• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The old Tree

Ma beköltözött az "Argairtó Kft" szorgos kis brigádja bentlakásos, hosszútávú munka céljából.
Szóval: 2 algázó géb, 5 oto és 8 amano érkezett. Az oto-kat imádom! Nem bújkálnak és első perctől tisztogatnak.
Közben 2 dolog kicserélődött.
Az első a diffúzor. A régi nem győzött meg a vegyes buborékméret miatt. Az új (Aquario Neo Akril) nagyon jól működik. Csak micro buborék , semmi pazarlás.
A második a moha. Miután kétszer kellett Riccia-t csipesszel kicibálni a gyepből, mennie kellett. Helyére Riccardia került.
View attachment 66693 View attachment 66694 View attachment 66695 View attachment 66696 View attachment 66697
Remelem nem utalod meg a gebeket. Nalam mindent szetturtak. Sajnalnam ezt a csodaszep scapet.:cry:
 
Remelem nem utalod meg a gebeket. Nalam mindent szetturtak. Sajnalnam ezt a csodaszep scapet.:cry:
Eddig még rendesen viselkednek. [emoji4]
De hamarosan készül egy low sűrűbb növényzettel, legfeljebb átköltöznek oda ha nem bírnak magukkal.
Ott túrhatnak. [emoji3] Lehet ott nagyobb szükség is lesz rájuk. Amúgy nagyon különlegesek. Inkább ugrálnak mint úsznak. [emoji7]
 
Nekem nem túrtak a gébek vagy csak nem tünt fel. Viszont jól látod úgy lőnek ki mint a rakéta. Sajnos ez a vesztük is nyitott akiban. Nálam sajnos kilövésnél elnézték a távot nem adta ki nekik. Mind kettő kiszáradva végezte. Viszont mielőtt kiugrottak rendbe rakták a medencét[emoji2]
 
Nekem nem túrtak a gébek vagy csak nem tünt fel. Viszont jól látod úgy lőnek ki mint a rakéta. Sajnos ez a vesztük is nyitott akiban. Nálam sajnos kilövésnél elnézték a távot nem adta ki nekik. Mind kettő kiszáradva végezte. Viszont mielőtt kiugrottak rendbe rakták a medencét[emoji2]
Nálam teljes ellátást kapnak. Van fedél a fejük felett. [emoji16]
 
Az egyik amano a szivbajt hozta rám. Mivel sosem látni őket egyszerre és láttam egy garnélát égnek álló lábakkal, mindjárt a legrosszabbra gondoltam. De mint utóbb kiderült, csak a kabátot dobta el egyikük.
 
3 hetesek lettünk
A kezdeti gyengélkedés után a reineckii mini is szépen megindult. Csak az első emers levelei foszlottak el. Szépen növöget minden.
A Riccardia is hamar magához tért. Egyre jobban tetszik. A Riccia teljesen száműzve lett. Egy utolsó hírmondó kőre kötözve átkerül a 30-as kockába. Így nyíráskor ki tudom venni kővel együtt, hogy ne az akiban szálljon szét a a sok kis levágott darab, majd alapos átmosás után kerül csak vissza.
Fotóztam pár szösszenetet:
20181109_124956.jpg 20181109_125037.jpg 20181109_125136.jpg 20181109_125206.jpg
 
3 hetesek lettünk
A kezdeti gyengélkedés után a reineckii mini is szépen megindult. Csak az első emers levelei foszlottak el. Szépen növöget minden.
A Riccardia is hamar magához tért. Egyre jobban tetszik. A Riccia teljesen száműzve lett. Egy utolsó hírmondó kőre kötözve átkerül a 30-as kockába. Így nyíráskor ki tudom venni kővel együtt, hogy ne az akiban szálljon szét a a sok kis levágott darab, majd alapos átmosás után kerül csak vissza.
Fotóztam pár szösszenetet:
View attachment 66987 View attachment 66988 View attachment 66989 View attachment 66990

Pöpec!
Ahogy látom a gébedet egyre jobban kedvet kapok hozzá. De míg nyitott az üvegem addíg csak pénz kidobás lenne. Totál képet nem látunk?[emoji846]
 
Nekem egy kicsit mindíg ködös a víz a képeken. Mi a végső szűrőanyag a szűrőben, szivacs? Mert ha igen cseréld le perlonra, meglátod kitisztul.
De lehet, hogy maszatos a telódon a lencse! :D Vagy az én szemem romlott! o_O
 
Eheim gyári szivacs, 2 liter Matrix, Seachem Purigen, perlon.
A víz tiszta. A CO2 bubik miatt látszik ködösnek. Az akril diffúzor szenzációs. Csak micro bubik. Hosszan bolyongnak a vízben.
Nekem egy kicsit mindíg ködös a víz a képeken. Mi a végső szűrőanyag a szűrőben, szivacs? Mert ha igen cseréld le perlonra, meglátod kitisztul.
De lehet, hogy maszatos a telódon a lencse! :D Vagy az én szemem romlott! o_O
b25dbd4ee4fe13b146308b099b7577c8.jpg
 
Egy hónaposak lettünk. (y)
Úgy néz ki a szűrő nagyjából beállt. A víz stabilan szép tiszta, nem ingadozik már.
A gébek elköltöztek. :( Láthatóan nem tetszett nekik a kopár scape, és nem akartam őket kínozni, míg megnőnek a növények. Elajándékoztam őket egy sűrűbb akváriumba.
Egy Oto pedig sajnos az égbe költözött. :cry:
A többiek köszönik jól vannak. Az Amano-k is. Egyre sűrűbben találok kinőtt ruhákat. :)
A növények szépen dolgoznak. Eregetik a kis oxigéngyöngyöket. 20181117_181414.jpg 20181117_181430.jpg 20181117_150737.jpg 20181117_181359.jpg
20181117_181414.jpg
 
A garnéla abakusz lenyűgöző (hármas számrendszerben tudnak kalóriát is számolni akár) :), de az akvárium is nagyon szépen halad, szeretem, amikor ennyire algamentes, steril a látvány, gratulálok.(y)
Abakusz. :D Erre nem is gondoltam, de valóban olyan.
És köszönöm, remélem algamentes is marad! Inkább kapnak abakuszt. :))
 
Kicsit eltűntem. Elég sűrű volt az életem mostanában. És most, hogy visszanéztem az utolsó bejegyzést hááát, ...a növények azóta nagyon durva robbanásszerű fejlődést abszolváltak. Én nem veszem észre különben, mert minden nap látom. :-o
A lakóközösség is bővült. Jelenleg 5 Oto, 8 Zöldsávos törperazbóra, 8 Galaxy és 10 amano lakják. :)
20181209_114720.jpg 20181209_114656.jpg 20181207_121733.jpg 20181120_132126.jpg 20181126_180909.jpg 20181209_114651.jpg 20181021_112911.jpg
 
Back
Oldal tetejére