• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Mysterious

A LEÍRÁS szerint kb. 45 nap után lehet őket áthelyezni édesvízbe (persze csak ha átalakultak addigra), de már a 25. nap környékén elkezdődik az átalakulás, amin a 35-40. napig elvileg már az összes lárva átesik. De amelyik eddig eljut, azzal már biztos nem lesz gond.
 
Utoljára módosított:
Napjainkban:
20200519_212431.jpg
Jó rég posztoltam a napló fő akváriumáról. Jelenleg a növények hatalom átvételre készülnek. Kialakultak nagyon sötét helyek a belső részeken. A Fissi - t találja meg néha a fonal ,de vele már egészen összebarátkoztunk, azon gondolkozom, hogy felírom a növénylistára is.
Rejtélyes módon a 13+4 fős Galaxy csapat 8 egyedre apadt. Kb 2 hetente el-el tünedezik 1-1 példány, de ez igaz a Coryk - ra is. Ők kb. ketten maradtak a 8-ból. Az Otok és a palacsinta algázók közül is 1-1 db az örök halászmezőkre távozott. Nem tudom, hogy mi lehet az oka a halfogyatkozásnak. Heti két etetés lehet kevés nekik?
A Racoon tigerek és a Blue Dreamek szaporodnak szépen, illetve az Amanok is folyamatosan petésednek.

Jelenleg a PH - m stabilan 7.2; KH fix 4,5; GH: 6-8 között. Ezen feltételek mellett tudnék CRS - eket tartani?

Amano projekt: Az Amano babák közül 1db - ot láttam átalakultan, a többiek sajnos eltűntek. Elsődleges hiba amit elkövettem az a túletetés volt szerintem. Lesz még egy próbálkozás, akkor majd jobban figyelek erre.
 
Szia!
Lassan egy hónapja semmi újabb hír az akvárium alakulásáról és az újabb amano tenyésztési kísérletről. Hogy haladsz?

Szia,

20200620_154342.jpg
Amano projekt esetében volt egy második indulás május közepe-vége felé. Nagyon jól indult, két nőstény is elengedett rengeteg lárvát. Cseréltem 80% vizet és az etetést a víztisztaság alapján lőttem be. A vízcserekor előkerült 5db átalakult Amano, amit beraktam az El Natural - ba. Az akvárium kikerült a szekrényből, így jobban lehetett követni a fejlődést. Szinte létszám csökkenés nélkül telt el 3 hét. Lassan vártam, hogy elkezdődhetnek az átalakulások, de 1-2 nap hirtelen eltűnt az összes. A tippem a hibámra, hogy az akvárium most közel volt az ablakhoz, amit volt hogy éjszakára nyitva-nyitva hagytam néha. Ilyenkor a vízhőmérséklet 20 fok körülire süllyedhetett. Ebből a szempontból jó a szekrényes megoldás, mert ott viszonylag fix a hőmérséklet.
A próbálkozást feladtam, mert nem igazán van megfelelő helyem ahova ezt az esztétikailag kifogásolható akváriumot raknám. Aztán szétszedéskor ebből is kikerült 2db átalakult kis garnéla, amit addig nem láttam.
Összesen 7db Amano - t sikerült a projektből összehozni, amik mind a normál 45-55 napos tengeri vizes időszak helyett kb 30-40 napot töltöttek a nevelő medencében. Mind a 7 az El Natural - ba került amiben egy Amano sincs (a 7 kicsin kívül). Pár hónap múlva kiderül, hogy valamelyik túlélte - e, ha megjelenik egye-egy nagyobb Amano az akváriumban. :) Az Amand lazacok, ha szemfülesek voltak, akkor jó eséllyel elkaphatták őket.

Az El Natural akvárium egy csoda. Egyetlen élőlény nem pusztult el az indulás óta. A növények majd kicsattannak. Karbantartási feladatok alig-alig vannak. Egészen más az energiaszintje, mint egy High-tech akváriumnak.

Végül, de nem utolsósorban a fő medence kálváriája képekben:
20200519_212431.jpg20200526_210640.jpg20200526_192457.jpg20200620_154255.jpg20200526_210602.jpg20200620_154423.jpg20200620_154803.jpg
PSX_20200620_145128.jpg

2019 decemberében lett megépítve a hardscape @keszalvo Viktor segítségével. Adott volt egy elképzelés ami megvalósításra került és Viktor segített megalkotni. Sajnos azonban a karbantartásokban elvéreztem. Nehéz volt az akváriumnak olyan állapotát fenntartani, ami nem túlnyírt, de még nem is dzsungeles. Voltak helyek ahol csak balkézzel tudtam dolgozni a fák miatt és nagyon esetlenül állt az olló abban kezemben. A mohával folyamatos volt a küzdés. Hol azért mert egyesével kellett kiszedegetni az MC - ből, volt amikor felszakadt vagy csak egyszerűen nem sikerült szép formára nyírni. A sok fa miatt ha etettem naponta-két naponta, akkor jött a fonal alga. Ha nem etettem elkezdtek fogyni a Galaxy - k. Volt olyan vasárnap délután, hogy 6 órát molyoltam a karbantartással és amikor végeztem, nem éreztem azt, hogy "hejj, de j ó lett". Ezért a rescape mellett döntöttem.
Ismét megkértem Viktort, hogy segítsen be egy kicsit. :) Szóval a hardscape az én elképzelésem és a Viktor keze munkája. Ismételten köszönöm @keszalvo!

Bár erre az elrendezésre nem illik a napló neve, de ha nem muszáj, nem feltétlen nyitnék új naplót.
A technika változatlan, a tápozás is. Egyedül a TF carbo - ról váltok Excel - re.
A növénylista természetes megújul.
Erről egyenlőre csak annyit, hogy a Vivipara hátfal fogja dominálni a hardscape mellett az akvárium hangulatát.
 
Utoljára módosított:
Szia,

View attachment 93032
Amano projekt esetében volt egy második indulás május közepe-vége felé. Nagyon jól indult, két nőstény is elengedett rengeteg lárvát. Cseréltem 80% vizet és az etetést a víztisztaság alapján lőttem be. A vízcserekor előkerült 5db átalakult Amano, amit beraktam az El Natural - ba. Az akvárium kikerült a szekrényből, így jobban lehetett követni a fejlődést. Szinte létszám csökkenés nélkül telt el 3 hét. Lassan vártam, hogy elkezdődhetnek az átalakulások, de 1-2 nap hirtelen eltűnt az összes. A tippem a hibámra, hogy az akvárium most közel volt az ablakhoz, amit volt hogy éjszakára nyitva-nyitva hagytam néha. Ilyenkor a vízhőmérséklet 20 fok körülire süllyedhetett. Ebből a szempontból jó a szekrényes megoldás, mert ott viszonylag fix a hőmérséklet.
A próbálkozást feladtam, mert nem igazán van megfelelő helyem ahova ezt az esztétikailag kifogásolható akváriumot raknám. Aztán szétszedéskor ebből is kikerült 2db átalakult kis garnéla, amit addig nem láttam.
Összesen 7db Amano - t sikerült a projektből összehozni, amik mind a normál 45-55 napos tengeri vizes időszak helyett kb 30-40 napot töltöttek a nevelő medencében. Mind a 7 az El Natural - ba került amiben egy Amano sincs (a 7 kicsin kívül). Pár hónap múlva kiderül, hogy valamelyik túlélte - e, ha megjelenik egye-egy nagyobb Amano az akváriumban. :) Az Amand lazacok, ha szemfülesek voltak, akkor jó eséllyel elkaphatták őket.

Az El Natural akvárium egy csoda. Egyetlen élőlény nem pusztult el az indulás óta. A növények majd kicsattannak. Karbantartási feladatok alig-alig vannak. Egészen más az energiaszintje, mint egy High-tech akváriumnak.

Végül, de nem utolsósorban a fő medence kálváriája képekben:
View attachment 93027View attachment 93030View attachment 93028View attachment 93031View attachment 93029View attachment 93033View attachment 93034
View attachment 93036

2019 decemberében lett megépítve a hardscape @keszalvo Viktor segítségével. Adott volt egy elképzelés ami megvalósításra került és Viktor segített megalkotni. Sajnos azonban a karbantartásokban elvéreztem. Nehéz volt az akváriumnak olyan állapotát fenntartani, ami nem túlnyírt, de még nem is dzsungeles. Voltak helyek ahol csak balkézzel tudtam dolgozni a fák miatt és nagyon esetlenül állt az olló abban kezemben. A mohával folyamatos volt a küzdés. Hol azért mert egyesével kellett kiszedegetni az MC - ből, volt amikor felszakadt vagy csak egyszerűen nem sikerült szép formára nyírni. A sok fa miatt ha etettem naponta-két naponta, akkor jött a fonal alga. Ha nem etettem elkezdtek fogyni a Galaxy - k. Volt olyan vasárnap délután, hogy 6 órát molyoltam a karbantartással és amikor végeztem, nem éreztem azt, hogy "hejj, de j ó lett". Ezért a rescape mellett döntöttem.
Ismét megkértem Viktort, hogy segítsen be egy kicsit. :) Szóval a hardscape az én elképzelésem és a Viktor keze munkája. Ismételten köszönöm @keszalvo!

Bár erre az elrendezésre nem illik a napló neve, de ha nem muszáj, nem feltétlen nyitnék új naplót.
A technika változatlan, a tápozás is. Egyedül a TF carbo - ról váltok Excel - re.
A növénylista természetes megújul.
Erről egyenlőre csak annyit, hogy a Vivipara hátfal fogja dominálni a hardscape mellett az akvárium hangulatát.
Ismét köszi Márk hogy építhettem,azt mondjuk el hogy kb 2 óra volt az építés,ami szintidőben sem rossz. Megint ezt is elfogadnám itthon 👍👏
 
Pont ma egy hónapos:
PSX_20200723_202826.jpg
Az indulás teljesen zökkenő mentes volt. A fény belövésével kellett legtöbbet játszanom. Először 35% - on ment (kb 5.000 lumen), de úgy éreztem mivel akkor nem jött alga, hogy tekerhetek feljebb kicsit, hogy meggyorsítsam a növények növekedését. Főként a parvula indult be lassan. 45% - ra (kb 6.400 lumen) állítva hirtelen belepett a zöld pont. Most 30% - al (kb 4.300 lumen) megy és látható némi fejlődése a gyepnek.
Kb 3. héten mértem, akkor erős vas és foszfát hiányom van amit most külön tápozással pótolok. 3ml TF Planter és 3ml TF Macro megy naponta, amit 3ml Excel - el egészítek ki. Sajnos a tudatlanságom miatt nem lett egységes a halfauna. Azt hittem, hogy a Hengeli és Espei razbóra egy és ugyanaz. Hát nem... Még a GA honlapján is a Hengelinél egy Espei képe van fent. Árnyalat különbség van a két hal között és amikor egymás mellett vannak elég feltűnő. 20db - ot szerettem volna, de egyik boltban sem volt annyi így megvettem két helyről.
Az alábbi lett az élővilág:
12db Hengeli
5db Espei
2db Galaxy (az előző tankból csak ők élték túl a koplalást)
8db Yunnanilus cruciatus
1db Pygmi Cory(az előző tankból)
10db Otocinclus
10db Amano
12db CRS

Rengeteg Racoon és Blu Dream garnéla

Így utólag az Espei banda lenne a legjobb, de most már így marad.
 
Nekem abszolút bejövősek az ilyen minimalistább stílusú akvák is.:love:
Az a csíkos yunnanilus banda meg mindig is őrülten tetszett, csak nálam sajnos túl nagyok 40 literbe.

Reméljük, hamarosan már rengeteg amano is lesz a listádon.;)
 
Nekem abszolút bejövősek az ilyen minimalistább stílusú akvák is.:love:
Az a csíkos yunnanilus banda meg mindig is őrülten tetszett, csak nálam sajnos túl nagyok 40 literbe.

Reméljük, hamarosan már rengeteg amano is lesz a listádon.;)

Hihetetlen jópofa halak. Etetéskor a kis buták megpróbálják elhajtani a razbórákat, de mivel nincsenek elegen mindig az a vége, hogy a razbórák szedik össze a kaja 95% - át nekik meg marad a garnéla táp. :D
Amúgy általában csak este és etetéskor aktívak igazán. Aki teheti, annak érdemes egy próbát tenni velük. :)
 
20200910_205246.jpg
Jó rég posztoltam. Az elmúlt másfél hónapban a fő küzdelem a por és az ecset algával történt, illetve volt egy nagyobb átalakítás is. Az algára a megoldást a víz hűtésében leltem meg. GA egyik videójában volt szinte minden elemzett akváriumnál siri-biri a vízhőfok miatt. Dupla 14es venti kb 4-5 fokot tudott hűteni. Sikerült a vizet 22 fok körülire csökkenteni, illetve bekerült egy marék süncsiga. Ezek után az alga erősen visszaszorult. Az átalakítás része volt a kavicsos út kialakítása is. Egyenlőre még túlságosan hangsúlyos, de majd a növények fejlődésével reményeim szerint ez még alakul. A hátsó szekcióban terasz került kiállításra, ami majd az MC erősödésével válik láthatóvá.
 
Nekem úgy telepakolták a köveket és a növényeket a 20as nanoban, hogy nem is tudom, mit kezdjek vele... Tök stabilan rajta vannak mindenen.
 
Back
Oldal tetejére