• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Northern Lights

rollreich

Legenda
Sziasztok! Idehelyezem a fenti munkacímmel fényesített akváriumot, hiszen ez a poszt archívumnak is tökéletes, ez a tank pedig immár a múlté. Azóta a bal oldali szikla, gyökér kombináció kivételével gyakorlatilag 85%-ban kiforgattam önmagából, hogy beforduljon valami másba.
Adatok:

Üzembehelyezés dátuma: 2012.09.25.
Méret: 60x30x30 (54liter)
Szűrés: Eheim Classic 2213 külső (440 l/h)
Fűtés: Jäger 50W
Hűtés: 3 db PC ventillátor nyáron
Levegőztetés: Eheim Classic 2213 felszíni hullámoztatás
Világítás: Odyssea T5, 2x24W=48W (napi 6 óra)
Aljzat: JBL AquaBasis plus + JBL Manado
Háttér: matt szürke karton
Dekoráció: Red Moor fa, Seiryu kövek
Vízcsere: hetente 50%
Növények trágyázása: Magasnyomású CO2, EasyCarbo, Green Aqua Macro & Micro

Állatok:
15 db Trigonostigma hengeli - Hengeli razbóra
2 db Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
10-12 db Caridina multidentata - Amano garnéla

Növények:
Eleocharis parvula mini
Eleocharis parvula
Sagittaria subulata
Lobelia cardinalis
Hydrocotyle sibthorpioides
 
DSCF9631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF9637_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF9787_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF9955_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF0139_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF0141_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Kösz! ;) Tele van műanyag lapocskákkal a Manado, egyébként sehogy nem állt meg. Még így is csúszott valamennyit, de a parvula szőnyegesedésével megállt szerencsére.
 
Garat! (y)
Gyönyörű az aki,Én is most tervezek egy hasonló paraméterekkel akváriumot.
De ha a Manado ilyen jól használható akkor az ár érték arány miatt az lesz benne.
 
Kösz. ;) Nekem nem volt gondom eddig a Manado-val, igaz komoly rézsük kialakítását nem is eröltettem vele. Ültetésnél óvatosan kell eljárni, gyökeresedés után viszont már semmi probléma nincs. Sok sikert kívánok a projekthez. ;)
 
Ígéretes layout. A folyami gyökér konkrétan milyen fa lesz? Azért kérdezem ,mert próbálkoztam rengeteg fajta fával anno, de igazán csak a red moor vált be, amelyik nem szinez, nem rothad rövid időn belül, és hasonlóan "tekervényes" A 48W fényerőhöz még plusszban kell érteni egy növényes lámpát is, jól látom? Szükséged lesz Co2 rendszerre is ekkora fényerőhöz, na persze ha 60l körüli a tankod, ezt nem látom az ábrán.
 
és hasonlóan "tekervényes"

itt van a kutya elásva szerintem... (y) a többi szempont kevésbé számít --s egy csavartfüzes vagy szőlőgyökeres setup is fenn tartható akár évekig is -- de a redmoor kreatív szempontból
jelenleg verhetetlen... :cool:
kis aksiban is meg nagyban is... (bár néha már unalmas kicsit -- csak halkan mondtam :barefoot: )
 
A folyami gyökér konkrétan milyen fa lesz?

Üdv!
A gyökér patakból kiszedett felül teljesen elszáradt azt hiszem szomorú fűzfa gyökere,de ebben nem vagyok biztos,mikor kiszedtem
az egész gyökérzet a mocsárban volt,lemosás gyökérkefézés után kifőzés aztán áztatóba ment a lavórba,szintén a patakból begyűjtöttem egy két helyes csigát amik rögtön rá is cuppantak a fára takarítani azt.Tesztben egy kisebb darab otthon van már nálam víz alatt egy üveggömbben,a vizet nem színezi nem penészesedik nem nyálkásodik és ami a legfontosabb eddig még nem puhult fel,elvileg kemény fa.
Itt a kép:
http://kepfeltoltes.hu/130506/DSC_0339_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130509/DSC_0343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Szükséged lesz Co2 rendszerre is ekkora fényerőhöz,

Ha akkor jól értelmezem ekkora fényerejű világításnál kellene CO beoldás,mert az egyenlőre nem terveztem.
A nélkül a sok fény miatt algásodhat az aki?
 
Algásodhat igen. A növények a sok fény ellenére nem tudnak egészséges növekedést produkálni, mert nem párosul a watt számhoz szükséges Co2 mennyiség. (25-30 ppm). Ergó a low tech-hez szükséges fényerőn túl minden egyes watt az algák szaporulatának fog kedvezni.
 
Algásodhat igen. A növények a sok fény ellenére nem tudnak egészséges növekedést produkálni, mert nem párosul a watt számhoz szükséges Co2 mennyiség. (25-30 ppm). Ergó a low tech-hez szükséges fényerőn túl minden egyes watt az algák szaporulatának fog kedvezni.

Akkor ha nem tervezek egyenlőre Co-t kisebb világítás kell mint amit választottam,vagy megoldható úgy is ha az egyik cső nem üzemel és akkor csak 1x24 w világítás van ?
 
Így van. 24W elég a Co2 beüzemeléséig, hiszen csak fénnyel nem tartható úgysem igényes növény. Viszont érdemes utánaolvasni low tech növényeknek, illetve itt a fórumon is található gyönyörű, algamentes low tech aki.
 
Back
Oldal tetejére