1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes The mystic gateway

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: keszalvo, téma nyitása: Júli 16, 2018.

1. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    ....... hamarosan

37206075_1802839996467219_474571234550480896_n.

Utoljára módosított: Júli 17, 2018
    malor, janusz, AmegA és 8 mások kedvelik ezt.
  2. kuchi

kuchi Legenda

Tag:
    Jan 23, 2012
    Kedvelik:
    5,489
    Hely:
    Rust.Nemetorszäg.
    ???Na akkor megis lesz naplo?

Szabó Henrik kedveli.
  3. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    No igen,kezdhetném így is ezt az új de még is meglepő naplót.És hogy miért is ?
    Szinte mindenkiben tudatosult már hogy az idei 2018.as akváriumomat nem kívánom naplózni,ennek több oka is van,volt.
    Azt azért tudni kell hogy vívódtam eleget ezen a téren,és sokat és sokszor átgondoltam a dolgokat így remélem mindenki nagy örömére csak lesz napló az akváriumról.
    Ezt főként azért teszem mert régóta fórumozom és sokat tanultam innen a nagy öregektől és persze a mostani "generációtól" is.Nem tehetem meg magammal szemben és a közösséggel szemben sem azt hogy a tapasztalatot nem adom tovább és ezzel nem segítek a hobbi fejlődésében terjedésében.
    Előjáróban annyit hogy részletfotók mindig lesznek majd és a különböző változásokról is igyekszem beszámolni nektek.
    Ezt is mint az előző akváriumokat is nem kifejezetten verseny akváriumnak építem,persze később ez lesz a cél de nem nagyon nézegetek aranymetszéseket sem arányokat(kizárólag a növények esetében) így a végleges kép mindig minden esetben folyamatosan alakul ki.
    Idén ismét fás köves elrendezést építettem,nem éreztem azt a tudást még magamban ami egy igazán ütősköves akváriumhoz kell így a biztosabb út felé mentem.
    Ami igazából nem is a biztosabb mert idén több szempontból is szerettem volna eltérőt építeni.Ez leginkább az egyedi kövek beszerzésével kezdődött és igazából az egész elképzelés erre alapozódott.Aztán jöttek a megint csak gyűjtött fák amik alakja és formája már el is indította a fejemben a végleges verziót.

Technikai oldalról semmi nem változott az előző akváriumhoz képest.
    Az akvárium még mindig 60 x 40 x 36 84 liter opti
    A szűrés még mindig : Tetra Ex 800 plus
    A világítás még mindig : Chihiros led A601 2 db
    A co2 még mindig a 2 kg tűzoltó palackról jön a reduktor már Oxy turbo
    Tápozás még mindig TF plant család + porból kevert foszfát
    Kövek : Jáde kőként vettem de fogalmam sincs pontosan milyen kövek is ezek.
    Fák : szokásos gyűjtögetős
    Talaj : ISTA plant soil 9 liter + emelésnek és ide oda átmosott Amazonia
    Táptalaj : SERA és DENNERLE keveréke

Az építés szokás szerint a szétszedéssel kezdődött,ennél leginkább az állatok kifogása vitte az időt.Maga a hardscape gyorsan ment,és az ültetés is relatív hamar befejeződött.Azt azért elmondanám hogy szinte 85 % ban minden vissza tudtam ültetni így az akvárium így bő két héttel az indulás után már majdnem készen is van.
    Na jó azért finomítok még rajta.Az idei évi TAC 1 helyért kapott rengetek nyereményből is sokat hasznosítottam,de azért az Eheim Prof 3 as szűrőt 1075 liter forgatással még a gyári dobozában pihentetem.
    Az elején a baci kultúrától kicsit még ködösödött a víz de ez pár nap alatt lement és már azért már át lehet látni rajta.A növények szépen megtalálták a helyüket,egyedül a pogostemon H. olvadt el a több növény túlélte az ültetéseket.Sok BUCE is volt a nyereményben amit ezúton is köszönök.Ezeket az anubiasokkal karöltve helyezgettem be.Arra idén nagyon ügyeltem hogy kapjak egy nagy mohakupacot a végén,így a mohák most másodhegedűsök a játékban.
    A növénylista nagy vonalakban :

Vesicularia Dubyana Christmas
    Taxiphyllum barbieri moha
    Eleocharis parvula
    Micranthemum spec. ´Montecarlo'
    Marsilea hirsuta
    Anubias nana petit
    Bucephalandra spec. 8 féle
    Riccardia chamedryfolia
    Rotala macrandra 'Red Mini'
    Eleocharis parvula mini
    Fissidens Fontanus mini és normál
    Rotala Bonsai
    Myriophyllum matogrossense
    hygrophila 'araguaia
    rotala vietnam hra
    Glossostigma elatinoides
    Hydrocotyle T.
    Alternanthera reineckii mini
    Microsorum Pteropus Windelov
    Bolbitis heudelotti
    Myriophyllum Tuberculatum
    Blyxa japonica
    Hemmianthus micranthemoides
    Lilaeopsis brasiliensis
    Ranunculus Inundatus

Ha valami kimaradt volna akkor pótolom

Képeket is dobok fel az építésről a következő posztban.

4. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Képek :
    07889a4eca9d4daad3a1736d9a46739e-.

be03ad74652855450f4b5dcbff04cf0f-.

23a46555e5b2ea39f04ccebb63e7eb97-.

Ezek voltak a bontás képei.

AmegA, Evereka, viktorlantos és 5 mások kedvelik ezt.
  5. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    És ezek már a részletek 28083fb98a42258314ae5fa449b86c3e. 88a2f17e6c5495f294d279a14f4ceef9. 320997007ecdcf6dd4e83ea9fb0f3c39. 19241f47d8e349d220e63303039c9b07. e8e1eb9b27f6af5e96c90eb955bb13de. 0cea309a1c92c0774e2878beeb770b97. 77f8ea4fed1f726dfe0a40056a265df8. a670467cdb322b0985aecfd0d8a14b0d.

Gáncs Péter, AmegA, Evereka és 14 mások kedvelik ezt.
  6. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    7,984
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    A részletekből nem tűnik annyira mohásnak, mint írod. Ez persze nem hátrány :)
    Tényleg eléggé buja már, sűrűsödésre itt már nem nagyon lehet szükség, legfeljebb összeérésre.
    Mit gondolsz, az előző akváriumod képest ez hogy sikerült? Tudom, hogy ez mindig relatív és nehéz összehasonlítani, de kíváncsi vagyok a megelégedettséged fokára :)
    Ha az Eheimet meg akarod tartani, én már most hadirendbe fognám és a Tetrát pár hét múlva kiiktatnám... bár szűrőanyag átpakolással talán nincs is szükség az átmenetre.
    Sterilizálót használsz most? Netán sikerült az algamentes indítás enélkül is?
    Sok sikert a versenyeken, mi biztosan nem fogunk csalódni ;) (y)

Szabó Henrik és keszalvo kedvelik.
  7. Zuzmi

Zuzmi VIP kertész

Tag:
    Szept 8, 2017
    Kedvelik:
    3,749
    Hely:
    Százhalombatta
    Ugy orulok, hogy meggondoltad magad.:LOL: Ez nekunk halandoknak nagyon sokat jelent! Csodaszep, izgalmas. Varom a folytatast!

8. star67

star67 Legenda

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    5,666
    Hely:
    Budapest, 11.kerület
    Ezek a fotók is kifogástalanok.
    Te is a fényképezés szerelmese lettél, mint @Evereka vagy Te mindig is ilyen szuper képeket lőttél?

Nagyon várom az újabb sorozatot.

Szabó Henrik kedveli.
  9. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Na pont ez a lényeg hogy en legyen egy mohakupac a végén :D

Érdekes dolog ez mert az előzőben más részletek tettszettek,de ez valahogy még egy fokkal jobban bejön persze majd 2 hónap múlva is kérdezz rá.
    Ha az Eheimet meg akarod tartani, én már most hadirendbe fognám és a Tetrát pár hét múlva kiiktatnám... bár szűrőanyag átpakolással talán nincs is szükség az átmenetre.
    Egyenlőre még pihen,áramlásbeli gondjaim az építmény miatt nem lesznek sokkal szellősebbre építettem mint az előzőt.

Megy a doki de nélküle is meglennék :rolleyes:

Köszönöm !

Szabó Henrik kedveli.
  10. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Köszi Csilla és a poén hogy ezek a képek telefonosak :D,a részleteket szeretem mágletni a nagy egészben,bár azért gépet még kellene hozzá újítani :)

Szabó Henrik és star67 kedvelik.
  11. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris Legenda

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,356
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Szabó Henrik és keszalvo kedvelik.
  12. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Üdv.
    Minden rendben halad egy kis barna alga van de olyan minimális hogy csak Én látom.
    A víz szépen letisztult,tápozással visszáltam egy kicsit nem kell rohanni.
    Megint hihetetlen de két hét telt el az indítás óta és már szinte minden a helyén van,a növények nőnek mint a gomba.
    Örülök hogy halgattam a józan eszemre és nem építettem be az előteret,a halak nagy örömére.
    Most egy sörrel a kezemben egy fárasztó nap után jó leülni az akvárium elé és csak úgy nézni ahogy minden él és lélegzik,mint a természetben,ezért imádom ezt a hobbit vagy is már inkább elhivatottságot
    58bf779aa69f73c6fa9b6198641412bc.

Szabó Henrik, Jopet, Luigi13 és 20 mások kedvelik ezt.
  13. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Sziasztok.
    Ez a meleg azért az akváriumon is érződik,pedig megy a venti de hát panel 4.emelt
    Egy kis barna alga van a jobb sarokban meg egy kis zöld por ment rá a fákra,bár ez nem zavar mert így még természetesebbnek hatnak.
    Minden növény növekszik kik lassabban kik gyorsabban.Kerültek be új fák is a részleteket erősítve,illetve bekerült az ADA colorado dekor homok is szintén az egyszínűség megtörésére.
    Bár így lassan 4 hetesen már szinte más szemében készen van az akvárium,az Én szememben még korántsem sincs 100% os formában azt majd olyan szeptember vége felé éri el.
    Sokat nézegetem esténként és bár volt olyan akváriumom amik hasonlítottak egymásra ebben nem látom az előzőt,inkább letisztultabbnak, fejletebbnek érzem pontosabb és részletesebb növényválasztással,jobb mélységgel.
    Az idő meg majd eldönti hova fejlődik.
    Telós képet hoztam.
    88e8159abc8fa39506edc5d545f161a9.

14. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Szép estét.
    Annak ellenére hogy meleg van az akvárium hozza azt a formát amit kitaláltam neki.Pici apró finomítgatások azért még vannak,és még elképzelhető hogy kettő féle növény még bekerül.
    Vannak azok a pillanatok főleg egy ilyen förumbúvárnak mint Én amikor nehéz megállni hogy megmutassam nagyban totál képpel nektek.
    Páran már látták a totál képet,főleg azért hogy véleményezzék és ötleteket adjanak.
    A halak is jól be pirosodtak,jól hozzák a növények kövek fák kontrasztot.
    Érdekes mert eddig minden építésem jobban tetszett mint az előző és ezzel így vagyok most is,annak ellenére hogy minden nap elmegyek mellette,este azért leülök egy sörrel a kezemben és elnézegetem,és rácsodálkozom a világ dolgaira.Már csak ezért is megéri mindenkinek egy növényes akváriumot csinálnia,mindegy is ha nem versenyre készül a lényeg hogy ott legyen,lásd a benne rejlő szépséget.

db42779a78284852179394b976d25ffd. 329e036ea577143917e503c3764648e0. 6d9a2d7e0e8d517b98690c3526c3c736.

Piga, star67, Szépe Kálmán és 14 mások kedvelik ezt.
  15. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Sziasztok.
    Jó unalmas ez a napló hisz nem történik semmi.Vagy is a növények nőnek a fákon megragadó kisebb zöld poralga is kopóban van.A növényeken nem látok algát.A buce-k is lassan magukra találnak,a mini fissidens is növöget.A riccardia szokás szerint behisztizett
    Tettszik hogy színes az erdő sok a piros szín a zölddel harmonizálva pesze csak finoman.A fák sem tüntek el jól kiegészítik a látványt.Nekem egyenlőre tettszik és még csak másfél hónapos,úgy hogy van időm finomítgatni.
    Most megint úgy vagyok hogy ez egy picit jobban tettszik mint az előzőek,pont a sok apró részlet miatt.
    Hoztam képeket is.

ec5367c0afc3ff5f97ba3d76cd91e35e. d1da7f733f8cea3175ab65c602d90012. 431b34748e2b52e34eb3e13cf00287df.

xman, ZaCK, star67 és 10 mások kedvelik ezt.
  16. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,290
    Hely:
    Budapest, XI ker.
  17. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Nem fissi,csak nem tetszett a kopasz rész és sima mezei erdei mohával beborítottam.A titok hogy jól ki kell mosni elötte hogy csak a moha pamacs maradjon.

SMAdrián kedveli.
  18. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,290
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    De nem csillagmoha, szálkás zöldhúr (Sagina subulata)?

19. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,290
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    Akartam kérdezni hogy nem akarod e kipróbálni ezt DSCF8864.JPG , mert tudnék adni belőle egy kicsit, de mintha úgy láttam hogy a gömbödön van ilyen.

20. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    14,335
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Üdv.
    Az akvárium folyamatosan változik,modhatnám úgy is finomodik a látkép.A növények helyei és összetétele is folyamatos változásban van,a fő cél ugye a harmónia.
    Az biztos hogy mióta kertészkedem ez az akvárium készült el a leghamarabb és ebben van most jelenleg a legtöbb növény is 26+ na meg a legtöbb fa is
    Sok apróbb fa azért még kelleni fog főleg vékonyabbak a finomítások miatt.
    Egy telefonos képet hoztam azért.
    c6a08c7679ff88d9574d97988f62a473.

xman, Joci01.14, evavigh és 20 mások kedvelik ezt.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése