• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The mystic gateway

No igen,kezdhetném így is ezt az új de még is meglepő naplót.És hogy miért is ?
Szinte mindenkiben tudatosult már hogy az idei 2018.as akváriumomat nem kívánom naplózni,ennek több oka is van,volt.
Azt azért tudni kell hogy vívódtam eleget ezen a téren,és sokat és sokszor átgondoltam a dolgokat így remélem mindenki nagy örömére csak lesz napló az akváriumról.
Ezt főként azért teszem mert régóta fórumozom és sokat tanultam innen a nagy öregektől és persze a mostani "generációtól" is.Nem tehetem meg magammal szemben és a közösséggel szemben sem azt hogy a tapasztalatot nem adom tovább és ezzel nem segítek a hobbi fejlődésében terjedésében.
Előjáróban annyit hogy részletfotók mindig lesznek majd és a különböző változásokról is igyekszem beszámolni nektek.
Ezt is mint az előző akváriumokat is nem kifejezetten verseny akváriumnak építem,persze később ez lesz a cél de nem nagyon nézegetek aranymetszéseket sem arányokat(kizárólag a növények esetében) így a végleges kép mindig minden esetben folyamatosan alakul ki.
Idén ismét fás köves elrendezést építettem,nem éreztem azt a tudást még magamban ami egy igazán ütősköves akváriumhoz kell így a biztosabb út felé mentem.
Ami igazából nem is a biztosabb mert idén több szempontból is szerettem volna eltérőt építeni.Ez leginkább az egyedi kövek beszerzésével kezdődött és igazából az egész elképzelés erre alapozódott.Aztán jöttek a megint csak gyűjtött fák amik alakja és formája már el is indította a fejemben a végleges verziót.

Technikai oldalról semmi nem változott az előző akváriumhoz képest.
Az akvárium még mindig 60 x 40 x 36 84 liter opti
A szűrés még mindig : Tetra Ex 800 plus
A világítás még mindig : Chihiros led A601 2 db
A co2 még mindig a 2 kg tűzoltó palackról jön a reduktor már Oxy turbo
Tápozás még mindig TF plant család + porból kevert foszfát
Kövek : Jáde kőként vettem de fogalmam sincs pontosan milyen kövek is ezek.
Fák : szokásos gyűjtögetős
Talaj : ISTA plant soil 9 liter + emelésnek és ide oda átmosott Amazonia
Táptalaj : SERA és DENNERLE keveréke

Az építés szokás szerint a szétszedéssel kezdődött,ennél leginkább az állatok kifogása vitte az időt.Maga a hardscape gyorsan ment,és az ültetés is relatív hamar befejeződött.Azt azért elmondanám hogy szinte 85 % ban minden vissza tudtam ültetni így az akvárium így bő két héttel az indulás után már majdnem készen is van.
Na jó azért finomítok még rajta.Az idei évi TAC 1 helyért kapott rengetek nyereményből is sokat hasznosítottam,de azért az Eheim Prof 3 as szűrőt 1075 liter forgatással még a gyári dobozában pihentetem.
Az elején a baci kultúrától kicsit még ködösödött a víz de ez pár nap alatt lement és már azért már át lehet látni rajta.A növények szépen megtalálták a helyüket,egyedül a pogostemon H. olvadt el a több növény túlélte az ültetéseket.Sok BUCE is volt a nyereményben amit ezúton is köszönök.Ezeket az anubiasokkal karöltve helyezgettem be.Arra idén nagyon ügyeltem hogy kapjak egy nagy mohakupacot a végén,így a mohák most másodhegedűsök a játékban.
A növénylista nagy vonalakban :

Vesicularia Dubyana Christmas
Taxiphyllum barbieri moha
Eleocharis parvula
Micranthemum spec. ´Montecarlo'
Marsilea hirsuta
Anubias nana petit
Bucephalandra spec. 8 féle
Riccardia chamedryfolia
Rotala macrandra 'Red Mini'
Eleocharis parvula mini
Fissidens Fontanus mini és normál
Rotala Bonsai
Myriophyllum matogrossense
hygrophila 'araguaia
rotala vietnam hra
Glossostigma elatinoides
Hydrocotyle T.
Alternanthera reineckii mini
Microsorum Pteropus Windelov
Bolbitis heudelotti
Myriophyllum Tuberculatum
Blyxa japonica
Hemmianthus micranthemoides
Lilaeopsis brasiliensis
Ranunculus Inundatus

Ha valami kimaradt volna akkor pótolom

Képeket is dobok fel az építésről a következő posztban.
 
A részletekből nem tűnik annyira mohásnak, mint írod. Ez persze nem hátrány :)
Tényleg eléggé buja már, sűrűsödésre itt már nem nagyon lehet szükség, legfeljebb összeérésre.
Mit gondolsz, az előző akváriumod képest ez hogy sikerült? Tudom, hogy ez mindig relatív és nehéz összehasonlítani, de kíváncsi vagyok a megelégedettséged fokára :)
Ha az Eheimet meg akarod tartani, én már most hadirendbe fognám és a Tetrát pár hét múlva kiiktatnám... bár szűrőanyag átpakolással talán nincs is szükség az átmenetre.
Sterilizálót használsz most? Netán sikerült az algamentes indítás enélkül is?
Sok sikert a versenyeken, mi biztosan nem fogunk csalódni ;) (y)
 
A részletekből nem tűnik annyira mohásnak, mint írod. Ez persze nem hátrány
Na pont ez a lényeg hogy en legyen egy mohakupac a végén :D

Mit gondolsz, az előző akváriumod képest ez hogy sikerült? Tudom, hogy ez mindig relatív és nehéz összehasonlítani, de kíváncsi vagyok a megelégedettséged fokára
Érdekes dolog ez mert az előzőben más részletek tettszettek,de ez valahogy még egy fokkal jobban bejön persze majd 2 hónap múlva is kérdezz rá.
Ha az Eheimet meg akarod tartani, én már most hadirendbe fognám és a Tetrát pár hét múlva kiiktatnám... bár szűrőanyag átpakolással talán nincs is szükség az átmenetre.
Egyenlőre még pihen,áramlásbeli gondjaim az építmény miatt nem lesznek sokkal szellősebbre építettem mint az előzőt.

Sterilizálót használsz most? Netán sikerült az algamentes indítás enélkül is?
Megy a doki de nélküle is meglennék :rolleyes:

Sok sikert a versenyeken, mi biztosan nem fogunk csalódni
Köszönöm !
 
Üdv.
Minden rendben halad egy kis barna alga van de olyan minimális hogy csak Én látom.
A víz szépen letisztult,tápozással visszáltam egy kicsit nem kell rohanni.
Megint hihetetlen de két hét telt el az indítás óta és már szinte minden a helyén van,a növények nőnek mint a gomba.
Örülök hogy halgattam a józan eszemre és nem építettem be az előteret,a halak nagy örömére.
Most egy sörrel a kezemben egy fárasztó nap után jó leülni az akvárium elé és csak úgy nézni ahogy minden él és lélegzik,mint a természetben,ezért imádom ezt a hobbit vagy is már inkább elhivatottságot [emoji846]
58bf779aa69f73c6fa9b6198641412bc.jpg
 
Sziasztok.
Ez a meleg azért az akváriumon is érződik,pedig megy a venti de hát panel 4.emelt [emoji25]
Egy kis barna alga van a jobb sarokban meg egy kis zöld por ment rá a fákra,bár ez nem zavar mert így még természetesebbnek hatnak.
Minden növény növekszik kik lassabban kik gyorsabban.Kerültek be új fák is a részleteket erősítve,illetve bekerült az ADA colorado dekor homok is szintén az egyszínűség megtörésére.
Bár így lassan 4 hetesen már szinte más szemében készen van az akvárium,az Én szememben még korántsem sincs 100% os formában azt majd olyan szeptember vége felé éri el.
Sokat nézegetem esténként és bár volt olyan akváriumom amik hasonlítottak egymásra ebben nem látom az előzőt,inkább letisztultabbnak, fejletebbnek érzem pontosabb és részletesebb növényválasztással,jobb mélységgel.
Az idő meg majd eldönti hova fejlődik.
Telós képet hoztam.
88e8159abc8fa39506edc5d545f161a9.jpg
 
Szép estét.
Annak ellenére hogy meleg van az akvárium hozza azt a formát amit kitaláltam neki.Pici apró finomítgatások azért még vannak,és még elképzelhető hogy kettő féle növény még bekerül.
Vannak azok a pillanatok főleg egy ilyen förumbúvárnak mint Én amikor nehéz megállni hogy megmutassam nagyban totál képpel nektek.
Páran már látták a totál képet,főleg azért hogy véleményezzék és ötleteket adjanak.
A halak is jól be pirosodtak,jól hozzák a növények kövek fák kontrasztot.
Érdekes mert eddig minden építésem jobban tetszett mint az előző és ezzel így vagyok most is,annak ellenére hogy minden nap elmegyek mellette,este azért leülök egy sörrel a kezemben és elnézegetem,és rácsodálkozom a világ dolgaira.Már csak ezért is megéri mindenkinek egy növényes akváriumot csinálnia,mindegy is ha nem versenyre készül a lényeg hogy ott legyen,lásd a benne rejlő szépséget.

db42779a78284852179394b976d25ffd.jpg329e036ea577143917e503c3764648e0.jpg6d9a2d7e0e8d517b98690c3526c3c736.jpg
 
Sziasztok.
Jó unalmas ez a napló hisz nem történik semmi.Vagy is a növények nőnek a fákon megragadó kisebb zöld poralga is kopóban van.A növényeken nem látok algát.A buce-k is lassan magukra találnak,a mini fissidens is növöget.A riccardia szokás szerint behisztizett [emoji16]
Tettszik hogy színes az erdő sok a piros szín a zölddel harmonizálva pesze csak finoman.A fák sem tüntek el jól kiegészítik a látványt.Nekem egyenlőre tettszik és még csak másfél hónapos,úgy hogy van időm finomítgatni.
Most megint úgy vagyok hogy ez egy picit jobban tettszik mint az előzőek,pont a sok apró részlet miatt.
Hoztam képeket is.

ec5367c0afc3ff5f97ba3d76cd91e35e.jpgd1da7f733f8cea3175ab65c602d90012.jpg431b34748e2b52e34eb3e13cf00287df.jpg
 
Akartam kérdezni hogy nem akarod e kipróbálni eztDSCF8864.JPG , mert tudnék adni belőle egy kicsit, de mintha úgy láttam hogy a gömbödön van ilyen.
 
Üdv.
Az akvárium folyamatosan változik,modhatnám úgy is finomodik a látkép.A növények helyei és összetétele is folyamatos változásban van,a fő cél ugye a harmónia.
Az biztos hogy mióta kertészkedem ez az akvárium készült el a leghamarabb és ebben van most jelenleg a legtöbb növény is 26+ na meg a legtöbb fa is [emoji4]
Sok apróbb fa azért még kelleni fog főleg vékonyabbak a finomítások miatt.
Egy telefonos képet hoztam azért.
c6a08c7679ff88d9574d97988f62a473.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére