• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The little green forest!

Iszonyat jó lett mester!
Köszi!De a mester az elég túlzó!
Hasonló scapen gondolkodok én is hetek óta. Nagyon bejön ez a stílus!
Nekem most ez a kedvencem,erdős fás részlet,élőben sokkal jobban átjön az egész!
Középre bekerült egy kavics előre. Nélküle jobb volt, hogy a világos homok látszódott.
Nem is volt bent homok!Nekem se tetszik a kavicsos közép út!
Az eleocharis parvula nem nagyon sűrűsödik.
Lehet,hogy meg kéne ültetnem hozza!Amúgy direkt hosszú szálú növényt akartam előre,ami mögött kikandikálnak a kisebb levelű növények,így a térhatást is tudom kicsit növelni.
Vagy direkt ritkítod ilyen vadasra?
Igen!Ilyen a termeszét!
CO2 rendben van?
Ra tekerek egy kicsit!A hc csak be van teve egy köre,nincs elültetve,idő kell meg neki!
Szerintem nincs gond azzal a kővel elöl, csak mohásítani kellene!
Melyik köre gondolsz Csilla?
 
Nem is volt bent homok!Nekem se tetszik a kavicsos közép út!

Öh, lehet félreérthető voltam. Nekem pont, hogy hiányzik.
Lehet csak a két akvárium eltérő világítása miatt, de a felsőn a kis kavics rész középen adott egy extra mélységet az egésznek. Megtörte a dekorfás, növényes részt. Pont jó volt, hogy csak elől volt ilyen és nem teljes mélységében hasította ketté a layoutot.
Viszont a lenti képen eltűnt ez a kis világos folt. És az egész layout összefolyt.

Neked a második kép jobban tetszik?

40283126031_fbf69f889a_h-jpg.jpg

38713240240_5ae1b7ca4a_h-jpg.jpg
 
Neked a második kép jobban tetszik?
Nem,abszolúte nem tetszik!
Viszont a lenti képen eltűnt ez a kis világos folt. És az egész layout összefolyt.
Na akkor kicsit megvariáltam!
A mai délután,megnyírtam az előteret,kiszedtem a patak meder-nel lévő ágakat,egyelőre pihentetem ezt a sok gyökeret!
Került be a nagyból egy kis Mini fissi,+Mini Anubias(pangoloino),lehet,hogy a többi Petit kikerül,túl nagy levelűek(?).
Kikerült a front üvegnél lévő kő+a nagyobb gyökér,így kicsit jobban látni az előteret!
26703388078_51f34434a8_h.jpg
 
Nem,abszolúte nem tetszik!

Na akkor kicsit megvariáltam!
A mai délután,megnyírtam az előteret,kiszedtem a patak meder-nel lévő ágakat,egyelőre pihentetem ezt a sok gyökeret!
Került be a nagyból egy kis Mini fissi,+Mini Anubias(pangoloino),lehet,hogy a többi Petit kikerül,túl nagy levelűek(?).
Kikerült a front üvegnél lévő kő+a nagyobb gyökér,így kicsit jobban látni az előteret!
View attachment 50356
Ott van igy nagyon! fasza lett (y) kicsit megakad a szem azon a nanän ott jobb oldalon..
 
Nem kötözködésből, mert én ezred ilyen jót sem tudnék soha összerakni, de a jobb alsó sarokban a diffinél túl hangsúlyos lett a “bográcstartó ágacska”. Neked tetszik így vagy majd benövi valami?
 
Alakul ez barátom,sokkal jobb így a fotózásra meg majd berakod a kisebb gyökereket.
Nekem adja a mélységérzetet is [emoji106][emoji108][emoji122]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Ha megengedsz egy kommentet.

Értem, hogy miért vetted ki a gyökereket. Kicsit talán kusza volt, bár a szemnek kellően csapda volt, hogy hosszabb ideig próbáld értelmezni mit látsz. Melyik kis gyökér merre fut stb. Ez a játék jó. Ha nincsenek ilyenek és túl egyértelmű a layout, akkor a szemed hamar végez vele. Gyorsan belefutsz a korlátokba és elkezded a gyengeségeket keresni a szemeddel.

Ezen a változaton eleinte fura volt a vastag gyökér középen és a szokásosnál több ágacska. De az előtte lévő világos dekor kavics folttal nagyon jó hangulata volt.
A gyökerek között míg kalandozott a szemed felseljlett a dekorkavics, de alig kivehetően. Emiatt a mélysége az akváriumnak picit megfoghatatlanabb volt.

A középen lévő ágacskák, gyökerek abban is sokat segítettek, hogy megtörjék a sok egyforma és egyenes faág és két részre osztott növény látványát.

Ezek az össze vissza ágak kicsit megtörték a szabályos berendezést. És egyből természetesebb lett a hangulata.

40283126031_fbf69f889a_h-jpg-jpg.jpg

Az új layout a gyökerek kikerülésével finomodott, de a dekorkavics, hogy végig látható mélységében kicsinyíti az akváriumot.
Rend van, de pont ez a rend az ami mesterkélté teszi a layoutot és elveszti a fenti természetes káosz hangulatát.

A rend miatt sok részlet előkerült a növényekben, az ösvény kidolgozottabb hatást kelt. De lehet a végeredményben egy szokásosabb / unalmasabb berendezés lesz, ami elveszti az egyediségét.

Ezeknél a homokos ösvényes akváriumoknál a leginkább zavaró, ha látod a végét az útnak / medernek. Mivel itt egy kis akváriumról van szó ez elég hamar bekövetkezik :)

Lehet mindkét látvány kidolgozva befotózva ugyanúgy körbejárja majd a netet, de egy picit még lehet érdemes lenne foglalkozni vele.

Szuper kis akvárium ez (y)

26703388078_51f34434a8_h-jpg.jpg
 
Ha megengedsz egy kommentet.
Megtisztelt!Söt...
Értem, hogy miért vetted ki a gyökereket
Csak ideiglenesen kerültek ki.
A gyökerek között míg kalandozott a szemed felseljlett a dekorkavics, de alig kivehetően. Emiatt a mélysége az akváriumnak picit megfoghatatlanabb volt.
Ezt mindenképp szeretnem az akváriumban megvalósítani!
Ezek az össze vissza ágak kicsit megtörték a szabályos berendezést. És egyből természetesebb lett a hangulata.
Ez a cél,egy természetes hangulatú erdős scape!
A rend miatt sok részlet előkerült a növényekben, az ösvény kidolgozottabb hatást kelt.
A túl steril ösvény engem is zavar!
Ezeknél a homokos ösvényes akváriumoknál a leginkább zavaró, ha látod a végét az útnak / medernek.
Azóta raktam be egy mini Fissis követ,de valahogy nem agyja!Erre meg varok ötleteket!
Köszi!
 
Az akváriummal nem sok minden történik!Heti egyszer vízcsere,tegnap megnyírtam a hátsó reszt!Semmi fazon nyírás,egyszerűen levágtam,ahogy értem!
Lenne egy ötletem,nem tudom mennyire lenne bejövős!A két oldalról kikapnám a hátsó 2-3 cm reszt,és beültetnem R-hara val!Szerintetek?Igaz akkor mar nem lenne Green forest,de talán dobna rajta vmit!
39095989310_17f7e38552_h.jpg
 
Back
Oldal tetejére