• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The seventh day

evavigh

VIP kertész
Levágtad?
A nagy kinyúlót igen, a többit még nem volt szívem. 🤭
A stem szekción igazítottam picit. PRL-eknél is láttam petéset, ha minden igaz, de olyan ganajok, mindig úgy fordulnak, hogy véletlenül se lássak alájuk..

Taiwanéknál szépen cseperednek a red rubyk, legtöbb 6 volt, ami egyszerre mutatta magát, láttam 2 kis blue boltot is. Egy szép nagy panda is levadászta Mary legyét.
Tigrincs mama még tartogatja a tojdlikat, Mischling mama már szélnek eresztette őket.

evavigh

VIP kertész
Előbb utóbb lesz majd fotó is...

De most - az imént találkoztam egy ma született báránykával - akarom mondani kis tigrinccsel! ☺ Kb. a fele poronty még legyeződik, a mamzi redes volt és megmutatta a pocóját.
A Mischlingesben is születés volt, űgy 1 hetesek lehetnek, páran megmutatták magukat.
A panda mama jól van, a múltkori red boltra ismét leszállt a légy. Az aprólékok szemmel láthatóan fjlődnek, nagyon kis helyesek.
A taitibeek csak úgy spontán őrült rohangálásba kezdtek, remélem lesz is valami foganatja végre! 🤭

evavigh

VIP kertész
Jól elhanyagoltam a naplózást.. No de, ha már a szivárvány megörökítése miatt elővettem a gépet, nem lett volna szép, ha a víz alatti viágomról nem lövök képet.
Ne számítsatok valami nagy durranás képekre, alga, dzumbuj mindenütt, de most ez van. 🥴

A névadó akva: zöld por az üvegen - a plusz foszfát adagolást abbahagytam

235b.JPG

Taitibee-s icipici akva: lámpa csere volt, kapott egy Chihi C-201-et. Rengeteg mini rohangál és megint van mamzi is.

235d.JPG

235c.JPG

Mischlinges: itt is vannak szépen bébik

235e.JPG

Taiwan - tigris osztott: a karantén végén szűrőpuceva+akva újra rakás, középen új talajjal megemelt résszel - röviden az új talaj elszipkázta a Ca-t, pótolom a kálciumot óvatosan. Most már nem hullanak a garnélák, mint a legyek, de még mindig van, hogy 1-1 megfekszik.
Elkezdtem tápozni is, microt és foszfátot, 5-ös nitrát mellett 0 volt mindkettő. Picit több fény is lett, az anubiasokon, bucékon is hiánytünetek mutatkoznak.

235f.JPG

Végül egy új akva, több mint 1 hónapja járatódik. Garnis lesz ez is természetesen, valami black galaxyt vagy black backline-t szeretnék bele.
Az UG amit kipróbáltam 2 hétig szép volt, aztán olvadásnak indult. Moha lesz helyette az előtérben.

235g.JPG

Oldal tetejére