• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The greening bower

OBI, Bauhaus is biztos van Németországban. ;)
Ha Amano is lesz, akkor azért szerezz be egy jó csipeszt, vagy jól növényesítsd be a berakásuk előtt a frontvonalat, mert őkelmük előtt nincs akadály...
Sikeres építgetést! (y)
 
OBI, Bauhaus is biztos van Németországban. ;)
Ha Amano is lesz, akkor azért szerezz be egy jó csipeszt, vagy jól növényesítsd be a berakásuk előtt a frontvonalat, mert őkelmük előtt nincs akadály...
Sikeres építgetést! (y)
köszönöm a Tippet! Amano lesz egy pár 20db-t tervezek. Majd kiöntöm habarcsal! azt akkor túrhatnak! :D
 
Sziasztok, beszereztem a hiányzó dolgokat kiöntöttem habarcsal amit ki kellett, majd elérte a Hardsacape a majdnem végleges alakját!
Vélemények jól jönnének, holnapig van idötök!Köszi!
:D
 

Attachments

  • IMG_1121.JPG
    IMG_1121.JPG
    144 KB · Megtekintések: 8
  • IMG_1124.JPG
    IMG_1124.JPG
    117.6 KB · Megtekintések: 7
  • IMG_1118.JPG
    IMG_1118.JPG
    138.1 KB · Megtekintések: 9
Elkészült, ráérőssen izgulva persze meccs alatt is munkálkodtam..
Növényeket még nem mind tudtam beszerezni de érkeznek a jövö héten kedden..
A lista ami bele került: Karácsonyi moha-Montecarlo-Staurogyne-Taxiphyllum-Pogostemon helferi-Hygrophila pinnatifida-anubias petit, meg van pár aminek a nevüket nem tudom, Távolkeleti inyencségek! :confused: Ez van..
Az hidat le kellett súlyoznom, nem volt elég az áztatás..
Tápoztam 5-5ml meg Seachem Fluorisch ment bele co2 holnaptól.. :D
 

Attachments

  • IMG_1143.JPG
    IMG_1143.JPG
    121.7 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_1128.JPG
    IMG_1128.JPG
    153.4 KB · Megtekintések: 10
Sziasztok, harmadik napos az akvárium, a tőkéken megjelent a fehéres átlátszó takony. leszedegettem kézzel amit tudtam, remélem mihamarabb kitudom a súlyzóköveket szedni, a "kanyont átrendeztem, igy valóban jobb, vizet cseréltem kb 50%ot vizparaméterek cseppessel és gyorstesztel, no2 0mg,no3 10mg,kh 3,gh 6,ph 6,8, TDS 150ppm Po4 0,4mg Co2 lime, világítás 5 óra.. a maradék növényeket ma rendeltem.. Természetessen Ga-ból..
Valamint egy jó tanulság!!!! a következö..
Megrendeltem összeraktam az akváriumszekrényt aminek a márkája Wave A900.németországban gyártják! nem akartam a GA ból a Szekrényt mivel a szállítását nem tudtam elintézni és a futár szolg.dijja ugyan annyira jött volna ki mint a szekrény ára. így sajna ez abszurd volt számomra! "de természetessen mindig az elsö gondolat a jó. most már mindegy kiföztem hát megeszem!!"mivel séf vagyok":p
Szóval az akvárium szekrény egy nagy 0 a ...!!! 16mm es préselt: jó sok tipli meg behuzatócsavarok semmi ragasztó a két oldalsó lap közé tették be a tetöt majd a két oldalsó lap kb 1-2 mm el feljebb van mint a fedlap, a belsejében 1 kereszt merevítő van közvetlen a fedlap alatt! Tehát a fedlap erre támaszkodik!semmi függőleges merevítés! a belseje totál üres! se egy polc se egy semmi! az alsó rész eleje szoknya majd egy 'T' alakú merevítövel van összehuzatva! a lábai 4 db ki tudja hány kg-ot bír.. szóval kivagyok! a tetejére tettem egy 8mm-es mdf lapot meg polifomot hogy legalább ez támaszkodjon! de rakok fel képeket! ja és ami a legjobb Az akvárium szekrény 90x45x80as ként van fent a neten! ami nem stimmel ajtóval együtt 44,8mm széles és 89,8mm hosszú na felhívtam öket, fingjuk nem volt az egészröl mit hogyan miért! Én: a szekrény kisebb mint az akvárium, Ö: de csak 2mm erel.Én: a k..a.at de kisebb!bocs szerencsére nem értette!Én: nem 2mm mivel az ajtó az semmi tehát 14mm el keskenyebb!ÉN: mennyit bírnak a lábai? Ö: nem tudom nincs feltüntetve! Én: mennyit bír a szekrény? Ö: nem tudom sokat eladtunk már, hát normálissan berendezve nem telerakva mindennel! küldöm vissza ugy ahogy van szét se szedem, mivel össze ragasztottam természetessen!! Szép hangokat adott mikor már 3/4 ig fel volt töltve, rendeltem egy másikat ami nagyobb mint az akvárium de már a következőre is gondoltam.. 121x51x80 cm a mérete.. 900kg súlyra.. Remélem addig áll még ezen, mire megkapom a másikat! Szép estét nektek!
Ja @kuchi és Rodgauba gyártyák ezt a GERONIMO, ahol a Flotmann is gyártatja az ADA style szekrényeket!
 

Attachments

  • IMG_1146.JPG
    IMG_1146.JPG
    120.1 KB · Megtekintések: 9
  • IMG_1147.JPG
    IMG_1147.JPG
    61.2 KB · Megtekintések: 10
Utoljára módosított:
Azért a németektől elvárná az ember a minőségét... de legalább kicserélik. Pont tegnap olvastam egy cikket a legújabb Passatról, illetve annak hibáiról... Már tényleg csak a japókban lehet bízni!?:cool:
 
Azért a németektől elvárná az ember a minőségét... de legalább kicserélik. Pont tegnap olvastam egy cikket a legújabb Passatról, illetve annak hibáiról... Már tényleg csak a japókban lehet bízni!?:cool:
Szia, itt két hétig mindent visszaküldhetsz, nem kell megindokold.. a pénzt kell vissza adják nem kell cserélniük.. természetessen ettöl a cégtöl nem rendelek mégegyszer..
 
Szia, itt két hétig mindent visszaküldhetsz, nem kell megindokold.. a pénzt kell vissza adják nem kell cserélniük.. természetessen ettöl a cégtöl nem rendelek mégegyszer..
Hat igen, nem minden arany, ami ööö....nemet.:)
Adrian, priviben megirod, mennyibe került, es mekkora szekreny amit rendeltel? Csak kivancsi lennek, mert en az Eheim szettjet vettem, hogy mekkora a különbseg. Azt relative jo minösegben kaptam.
 
Szerintem kicsit természetesebben kéné elszórni a kanyonban!Valahogy mintha egy kis folyó ott törne utat!
Eppen azt akartam irni, hogy van ott 1-2 nagyobb kö, azokat kiszednem, hogy az ösveny szabadabb legyen. De amugy jo lett! Algamenteset!
 
Eppen azt akartam irni, hogy van ott 1-2 nagyobb kö, azokat kiszednem, hogy az ösveny szabadabb legyen. De amugy jo lett! Algamenteset!
Majd csinálok képet természetessen a változásról, a köveket nem szedtem ki csak átrendeztem, a kanyon legvégét szükebbre vettem,így szerintem mélyebbnek tünik!

Algamenteset
remélem hogy elkerül az algainvázió, bár kétlem , megteszek ellene mindent "tudatossan" .

De amugy jo lett
Köszi!
 
Ahogy igértem, készítettem pár képet..
nem profi , de kezdem kapizsgálni a dolgokat! :cool:
Köszi hogy erre jártál!
Üdv..
 

Attachments

  • IMG_1158.JPG
    IMG_1158.JPG
    158.1 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_1153.JPG
    IMG_1153.JPG
    125 KB · Megtekintések: 10
  • IMG_1159.JPG
    IMG_1159.JPG
    104.2 KB · Megtekintések: 8
Hoppá, kettő akvárium is van :) Jó lett nagyon! Jobb hátra még gondolom kerül majd növény, milyen? A másik akváról is van napló?:)
(A bútor felső eleme nem hajolt meg egy kicsit?:eek:)
Igen ez a butor kuka megy a levesbe.. kénytelen voltam egy 8mm-es mdf et rátenni a butorra mivel a két oldalsó lapja magasabb kb 1-1,5mm erel s közrefogja a munkalapot, van alatta polifom, de jol látod meg van hajolva..meg a bal oldali ajtó csal egy kicsit,mivel az alsó pántját beljebb kellett raknom s így nem tudom úgy állítani ahogy kellene!.. jövö héten jön a másik..
A másikról nincs napló! már lassan 2 éve működik..
jobb hátra azt nem tudom miket rakok, de rendeltem még pár tő növényt leginkább mohákat!

Tropica Marsilea Hirsuta TC (zselés)
Tropica növény - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés)
Tropica Ranunculus Inundatus
Tropica Vallisneria Nana
Tropica Vesicularia ferriei Weeping
Tropica Taxiphyllum sp. Spiky moha
Dennerle Anubias nana Pangolino
Dennerle Rotala indica - zselés (in-Vitro)
 
Utoljára módosított:
Igen ez a butor kuka megy a levesbe.. kénytelen voltam egy 8mm-es mdf et rátenni a butorra mivel a két oldalsó lapja magasabb kb 1-1,5mm erel s közrefogja a munkalapot, van alatta polifom, de jol látod meg van hajolva..meg a bal oldali ajtó csal egy kicsit,mivel az alsó pántját beljebb kellett raknom s így nem tudom úgy állítani ahogy kellene!.. jövö héten jön a másik..
A másikról nincs napló! már lassan 2 éve működik..
jobb hátra azt nem tudom miket rakok, de rendeltem még pár tő növényt leginkább mohákat!

Tropica Marsilea Hirsuta TC (zselés)
Tropica növény - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés)
Tropica Ranunculus Inundatus
Tropica Vallisneria Nana
Tropica Vesicularia ferriei Weeping
Tropica Taxiphyllum sp. Spiky moha
Dennerle Anubias nana Pangolino
Dennerle Rotala indica - zselés (in-Vitro)

Akkor még lesz vele munka :) Ranunculus-on én is gondolkodom... eredetileg terveztél bele Palustrist és Pinnatifidat, azokról lemondtál? Kíváncsian várom a telepítést!
 
Akkor még lesz vele munka :) Ranunculus-on én is gondolkodom... eredetileg terveztél bele Palustrist és Pinnatifidat, azokról lemondtál? Kíváncsian várom a telepítést!
a pinnatifidat már bennt van az akváriumban! a bal oldali fa mögött, csak eltakarja a súlyzókö!
a Ludviga Palustiris is bennt van, az is jobb oldalon van! igaz csak egy szálat tettem bele, de a másik akváriumomba sok van belölle, pár szálat kaptam @kuchi -tól már vágtam s ültettem tovább, szépen fejlődik!!
 

Attachments

  • IMG_1165.JPG
    IMG_1165.JPG
    117.5 KB · Megtekintések: 7
  • IMG_1169.JPG
    IMG_1169.JPG
    111.5 KB · Megtekintések: 7
Back
Oldal tetejére