia,

Nem gondolkodtál egy Blackouton, ha nagy a gond? Nekem múltkor csodát művelt, persze csak úgy, hogy tudtam mi az oka az algásodásnak és azt meg is szüntettem.

Holnap értekezünk.[emoji3526]

Norbi
 
Szia,

Nem gondolkodtál egy Blackouton, ha nagy a gond? Nekem múltkor csodát művelt, persze csak úgy, hogy tudtam mi az oka az algásodásnak és azt meg is szüntettem.

Holnap értekezünk.[emoji3526]

Norbi

Az az igazság, hogy sosem csináltam még BO-t, a tápanyag szintek beállításával, áramlás beállításával elég jól sikerült úrrá lenni az algákon. A rhizon egy szűrő takarítás tudom, hogy jelentősen javítana, ha végre megcsinálnám, addig meg a meggyengült szálakat hadd legeljék a PRL-ek. (direkt éheztetem őket 😁 - na jó nem, azért kapnak zabálni)
Tápanyag szinteket is rég mértem, mostanában leginkább csak a vízcserékre volt energiám.

Szívesen veszem az eszmecserét!
 
Nem is olyan rossz a helyzet. Durvábbra számítottam Csilla elmondása alapján. Néhány dolgot újra kell ültetni, de alapvetően jó lesz ez. :)
 
Back
Oldal tetejére