• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

Az amelyik hátrébb van picit és le-hátrafelé kóg a levele, az szerintem beleillik a képbe. Az a 3 levelű, most, hogy mondod, tényleg furin áll ott. Még lehet, hogy igazgatom, nézegetem kicsit, aztán legfeljebb átteszem valamelyik másik akvába. Köszi az észrevételt!

Igen, az a három levelű Thor talán?
 
Köszönöm, szerintem így kifejezetten jobb lett.👍
Most viszont az ösvény végén bal oldalon az a kis dragon kövecske lóg ki, a színe is túl világos és valahogy nem passzol a képbe.
De kövezzetek meg, ha nincs igazam.😬
 
Köszönöm, szerintem így kifejezetten jobb lett.👍
Most viszont az ösvény végén bal oldalon az a kis dragon kövecske lóg ki, a színe is túl világos és valahogy nem passzol a képbe.
De kövezzetek meg, ha nincs igazam.😬

Az a dragon nem biztos, hogy úgy marad, megnéztem csak, hogy milyen egy magasabb kővel. Amúgy az nem az ösvény végén van, mert az ösvény nem egyenesen megy fel, hanem a fa mögött elkanyarodik. 😉
 
Vízcsere nap, előtte méricskéltem. Alakulunk szépen!
Nitrát: 10, foszfát: 0,6, KH: 0,5, PH: 6, ez már teljesen élhető. Az 1 hete bekerült növények szépek, pusztulásnak nincs nyoma, némelyik Glosson határozott növekedés látszik. Foszfát pótlás naponta megy 1,5 ml. Kevert macrot továbbra sem adok. Káliumot-szulfátot adtam azért egy csipetnyit, nehogy hiány legyen. (Nálam tegnap helyett ma jelentkezett a péntek 13 hatás - először sikerült kálium-szulfát helyett kálium-foszfátot becsipetelnem az akvába.. 🤪)

Azon gondolkozom, hogy a szegény kis kinyúlasztott Tibee maeg Taitibee garnélák helyett a @Szépe Kálmán -tól szerzett gyönyörű PRL CRS-ek fognak ide költözni, még várok azért a költöztetésükkel. Jó móka lesz kihalászni őket a Moriából.
 
Tegyél be egy halhálót és a hálóra rakd a kaját ;) :)

Természetesen eszembe jutott ez a megoldás, csakhogy mostanában nem látom a garnéláimat rácuppanni a betett kajára, mint régebben. Sokkal szívesebben kapirgálnak a sötét erdő mélyén. Majd jól kiéheztetem őket előtte, és valami nagyon fincsit teszek a hálóba, hátha hajlandóak lesznek beszambázni maguktól.
 
A növény hisztit elkiabáltam! 😱 Már megint kezdődik. Az új Bucék, hátul az 1 hete ültetett Cuba! Feladom...
A Cubához tettem táprudat, hátha az hiányzik neki, lesz ami lesz.

Garnéla fronton hál Isten sokkal remekebb a helyzet, a 3. blue bolt mamzi is eleresztette az aprócskákat, valamint a Mischlingeknél is megszülettek az első porontyok.
Tegnap sikerült jól megfigyelnem az egyik mama hasat, vagy 7 kis kék gömböc kuksolt a lamellákon, úgyhogy lesz blue bolt áldás!
 
A növény hisztit elkiabáltam! 😱 Már megint kezdődik. Az új Bucék, hátul az 1 hete ültetett Cuba! Feladom...
A Cubához tettem táprudat, hátha az hiányzik neki, lesz ami lesz.

Garnéla fronton hál Isten sokkal remekebb a helyzet, a 3. blue bolt mamzi is eleresztette az aprócskákat, valamint a Mischlingeknél is megszülettek az első porontyok.
Tegnap sikerült jól megfigyelnem az egyik mama hasat, vagy 7 kis kék gömböc kuksolt a lamellákon, úgyhogy lesz blue bolt áldás!
Tegnap nyirtam meg a cubát, de van még nyírni való egy kevés ha gondolod a tiéd.
Nem tudom hogy bucéból melyik fajta kell neked?
 
Tegnap nyirtam meg a cubát, de van még nyírni való egy kevés ha gondolod a tiéd.
Nem tudom hogy bucéból melyik fajta kell neked?

Köszönöm, nagyon nagyon aranyos vagy, a cuba lehetőséggel élnék, lehet, hogy jobban bírná, mint a zselés. A Bucék közül most épp a múltkori szezemény Serimbu brown kezdi beadni a kulcsot. Nem ragaszkodom konkrét Bucéhoz, az a lényeg, hogy kisebb növésű legyen.
 
Akkor az lenne a legjobb, ha megint beugranál hozzám és választanál kedvedre a bucékból.
Nálam csak kis növésűek vannak! (Persze nálad még megnőhetnek, mert @tsokee szerint nálam a nulla fény és táp miatt maradnak ilyen kis csöködtek!😠)
Nálam a kis garnélák nem maradnak meg, viszont bármilyen félholt picurka buce rizóma is erőre kap.;)
Szóval, szeretettel várlak egy kis kora őszi buce szüretre.
 
Akkor az lenne a legjobb, ha megint beugranál hozzám és választanál kedvedre a bucékból.
Nálam csak kis növésűek vannak! (Persze nálad még megnőhetnek, mert @tsokee szerint nálam a nulla fény és táp miatt maradnak ilyen kis csöködtek!😠)
Nálam a kis garnélák nem maradnak meg, viszont bármilyen félholt picurka buce rizóma is erőre kap.;)
Szóval, szeretettel várlak egy kis kora őszi buce szüretre.

Köszönöm! 😘
A nulla fény, nulla táp elmélet nem helyes, nálam a Mischlingesben szerintem csak a szentjános bogárkák fényéhez tudnám hasonlítani a fény intenzitását, táp csak annyi amennyit a garnélák kikakkantanak, és a buce levelek nem csököttek!
Szóval, megyek, hogy Ritáék elmélete tényleg megdőljön! 😁
 
Hat mi ilyet bucerol sosem allitottunk, a taptalansag/fenyhiany a nagy igenyu novenyeknek nem kedvez. Bucet kb csak meleggel lehet leolni hatekonyan. :) Csokott levelek okozoja meg valamilyen taphiany, ami nem teljes, csak egy tapanyagra koncentralodik. Ezert hozhat masik taptalan lowtechben normal leveleket, mert ott megkap mindent csak pici dozisban.
 
Hat mi ilyet bucerol sosem allitottunk, a taptalansag/fenyhiany a nagy igenyu novenyeknek nem kedvez. Bucet kb csak meleggel lehet leolni hatekonyan. :) Csokott levelek okozoja meg valamilyen taphiany, ami nem teljes, csak egy tapanyagra koncentralodik. Ezert hozhat masik taptalan lowtechben normal leveleket, mert ott megkap mindent csak pici dozisban.

Akkor lehet, hogy Csilla csak általánosított! :)
 
Sikerült 7 PRL CRS-t kipecáznom a Moriából, beszoktatás folyamatban. 2 tuti maradt még bent, az egyik petés, azt nem abajgattam, a másik meg jó búvóhelyet talált. A kajás-csapdás megoldásról csak annyit mondanék, rendes CRS, Racoon és RC mind volt a kaján, PRL egy sem... Maradt a vadászat.
Nagyon remélem, hogy több mint 1,5 hónap elég volt, hogy ne nyúljanak ki a garnélák. A ki és befolyón mindenesetre vastag baci-bunda tudott megtelepedni. Jut eszembe lassan a szűrőt sem ártana kitakarítani, emberemlékezet óta nem volt.

Az első adag buce-kocsonya egyike elkezdett hajtani, és albida brown hajtás is felütötte a fejét, talán nem reménytelen a helyzet!


Mischling-poronty fronton nem egészen azt kaptam, amit vártam a kék petékből, nem blue boltok lettek, sokkal érdekesebb picik bújtak elő. Gyönyörű mélykék maga az apróság, fehér csíkokkal. Eddig kettő ilyet sikerült megfigyelnem. A legtöbb apróság piros-fehér színezetű, de van barnás-fekete is. Némelyik pedig egész fehér, halvány pirosas beütéssel a kis buksiján. Alig várom, hogy nagyobbak legyenek, és jobban meg tudjam sasolni őket, meg fotózhatóak legyenek!
 
Back
Oldal tetejére