• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Mardifunk

VIP kertész
▼kvárium
60x30x36cm fehérített üveg

Szekrény
laminált, japán stílusban

Szűrés
Eheim 2073
Matrix, Substrat pro, Seachem Purigen
Lily 12/16mm-es szett
Eheim Skim 350

Fény
Quad 4x24W
Osram 865

Dekoráció
vasfa
metamorf iszapkő görgetegek
folyami kavicsok

Talaj
Amazonia reggelizőpehely
Colorado Sand
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 táptalaj
Bacter 100, Penac W, Penac P, Tourmaline BC, Clear Super
bazalt támaszték
lávakő emelés

Tápozás
Brighty K
Step 2
KH2PO4
dózispumpa

Széndioxid
nagynyomású cucc + PS-SCG Speed Controller + üveg diffúzor

Vízturbózás
RO, szenteltvízzel keverve
Hydor külső fűtés
Schego légpumpa
Green Bacter

Állatok
Amanda, Amano, Corydoras, Otocinclus, Sakura, Siamensis

Növények tervezés alatt.
Az alapkoncepció röviden: lassan növők bőséggel (sötétzöld foltok erősítése), pár páfrányféle (mert szeretem a szvingelésük), világoszöld foltocskák a középtérbe, kevés moha (csak néhány ágon) és limitált stem mennyiség két színben a szigetek aurájának. Jöhetnek a tippek!

▼▼▼

Hogyvolt?
Régi projekt ez, de kénytelen voltam lassan haladni vele, mivel lett egy sokkal fontosabb dolgom. 7 hónapja tart a csiga-építés, időközben meglett minden, ami hiányzott hozzá, és a hardscape-et volt időm kiérlelni. Túlzottan is. Egy-két változatot már meg is utáltam, így kezdtem nulláról. A mostani skicc nyár vége óta van meg, beraktam az üvegbe, és már kiállta az idők próbáját. A kövezés határeset lett, de egyszerűen nem találtam ilyen kicsiben kellő mennyiséget hozzá ebből a típusból. Ez még az elárasztás után finomításra szorul.

A fákat sok kis ágból csapoltam. Úgy állt össze, hogy az elképzelésemet követve figyeltem, a formájuk "folyása" hogyan kínál illeszkedési pontokat. A kompozíció túlnyomó része eredetileg megállt egymásra halmozva is, a gravitáción kívül bármiféle összetartó erő nélkül... szóval ennyire hagyatkoztam a fa adta lehetőségekre. Az tuti, hogy elég nehéz a természet organikus káoszát jól imitálni, pláne korlátozott hozzávalókból. :D

Van mégvalami: komoly lökést adott a kezdéshez a Green Aqua tavaszi közösségi játékának megászi csúcsnyereménye, egy ADA-mézesmadzag csomag elnyerése, amiben egy rakás menő cucc volt: egy láda nagyszemű Amazonia, egy Pro Tool Series nagy metszőolló, két fél literes növénytáp (BK és S1), a tavalyi IAPLC képeskönyve, egy Amano Selected Works naptár, és a szerszámostáska. Azóta az ollóval vágok szakállat, a táskával a derekamon alszom, a vas öltözőszekrényben lecseréltem a Samantha Foxos falinaptárat erre a szexi növényesre, és néha felrázom a löttyöket, mint a kefírt. Itt az ideje rendeltetésszerűen is használni őket, remélem valami elvetemült módon.

Szóval itt tartok, mint alább a képeken. A talajt kellene rendesen felépíteni, és beültetni végre.

▼▼▼

29522154272_3cc6970403_k.jpg

29552216861_d897eb032c_k.jpg

29522153532_2760835e44_k.jpg

29633130535_3709b5472e_h.jpg

29522155002_09c23b3a25_k.jpg
 
Utoljára módosított:
Nekem kicsit szimmetrikusak a szarvacskák, de amúgy nagyon szép! Látszik, hogy mennyit agyalhattál már rajta! (y)
 
Igen, sajnos az ökörszarv nyársait nem tudtam aszimmetrikusabbra forgatni. Ez az adottság majd a növényesítéssel finomodni fog, legalábbis bízom benne nagyon.
 
Nem tudod valamelyiket beforgatni kicsit, úgy, hogy ne legyen ennyire szimmetrikus a jobb és baloldal?
Ez így nekem olyan, mint két bikakoponya egymással szemben. :D
Lehetne az akva neve Twin Bulls Skull (mondjuk jól hangzik :) ).
 
Ha még nincs kőbe vésve az összeállítás, egy picit extrém ötlet: a jobb oldali két nagy szarvat leszedném, és a bal oldalit úgy forgatnám/cserélném, hogy enyhén (ívesen) valamennyire felé nyúljon a jobb oldali fa kompozíciónak. Tehát lenne egy kicsit tömzsibb jobb oldalt és egy ágas-bogasabb, hosszabb kinyúlásokkal bal oldalt. :geek:
 
Keresek majd egy fotót, hogy milyen bénák ezek a fák önmagukban. A szarvaknak kinéző párosok egyike sem tartozott össze, és ahhoz, hogy az alsó végükön lévő 45-90 fokban álló törzsek felfeküdhessenek a kőrakásokra, csak korlátozott variácós lehetőséget adnak. A javaslatok jók, viszont már olyan mértékű fűrészelést igényelnének, ami alapjaiban rengeti meg ezt a koncepciót. A jobb oldal még nincs véglegesre csapolva, mert azzal voltam elégedetlenebb, így ott még lehet valamit kezdeni. Nem láttam legutóbb ilyen filigrán ágakat a GA-ban. Ha volt időközben új vasfa szállítmány, akkor egy túrást még megérne...
 
Inkább a mennyiségen kéne változtatni. mindkét oldalon 5-5 ág meredezik felfelé. Az egyik oldalra (amelyiket hangsúlyosabbra szeretnéd) még 2 és már jó is.
 
Inkább a mennyiségen kéne változtatni. mindkét oldalon 5-5 ág meredezik felfelé. Az egyik oldalra (amelyiket hangsúlyosabbra szeretnéd) még 2 és már jó is.
A jobb oldali csomót lenne érdemes megturbózni szerintem, mert a bal már így is elég jól kitölti a teret.
Ötletes scape, és szuper a fák össze bütykölése is. :)
 
Kicsit megfaragtam. De lehet, így sem lenne jobb. :LOL:
Egyébként gratulálok, hogy ilyen érdekeset össze tudtál legózni ebben a méretben. (y)

29522155002_09c23b3a25_k.jpg
 
Inkább a mennyiségen kéne változtatni. mindkét oldalon 5-5 ág meredezik felfelé. Az egyik oldalra (amelyiket hangsúlyosabbra szeretnéd) még 2 és már jó is.

Ez szerintem is jó irány lenne, kísérleteztem már a további sűrítéssel, de csak vaskosabb ágaim vannak talonban, és innen továbbhaladva már könnyű túltelíteni a teret. A hét második felében futok még egy kört, hátha tudok szerezni alkalmasabb darabokat.

A jobb oldali csomót lenne érdemes megturbózni szerintem, mert a bal már így is elég jól kitölti a teret.
Ötletes scape, és szuper a fák össze bütykölése is. :)

Köszi! Remélem a hurkapálca nem korhad előbb szét, mint ameddig állnia kellene magának a szképnek :D

Kicsit megfaragtam. De lehet, így sem lenne jobb. :LOL:
Egyébként gratulálok, hogy ilyen érdekeset össze tudtál legózni ebben a méretben. (y)

Köcc! Na, ilyesmi volt a fejemben eredetileg: balról jobbra, átlósan haladva van egy enyhe lejtése a két facsoport összképének. Ezzel két legyet lehetne ütni egy csapásra. A nyársak levágásától viszont kicsit fázom, mert nem hiszem hogy természetes felület maradna utána.
 
Átvariáltam picit a jobb oldalt, majd elképesztően bravúros módon, touchpaddel kiszíneztem a növények hasraütésszerűen kijelölt helyét. Lehet tippelni, melyik folt micsoda... és megmondani a frankót :D

növényesítés terv.png
 
Utoljára módosított:
Úgy tudom jött vasfa szállítmány

Megnéztem, de főleg az alkarvastagság dominál. Tanulság, hogy a következő építéshez többet kell keresgélni, vagy nem frodo/vasfa kombót választani. :) Egyik se nagy barátja a hatvanas kínálta térnek.
 
Készítettem egy aszimmetrikus(abb) hardscape verziót, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ez, vagy a korábbi? Már káprázik a szemem. :D
A növények már megrendelve, szóval feltöltöm pár napon belül.

161014 Scape v3.png
 
Back
Oldal tetejére