• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Az úgy volt hogy tegnap este nagytakarítás volt a halasban. Munka végeztével nézegettem a halakat majd egyszer csak valami kilesett a szűrő mögül. Gyorsan telefon a kézbe lőjjünk róla egy képet. Aztán a képet nézve ért meglepetés. Szándékosan nem raktam garnélát a halak közzé. Valószínű növényekkel mentek be[emoji2]IMG_1787.jpg
 
Egy kis jelentés.
Heti vízcserék mennek menetrend szerűen max egy napot tolok rajta. Tápozás változatlan heti 5pumpa floragrow pro.
Növények fejlődnek, hiánytünetek nincsennek, felkopaszodás sincs mióta vissza vágtam őket. Kicsit szellősebbre ültettem, hogy mindenki kapjon elég fényt. Úgy látom a mohák is kezdenek beindulni. Bubizik minden növény.
Elől a tenellus lassan kezdi kinőni az előtéri növény szerepet. Mindenfelé terjeszkedik, amilyen iramban dúsulnak olyan iramban magasodnak is. Nem is tudom őket mennyire szabad vissza vágni fűszerűre? Ha nem szeretik a nyírást akkor ki kell szednem.
Némi barna alga jön az üvegre azt leszoktam tolni vízcsere alkalmával.
Hétvégén bele kukkantok a szűrőbe is átmosom a biorio-t, cserélek perlont is.
Egyre inkább foglalkoztat az átépítés gondolata... meglátom meddíg tudok ellen állni a bontásnak [emoji2]
Más...
látom mindenkinél a szebbnél szebb crs garnikat. Hozzám viszonylag közel találtam egy srácot aki árul crs/cbs garnikat jó áron. Főleg miattuk indult be a fantáziám az átépítésre. Viszont nagy gondom az, hogy lassan minden követ megmozgatva sem tudok találni a környékemen ro vizet. Pedig ha nincs ro víz akkor nincs crs,cbs. Tudom vehetek magamnak ro gépet és lesz vizem akár még eladó is[emoji2] nem halva született gondolat ez sem, meglátjuk sikerül-e?
Nagyjából ennyit akartam szavakba önteni.

Köszi, hogy benéztél! [emoji846]
 
Kaptam egyik cimborámtól egy kis adag Marsilea hirsuta-t. Sajnos olyan algás, hogy így én nem rakom bele az üvegbe. @Szella tanácsára egy tejfölös dobozban tölt pár napot sötét kúrán. Pár nap múlva ránézek és ha használható marad akkor beültetem őket valahová az előtérben. Úgy láttam szép kis gyep szerűt lehet nevelgetni belőle[emoji2]
 
Egy kis jelentés.
Heti vízcserék mennek menetrend szerűen max egy napot tolok rajta. Tápozás változatlan heti 5pumpa floragrow pro.
Növények fejlődnek, hiánytünetek nincsennek, felkopaszodás sincs mióta vissza vágtam őket. Kicsit szellősebbre ültettem, hogy mindenki kapjon elég fényt. Úgy látom a mohák is kezdenek beindulni. Bubizik minden növény.
Elől a tenellus lassan kezdi kinőni az előtéri növény szerepet. Mindenfelé terjeszkedik, amilyen iramban dúsulnak olyan iramban magasodnak is. Nem is tudom őket mennyire szabad vissza vágni fűszerűre? Ha nem szeretik a nyírást akkor ki kell szednem.
Némi barna alga jön az üvegre azt leszoktam tolni vízcsere alkalmával.
Hétvégén bele kukkantok a szűrőbe is átmosom a biorio-t, cserélek perlont is.
Egyre inkább foglalkoztat az átépítés gondolata... meglátom meddíg tudok ellen állni a bontásnak [emoji2]
Más...
látom mindenkinél a szebbnél szebb crs garnikat. Hozzám viszonylag közel találtam egy srácot aki árul crs/cbs garnikat jó áron. Főleg miattuk indult be a fantáziám az átépítésre. Viszont nagy gondom az, hogy lassan minden követ megmozgatva sem tudok találni a környékemen ro vizet. Pedig ha nincs ro víz akkor nincs crs,cbs. Tudom vehetek magamnak ro gépet és lesz vizem akár még eladó is[emoji2] nem halva született gondolat ez sem, meglátjuk sikerül-e?
Nagyjából ennyit akartam szavakba önteni.

Köszi, hogy benéztél! [emoji846]
Mindenképp jobban jársz hosszútávon a saját RO-val. Nekem nincs fix helye. Ha kell, felakasztom a kád fölé a zuhanyra, kanna a kádba és az sem baj ha túlcsordul. Nem kell lesni. Ha végeztem dugó a csövekbe, és vödörben várja a következő alkalmat.
Én vmi 9-10e körül vettem.
 
Update!

Van egy kicsi siker így egy lépéssel közelebb kerültem a crs,cbs csapathoz. Sikerül vennem ro vizet 30ft/l áron. Ráadásul úgy hogy házhoz is hozzák. Ráadásul az első 100l ingyen lesz[emoji2]
Ettől függetlenül nincsen kizárva a saját ro gép lehetősége!
Még talán az is meglehet, hogy idén beköltöznek az első lakók. Bár előtte némi átalakításon fog átesni az aki.
 
Update!

Van egy kicsi siker így egy lépéssel közelebb kerültem a crs,cbs csapathoz. Sikerül vennem ro vizet 30ft/l áron. Ráadásul úgy hogy házhoz is hozzák. Ráadásul az első 100l ingyen lesz[emoji2]
Ettől függetlenül nincsen kizárva a saját ro gép lehetősége!
Még talán az is meglehet, hogy idén beköltöznek az első lakók. Bár előtte némi átalakításon fog átesni az aki.
Kezdetnek jó, de hosszútávon nem megoldás. 300 liter és megvehetted volna az RO-t. [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére