• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás The little brother

Szász István

Főkertész
Sziasztok

Hosszú szünet után újra a fórumon :)

Sajnos nem kellemes dolgok miatt voltam kénytelen távol maradni az elmúlt közel 1 évben a forúmtól és az akvarisztikától,de most új tervekkel és lendülettel tértem vissza :)

Ami először is a fejembe van,az egy második akvárium,ami egy igen kicsi nano lenne :)
Amiken gondolkozom : Dennerle NanoCube Basic - akvárium szett, szűrővel, lámpával - 20l 28 900,00 Ft Green Aqua
Eheim AquaStyle 16 - Nano akvárium szett - 16l 34 990,00 Ft Green Aqua

De mint írtam ezek csak tervek,lehet hogy sima nano akvárium egy eheim sarokszűrővel és valami lámpával,ezt még nem döntöttem el....
Ha valaki használta mmár valamelyik szettett ,akkor arról szívesen fogadok véleményt ,tapasztalatot.

Amit szeretnék,az egy aránylag egyszerü garnélás nano,max 1 darab ada vasfa ill valami kő ( pl lávakő ) amire mohát dobnék,ill a fának is egy része mohás lenne.
Az hogy milyen mohák kerülnek be az majd függ hogy milyen világítás kerül a rendszerbe. Itt nem lesz co2.
Mivel nem sima egyszerübb garnélák tartása a cél,így egyértelmüen RO viz lesz az aksiban visszasózva !
Tervezett fajok,amik közül választanom kell majd azok a CBS,CRS,Blue Jelly,vagy esetleg ami azért nagy kihívás lenne a Taiwan Bee :)
Eddig ezek a tervek,kapkodni nem fogok,de azért még idén el akarom indítani ezt az akváriumot is :)

Kösz,hogy benéztél

 
Páromnak van dennerle 10 literes! Ajánlom a 20-ast. Kép van a naplomban ha kiváncsi vagy! Szerintem szuper szett.
 
Tegnap este még nézelődtem a GA oldalon,és úgy döntöttem,hogy nem szettet veszek ,hanem marad a darabos vásárlás :) Amit még nem döntöttem el,hogy kell e a 20W-os lámpa vagy elég a 13W is ? Mivel csak moha fog bekerülni,de azok között van azért olyan is aminek nem mind1 a körülmény :) A másik kérdés a talaj ??? Nem tervezek növényt ültetni talajba ! Most az ADA mellett döntöttem,de kacérkodom valami fehér felé is elmenni,bár nem tudom a garnélák mennyire szeretik a hófehér talajt,ill mennyire hamar fog zöldülni ? Amit nem szeretnék :(


Green Aqua akvárium, Opti-White - 20 l, 36x22x26 cm, 4 mm (na


Eheim 2000 AquaCorner 60 sarok belsőszűrő - biológiai töltettel


Wave Cosmos Zen Artist 20W Nano lámpa - fekete


ADA Vasfa - Dark Iron Wood - M


ADA Colorado Sand dekorhomok - 2kg


Tropica Fissidens Fontanus moha


Tropica Riccardia Chamedryfolia


Tropica Riccia Fluitans TC (zselés)


Tropica Taxiphyllum sp. Flame TC
 
A vasfát meddig érdemes áztatni mielőtt az akváriumba kerül ? Nem használtam még,és nem ebbe a kicsi akváriumban akarom tesztelni élesben,hogy mennyire színezi a vizet :)
 
A vasfát meddig érdemes áztatni mielőtt az akváriumba kerül ? Nem használtam még,és nem ebbe a kicsi akváriumban akarom tesztelni élesben,hogy mennyire színezi a vizet :)
Szia!

Az ADA vasfát konkrétan nem ismerem, de a kereskedésekben vasfa néven futó fákkal van tapasztalatom. Szerintem a sima áztatással hónapokig is színezné a vizet. Nekem bevált recept, hogy 3-4-szer egymás után, mindig friss vizet használva kifőzöm (kb. 30 percig rotyogjon). Utána már nem, vagy csak alig színezi a vizet.
 
Köszi az infót,engem kifejezetten az ADA érdekelne,hátha valaki tud arról is nyilatkozni :)
Szeretném decemberben elindítani a kicsikét,és akkor inkább megvenném most az üveget ill. a bele szánt fát,hogy legyen időm előkészíteni :)
 
Köszi az infót,engem kifejezetten az ADA érdekelne,hátha valaki tud arról is nyilatkozni :)
Szeretném decemberben elindítani a kicsikét,és akkor inkább megvenném most az üveget ill. a bele szánt fát,hogy legyen időm előkészíteni :)
Az ADA vasfa is intenzíven színezi előszőr a vizet! Nem árt neki az áztatás és szerintem a kifőzős dolog is működik!
 
Szuper :)
Akkor ahogy terveztem ,első körben irány a GA a kis opti üvegért ill. keresni egy általam megálmodott fadarabot bele :)
 
Tegnap este még nézelődtem a GA oldalon,és úgy döntöttem,hogy nem szettet veszek ,hanem marad a darabos vásárlás :) Amit még nem döntöttem el,hogy kell e a 20W-os lámpa vagy elég a 13W is ? Mivel csak moha fog bekerülni,de azok között van azért olyan is aminek nem mind1 a körülmény :) A másik kérdés a talaj ??? Nem tervezek növényt ültetni talajba ! Most az ADA mellett döntöttem,de kacérkodom valami fehér felé is elmenni,bár nem tudom a garnélák mennyire szeretik a hófehér talajt,ill mennyire hamar fog zöldülni ? Amit nem szeretnék :(

HA nem lesz CO2 és a növénytápozás sem lesz jellemző akkor szerintem a 13W-os lámpa elég lesz a húsz literre. Ha nem fejlődnek a mohák akkor még mindig próbálhatsz egy kevés tápot vagy emelni a lámpa világítási idején vagy esetleg kötözd úgy őket, hogy közelebb legyenek a fényhez. Vagy hajlítsd úgy a csíptetős lámpát, hogy minél közelebb a vízhez. Már amennyire ez lehetséges. Szerintem az 1w/l sok lenne a tervezett garnélás nano-ba. Egyébként a választott mindenféléből a riccia és a flame szerintem prímán meglesz, a másik kettő valóban kérdéses. Jó kis szett lesz, kíváncsian várom én is a folytatást:)
 
Minimális tápozást tervezek,amit még nem döntöttem el,hogy itt is menjen a Green Aqua Micro-macro vagy ide elég lenne pl egy Easy Life profito ?
A nagy akvárium az nagynyomásút kap,de a kettő messze lenne egymástól hogy szétosszam a csövezést,meg nem is tervezem ezt is high techre :)
 
Kicsit elbizonytalanodtam :( Nem tudom hogy ha megkapja a CO2-őt ill. a 20watt világítást,és akkor ugye nem árt a normális napi tápozás is,de viszont maradna az eredeti terv,miszerint csak fára ill. köveken moha,nem lesz e kevés az eheim aqua corner60-as ??? Szerintetek ? Sajnos itt külső szűrőnek nincs hely ezért választottam ezt a belső szűrőt !!! @viktorlantos @danyi03 @letsgodisco@Nigro@talachi
 
mindenképpen jobb volna egy külsô, de ha visszafogottan használod a fényt, akkor szerintem így is mûködni fog -- de ez csak egy tipp, én magam nem próbáltam ezt soha
 
Én se :) 60-as alatt egy 2073-as dolgozik,de itt nincs lehetőség hova rakni a külsőt. A co2 is max az igényesebb mohák miatt raknám be ( fissidens,riccardia )de lehet hogy ez végül tényleg csak low tech lesz a végén ! Akkor viszont marad a 13 wattos lámpa.... Nehéz döntések ezek :D
 
Nálam a két kisebb akváriumomban (20 és 54 liter) belső szűrő van, osztott C02-vel. Az 54 literes csapvizes, 2x24W világítással, a 20 literes 1/3 desztvíz és 2/3 csapvízes 1x11W plusz 1x20W világítással. A belső szűrők ellenére gyönyörűen fejlődik mindkét akvárium:
http://www.kephost.com/images/2015/11/01/aatm1.jpg

Én se :) 60-as alatt egy 2073-as dolgozik,de itt nincs lehetőség hova rakni a külsőt. A co2 is max az igényesebb mohák miatt raknám be ( fissidens,riccardia )de lehet hogy ez végül tényleg csak low tech lesz a végén ! Akkor viszont marad a 13 wattos lámpa.... Nehéz döntések ezek :D
 
Back
Oldal tetejére