• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Zotya

Legenda
Üdv a betérőknek!

A most bemutatni kívánt akva 2017.12.30.-án lett újra indítva, ezért mai nap indítom is a naplóját.

Ez most igazi kísérleti aki, legalábbis nekem mert ilyennel még nem próbálkoztam csak olvasgattam róla.

A neve egyszerű választás volt. Egyszer beszélgettem egy ismerősömmel, felhozódott az akvárium téma. Kérdezte tőlem, hogy mekkora az akim. Válaszom: csekély 54l... Erre Ő: "pocsolyád van neked nem akvárium" a mai berendezés közben jutott az eszembe a pocsolya szó amit mondtak rá és ha már mondták akkor legyen

Technika:
Aki:60*30*30 54l sima üveg, fekete ragasztás
Szűrés: Aquael FZN2, szivacs, lávakő zúzalék, perlon.
Pilács: gyári tető átépítve 2db Philips kompakt izzó, 23W, 1450L, 6500K. 16:00-tól 21:00-ig világít.
Talaj: bio általános virágföld, gyöngy kavics (erről majd írok bővebben is)
Víz: 80% beállt aki víz, 20% pihentetett csapvíz
Dekor: kavicsok kicsik nagyok, red moor gyökerek.
CO2: citrom savas cucc lesz, ha már lesz elég növény.
Táp: TF Planter
Lakók: 4db RC, sok sok guppy....
Növények: na majd ezeket kellene beazonosítani

Hirtelen ennyi és akkor lássuk mit is sikerült össze rakni pocsolya névvel

IMG_20171230_191443-01.jpeg
 
Reggel nem bírtam ki, csak felkapcsoltam a világítást egy gyors ellenőrzésre. Nem opálosodott be a víz, így gondolom sikerült jól "bezárni" a virág földet.
Eddíg jó[emoji3]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Akkor egy pár szót a virágföldről.
Sokat gondolkodtam, hogy újra indításnál maradjon a manado vagy gyöngy kavics virág földel. Sok sok gondolkodás végeredménye lett a manado likvidálása. Könnyű is, nehéz ültetni benne de szerintem nem kell bemutatnom[emoji16]
Nekem a normális talaj, táptalaj elérhetetlen (nem keseregni akarok ne értsétek félre) így maradt ez az irány amit kibír a büdzsé.
Ahogyan én csináltam:
-sűrű szövésű szúnyogháló alulra
-bio virág föld kb 1cm vastagon
-újra szúnyogháló, így lett "becsomagolva"
-gyöngy kavics kb 5-6cm vastagon
Ebben már könnyű volt ültetni egy növény sem úszott fel reggelre.
Egy pár kép, hogy legyen is a naplóban valami[emoji6]80fb587bfb01a7f53e91225fcc262afe.jpg45c863135ea39ecd348f3efc4c22fdfb.jpge09fd8427d48e121477f1289c95e819d.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Kedves naplóm
Mai nap megkaptam a növény mentő csomagot. A lábam megrogyott a mennyiség és minőség láttan.
Nagy köszönet a növényekért : @Szabó Henrik ; hozzám eljuttatásért: @Luigi13
Ültetésre hétvégén lesz időm, remélem így nem lesz bajuk addig is.... View attachment 46518
Nem lesz. Itt is koszi Luigiek a segitseget.
[emoji173]️

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jó szórakozást az ültetéshez. :) Ennyi növénnyel sokkal jobb és szebb lesz. (y)
Meghiszem. Amúgy is hétvégén esedékes a víz csere. Kellemes a hasznossal. [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Segítsetek PLS[emoji16]
Sajnos semmilyen információt nem bírtam találni a szűrőmről (Aquael FZN2), hogy mennyi a szűrő térfogata. Vagyis pontosan arra gondolok, hogy mennyi szűrő anyag megy bele pontosan.
Miért is olyan fontos most ez?
Gondoltam egy nagyot és arra jutottam fejlesztek kicsit a szűrésemen. Kinéztem egy liter Ada Bio Rio-t. Attól tartok, hogy ez a mennyiség elveszlik a szűrőben. Vagy ne foglalkozzak ezzel és legyen így? Szivacs, bio rio, perlon?
Vagy 1l az nem tétel és inkább hagyjam? (bele éltem magam úgyhogy csak pozitív tanácsokat akarok látni[emoji1])

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Segítsetek PLS[emoji16]
Sajnos semmilyen információt nem bírtam találni a szűrőmről (Aquael FZN2), hogy mennyi a szűrő térfogata. Vagyis pontosan arra gondolok, hogy mennyi szűrő anyag megy bele pontosan.
Miért is olyan fontos most ez?
Gondoltam egy nagyot és arra jutottam fejlesztek kicsit a szűrésemen. Kinéztem egy liter Ada Bio Rio-t. Attól tartok, hogy ez a mennyiség elveszlik a szűrőben. Vagy ne foglalkozzak ezzel és legyen így? Szivacs, bio rio, perlon?
Vagy 1l az nem tétel és inkább hagyjam? (bele éltem magam úgyhogy csak pozitív tanácsokat akarok látni[emoji1])

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről

Szia!

Rakj bele annyit amennyit csak tudsz. Akár a szivacs helyére is mehet (most nálam is így van csak külső szűrőben). Ha nem is fér bele 1 liter attól még sokkal több hasznos felületed lesz a baktériumoknak mint most a szivacs+lávakő kombóval ;) Később ha jobban belemélyedsz a dolgokba meg veszel egy külsőszűrőt amibe meg bele fog férni mind az 1 liter ;)

Norbi
 
Szia!

Rakj bele annyit amennyit csak tudsz. Akár a szivacs helyére is mehet (most nálam is így van csak külső szűrőben). Ha nem is fér bele 1 liter attól még sokkal több hasznos felületed lesz a baktériumoknak mint most a szivacs+lávakő kombóval ;) Később ha jobban belemélyedsz a dolgokba meg veszel egy külsőszűrőt amibe meg bele fog férni mind az 1 liter ;)

Norbi
Köszi a gyors választ[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Segítsetek PLS[emoji16]
Sajnos semmilyen információt nem bírtam találni a szűrőmről (Aquael FZN2), hogy mennyi a szűrő térfogata. Vagyis pontosan arra gondolok, hogy mennyi szűrő anyag megy bele pontosan.
Miért is olyan fontos most ez?
Gondoltam egy nagyot és arra jutottam fejlesztek kicsit a szűrésemen. Kinéztem egy liter Ada Bio Rio-t. Attól tartok, hogy ez a mennyiség elveszlik a szűrőben. Vagy ne foglalkozzak ezzel és legyen így? Szivacs, bio rio, perlon?
Vagy 1l az nem tétel és inkább hagyjam? (bele éltem magam úgyhogy csak pozitív tanácsokat akarok látni[emoji1])

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
A térfogatot ki tudod számolni. Mint például az akváriumoknál. Szélesség*mélység*magasság/1000=× liter

Valamilyen hálóba tedd bele.
 
Készen vagyok.
Jöhet hideg, meleg....[emoji16]
Nekem már jobb rá nézni. [emoji4]

Egyéb történések:
Rendeltem ma GA-ból:
ADA Bio Rio 1l, Easy Life Carbo 250ml, Easy Life Profito 250ml.
Remélem kedden megjön és akkor jöhet a szűrő tuning, illetve kezdem tápozni is aztán meglátjuk[emoji4]

Köszi, hogy benéztél! 80a8e545d642cce92d788f2676af9659.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Alakul. Jo tappal hamar megnonek majd. Bal oldallal mi lesz? Megy be dekor vagy csak noveny?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Azon az oldalon még kicsik a növények és a kavicsról nagyon vissza verődik a fény, ezért nem lehet látni de be van ültetve majd fullra. Kell neki idő mire megnőnek. Vagyis remélem, hogy fognak[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Back
Oldal tetejére