• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Gap

Hát igen ez egy sokakat megosztó dolog. 🤔 Van hangja a hűtésnek ez tény. Hogy ez kinek mennyire zavaró, az megint eléggé személy függő. Ami engem, vagy a család többi tagját épp nem zavarja, vagy szinte észre sem vesszük, az másnál lehet már kellemetlen. Függ talán a helység akusztikájától is, mekkora annak a nagysága stb. Most, hogy pár napot számítógép előtt kelett idehaza dolgoznom, én észre sem vettem... De az is lehet, hogy egyszerűen csak hozzá szoktam. 😊 Valakinél lehet jó volna meghallgatnod, hogy mennyi a hűtési zaj, már a családi béke miatt is. 🤭😉
Lehet át kellene ugranom hozzád szombathelyre, hogy meghallgassam. :D
 
Lehet át kellene ugranom hozzád szombathelyre, hogy meghallgassam. :D
Vagy ha pesten jársz, akkor hozzám. Most egy pár hétig itthon vagyok napközben is.

A hangja egyébként minket nagyon zavar a legmagasabb ventilátor fokozatnál. A nappali+étkező együtt 25 négyzetméter, ennél valószínű nagyobb helységben veszne el a hangja. Sajnos a lakás hőmérséklete télen 24-24,5 fok között ingadozik és nyáron sem hűtünk 26 foknál jobban, ami nyílván nem ideális egy aktív hűtés számára sem. A lámpa teljeítménye maximum 50 Watt. Én valahol 28 Watt környékéig bírom. 3 ventilátor fokozat van. Az elsőt csak nagyon közelről odahajolva hallani - a kis akváriumon nekem így megy 18 Wattal. A középső fokozatot hallani, de egyáltalán nem zavaró. Most a nagy akváriumon 3 lámpa megy 25 Wattal, így folyamatosan a középső ventilátor teljesítményen megy, de ez így még teljesen rendben van. Előzőleg 1,5 hétig kínoztam magunkat 30 Wattal, de feladtam. 30 Wattnál már időnként a harmadik legerősebb fokozaton megy pár percig valamelyik lámpa. Van, hogy mind egyszerre. Az már nekünk zavaró.
Egyébként most volt egy szoftver fejlesztés amiben a maximális ventilátor teljesítményt korlátozni lehet 100% - 90% vagy 80%-ban. Írja is a gyártó, hogy ezzel a fényerő is csökkenhet. Én 80%-on használom, de így sem tetszett a hangja. Ami az állíthatóságot és a fény természetességét illeti, az veri az általam eddig látott összes lámpát. Viszont az összes eddig látott ventilátoros hűtésűt lámpát hangosnak találtam eddig, még az ATI lámpámat is, szóval bennem is biztos van hiba.

Hogy az akváriumhoz is hozzászóljak: csak irígykedem. Nagyon szép algamentes akváriumot hoztál össze @scarp
 
Vagy ha pesten jársz, akkor hozzám. Most egy pár hétig itthon vagyok napközben is.

A hangja egyébként minket nagyon zavar a legmagasabb ventilátor fokozatnál. A nappali+étkező együtt 25 négyzetméter, ennél valószínű nagyobb helységben veszne el a hangja. Sajnos a lakás hőmérséklete télen 24-24,5 fok között ingadozik és nyáron sem hűtünk 26 foknál jobban, ami nyílván nem ideális egy aktív hűtés számára sem. A lámpa teljeítménye maximum 50 Watt. Én valahol 28 Watt környékéig bírom. 3 ventilátor fokozat van. Az elsőt csak nagyon közelről odahajolva hallani - a kis akváriumon nekem így megy 18 Wattal. A középső fokozatot hallani, de egyáltalán nem zavaró. Most a nagy akváriumon 3 lámpa megy 25 Wattal, így folyamatosan a középső ventilátor teljesítményen megy, de ez így még teljesen rendben van. Előzőleg 1,5 hétig kínoztam magunkat 30 Wattal, de feladtam. 30 Wattnál már időnként a harmadik legerősebb fokozaton megy pár percig valamelyik lámpa. Van, hogy mind egyszerre. Az már nekünk zavaró.
Egyébként most volt egy szoftver fejlesztés amiben a maximális ventilátor teljesítményt korlátozni lehet 100% - 90% vagy 80%-ban. Írja is a gyártó, hogy ezzel a fényerő is csökkenhet. Én 80%-on használom, de így sem tetszett a hangja. Ami az állíthatóságot és a fény természetességét illeti, az veri az általam eddig látott összes lámpát. Viszont az összes eddig látott ventilátoros hűtésűt lámpát hangosnak találtam eddig, még az ATI lámpámat is, szóval bennem is biztos van hiba.

Hogy az akváriumhoz is hozzászóljak: csak irígykedem. Nagyon szép algamentes akváriumot hoztál össze @scarp
Zoli, köszi, a kimerítő véleményetést🙏👍 Aztán az is lehet, ahogy szépen lassan korosodunk, úgy egyre kevésbé fogja birizgálni a hallásunkat majd... 😂 Köszi, a dícsérő szavakat is! Apropó, most ugrott be szégyen - szemre, hogy anno írtál és nem válaszoltam rá... 😬😬😬😔 Ma bepótolom, ígérem!
 
Zoli, köszi, a kimerítő véleményetést🙏👍 Aztán az is lehet, ahogy szépen lassan korosodunk, úgy egyre kevésbé fogja birizgálni a hallásunkat majd... 😂 Köszi, a dícsérő szavakat is! Apropó, most ugrott be szégyen - szemre, hogy anno írtál és nem válaszoltam rá... 😬😬😬😔 Ma bepótolom, ígérem!
Egyébként még annyit rólam, hogy én digitális nyomdagépeket javítok amik egyáltalán nem halk berendezések. Sokszor a közelemben vannak még sokkal hangosabb gépek, például boritékoló gépek. Két javítás között ott az autózás, ami ugyan töredéke, de azért még sem olyan mint egy csendes iroda, a home officeról nem is beszélve. Hazaérve semmi másra nem vágyom, mint csendre. Szerencsére a fülem még teljesen jól működik. Hamarosan költözünk az új házunkba, ami sokkal csendesebb lesz mint a jelenlegi lakásunk és remélem még sokáig tudom hallgatni az eddig a nyalalóban veszteglő hifimet.
 
Vagy ha pesten jársz, akkor hozzám. Most egy pár hétig itthon vagyok napközben is.

A hangja egyébként minket nagyon zavar a legmagasabb ventilátor fokozatnál. A nappali+étkező együtt 25 négyzetméter, ennél valószínű nagyobb helységben veszne el a hangja. Sajnos a lakás hőmérséklete télen 24-24,5 fok között ingadozik és nyáron sem hűtünk 26 foknál jobban, ami nyílván nem ideális egy aktív hűtés számára sem. A lámpa teljeítménye maximum 50 Watt. Én valahol 28 Watt környékéig bírom. 3 ventilátor fokozat van. Az elsőt csak nagyon közelről odahajolva hallani - a kis akváriumon nekem így megy 18 Wattal. A középső fokozatot hallani, de egyáltalán nem zavaró. Most a nagy akváriumon 3 lámpa megy 25 Wattal, így folyamatosan a középső ventilátor teljesítményen megy, de ez így még teljesen rendben van. Előzőleg 1,5 hétig kínoztam magunkat 30 Wattal, de feladtam. 30 Wattnál már időnként a harmadik legerősebb fokozaton megy pár percig valamelyik lámpa. Van, hogy mind egyszerre. Az már nekünk zavaró.
Egyébként most volt egy szoftver fejlesztés amiben a maximális ventilátor teljesítményt korlátozni lehet 100% - 90% vagy 80%-ban. Írja is a gyártó, hogy ezzel a fényerő is csökkenhet. Én 80%-on használom, de így sem tetszett a hangja. Ami az állíthatóságot és a fény természetességét illeti, az veri az általam eddig látott összes lámpát. Viszont az összes eddig látott ventilátoros hűtésűt lámpát hangosnak találtam eddig, még az ATI lámpámat is, szóval bennem is biztos van hiba.

Hogy az akváriumhoz is hozzászóljak: csak irígykedem. Nagyon szép algamentes akváriumot hoztál össze @scarp
Nagyon köszönöm a kimerítő választ! Bevallom majdnem tényleg elcsábultam, hogy felkeresselek benneteket személyesen is. Nézegetve a naptáramat kicsit elbizonytalanodtam. Nem tudom mikorra tudnék egyeztetni talàlkozót veletek… :( Viszont támadt egy jó ötletem, ami hasznos tartalmat generálna a fórumra is. Mi lenne, ha mind a ketten csinálnátok hang méréseket a lámpáitokról. Van ios-ra (gondolom androidra is) egy NIOSH sound level meter nevű program. Csináljatok méréseket 2 cm-ről és egy méterről a lámpától a különböző beállításokkal (működés nélkül is, hogy az alapzajt rögzítsétek). Gyakorlatilag egymás kontrolljai lehetnétek és másoknak is hasznos lenne az eredmény, nem csak nekem lenne szubjektív benyomásom a hangerőről.
 
Utoljára módosított:
Helló mindenki 😊
Hát, nincs mit szépíteni, piszkosul elhanyagoltam ezt a naplót... 😬 Mondjuk ha nagyon őszinte szeretnék lenni, nem is lett volna igazán túl sok dolog, amivel színesíteni tudtam volna. Tavasz környékén még csak - csak volt időm a heti vízcserékre, karbantartásokra, aztán ahogy jött a jó idő stb. úgy lett az egy hétből két hét.... Két hétnél tovább azonban sosem halasztottam el a nyírást, mert arra azért már elég bozontos lett odabent a táj. 😬 Ettől függetlenül semmi alga, vagy komlyabb gond nem volt vele. A köveket, ha hiszitek ha nem egyetlen egyszer sem kelett megtisztítanom a bő kilenc hónap alatt. 🙏 Két szűrő pucolás volt, mert azt tapasztaltam, hogy nálam ha a három hónap eltelik, a szűrő teljesen elkoszolódik. Lehet kicsit többet etetem a halakat a kelleténél (napi két alkolom) azért is van ez. Mivel semmiféle versenyzési szándékom nem volt vele, ezért nagyon nem is görcsöltem rá. Minimális tápozás azt csókolom. Aztán a múlt héten, egyik este ahogy nézegettem, gondoltam - csak kellene egy jobb fotó, mert közben meg úgy "kirugta magát" hogy jó volt nézni. 😉😁
Íme akkor hát a kép. Ennyivel talán tartoztam, ha egyszer már naplója volt. Én csináltam, nem volt plusz világítás, sem fotós, és sajna a hátteret sem sikerült "kiégetnem" mint a nagyoknak, de azért szerintem elég kellemes lett a végeredmény. 😊

IMG_20220905_120033.jpg

Üdv, Tomi
 
Pedig ez igazán versenyzésre termett fajta!😁
Nagyon szép lett, gratulálok.
@viktorlantos , @keszalvo ti mit szóltok hozzá? Egy ilyen scape nem hozna szégyent kis hazánkra, igaz?😉
Köszi szépen, de ezek a nyavalyás halak sem voltak hajlandóak még véletlenül sem egyben úszni... 😅 Kergethette a feleségem őket ide - oda, azért sem... Tavaly még csak - csak, szinkronban mentek, aztán az is lehet az idén már megöregedtek... 🤭🤭 És ha már verseny, egy jó képen a halak patent rajban úsznak nem úgy mint nálam... 😬🤷‍♂️
 
Csillának igaza van, ezt kár rejtegetni, érezzünk magunkban bátorságot és tegyük oda az akváriumainkat büszkén a külfóldi versenyekre. Ez az akvárium még az említett "hiányosságok" ellenére is nagyon inpresszív.
Van olyan hangulata amire büszke lehetsz és Mi is büszkék lehetünk,hogy vannak még ilyen akváriumok.
Tedd el ezt a képet ha van nyersverziója egy picit még lehet alakítgatni rajta és a jövő évi versenyekr, de pl az AGA ra Én mindenképpen nevezném. hajrá 🤟🙌🙂
 
Csillának igaza van, ezt kár rejtegetni, érezzünk magunkban bátorságot és tegyük oda az akváriumainkat büszkén a külfóldi versenyekre. Ez az akvárium még az említett "hiányosságok" ellenére is nagyon inpresszív.
Van olyan hangulata amire büszke lehetsz és Mi is büszkék lehetünk,hogy vannak még ilyen akváriumok.
Tedd el ezt a képet ha van nyersverziója egy picit még lehet alakítgatni rajta és a jövő évi versenyekr, de pl az AGA ra Én mindenképpen nevezném. hajrá 🤟🙌🙂
Köszönöm a biztató szavakat. 👍👌 Rendben elteszem, és kereslek majd. 😉 Nagyon megköszönném ha esetleg a te rutinoddall akkor egy keveset még "alakítgatnál" rajta, hátha hoz valamit kis országunknak és tényleg büszkék lehetünk majd rá. 🙏😊
 
Back
Oldal tetejére