• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Puddle...

Barhogy szabad vagni.bar nem tudom melyikre gondolsz. Ezek stemek.annyira legyen hosszu,hogy ha ledugod a foldbe,kilatszodjon a talajbol ennyi.

IMG_1424.jpg
Erre a növényre gondoltam. Volt már ilyenem de mindig elolvadt. Most meg nő szépen. Tehát nincs vele talasztalatom hogy bárhol vágható vagy sem? Lehet hülyeséget kérdezek[emoji2]
 
Pár sorban a tegnap estéről.

Szokásos 15l víz csere, alapos talaj porszívózással. Minimális mulm volt a talajban. Viszont ami igen rossz az az, hogy valami fehér cérna vékony giliszta szerű valamik is voltak a leszívott vízben. Nem tudom, hogy jelentenek-e valamilyen veszélyt vagy sem. Ami még ennél is rosszabb, hogy volt a vízben egy kövér nagydarab planária is. Üvegen, talajon még nem láttam egyet sem ezért sajnos nagy meglepetés volt mikor megláttam. Gondolom ahol egy van ott van több is. Arra gondoltam, hogy a halasból átigazolnék egy páncélost ide hátha a giliszta szerű izéket elpusztítaná. Viszont nem tudom, hogy az ifjonc garnikra mennyire jelentene veszélyt??

Szűrőben kicseréltem a perlont. Nem akartam szétszedni de ha már beiktattam a dupla csapokat akkor csak bele lestem, biorio-t megmozgattam a tömörsége miatt.


Tápozás.

Elkezdtem használni a FloraGrow Pro tápot. Heti adagolásban megy, gyári ajánlás felével indítottam. Most másodjára ment bele. Carbo továbbra is napi 2ml megy. Vízcserekor 8ml. Növények fejlődnek, bubi tenger.

A buce aminek nem tudom a pontos fajtáját roham tempóban nő, folyamatosan hozza az új leveleket. Nagyon megtetszett többet is eltudnék még képzelni a köveken.

Középen a tenellus olyan rohamban fejlődött hogy ki kellett vennem onnan három nagy tövet. Ők átkerültek bal oldalra nagyjából középre. Ott nőhetnek tovább kedvükre úgy is csak üresség volt az a rész. Az ő helyükre a bal oldali nagy kő mögül kikerültek a Pogostemon helferi tövek. Így jobban tetszik az eleje.

Sok apró garnéla van, vörös, vadas, kék. Sün csiga jön megy takarít, bödön csigák is jönnek mennek állandóan úton vannak.

Összességében most nagyon tetszik, örömmel nézegetem nap mint nap.


További tervek:

Üveg ki/befolyó; átlátszó csövezéssel.

Több buce beszerzése.


Köszi, hogy benéztél!
 
Nem baj az, hogy jött. Megy kőre és had növekedjen[emoji846] de valószínű olyan kicsi darab volt hogy észre sem vettem. Tehát ekkorára már itt nőtt[emoji846]
Gyorsan nő nagyon, mi elég gyakran kénytelenek vagyunk újrakötözni is, sajnos ez nem tapad igazán a dekorokhoz - ezt vedd figyelembe az elhelyezésnél.
 
Gyorsan nő nagyon, mi elég gyakran kénytelenek vagyunk újrakötözni is, sajnos ez nem tapad igazán a dekorokhoz - ezt vedd figyelembe az elhelyezésnél.

Okés köszi a tanácsot! Ti milyen dekoron növesztitek amire kötözve van? Fa vagy kő?
 
Back
Oldal tetejére