• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Mysterious

BlackOut end!
Növények megnyúltak, kicsit megfakultak, az alga pedig eltűnt. Minden oké. A későbbiekben jobban odafigyelek, hogy ne keverjek fel mulmot, a mohák tisztítása közben. A szűrő fojtás nélkül megy.
Az Amano - k kihasználták a sötétséget és huncutkodtak egy kicsit. Az El Naturalos akvárium beszerzésekor eleve az volt a tervem, hogy megpróbálkozok az Amano - k szaporításával, így hát,akkor két 36 - os kockát rendeltem az üvegestől. Logemann módszerrel próbálkozok. A 46 literes nevelő akvárium bekerült a szekrénybe, és napi 12 órában algásodás a feladata. A Black Out végén fedeztem fel a petés Amano - t, tehát van kb 2,5 - 3 hetem algásítani. Egyéb kellékek beszerzés alatt.

Sajnos a nagy nehézségek árán beszerzett Bohóccsukák és Endlerek nálam döntöttek a törzsfejlődés mellett, de nem volt hosszú a szárazföldi életük.
Ahogy olvastam, többeknek sikerült szaporítaniuk a Galaxykat, ők láthatóan nagyon jól érzik magukat, még a kezdeti félősségük is elmúlt. Van valamilyen vízparaméter, vagy hőmérséklet szint, ami búgató-porként hat rájuk?

A Racoon Tigerek mégsem tűntek el, csak bujkálósak, illetve a petés Blue Dreamek (amiket carbon Riliként vettem...) elengedték a petéket és itt - ott látni apróságokat.
A Hra - val és Butterfly Minivel kezdenem kell valamit, mert nem akarnak úgy fejlődni ahogyan kellene. Kevés lehet a 6,5 óra világítás?
Első körben arra gondoltam, hogy a jelenleg két hátsó sarokban található Hra - t átraknám az egyik oldalra, hogy csak az egyik oldalon legyen szenvedés, a másik oldalra pedig átemelnék valamit az El Natural - ból. (Lindernia rotundifolia vagy Myriophyllum Matogrossense)
 
Nem látványos, de az elmúlt pár napban a különböző igazításokkal és karbantartással legalább 6+ órát eltöltöttem. :D
20200323_173719.jpg
Végre sikerült a moha nyírásra megfelelő módszert találnom. Azt több helyen láttam, hogy a moha nyírása közben az olló mellett egy csővel szívják a vizet. Ez sajnos itt nem játszott, mert kb. 1,5cm - re van a moha a vízfelszíntől. A megoldás az lett, hogy a szívó ágat megtoldottam egy csővel és így az összes levágott moha a szűrőben landolt, a vízszint pedig nem csökkent. A nyírás után nyilván szükséges volt egy szűrő takarítás, de az gyorsan megy.

Több növény áthelyezés is volt, de a leglényegesebb, hogy az összes Butterfly Mini - t és Hra - t kiszedtem. A Hra - t leválogattam és kb 25-35 egészséges szálat vissza ültettem a bal oldalra. Az El Natural - ból kikerült a Lindernia rotundifolia nagy része és őt ültettem jobb oldalra.
A Butterfly és a maradék Hra pedig bekerült az El Naturalba. Nagyon érdekes, hogy az előző metszés Hra - ból ültettem a kicsi kockába és ott sokkal szebben fejlődik, mint a High-Tech - ben. A fő különbségnek a táptalaj mennyiségét látom az El Natural javára, más paraméterekben nem gondolnám, hogy erősebb a nagy akvánál. Nem gyorsabban, de sokkal szebbnek és egészségesnek néz ki a Rotala. Kíváncsi leszek, hogy a Butterfly is feléled - e.
Hosszútávon a cél, hogy a fán lévő mohát Riccardia - ra cseréljem majd. A kis leveleinek sokkal jobb az aránya, ehhez a scape - hez szerintem, mint a karácsony mohának.

A rengeteg fa miatt a 100ml - s Purigent kb. 6 hetente regenerálni kellett az elején és ez így nem volt túl hatékony, ezért beszereztem még 100ml és amíg az egyik adag regenerálás és tisztítás alatt van addig a másik teszi a dolgát a szűrőben.

A két akva nyírása után kb. másfél liter vegyes növény került a ki. Sajnáltam őket kidobni, de a jelenlegi helyzetben nem kívántam se postázni, se személyesen átadni.

A harmadik tank is pöfög a szekrényben. (a munka nagy részét ezen scape kialakítása vitte el :LOL:) A leírás alapján nem kéne porlasztót használni, de annyira hangos úgy a vízcsobogása, hogy kb. a szomszéd szobában is kibírhatatlan. Sajnos algának még nyomát sem látom az üvegen, de van még kb két hete neki.
20200323_181433.jpg
Kösz, hogy benéztél!
Szép estét mindenkinek.
 
Utoljára módosított:
20200330_180122.jpg
Az újraültetés után összekapta magát a Hra és hozza az elvárt formát. Valószínű, hogy túl sűrűn volt eredetileg.

A hétvégén, át akartam rakni a petés Amano - t a szaporító medencébe, mert most lesz 4 hetes. Minden nap árgus szemel figyelem, hogy nem eresztette - e el őket és ma azt látom, hogy még egy Amano megpetésedett...

Mi alapján tudom eldönteni, hogy melyikükben érettebbek a peték, melyikük az amelyik hamarosan elereszti?

*szerk.: elszámoltam, még csak 3 hetes így a jövő héten kell átrakni
 
View attachment 89831


A hétvégén, át akartam rakni a petés Amano - t a szaporító medencébe, mert most lesz 4 hetes. Minden nap árgus szemel figyelem, hogy nem eresztette - e el őket és ma azt látom, hogy még egy Amano megpetésedett...

Mi alapján tudom eldönteni, hogy melyikükben érettebbek a peték, melyikük az amelyik hamarosan elereszti?

*szerk.: elszámoltam, még csak 3 hetes így a jövő héten kell átrakni
Itt minden erre vonatkozó fontos infót megtalálsz.
 
Itt minden erre vonatkozó fontos infót megtalálsz.

Ezen már nagyjából átrágtam magam. ;)
A kérdés inkább az, hogy a két petés Amano között van kb 15 nap különbség és miből ismerem meg azt amelyikben érettebbek a peték. Amúgy az lesz a tuti, ha mindkettő átkerül majd a szaporító medencébe.
 
Amikor már olyan, mint a sötét, tömény tejbegríz, akkor lassan elengedi őket. Nem túl tudományos tudom, de én erről tudtam megállapítani, illetve az elengedés előtt pár nappal a halaim már üldözték őket, mert ők érezték, hamarosan jön a finom élő eleség.
A témában @Spexxy itt az aduász, talán ő tud majd segíteni neked.
 
Amikor már olyan, mint a sötét, tömény tejbegríz, akkor lassan elengedi őket. Nem túl tudományos tudom, de én erről tudtam megállapítani, illetve az elengedés előtt pár nappal a halaim már üldözték őket, mert ők érezték, hamarosan jön a finom élő eleség.
A témában @Spexxy itt az aduász, talán ő tud majd segíteni neked.
Köszi. :giggle:
Kifogni lesz még kalandos mutatvány.
 
Csütörtök hajnalban elutaztam és ma délután értem haza. Mostanra az egyik Amano eleresztette a lárvákat (csütörtök hajnalban még petés volt). De nem látok egyet sem a vízben, ami elég koszos és algás. Két garnéla van az üvegben, mert nem tudtam melyik lett előbb petés. Előfordulhat, hogy ketten felfalták az összes lárvát az elmúlt 36 órában?
20200410_175058.jpg
 
Csütörtök hajnalban elutaztam és ma délután értem haza. Mostanra az egyik Amano eleresztette a lárvákat (csütörtök hajnalban még petés volt). De nem látok egyet sem a vízben, ami elég koszos és algás. Két garnéla van az üvegben, mert nem tudtam melyik lett előbb petés. Előfordulhat, hogy ketten felfalták az összes lárvát az elmúlt 36 órában?
Biztos megettek oket, mivel azok nem maradnak eletben csak kb. 2 napig edesvizben, a lehullottakat meg osszeszedegetik.
 
Este, ha egy elemlámpával az egyik sarokba világítasz, a kis lárvák, ha van benne élő, akkor odagyűlnek.
Amúgy a felnőttek nem bírják sokáig a lárváknak alkalmas medencében, a lárvák meg elpusztulnak 1-2 nap alatt a felnőtteknek alkalmas vízben.
 
Biztos megettek oket, mivel azok nem maradnak eletben csak kb. 2 napig edesvizben, a lehullottakat meg osszeszedegetik.
Azért vannak külön akváriumban, hogy az elengedés után fel tudjam sózni a vizet.
Nem gondoltam, hogy ennyi időre sem tudom itt hagyni őket.

Este, ha egy elemlámpával az egyik sarokba világítasz, a kis lárvák, ha van benne élő, akkor odagyűlnek.
Amúgy a felnőttek nem bírják sokáig a lárváknak alkalmas medencében, a lárvák meg elpusztulnak 1-2 nap alatt a felnőtteknek alkalmas vízben.
A felsózás előtt nyilván kiveszem az anya Amanokat.
 
Este, ha egy elemlámpával az egyik sarokba világítasz, a kis lárvák, ha van benne élő, akkor odagyűlnek.
Amúgy a felnőttek nem bírják sokáig a lárváknak alkalmas medencében, a lárvák meg elpusztulnak 1-2 nap alatt a felnőtteknek alkalmas vízben.
Szerintem, ha akkor kezded felsózni, amikor a lárvákat berakod, az már késő.
Egy teljesen beállt, full algás akvárium a nyerő, különben esélytelen lesz a dolog.
@Spexxy te mit javasolsz?
Ez a leírás alapján írtam:
 
Este, ha egy elemlámpával az egyik sarokba világítasz, a kis lárvák, ha van benne élő, akkor odagyűlnek.
Amúgy a felnőttek nem bírják sokáig a lárváknak alkalmas medencében, a lárvák meg elpusztulnak 1-2 nap alatt a felnőtteknek alkalmas vízben.

Bejött a lámpás trükk. Sikerült kiszúrni párat, de nincs olyan hatalmas mennyiség belőlük (vagy csak én nem láttam)
Nem tudom folytassam - e, a következő lépéssel, vagy várjam meg a másik mamát, hátha ő többet enged el.
 
Back
Oldal tetejére