• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Kezdetnek jó, de hosszútávon nem megoldás. 300 liter és megvehetted volna az RO-t. [emoji6]

Persze igazad van és el is fogadom.
Viszont ez most így hirtelen kényelmes is egyenlőre. Nem foglal helyet, nem kell vele foglalkoznom. Megrendelem, kimegyek érte a kapuhoz és átveszem a kanna vizet.
De ennek ellenére nem zárkózom el a saját géptől sem.
 
Azert Ro gep ami meg csak nem is jo ,is tobb mint 9 ezer ft. Az atlag 15-20 ezres gepekre is kell kolteni,hogy jonak mondhato legyen. Jo viz rossz viz arany, ido mire lenon stb stb. Azert ez nem 2 ft.
30€-ért vettem és hibátlanul működik. TDS: 002-003 (aukciós link moderálva)
Nem egy bonyolult szerkezet.
 
Sajnos a növényeket nem tudtam jobban szemügyre venni se foglalkozni velük. Még a karantén akiban áznak.
Gyerkőcök után most én vagyok soron, ágynak estem rendesen. Remélem holnapra vagy vasárnapra össze tudom magam kapni és mehetnek a jövevények a pocsolyába.
Holnap viszik el az ro vizes kannám és jön az első 20l.
 
Sajnos a növényeket nem tudtam jobban szemügyre venni se foglalkozni velük. Még a karantén akiban áznak.
Gyerkőcök után most én vagyok soron, ágynak estem rendesen. Remélem holnapra vagy vasárnapra össze tudom magam kapni és mehetnek a jövevények a pocsolyába.
Holnap viszik el az ro vizes kannám és jön az első 20l.
Mielőbbi zökkenőmentes gyógyulást, @Zotya . (y)
 
Uprage.

Tegnap estére össze szedtem magam így megejtettem a vízcserét, szűrő takarítást és ültetést. Mivel lassan átalakul így nem foglalkoztam a szépséggel inkább mindennek próbáltam helyet találni. Ki ültető kosárba került, ki tapadó korongal az üvegre, ki kavicsra kötözve.
Egyébként minden rendben van. e2918c39d3a3d4838b3ea4bb90b05c2e.jpg58118aaa392b78a4dcaebfe72b76931e.jpg67e8fdb4e6c9800bf13cf1f05a2d8118.jpg
 
Uprage...
Pár napon belül zárom a naplót illetve bontásra kerül az akvárium.
Nincs ok aggodalomra, ebben ennyi volt. Sok mindent megélt a pocsolyám, sok minden változott, hol jobban ment, hol gyengébben de most a végére szerintem egész vállalható volt.
Sikerült a technikai oldalt is fejlesztenem a kezdeti állapotokhoz képest.
Marad low tech az utódja és bízom benne, hogy most még jobbat sikerül alkotnom.
Na de majd sorban mindent[emoji846]
 
Mai program...
RO gép installálása, átmosás, víz gyártás. Szerintem lökök bele 20l vizet aztán meglátjuk mire megyek vele.
Átépítésre már szeretnék beállt vizet.
Kapott az aki egy új szekrényt, szűrő bele is került. Nagy a hely, elegendő lesz a co2 palacknak is[emoji2]dbd3d33e69c53374b4ecf4598e7091d2.jpg
 
Jön lefelé a víz[emoji2]
Lassabb mint gondoltam de az enyém és van idő kivárni is. Csak ugye ami kellene az már most azonnal [emoji2]
Most 16ppm víz jön belőle, félórás öblítés után. Már kannába engedem. Egyébként a fürdőben kapott végleges helyet, nincs útban senkinek sem[emoji846]
 
Jön lefelé a víz[emoji2]
Lassabb mint gondoltam de az enyém és van idő kivárni is. Csak ugye ami kellene az már most azonnal [emoji2]
Most 16ppm víz jön belőle, félórás öblítés után. Már kannába engedem. Egyébként a fürdőben kapott végleges helyet, nincs útban senkinek sem[emoji846]
Kesobb fejlesztheted ha meg tovabb noveled az akvariumok szamat. Bar heti 15 literert lehet nem tennem.
Az elso gepem 3 ora alatt vagy inkabb 4 ora alatt adott le 20 litert 60 liter rosszviz mellett. A mostani 1 liter percenkent 6,5 dl rossz vizzel. Nagyon jo lett.
 
Kesobb fejlesztheted ha meg tovabb noveled az akvariumok szamat. Bar heti 15 literert lehet nem tennem.
Az elso gepem 3 ora alatt vagy inkabb 4 ora alatt adott le 20 litert 60 liter rosszviz mellett. A mostani 1 liter percenkent 6,5 dl rossz vizzel. Nagyon jo lett.

Nem fog nőni az akváriumok száma ez biztos. Ahogyan néztem kb 1/3 jó víz, 2/3 rossz víz arányban jön. Ezt akkor néztem mikor még a kézmosóba öblítettem. Most már a rossz víz ága bevan kötve lefolyóba így már nem látom. Két órája megy a kannába lassan félig van. 20l a kanna.
 
Update!
16l vizet cseréltem.
Csere előtt: 275ppm
Csere után: 181ppm

A maradék vizet benne hagytam a kannában párolgás vissza töltéshez. Viszont annyiban hibáztam, hogy meg kellett volna várnom a hétvégét és a soron következő vízcserével kellett volna bele az ro. De nahhhh az újdonság varázsa, nem bírtam várni [emoji2]
Ettől függetlenül hétvégén megint vízcsere, talaj porszívózás szokásos dolgok. Meg elkezdem kivadászgatni a garnikat is lassan hiszen menniük kellesz...

ui: most reggel rámértem 191ppm.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére