• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Azon az oldalon még kicsik a növények és a kavicsról nagyon vissza verődik a fény, ezért nem lehet látni de be van ültetve majd fullra. Kell neki idő mire megnőnek. Vagyis remélem, hogy fognak[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Es mik azok? Tenellus?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ezt a képet meg csak azért rakom ide, hogy meglegyen ez is. A szűbe raktam egy szobai futó növényt. Nevét nem tudom de youtube-n rengeteg ilyen videó van, hogy ilyen növényt is használnak a szűréshez. Szóval csak a növekedésének a nyomon követésére legyen egy ilyen kép is[emoji4]76d225c7bce2d511871c5b05ec7ba378.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Tenellus van benne, limpholia sessiflora amit ismerek. De lövők majd egy közelit.
Mit gondolsz amit rendeltem az megteszi majd?

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Hat olvastam mar a profitorol, hogy volt aki evekig meg volt vele. En hasznaltam de mivel nem szokasom termekeket fikazni ugy mondom nem voltam felnove hozza [emoji3]
A karbo fontos lehet de az easy life max akkor ha eppen a legnagyobb fotoszintezis kozepen adagolod. A felezesi ideje kb 1 ora mulva elkezdodik. 3 oran belul nincs jelen a vizben. Ettol fuggetlenul ne adagold tul mert elszivas is kell hozza, es az egyszerre bejuttatott mennyiseg a fo tenyezo. A pilacsot ne lod tul az algak miatt. Latom co2 nincs.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Lesz ott egy kis problema sajna ha a soder alatt nincs taptalaj. A sessiliflora is kerne es a tenellus is megkoszonne.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Legelső bejegyzés [emoji4] ott ahol ültetve vannak ott 1cm vastag bio virág föld van. (le van takarva sűrű szúnyog hálóval)

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Legelső bejegyzés [emoji4] ott ahol ültetve vannak ott 1cm vastag bio virág föld van. (le van takarva sűrű szúnyog hálóval)

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Viragfold? Zsir. Elnezest nem olvastam. Akkor lenyegtelen amit irtam. Ez az osszetett szo mindig mosolyt csal az arcomra.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Viragfold? Zsir. Elnezest nem olvastam. Akkor lenyegtelen amit irtam. Ez az osszetett szo mindig mosolyt csal az arcomra.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Pontosan az 5.-ik bejegyzésben láthatod képekkel illusztrálva [emoji10]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Pontosan az 5.-ik bejegyzésben láthatod képekkel illusztrálva [emoji10]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Vegig olvastam az elejetol. Hat van benned akarat. Latszik, hogy szereted ezt a hobbit. Becsulom azt aki nem adja fel mert esetleg nincsra eleg keret, inkabb keres mas olcsobb alternativat. Savat megcsinaltad mar? Vagy az meg arrebb van?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Vegig olvastam az elejetol. Hat van benned akarat. Latszik, hogy szereted ezt a hobbit. Becsulom azt aki nem adja fel mert esetleg nincsra eleg keret, inkabb keres mas olcsobb alternativat. Savat megcsinaltad mar? Vagy az meg arrebb van?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszi, próbálom nem fel adni a hobbyt. Kétszer nyert az alga, de nem tud eltántorítani[emoji4]
Megvan minden a CO2-hoz de még nem akarom bevetni. Kicsit várnék, hogy nőjjenek a növények. Vagy most lenne nagyobb értelme az elején?


Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Köszi, próbálom nem fel adni a hobbyt. Kétszer nyert az alga, de nem tud eltántorítani[emoji4]
Megvan minden a CO2-hoz de még nem akarom bevetni. Kicsit várnék, hogy nőjjenek a növények. Vagy most lenne nagyobb értelme az elején?


Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Igy semmi keppen sincs ertelme, minden ossze kuszalodna. Minosegi tapokat kell venned. Mikro es makro elemeket. Ha a profito megjon nemtudom makroval mukodne e. Szerintem nem. A co sokat dobna rajta de minden kell hozza sajna.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Igy semmi keppen sincs ertelme, minden ossze kuszalodna. Minosegi tapokat kell venned. Mikro es makro elemeket. Ha a profito megjon nemtudom makroval mukodne e. Szerintem nem. A co sokat dobna rajta de minden kell hozza sajna.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Most volt "felesleges" 8e pénzem. Úgy gondoltam, hogy tényleg valami minőségi szűrő anyag kerüljön a szűrőbe. Körül néztem így esett a választás a bio rio-ra. A maradékból gondoltam veszek valami tápot is. Természetesen egyből a wellness csomag jutott az eszembe, meg is néztem de a legkisebb kiszerelés sem fért már bele a mostani keretembe. Így tovább nézelődtem és választottam ami belefért. Most ez lesz és ha működni fog (optimistán állok hozzá így működnie kell majd) akkor ez később is belefog férni a keretbe.
Várom a kiszállítás napját aztán hajrá[emoji10]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Aztan most mar zolduljenek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Úgy legyen!
Most azon gondolkodtam, hogy sohasem gondoltam volna, hogy az első komolyabb cuccom az akvarisztikában pont egy ADA termék lesz [emoji41]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Update.
Sziasztok.
Kicsit csend volt de most van egy kis időm írni. Megjött a motyó a GA-ból aztán pár napig csak nézegetni volt időm.
Mára már lassan készen van az elképzelésem [emoji4]
Az akva szekrényt elkezdtem átalakítani, megemeltem, a nyitott része kapott egy hát falat, az eleje kap ajtót (már csak ez hiányzik, holnap szerelem fel), így már lesz hely nekem is a cuccoknak.
Így, hogy megemeltem az akvát (25cm-el került magasabbra) vissza rakhattam rá a függesztett diy pilácsot. Sajnos meg volt az oka a gyári tetőnek de végre száműzhettem újra a garázsba[emoji1]
Szűrés: mit ne mondjak azt hittem az egy liter bio rio elfog veszleni a szűrőben és kevés lesz. Tévedtem! Alig bírtam bele taposni az egészet[emoji16] a végén oldalra púposodtak ki a tartályok, egy vékony réteg perlon és a tartály tetejét alig bírtam lezárni. Aztán mivel a rekeszek kihordósodtak alig bírtam vissza szuszakolni a szűrőbe. Meg kellett harcolni a sikeréhez de lényeg a lényeg benne van a liter bio rio[emoji23] (itt jegyezném meg halkan, hogy nem mostam át a bio rio-t így megrogyott a térdem mikor beindítottam a szűrőt és az akva tiszta köd lett, azóta már letisztult nagyjából. hiba volt nem át mosni)
Tápozás: napi 1ml Profito, napi 2ml Carbo. Egyenlőre ezt fogom tartani, aztán ha kéri az aki akkor emelek rajtuk egy egy ml.
Hirtelen ennyi történt és zárom soraim egy hirtelen képpel. (minőség gyatra mint mindig [emoji2]) 88d28e1048959cfe9ca21511b600aa80.jpg

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Back
Oldal tetejére