• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The greening bower

Sziasztok,
Kb 20 ével ezelött kaptam az elsö akváriumomat, azóta is kisebb megszakításokkal volt van Vizivilágom
Hamarossan inditom, remélem heteken belül az első komolynak remélt Akva kertészetemet..
A fórumot igen jónak találom sok sok információt rejt amit már Pár hónapja napi rendszerességgel követek.. Mondhatni felbátorodtam egy napló készítéséhez!
Méret 90x45x45 Opti white 182l
Világítás: 4x39w Ati Sunpower logatva
Szürés: Jbl greenline 1901e Biologiai töltet, Bio rio 2kg, Substrat Pro 4kg, az elején tervezek még bele Ada Na Carbont, Seachem Purigen 100g , Bejáratott szürővel akarom inditani.. Ada Bacter Ball.. Eheim Skimm 350
Lily Pipe Green Work 17mm
Viz: Ro 190 Dennerle + nyomásnövelö szivatyú=1/20 H/l roviz, Heti 40% vizcsere viszasózva Gh/Kh+ al 120ppmkörül, indításnál 2 naponta 50% vizcsere
Co2: Magasnyomású 10kg Palack 2 osztva, Do Aqua 40d diffuzor
O2: Eheim 100 2 osztva éjszaka 4-5 óra
Aljzat: Jbl Pro scaper Vulkano 9kg, Jbl Pro scaper plant soil 18kg , Jbl Schrimp Soil 9Kg, La Plata 8kg, Jbl Vulcano Powder,
Deko: Szölőtőke 2db jol megtermett, már áztatom. kb 20kg Vulkán közet fekete
Bútor: Wave 90x45x80 fehér
Táp: Green Aqua Micro Macro, Seachem Excell, ha kell Po4-No3 Jbl
Növények: még kérdöjelesek de van már pár jelöltem..

Dennerle Fissidens geppii PAD (7x4 cm)
* Dennerle Riccia fluitans - zselés (In-Vitro)
* Tropica Ludwigia Palustris
* Tropica Gratiola viscidula TC (zselés)
* Tropica Taxiphyllum sp. Flame TC
* Tropica Rotala wallichii
* Tropica Hygrophila Pinnatifida
* Eleocharis parvula mini - zselés
* Tropica Marsilea Hirsuta TC
élölények: Terv,
20 Amano
8 Oto
Csiga? Tojások véget kérdöjel?
Csapathal min 40db, Zöld Neon vagy fátyolfarkú Kolibri
Füttést nem tervezek állando 23 fok +/-2fok ingadozás van a mostani akváriumomban

Minden észrevételt kritikát jótanácsot elfogadok a Szaktársaktól!!!

Köszi hogy benéztél!!!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szép nagy lesz, hajrá!;) de ahogy olvasom a kolibrihalnak kicsit magasabb hőmérséklet dukál, azért a szekrényben mindenképp tarts egy fűtőt a neccesebb napokra, szerintem.:oops:
 
Szép nagy lesz, hajrá!;) de ahogy olvasom a kolibrihalnak kicsit magasabb hőmérséklet dukál, azért a szekrényben mindenképp tarts egy fűtőt a neccesebb napokra, szerintem.:oops:
Köszi, most is van 15db kolibrim 23-25 fokig vígan uszkálnak!!!
Természetessen füttőm az van, de még nem kellett használjam, Padlófüttés-hüttés..
 
Akkor jó :) csak írtad, hogy 23 +/2 fok az már lehet 21 is, ami már 3 fokkal kevesebb, mint a kolibri minimális "igénye" (24C°), azzal már lehet problémája lenne hosszabb távono_O Gondolom a hűtésen nem kell gondolkodni... apropó, padlóhűtés?:eek: Ott kint szükség van erre, annyira nem gyakori a kánikula, mint itthon, nem?
 
Akkor jó :) csak írtad, hogy 23 +/2 fok az már lehet 21 is, ami már 3 fokkal kevesebb, mint a kolibri minimális "igénye" (24C°), azzal már lehet problémája lenne hosszabb távono_O Gondolom a hűtésen nem kell gondolkodni... apropó, padlóhűtés?:eek: Ott kint szükség van erre, annyira nem gyakori a kánikula, mint itthon, nem?
igazad van 21 az 21 csak képlatessen irtam még nem fordult elö...
Persze tartosan nincs olyan meleg mint mo-n Tavaly mértem 45 fokot.. de igy oldották meg a hüttést öko... :D
 
Kicsit örültem a hétvégén megjött a szürőm , de sajna vissza kellett küldenem mivel a lába törött-ragasztott volt..
baleknak nézik az embert.holnap érkezik a csere!
 

Attachments

  • IMG_1037.JPG
    IMG_1037.JPG
    18.5 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_1040.JPG
    IMG_1040.JPG
    54 KB · Megtekintések: 8
Mára már be is üzemeltem az újraküldött szűrőt.. 3kg Substrat proval,2kg Bio rioval, s a normál Jbl Micromec et tettem bele, persze vissza kellett vegyek a flow ból, a két szürőtől örvénylik a víz rendessen. Halaim élvezik a helyzetet..Kiváncsi leszek a CO2 eloszrásra..
 
Sziasztok, összeállt a kép, most egy kis segítséget kérnék tőletek, javaslat , Tanács , kritika, az úgynevezett hardscape-hez, nem tudom a fotóból mit lehet kivenni...
Köszi a jófejséget!
 

Attachments

  • IMG_1113.JPG
    IMG_1113.JPG
    117.2 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_1104.JPG
    IMG_1104.JPG
    138.6 KB · Megtekintések: 12
Sziasztok, összeállt a kép, most egy kis segítséget kérnék tőletek, javaslat , Tanács , kritika, az úgynevezett hardscape-hez, nem tudom a fotóból mit lehet kivenni...
Köszi a jófejséget!
Nekem bejon, foleg ezek a nagy lavakovek. De a kovek koze tegyel geotextilt mert be fog folyni a talajod a homokra.
 
Nekem bejon, foleg ezek a nagy lavakovek. De a kovek koze tegyel geotextilt mert be fog folyni a talajod a homokra.
Most azon pánikolok hogy hol szerzek be itt ilyen geotextilt persze holnap, vasárnap el akarom inditani.
Gondolom kerti tóval foglalkozó kereskedésbe be tudom szerezni, esetleg valami más ha nem találok textilt?
 
Most azon pánikolok hogy hol szerzek be itt ilyen geotextilt persze holnap, vasárnap el akarom inditani.
Gondolom kerti tóval foglalkozó kereskedésbe be tudom szerezni, esetleg valami más ha nem találok textilt?
No para. Szerintem minden kertészeti vagy mezőgazdasági boltban kapható, de lehet még virágboltban is :)
Szerintem amúgy orvosi géz is megteszi (ha nem látszik), de ezt csak gondolom, még nem találkoztam ilyen felhasználásával.
Kíváncsi vagyok a folytatásra, eddig szuper.
 
No para. Szerintem minden kertészeti vagy mezőgazdasági boltban kapható, de lehet még virágboltban is :)
Szerintem amúgy orvosi géz is megteszi (ha nem látszik), de ezt csak gondolom, még nem találkoztam ilyen felhasználásával.
Kíváncsi vagyok a folytatásra, eddig szuper.
Köszi a tippet! holnap startolok a szomszéd virágoshoz!!
 
Back
Oldal tetejére