• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The little brother

Jézus,egy évtizede nem jártam itt :)

Minden rendben van a kicsikével,most nem lőttem teljeset,mert épp a hétvégén csaptam le a fissit kopaszra :D
Flame moha kikerült,mert nagyon hozta az algát :(
egy tenyérnyi riccardia ment át a nagy aksiba az új scapebe :)

de még így is maradt bőven benne :)

Ha már ennyire pózolt :)
DSCN3870.JPG

Jelenleg 3 generáció van ,ill most is van 2 petés mama :)
Sajnos egyszer csúnyán elintéztem egy állományt,volt 6-8 kicsi,majd sikerült egy elég brutál vízcserét csinálnom,amit nem nagyon honoráltak és abból a szériából mindössze 3 maradt meg :(pedig szépek lettek volna,mint ő pl :)

DSCN3880[1].JPG
De ez van,nem adom fel,azért szépen gyarapszunk,de nem kis kihívás ekkora méretben :)
 
Rég írtam ide sajnos,ami jó hír,hogy az akvárium üzemel,ami nem annyira,hogy a kicsik változó hatásfokkal nevelkednek fel !
Van hogy 10-12-ből 5-6 marad meg,de volt hogy csak 2 ! Pedig próbálok nagyon vigyázni,nagyok nem hullanak el,jelenleg olyan 25-30 fős lehet a csapat,de pontosan max akkor tudnám,ha kiszedném a fákat,mert a fissi meg a riccardia brutálisan nő,pedig se táp,és csak 11w van felette !
A riccardiaából már egy jó tenyérnyi átkerült a nagyba,de most is van legalább 2 tenyérnyi a fákon,2-3 cm vastagon :)
 
Egyre inkább úgy érzem,hogy ez az akva ebben a formában megfog szűnni :(
Sajnos nem úgy alakulnak a dolgok ahogy elterveztem !
Az állomány nem nagyon gyarapszik,alig marad valaki az éppen aktuális növendékekből,sajnos nem tudom az okát megfejteni,rendszeres vízcserék megvannak,vitamin,ásványok,minőségi kaja,130 tds víz szinte állandónak mondható,ph-6,5 .
Nem azt mondom,hogy nem éldegélnek el,mert nagyon elhullás nincs,havi 1-1 db,de szaporulat se nagyon,és a cél nem a vegetálás illetve a túlélés a cél !
Lehet,hogy inkább váltok valami kevésbé kényesebb fajtára,az biztos hogy az akvárium megmarad,a lakók ill. a berendezés változik majd !
 
Back
Oldal tetejére