• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The little green forest!

Egy Eheim szekrény,60l akváriumnak való(60euroba került azt hiszem)!Folyamatosan javítgatom,remélem sikeres lesz!
Ohh, oké. Fali konzolnak néztem az egyik képen...
Sok sikert hozzá!
Én konzolokra tettem egy 54literest.
Még ott van. :)
 
Ma 2 hetes lett az új scape!Alga,egyenlőre elkerül,nem is varok nagy alga csatát,mert nem csak friss Amazoniaval indítottam!A heten kiszedtem a teljes előteret,kiegyenesítettem,mar amennyire tudtam.Megint nem hagytam elég helyet elöl,egy két helyen nehéz hozza férni!
26317193378_37488e66d5_h.jpg
A heten megjött a Ga-s növény rendelésem,felemás sikerrel!Érkezett 2db Myro Guyana,2 db Rotala Macranda mini,super red @keszalvo barátom ajánlására,igaz nem februárba kéne rendelni növényt(Sajna ö nem volt elültethető formában)2 db Rotala Hra.Persze ezek nem mind mentek be az akvaba,sajna nincs sok hely!
Igy néz ki a munka asztalom!
25318497567_cfdf3e0d40_h.jpg
Ma meg vettem Hc,amit a jobb ill a bal oldalra a köre,illetve a fa lábáról akarok majd lefuttatni,és érkezett meg Hydro Tripartia,aki a lyukak betömése lesz a szerepe!
Es egy vízcsere előtti kép!
28410027809_29fa0e3b54_h.jpg
A fauna-rol meg nem írtam!Ma érkezett 10db Sakura,ők hamar birtokba vettek a helyet!
A halak a korábbi scapebol maradt 2 db Otocinclus affinis,kb 20 db Boraras Urophthalmoides,es 3db Boraras brigittae(Őket nem volt szívem likvidálni).A
Az első heten 2 naponta, a második heten 3 naponta cseréltem vizet,kb 40%-ot Ro vízzel Ga Gh-val vissza sózva 120 ra!
https://akvakertesz.hu/threads/boraras-brigittae-zoeldsavos-toerperazbora.308/
https://akvakertesz.hu/threads/boraras-urophthalmoides.1698/
 
Ez megint nagyon jól sikerült kis berendezés. Jól mutat hozzá a kék átmenetes háttér is.

A növény mizériát közben ahogy látom kezelték a srácok.
Sajnos a futárszolgálatok meg a különböző országokban lévő alvállalkozóik nem foglalkoznak a fűtött helyen való tárolással.
Idén még nagyon kevés kárunk volt a hideg miatt, de ahogy nálad is látszik, időnként betalál. A zselés cuccok általánosságban rosszabbul viselik a fagyos vagy épp forró időjárást, mint cserepes társaik. Valamelyiknek meg se kottyan, de a többség elég rossz állapotban képes átvészelni egy pár napos hideg szállítást.
 
Ez megint nagyon jól sikerült kis berendezés.
Köszi!Nekem is bejön!
Jól mutat hozzá a kék átmenetes háttér is.
Sztem is jól áll neki!De milyen érdekes,a nagyra is raktam fel opál fóliát,ugyan azt a kék kartont,és semmi.A távolság a faltól mind a két helyen szinte ugyan az!Az Rgb a ludas(vagy a Matyi?):ROFLMAO::D
A növény mizériát közben ahogy látom kezelték a srácok.
Igen,remélem most sikeresebb lesz!Mondjuk a Pro razor mini se érkezett meg,csak a penge!:confused:Érdekes mert 2 nap alatt ideért a növény,de tényleg nem értem mert a Myro meg tökéletes állapotban volt!
 
Ha lehet savazni akkor megteszem.
Nekem elől bazi magas a talaj,így a mélységérzetemet is hazavágja.
Ebből míg nem növik be a növények szívnék le mindenképpen főleg középről kifelé haladva két oldalra.
Remélem sikerül majd belerakni azokat a növényeket amiket szerettél volna.[emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Na végre!Mar vártalak!

Engem is zavar,nagyon kevés a hely,de megoldható!
Ami késik nem mulik [emoji16]
Nincs kevés hely csak dagad kéz [emoji23][emoji23],tapasztalat [emoji21]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Na a múlt szombaton meg volta talaj leszívás!Nem sokat szívtam le,mert folyamatosan előre jött a talaj!Csináltam egy 80%-os vízcserét.Algásodásnak nyoma sincs!A Hc-t a két oldalara egyszerűen beraktam,takarni a lyukakat!A heten meg nem volt vízcsere,ma azt is megejtem!
A jelenlegi helyzet!Esténken nézegetem,jó kis hangulata van!
40283126031_fbf69f889a_h.jpg
 
Izgalmas lett, hogy középen ilyen kesze-kusza vékony ágakat használtál. Nagyon csini.
Már most megérdemelne egykipattintott fotót minden technika nélkül tiszta üveggel.

Tényleg szupi! (y)
 
Szupi (y) Nekem a fák elrendezése nem is annyira, de az ízléses növényesítésnek köszönhetően az összhatás nagyon bejön.
A Twinstar - porlasztó nélkül - nem irtja, hanem takarja az algát? :D
 
Izgalmas lett, hogy középen ilyen kesze-kusza vékony ágakat használtál. Nagyon csini.
Már most megérdemelne egykipattintott fotót minden technika nélkül tiszta üveggel.
Tényleg szupi! (y)
Tényleg mindig a dolgos hétköznapok(gyerek, egész nap a nyakamban)mindig ilyen GERONIMO fotó kerül fel a naplóba!Ígérem majd rakok fel jobb,tisztább szebb képet!
Nekem a fák elrendezése nem is annyira, de az ízléses növényesítésnek köszönhetően az összhatás nagyon bejön.
Sok növény meg nem is látszódik a háttérben!
A Twinstar - porlasztó nélkül - nem irtja, hanem takarja az algát? :D
A porlasztót,kivettem amíg a fotót csináltam,különben nem látnád a fel akváriumot!
 
Hat jó kis unalmas napló ez itt!Sajna nem tudok beszámolni semmi algásodásról(szerencsére). Tegnap vízcsere közben,gondoltam kitakarítom a szűrő csöveket,üveg dolgokat,erre eltörtem az üveg beszivot!:banghead::banghead:
Elő kerestem a régi Eheim szép zöld pipát(ami 17mm,tehát nem az a méret ami kéne,de megoldottam!) és össze raktam!be az autóba,vettem méretben passzoló műanyag zöld beszivot,közben megrendeltem az új üveg beszivot.röviden ennyi.Alga tényleg semmi,köszönhető az első naptól tolva a co2+tapokanak!A viz 20 fokos.Eszközöltem egy kis nyírást,mert a myro mar túlnőtte magát!Csináltam egy nem telos fotót!Mire elővettem a gépet,az összes hal elbujt,ilyet meg nem is csináltak!
Sztem 4 hétben vagyunk.:confused:
38713240240_5ae1b7ca4a_h.jpg
 
Most leltem rá a naplódra Patrik! Iszonyat jó lett mester! Hasonló scapen gondolkodok én is hetek óta. Nagyon bejön ez a stílus!
 
Középre bekerült egy kavics előre. Nélküle jobb volt, hogy a világos homok látszódott.

Az eleocharis parvula nem nagyon sűrűsödik. Vagy direkt ritkítod ilyen vadasra?

Amit még észrevettem, hogy a cuba a 2 héttel ezelőtti állapotokhoz képest gyengébb formát mutat (sárgul és nem erőteljes). CO2 rendben van?

Ne engedd el! Nagyon kellene egy top fotó róla a végén (y)
 
Back
Oldal tetejére