• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech The Lion King

Vendash1984

Kertész segéd
Sziasztok,

(elnézést a béna cím miatt, a nagy szikláról ez jutott eszembe)

Az előző akváriumum lassan nyugdíjba, egész jó tanulópénz volt, lassan indul a következő, növényválasztásban szeretnék segítséget kérni. Fénykorában egész jól nézett ki. Amire büszke vagyok, hogy bár a növényekkel eléggé szenvedtem, halak\garnélák\csigák frontján sokkal jobb a helyzet, az eredeti állomány nagy része még megvan.

Akvárium: 60x30x36
Világítás: Chihiros A601 + Vtec led szalag mod
Szűrés: OASE Biomaster 350T
Szűrőanyagok: 3L Matrix Trop
Talaj: Dennerle Scaper's Soil, Dennerle Plantahunter River S (Rio Xingu-t akartam de nem kapható)
Táptalaj: Dennerle DeponitMix Professional 9in1
Tápozás: Easy Life ProFito
Co2: Seachem Flourish Excel :/
Dekoráció: Seiryu kő
Növények: folyamatban


Egyelőre ezt sikerült összeraknom tegnap éjjel. A "terv" hátul gazdagon beültetve növényekkel, elöl nagyobb, nyitottabb tér a halaknak úszkálni.

https://ibb.co/pv0BC7w https://ibb.co/jbQd19N

Előtéri növényt nem tervezek, ott Dennerle River S lesz (Rio Xingu-t akartam, de egy ideje már nem kapni :( )

Növény választásban eléggé meg vagyok lőve alapvetően maradnék a már ismert co2 nélkül is jól tarthaó növényeknél. Tudnátok ajánlani esetleg még esetleg mindenhova plusz egy fajtát, hogy kicsit változatosabb legyen?

A zöld sávba: Cryptocoryne wendtii

A piros sávba alacsony/középmagas: Staurogyne repens, Bacopa monniera

A kék sávba pedig: Rotala rotundifolia, Hygrophila polysperma
 
Szia, a névválasztásról annyit, hogy én is pont ebben a névben gondolkodtam a közeljövőben induló akvám naplójából, szóval megelőztél😅
És egyébként ami nálam szépen fejlődött low-ban, és szerintem mutatós növény, az a Hm, a pogostemon helferi, és a hygrophila corymbosa, es ebből a kompakt talán jobban menne az akvád méretéhez. Ezekből mindegyik élmény középmagasnak, de a Hm-et akár gyepnek, vagy magasabb háttérnövénynek is tudod nyírni. Annyi hogy ezek a sima kemény csapvízért nálam nem voltak oda, viszont amikor felesbe ment lágy vízzel, akkor nagyon szépek voltak.
 
Szia, a névválasztásról annyit, hogy én is pont ebben a névben gondolkodtam a közeljövőben induló akvám naplójából, szóval megelőztél😅
És egyébként ami nálam szépen fejlődött low-ban, és szerintem mutatós növény, az a Hm, a pogostemon helferi, és a hygrophila corymbosa, es ebből a kompakt talán jobban menne az akvád méretéhez. Ezekből mindegyik élmény középmagasnak, de a Hm-et akár gyepnek, vagy magasabb háttérnövénynek is tudod nyírni. Annyi hogy ezek a sima kemény csapvízért nálam nem voltak oda, viszont amikor felesbe ment lágy vízzel, akkor nagyon szépek voltak.
Esetleg még ludwigia palustris, microsorum, bucephalandra...
 
Nálam a marsilea hirsuta, a lilaeopsis brasiliensisi, és a littorella uniflora is szépen fejlődik low-ba! Ezek közül mind 3 ideális méretű 60P-be!
 
Köszönöm szépen az ajánlásokat, utananézek mindnek.

Amíg várom a többi cuccot pakolgatom a köveket, meglepően sok időt el lehet vele... tölteni.


Hát ez is kuka lesz, minél többet nézem, annál kevésbét tetszik. Holnap nekifutok még egyszer. Ez a sziklás part jellegű felépítés marad, a nagy kő is eléggé adja magát bal oldara, a többit kell valahogy elfogadható formába hoznom :(
 
Utoljára módosított:
Nah... ezzel úgy érzem együtt fogok tudni élni. Kb. 5 percre magára hagytam, és a gyerekek rögtön megszálták, aztán estig itt játszottak :D Majd megnézem hogy mutat az akváriumban rendesen megvilágítva.

https://ibb.co/NLc25QP

Törnöm kell össze majd követ, hogy legyenek kisebb darabok, ha beáztatom őket mondjuk ecetbe 1-2napra az segít, hogy ne legyen nagyon élesek? Nem szeretném ha ha valamelyik hal megsérülne miattuk.
 
Alapvetően, ha nincsenek túrkálós halaid, mondjuk páncélos harcsák, akkor nem probléma ha élesek a kövek. De amúgy ha csak egy keveset akarsz csak beszórni belőle, akkor még a a túrkálós halaknak se probléma szerintem. Az ecettel meg nem mennél semmire ilyen szempontból.
 
Alapvetően, ha nincsenek túrkálós halaid, mondjuk páncélos harcsák, akkor nem probléma ha élesek a kövek. De amúgy ha csak egy keveset akarsz csak beszórni belőle, akkor még a a túrkálós halaknak se probléma szerintem. Az ecettel meg nem mennél semmire ilyen szempontból.
Nincsenek, de az Oto-k nagyon félősök. Elég nyugis helyen van az akvárium ritkán van közvetlenül előtte mászkálás és őrült módon próbálnak szegények menekülni mikor megijednek valamitől.
 
Nem tudom az otok mennyire szeretnek túrni, de szerintem, ha dekorációs célból beleteszel 1-2 maréknyi élesebb követ, abból nem lehet gond. Ha meg megijednek be tudnak bújni a növények közé.
 
Megnézem, jó rég néztem a vizet. Az aktív talaj segített valamit a PH-n, de rámérek majd.

Más: mai progress: https://ibb.co/2yTStKg

Sajnos képet még nem tudok feltölteni. Többet ilyet azt hiszem nem csinálok, hogy "zsákbamacska" módjára veszem a hardscape elemeket... A követ kicsit sajnálom, hogy nem vártam meg még lesz raktáron (Rio Xingu volt az eredeti terv), ez annyira nem megy a sziklákhoz.
 
Hát, amilyen jól nézett ki üresen, úgy agyon vágtom a gondosan kiválogatott (igénytelen low tech kategóriájú) növényekkel. Nem nagyon passzolnak... meg se merem nézni ma már, hátha holnapra magától megszépül. Addig is nézegetem a co2 szetteket, mert gyakorlatilag már csak az hiányzik.
 
Hát, amilyen jól nézett ki üresen, úgy agyon vágtom a gondosan kiválogatott (igénytelen low tech kategóriájú) növényekkel. Nem nagyon passzolnak... meg se merem nézni ma már, hátha holnapra magától megszépül. Addig is nézegetem a co2 szetteket, mert gyakorlatilag már csak az hiányzik.
Azért egy-két fotót küldhetnél.
 
Ilyen lett... teljeses elrontottak az aranyokat ezek a nagyobb levelu novenyek. Meg bucephalandra volt tervben de azt nem kaptam.

View attachment 103729
A hardscape nagyon jó lett, a növényesítést a legnehezebb megtanulni. Ebből tényleg lehetett volna egy nagyon patent akva minimális növényesítéssel, kevés mohával a fákon, de azért nem kell a gyászhangulat! Nekem tetszik, jó hangulata van így is! ;)
Hagyd dúsulni most a zöldségeket, aztán majd meglátod milyen irányba akarsz változtatni! :sneaky:
 
Egy kis update, egyelőre minden jónak tűnik.

A szűrőt imádom, a víz kristálytiszta.

Tápozással egyelőre óvatos vagyok, nem tudom mit jelent, hogy most tettem alulra termőtalajt is.

Jelenleg 2 naponta 1ml Mac+Mic, illetve naponta 1ml co2.

A víz nagy része a régi akváriumból lett megmentve, a régi szűrő tőlteteit is belegyömöszöltem a Biomasterbe, így már költöztek be lakók, remekül elbújnak elvannak. A héten jön egy kis utánpótlás, ez a banda már lassan két éves :)

Lámpa most a 7 fokozatból 6-on működik, és így sem tűnik soknak a fény.

IMG_2220.JPGIMG_2219.JPG
 
Back
Oldal tetejére