• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

Két hetesek lettünk. Az olvadozás kiterjedt a legtöbb Marsilea crenatara is, remélem a tövek megmaradnak azért és kihajt előbb-utóbb. Az alacsony PH számlájára írtam, viszont azokon a hirsutákon is jelentkezni kezdett, amik az előző setupban pont ilyen PH-t kellett, hogy elviseljenek. Úgyhogy ma mértem tápanyagszinteket, NO3 10, PO4 egy nagy nulla. Sejtettem, hogy kevés lesz - elég sok az aktív talaj, de hogy ennyire.. Úgyhogy gyorsan ment 4 ml a foszfát oldatból. Adtam a tápozáskor pluszba foszfátot eddig is, de ezek szerint marhára alul méreteztem.
Tegnap néztem NO2-t az 0,2. PH - jó sárga a reagens (úgy saccra 5,5 körül lehet), a CO2-t lejjebb vettem, csak pötymörög. A többi akvában is kb. ilyen színt mutat a teszt, a lényeknek tetszeni fog.

Azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy a Tibee-ket rakom ide, kevésbé szívacs őket kivadászni, mint a beszületett rengeteg mákszemnyi tigrincset. Nomeg nem kellene megint a hasas jószágokat abajgatni.

180.JPG
 
A foszfát szintet sikerült emelnem, 2 napig kapott 4 ml-t, 0,6 ppm-ig emelte, majd tegnap és ma 3-3 ml-t adtam, túltolni sem szeretném - egyrészt a növények miatt, másrészt a hosszú hétvégén szeretném átdobni a jószágokat. Az imént mértem, nem változott, maradt 0,6 ppm. Öröm, bódogság!
Remélem a növények is megérzik lassan a jól tartást és észhez térnek.

Garnéla fronton remek a helyzet, bejön nekik a 6 alatti PH.
A blue boltok cseperednek, nagyon jól érzik magukat, ketten kismamák lettek. Ahhoz képest, hogy első terhesség, elég sok gyöngyöt legyezget mindkettő.
A tigriseknél rengeteg minimanó szaladgál, folyamatos a gyermekáldás. A blue bolt-tigris porontyok is nagyon kis csinik.
A mischlingek idősebbjein határozottan nyereg látszik, és szélesedik a hasuk, úgyhogy itt is nemsokára anyai örömök várhatóak, ha minden jól megy! :love:
 
Az egyik tigrincs mama türelmetlen volt, nem győzte kivárni, hogy kikeljen mindenki, a lassúbbaktól vedléssel szabadult meg. Nemrég hajíthatta el őket, kb. 1 órája skubiztam őket, akkor még nem volt ott a gúnya. Már ott libegnek a jól bevált hálóban, úgy hatan vannak, egészségesnek tűnnek.
 
Tegnap vízcsere után átpecáztam a Tibee/Taitibee süvölvényeket, úgy 30-an lehettek. A növények tovább olvadtak, több helyen a bucék is. A riccardia, mohák jó érzik magukat, a Marsilea néhol hajt, néhol olvad. Szóval elég gatya a helyzet.
Ma estére a legkisebb garnélát kinyúlva találtam, a többiekből elég keveset látok, nagyon remélem, hogy csak elbújtak, bár több elhullottat nem láttam. Akik előjöttek kapirgálnak, nem látszik rajtuk semmi szokatlan.
Mértem nitritet, 0,05 volt, nem annyira sok, de azért csináltam egy kis vízcserét, amennyi málladozó növény nagyobb dúlás nélkül tudtam, kiszedtem. Még több kagylótutajt tettem át a másik akvából. Pici foszfátot adtam vízcsere után, holnap mérek.
Holnap csinálok képet az akváról, bár most tényleg semmi mutogatni való nincs rajta..

A többi akvában dúl a petésedési láz, a frissen petésedett blue bolt lányka szerintem mosura, eléggé kis szégyenlős, azért megpróbálom lekapni, ha hagyja magát.
A mischlingek között is megvan az első kismama, szép nagy pocóval.
 
A tápanyag szintek alakulnak, nitrát 10, foszfát 0,6 - erre kapott még egy pici foszfát pótlást, vas 0,05 körül, ezt csak saccolni tudom, mert a tesztem szerintem elöregedhetett, sárgás színben pompázik a lilás helyett, de elég halvány volt.
Találtam Sera KH/PH emelő löttyöt itthon, adtam 1Kh emelésnyit, megpróbálom kicsit feljebb tornászni a PH-t, csak óvatosan, hogy a TDS ne szálljon el nagyon.

A👖helyzet megörökítve:

181.JPG

181a.JPG

181b.JPG

181c.JPG

181d.JPG
 
A többi garnéláról is lőttem pár fotót, ha már kezemben volt a gép. Ha nem bánjátok, továbbra is itt írok róluk is, nem nyitnék külön naplót nekik.

181e.JPG

181f.JPG

181g.JPG

181h.JPG

181i.JPG

Nagy nehezen sikerült előmásznia a kisasszonynak is, hogy normális képet készíthessek róla! @Etele őt milyen névvel illethetem? Nagyon kis szépséges, a kedvencem!

181j.JPG

Mischlingek:

181k.JPG

181l.JPG

És a kismama:

181m.JPG
 
Nagyon édes vagy, hogy ezt mondod, de csak idézni tudlak, hogy gyere és nézd meg élőben, elsírod magad a málladozó bucék meg a néhai gyep (az a szép zöld gyep) miatt. Az ültetett növények 10%-a jó, ha megmaradt.

Ha a garnikra érted, akkor helyénvaló a megállapítás! 😘
Jo, hat most indult, majd osszerazod! No nem szo szerint! :ROFLMAO:
Megyek en meg setalni a volgybe!
 
Gyönyörű a scape és a garnéla állományod is.👍
Facsarodik is a szívem rendesen; szerettem volna egy szvinger klubbot csinálni, de nálam a garnélák olvadtak el, nem a bucék, szóval ne bánd a növényeket!
Most már tényleg ellátogatok hozzád és akkor viszek jó pár fajta bucét pótlásként, oké?
 
Gyönyörű a scape és a garnéla állományod is.👍
Facsarodik is a szívem rendesen; szerettem volna egy szvinger klubbot csinálni, de nálam a garnélák olvadtak el, nem a bucék, szóval ne bánd a növényeket!
Most már tényleg ellátogatok hozzád és akkor viszek jó pár fajta bucét pótlásként, oké?

Nagyon édi vagy! 😍 Tudod, szívesen látlak buce nélkül is, de ha van felesleges kisebb levelű bucéd, szívesen veszem, Te meg viszel valamit a klubba! A buce utánpótlással mindenképp megvárnám, hogy a bent lévők abbahagyják a hisztit, ha már a többség jól érzi magát, akkor mehet bele új. A moriából is tervezek majd pótolni az előtérbe a közepes méretűekből, az egész aprócskákért meg majd Szmókihoz fordulok.
 
A tápanyag szintek kezdenek rendeződni, vízcsere előtt mértem: nitrát konstans 10, foszfát 0,6 - HURRÁ! A növényeken még nem annyira látszik, de talán már nem olvadnak tovább. A hétvégi banzáj alkalmával majd veszek bele utánpótlást a cubából és crenatából, remélem már nem fognak hisztizni. Garnélából csak 1 picit látok időnként, a többivel nem tudom mi lehet, nem láttam azon az egyen kívül meghalva senkit. Kép nincs, ugyanolyan gatyán néz ki, mint múltkor...

Viszont, hogy valami örömhír is legyen, megvannak az elsőszülött inci-finci blue boltocskák! :love: Imádnivalóan gyönyörű kékek. Most este vettem észre egyet, aztán még hármat sikerült meglesnem! A másik két kismama is jól van.
Lőttem több fotót, ez az egy talán értékelhető is lett:

182.JPG


A tigris keltetőből valószínű elúsztak a porontyok, már nem volt lakója a hét második felére. Szép számmal kapirgálnak az apróságok.

Mischlingéknél a pocakosok száma leaglább 4, szép nagy hassal.
 
Táp fronton jók vagyunk: nitrát 10, foszfát 0,8. A PH sem annyira vad savanyú, mint volt, már csak picit van 6 alatt. Minden nap megy bele a PH emelő cucc, KH most 0,5 - azért mégsem nulla!
@H. Gábor -tól kapott Riccardia otthonra lelt, kövekre ragasztva került ide-oda, megtörendő a leendő Cuba gyep egyhangúságát, illetve az ösvény partvonalát is szegélyezi.
Ma befejeztem a szombaton beszerzett növények beültetését, az elolvadtakat pótlandó. Került be egy újabb adag Cuba, egy parvula mini pussilla, egy cserép Glosso, valamint egy Buce Serimbu Brown. A fa alatti kőre pedig egy kis Microsorum Thor's hammer. Jó lenne, ha ezek már megmaradnának. CO2 megy, de csak nagyon finoman, remélem a Glosso nem fog hisztizni, hogy kevés.
Barna alga megjelent, úgyhogy leszedtem az úszónövényeket.
Az ösvényt feltöltöttem egy kicsit, most jobban látható, kapott még pár apró dragon kiegészítést is.
Újabb lény csapat boztos nem kerül bele, amíg nem stabil teljesen a helyzet.

Kép jön holnap terveim szerint.


A blue boltoknál a második eresztés poronty is megszületett, sok kis kékség szaladgál, nagyon cukkerek! Nagyítóval teljesen jól látszik a méretbeli különbség. És még mindig van 3 petés nőstény!
Szombaton a díjátadón nem bírtam megállni, hogy hozzám ne ragadjon 5 gyönyörűséges panda. A fekete szín a páncéljukon hihetetlen! Nálam a víz picit savanyúbb, mint amiben jöttek, a TDS majdnem ugyanannyi volt, azért fő az óvatosság, 3 órán keresztül szokták az új vizet, hárman majdnem kifejlett méretűek, ketten picit kisebbek. Kíváncsian várom az első saját kis pandát!
 
Hoztam az ígért képeket:

183.JPG

Szerintem a Glosso egész jó lett benne, szeretnék vele hosszú távú kapcsolatot, remélem ő is így gondolja! 🙂

Ha már a kezemben volt a gép, muszáj volt a taiwanokról is csinálnom képet. A pandák eléggé árnyékban csücsültek, csak az egyikükről tudtam viszonylag "elmegy" képet lőni.

183a.JPG

183b.JPG

183c.JPG
 
Hoztam az ígért képeket:

View attachment 80748

Szerintem a Glosso egész jó lett benne, szeretnék vele hosszú távú kapcsolatot, remélem ő is így gondolja! 🙂

Ha már a kezemben volt a gép, muszáj volt a taiwanokról is csinálnom képet. A pandák eléggé árnyékban csücsültek, csak az egyikükről tudtam viszonylag "elmegy" képet lőni.

View attachment 80749

View attachment 80750

View attachment 80751
👍Gratula
Nagyon szépek az akva meg a garnélák is
Remélem nekem is sikerül egyszer egy ilyen kompozíciót összerakni😃
Nagyon tetszik igazán egyben van és nincs is látszata,hogy bajok lettek volna😉
 
👍Gratula
Nagyon szépek az akva meg a garnélák is
Remélem nekem is sikerül egyszer egy ilyen kompozíciót összerakni😃
Nagyon tetszik igazán egyben van és nincs is látszata,hogy bajok lettek volna😉

Köszönöm!
Így újra növényesítve - kicsit más fajokkal, mint az elején, még jobban tetszik. Jó lenne, ha ezek már megmaradnának.
A bajokról azért még 1-1 lifegő Buce levél árulkodik..
A scape építésre meg csak azt tudom mondani, hogy hajrá, csinálni kell, gyakorlatot szerezni benne. Menni fog az!
 
Tényleg minden nagyon szép, de épp ezért nekem bántja kicsit a szemem a fa aljában a microsorum. Túl nagy, túl széles. Oda nem próbálsz valami mást keresni?

Az amelyik hátrébb van picit és le-hátrafelé kóg a levele, az szerintem beleillik a képbe. Az a 3 levelű, most, hogy mondod, tényleg furin áll ott. Még lehet, hogy igazgatom, nézegetem kicsit, aztán legfeljebb átteszem valamelyik másik akvába. Köszi az észrevételt!
 
Back
Oldal tetejére